Ide pomaly...

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Ide pomaly...

Poslaťod Weronicka » Sob 06 Jún 2009, 12:13

Mam 2 otazky ohladom hry.
MAm original a nainstalovalal som si ho na XP...predtym sims 2 mi siel bez problemov a uuplne v pohode bez sekania...ale tento sims mi ide velmi pomaly...musim mat grafiku uuplne na minimum???aby mi siel rychlo??
moze byt problem v tom ze mam uuplne plnu pamet??neda sa nejako urobit aby mi siel rychlo a graficky vhodne?
a druha otazka je ohladom spomalenia alebo zrychlenia kt mi nejde aj ked skusam stalcat 3 hra ide normalne...je to normalne?? alebo sa to da nejak nastavit?? aby mi sla ryclost pretoze mna nebavi cakat 10 minut kym sa mi vyspia alebo su v praci
za pomoc dopredu dakujem
Weronicka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 09 Máj 2009, 07:52
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Elli » Sob 06 Jún 2009, 12:18

sims 3 je narocnejsie na pamat takze to bude zrejme tym ze mas plnu pamat,ak to dobre chapem sims 3 je menej narocna na grafiku ale viac narocna na pamat ako sims 2..mas nainstalovane na pc aj sims 2 so vsetkymi datadiskami?ja by som to asi skusila odinstalovat a skusit ci to nepojde lepsie,inak zrychlenie v hre by ti malo ist automaticky ked zaspia alebo su v praci.
Obrázok užívateľa
Elli
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 17:10

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Emerald » Sob 06 Jún 2009, 12:20

Presunuté do poradne!

Áno môže ti to ísť pomaly kvôli plnému systémovému disku (väčšinou C.:/)
Lebo ak tam máš miest napríklad iba 500MB tak môžeš mať RAM aj 2GB ale bude sa z nej využívať iba toľko koľko dovolí ten systémový disk.

A to zrýchlenie hry, tak keď ti nejdú čísla skús v tom ich ovládacom panely kliknúť na tieto šípočky, robia to isté čo tlačítka s číslami 1,2,3,0
Obrázok

Edit: inak nainštalovaný TS2 naraz s TS3 podľa mňa nemá žiaden vplyv na to ako ide TS3, jediné čo v PC zaberá je miesto.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Weronicka » Sob 06 Jún 2009, 12:49

musim skusit
no uz som vymazala setky sims 2 datadisky aj sims tak hadam to pojde rychlejsie.
Ano ja viem s tymi sipkami lenze ani TO NEJDE...a este sa chcem spytat co ma byt ta 4..to preskocenie cinnosti ci co...
dakujem
Weronicka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 09 Máj 2009, 07:52
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Max » Sob 06 Jún 2009, 13:27

hej to by aj mna zaujimalo, lebo nechapem o com je ta stvrta rychlost, mne to robi to iste ako ta tretia :cry:
And I thought I told you the game is over!
Obrázok užívateľa
Max
Starec
Starec
 
Príspevky: 5438
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 11:50
Pohlavie: Sim

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Elli » Sob 06 Jún 2009, 14:18

Emerald aj ja som si to myslela ale mne presne to robilo ze bolo malo miesta na disku a isla pomaly 3 tak som nachvilu odinstalovala sims 2 a trojka uz ide rychlejsie takze na zaklade vlastnej skusenosti pisem,ale ono to je zase tazko v tomto radit ze odinstalovat lebo medzi 2 a 3 nie je taky markantny rozdiel ako bol medzi 1 a 2 takze napriklad ja si urcite este dvojku zapnut budem chciet.
Obrázok užívateľa
Elli
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 17:10

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Renatka.605 » Sob 06 Jún 2009, 18:48

jamam 23 GB aa mooc seka ked mam na najnizsom grafiku tak neseka :cry:
:) :) :)
Obrázok užívateľa
Renatka.605
Starec
Starec
 
Príspevky: 1385
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:54
Bydlisko: Nitra
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Emerald » Sob 06 Jún 2009, 21:40

no keď máš 23GB tak to sekanie nebude kvôli tomu, že by virtuálna pamäť nemala miesto, ale možno jej máš málo
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Renatka.605 » Ned 07 Jún 2009, 01:39

mozno procesor lebo ramku mam skoro 3GB ale akoze neseka mi to moc len nemam peknu grafiku .. ked si dam uz vissie rozlisenie to uz seka
:) :) :)
Obrázok užívateľa
Renatka.605
Starec
Starec
 
Príspevky: 1385
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:54
Bydlisko: Nitra
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Emerald » Ned 07 Jún 2009, 02:27

Môže to byť spôsobené akýmkoľvek menej výkonným komponentom v tvojom PC. Stačí, že jeden nestíha a už hra seká.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Weronicka » Ned 07 Jún 2009, 15:24

no ja som si odinstalovala sims 2...teda..nie moc s nadsenim..ale stale to idete tak pomalsie...na to by sa dalo naj zvyknut ..sice aj to ma hneva.. ale ma najviac stve ze nemozem tu hru zrychlovat..pretoze potom cakam 10 minut kym pridu z prace alebo spia...inak by sa to dalo..vcelku
Weronicka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 09 Máj 2009, 07:52
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod schnegy » Ned 07 Jún 2009, 18:05

Vela ludi ma podobny problem. Ani mne nejde zrychlit cas a to ma na hre strasne stve :? Kym spia tych 7 hodin, prejde aj 5 realnych minut :lol: Ved je to chore... Neviem co mam robit, mam dostatocny system, jedine procesor mam presne 2 GHz, neviem ci je to tym. A graficky mi to ide v pohode, seka len obcas, trochu, ked musi nanovo renderovat pozemok kam pridem a tak... Mam to nastavene vsetko skoro na najvyssej urovni ale ten cas, to je neskutocne, ako pomaly ubieha :cry:
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Emerald » Ned 07 Jún 2009, 18:51

Máte to na notebookoch alebo normálnych počítačoch?
Hráte v okne alebo na fullscreene?
Akú máte značku počítača/notebooku?
Aký máte operačný systém? - aj keď toto asi nemá na to vplyv

Ak sa tam vyskytne dáka zhoda môže ísť o čosi podobné ako napríklad pri cheatovacom okienku na notebookoch značky HP.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Ide pomaly...

Poslaťod David » Ned 07 Jún 2009, 18:53

podľa mňa je to určite procesorom, proste keď nemáte viac ako 2Ghz alebo dvojjadrový procesor tak to robí, mne to tiež robí a mám slabý procesor aj schnegy tu písala, že má presne 2GHz podľa mňa to bude tým lebo na inom fóre má jeden sa mi zdá, že štvorjadrový a nerobí mu to, ale na Sims 3 stačí aj dvojjadro
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Re: Ide pomaly...

Poslaťod Emerald » Ned 07 Jún 2009, 19:10

No ja som potom nepochopila asi, lebo niekto písal aj to, že tie rýchlosti nejdú prehodiť.
To že sú takmer totožné je jasné, že spôsobuje slabší PC. Hm asi si to zle pozreli, že tá rýchlosť sa im prehodila a šlo to rovnako a nepozreli sa ktorú šípku majú vysvietenú.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia