Notebook pre TS3

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Totodile7625 » Sob 01 Sep 2012, 17:46

Za tú cenu? Ze sa vôbec pýtaš. Procesor vyzerá dobre, grafika ešte lepšie ( asi len kvôli nej je taký drahý ). Iked' v tejto cenovej kategorii operačná pamäť mohla byť vyššia, ale k spokojnému hraniu by to stačiť malo. ;)
Iked' mne by bolo ľúto vyhodiť 800€ za NB ... :whistle:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Sob 01 Sep 2012, 18:42

prave sa pytam kvoli tej 4GB operacnej pamäti :D este som uvazovala aj nad tymto http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z580- ... 330066.htm ale tu je onieco slabsia grafika :)
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Totodile7625 » Sob 01 Sep 2012, 20:04

Tak to už hej. Notebok s touto grafikou si kupujem aj ja.
Ja ale konkrétne tento: http://www.alza.sk/asus-n53sm-sx036v-d310960.htm a iked má o niečo slabší procesor, je o 100€ lacnejší a Sims na ňom pôjde cca rovnako plynulo. Samozrejme má iba 6Gb Operačnú pamäť, ale myslím si že to bohato postačí. Ale tých 8Gb na škodu určite nebude ... hlavne nie pri Sims, čo je hodne náročná hra na operačnú pamäť.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Štv 01 Nov 2012, 18:47

No tak sa pýtam aj ja :) Chcem si kúpiť notebook. Len kôli sims tak preto sa pýtam! Rozmýšľam nad týmto Tento.
No vyzerá to dobre aj tá cena. Alebo mi prosím niečo poradte ale samozrejme do 800eur som schopný :roll:
Už teraz dakujem :)
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Totodile7625 » Štv 01 Nov 2012, 22:05

Hladaj ešte ... nie je to zlý notebook, ale ... za skoro 800€to teda nie je nič moc.
Ja som si v septembri kúpil noteboook, ktorý som už vyššie spomínal. ( http://www.alza.sk/asus-n53sm-sx036v-d310960.htm ) za niečo okolo 650€. A ako tak pozerám, je výkonnejší ako ten čo si sem dával Ty. Ak máš k dispozícii 800€, tak Ti radím hľadať. Určite nájdeš aj niečo omnoho, omnoho lepšie. 800€je už fakt dosť aj na dobrý herný notebook.

Edit: Napríklad, hneď takto z brucha som našiel:

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g780- ... 355911.htm
http://www.alza.sk/hp-pavilion-g7-2030e ... 325548.htm

PS: Inak pre tých ktorých by to zaujímalo, tak s notebookom som spokojný, simovia fungujú na plných deatailoch pekne plynule ... problém je iba s dažďom v ročných obdobiach, tam mi to začne mierne lagovať. No nie je to nič čo by sa nedalo prežiť.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Pia 02 Nov 2012, 15:19

Prosím ťa a šlo by sims 3 zo všetkými dodatkami na tