Otázky a odpovede

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Lianka79 » Str 14 Mar 2012, 12:53

mam jeden problemik:
odisiel mi moj notebook (presnejsie graficka karta) a kedze vymena maticnej dosky vychadza velmi draho, uvazujem o kupe noveho notebooku. Kedze mam kupene vsetky datadisky okrem posledneho (ale aj ten bude) a vobec sa nevyznam do notebookov, potrebovala by som poradit, ci je tento vhodna volba na bezproblemove fungovanie Simov: http://www.datart.sk/katalog/Notebook-LENOVO-IP-G570.html
resp. niektory z tychto: http://www.datart.sk/porovnat/index.html

na starom notebooku som mala vistu a teraz sa vsetky predavaju Windows 7, pojde mi to aj v tomto operacnom systeme bez problemov? predpokladam, ze by malo, len pre istotu :oops:

Hlavne mi prosim poradte, ci je tam dobra graf. karta, pretoze to je pre mna spanielska dedina
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Mar 2012, 14:07

Procesor aj Grafika vyzerajú uspokojivo. S Win7 nie je žiadny problém. No radím Ti sa ešte porozhliadnuť. Pretože v tejto cenovej kategórii by si našla aj omnoho výkonnejšie notebooky. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod charlie » Str 14 Mar 2012, 14:40

Viem, že mám dosť veľa otázok odkedy som sa zaregistrovala, ale veľmi by ste mi pomohli, keby ste mi poradili... Chcela by som vedieť, ako do The Sims 3 vytvoriť vlastný obsah (vlasy, oblečenie, nábytok...), či je na to nejaký program alebo niečo a kde to nájdem... Ďakujem
charlie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 13 Mar 2012, 16:57
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Mar 2012, 14:45

Vytváranie vlastného obsahu do TS3 je hodne komplikované. Jeden program Ti nestačí. Pre začiatok Ti doporučujem skúsiť jednoduchšie veci. viewtopic.php?f=29&t=928 Návody napríklad na 3D modeláciu objektov sú iba v angličtine a poznám iba pár ľudí, čo to vedia. Ja som to už pár krát skúšal, ale vyšlo z toho iba niekoľko chabých pokusov.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Lianka79 » Str 14 Mar 2012, 15:23

dakujem za radu

ja by som sa velmi rada porozhliadla aj po inych notebookov, ale ked som z tych parametrov akosi blba. :oops:
jedine co viem, je ze na simsov potrebujem min. 4 GB RAM, čím väčší hardisk tym lepsie ale to ostatne akosi je pre mna len spleť písmen a čísel, takze neviem podla čoho pozerať, ktorý notebook ma ako dobru grafiku... a pod.

existuje niekde dajaka stranka, kde by sa dala konkretna graf. karta v danom type pc porovnat, ci je vhodna pre tuto hru a podla toho sa dajak rozhodovat?
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Mar 2012, 15:32

Poznám len túto stránku: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx kde zadáš model Notebooku a následne hru, ktorú chceš rozbehnúť a ono Ti to vpíše detaili. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Lianka79 » Str 14 Mar 2012, 16:06

vyskusala som tu stranku a ono mi to testuje komp, z ktoreho to robim, pyta to len nazov hry, ktoru ma otestovat... :unknown:

nechcem moc otravovat ale sa teda ešte spytam na tieto 2 notebooky:
http://www.hej.sk/pocitace-prislusenstvo/obchod/1583583/asus/ntb-asus-k53tk-sx021v-a6-3420m-6gb-750gb-15-6-dvd-r-rw-hd-7670m-1gb-bt-cam-w7-hp-hnedy/

http://www.hej.sk/pocitace-prislusenstvo/obchod/1516462/acer/ntb-acer-aspire-5560g-6346g75mn-a6-3400m-6gb-750gb-15-6-dvd-r-rw-hd-6720g2-1gb-bt-cam-w7-hp-modry/

ktory je lepsi? a su vyhovujuce pre hru?
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Mar 2012, 16:56

Ja sa v Notebookoch nevyznám, ale tá "nezdeiľaná pamäť" pri odrážke grafickej karty sa mi moc nepozdáva. Každopádne nechcem Ti nič odporučovať, lebpo by som ešte zle poradil. Mne v takýchto veciach, čo sa elektroniky týka väčšinou pomáha brat.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Emerald » Štv 15 Mar 2012, 01:20

Tie posledné dva majú rozlíšenie displeja iba 1366x768 a za tú cenu? A výkon procesorov 1,5 resp. 1,4 GHz? :down:

Ja som dala za notebook o 150€ viac, ale jeho výkon je raz taký. Osobne by som si z tých notebookov ani jeden nekúpila asi ani za polovičnú cenu.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod schnegy » Štv 15 Mar 2012, 01:49

Ale vsak ten procesor je stvorjadrovy, nie? Aj v jednom, aj druhom :huh: Teda ja vlastne nie celkom chapem tieto veci s jadrami, takze k tomuto sa radsej nevyjadrim.

Ale okrem toho ide asi o preferencie. Ked budes chciet notebook aj prenasat a aby ti aj bez napajania cosi vydrzal, je zbytocne kupovat nejaku uplne silnu zostavu. To si radsej kup dobry stolny PC. A teda ani displej/rozlisenie si nemyslim, ze treba vacsie. ja mam presne toto a som spokojna, notebook mam slabsi (az na ten procesor, kt. mam 2jadrovy a neviem, nakolko zavazia) a simovia mi idu v pohode. Ale ta cena mozno naozaj moze byt aj nizsia, to neviem, ja som notebook kupovala pred vyse 2 rokmi a odvtedy to slo cenovo dolu...
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Emerald » Štv 15 Mar 2012, 02:44

Darmo má ten procesor 4 jadrá keď má pomaly polovičný výkon ako iné. Odporúčam toto porovnanie http://compare-processors.com/amd-a6-3400m-vs-intel-i5-2430m/980/ (AMD a Intel sú v podstate dve najväčšie značky a ten Intel procesor je podľa mňa akurát síce má iba dve jadrá, no ide mi na ňom TS3 so všetkými dodatkami bez sekania na najvyšších detailoch, nejde vždy iba o vyššie číslo), lebo podľa môjho názoru ani jeden z tých dvoch notebookov nemá procesor vhodný na hry. Pri hrách kedy by sa zapínal na najvyšší turbo výkon, ktorý je stále nižší než bežný prevádzkový výkon iných procesorov by sa notebook začal rýchlo prehrievať čo by viedlo k rýchlejšiemu opotrebeniu samotného procesora. Pochybujem totiž, že procesory s takýmto minimálnym výkonom určené skôr na kancelársku prácu majú nejaké špičkové chladenie, takže vzhľadom na to, že procesor je najdôležitejšia časť, ja hovorím na tie notebooky nie. Hlavne dať 600€ za notebook, ktorý má procesor určený na Office a prehliadanie internetu je vyhadzovanie peňazí von z okna.

Inak čo sa týka výdrže batérie, tak nemôžem celkom súhlasiť. Ja mám procesor s výkonom 2,4 GHz, Full HD displej s rozlíšením 1920x1080 a baterka mi vydrží 3 hodiny.

27% dolu :shock:
http://www.alza.sk/packard-bell-easynote-ts11-hr-661cz-cerny-d292963.htm tento je oproti tým asusom za 600€ ako porovnať Škodovku a Ferrari a stojí 650€ :whistle:
Procesor výborný, super grafika, HD displej s LED podsvietením (škoda toho rozlíšenia pri tej technológii, ale aj pri tomto nižšom rozlíšení je rozdiel v kvalite obrazu), 750 GB HDD, 6 GB RAM (stačili by 4, toto už je pomaly luxus). Mínus tam vidím iba to, že na hráčsky notebook by to mohlo mať nejaké lepšie ozvučenie a ešte, že nemá žiaden 3.0 USB port (ale to bežný užívateľ ani nepostrehne).

17% dolu
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g770-dark-brown-d289271.htm je však 17 palcový, takže na časté prenášanie nepraktický, stojí však 610€ a opäť oproti tým Asusom raz taký výkon
Procesor rovnaký ako u predošlého, grafika super, opäť HD displej s LED podsvietením (opäť škoda toho rozlíšenia ako pri predošlom), 4 GB RAM, 500 GB HDD, stereo reproduktory (kvalitnejší zvuk než pri obyčajných), až 4 USB porty z toho jeden aj 3.0 (tam je ten rozdiel, že tie nové 3.0 porty sú omnoho rýchlejšie, čiže keby niečo kopíruješ na USB cez tento rýchli port skopíruje sa to rýchlejšie), dokonca tvrdia, že baterka vydrží 4,5 hodiny, no neviem to by sa na ňom asi nič nemohlo robiť, ale tie 3 až 3,5 určite vydrží. Mínus je, že tam nie je OS a tá veľkosť.

Dokonca ten Lenovo sa javí ako lepší než ten Packard, ale je až 17 palcový, takže ak ho potrebuješ často prenášať asi to nebude pre teba vhodné.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Lianka79 » Štv 15 Mar 2012, 09:44

jeeej Emerald, velmi pekne dakujem :clap:

naozaj mi to pomohlo, ze si ma naviedla na konkretne typy notebookov... to lenovo sa mi paci, asi sa po nom popozeram. Nevadi mi, ze je trosku vacsi, aj tak vacsinou bude len doma na stole. A obcasny prenos sa da zvladnut.

preto sa radim tu na tejto stranke, lebo som v notebookoch uplne stratena a hlavne mi ide o pohodlne hranie simov... ostatne veci, ktore robim na kompe, zvladne potom uz urcite v pohode, klasicky word, excel, internet...
Sims su najvacsim kriteriom pre vyber pc a ked som nabehla v zachvate zufalstva do datartu po tom ako mi odisiel moj stary noteboocik, povedali mi, ze vraj tie ktore som posielala ako prve su uplne v pohode - len ver predavacovi...ten v prvom rade chce predat

a ako tak vidim, dobre som spravila, ze som sa tu poradila, asi by som si potom trieskala hlavu o mur

problem je ze som teraz uplne vyzmykana financne a samozrejme, ze sa vsetko musi kazit v najnevhodnejsej chvili a najlepsie vsetko naraz... takze si naozaj mozem dovolit dat za notebook max. okolo tych 600 -650 ecok. To je uz horna hranica. A tiez teda by som rada uz dobry komp, ktory pri stale rastucich narokoch softwerov mi par rokov vydrzi frcat v pohode.

Zatim sa popozeram po tomto lenovo, velmi sa mi pozdava a ak by vas nahodou este dajaky typ napadol, budem naozaj veeelmi vdacna :good:
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Emerald » Štv 15 Mar 2012, 18:42

Len to Lenovo nemá OS, takže musíš ešte k tým 610 € prirátať no minimálne 80 €. Operačný systém ťa jednoznačne vyjde lacnejšie ak je už v notebooku predinštalovaný. Teda jedine keby si nejaký mala doma kúpený. Prípadne pozháňať, možno niekde majú tento istý model aj priamo s OS a on potom bude stáť cca tých 650 €.

Ešte som našla tento http://www.alza.sk/packard-bell-easynote-tsx62-hr-688cz-modry-d291872.htm ony sú všetky s podobným výkonom, takže si iba treba vybrať.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod Lianka79 » Ned 18 Mar 2012, 11:10

dakujem pekne za radu, uz aspon trochu som nasmerovana dajakym smerom... popozeram sa na to lenovo, dost ma zaujalo a aj na tie dalsie tipy...

vcera som bola v nay obzerat tie akciove ceny na datadisky... asi mam abstak... zistujem, ze som zavisla na Sims 3

:oops: :whistle:
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Otázky a odpovede

Poslaťod zuziniatko » Ned 18 Mar 2012, 14:05

Možno tomu neuveríš, ale nie si sama :oops: Ja už mám doma kúpené a odložené showtime s Katy Perry :D Len musím počkať kým si upracem počítač a budeň v ňom mať nejaké miesto, lebo teraz ho mám taký zaprataný, že ani nemôžem zapnúť hru :oops: :?
zuziniatko
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 421
Registrovaný: Štv 19 Feb 2009, 13:16
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia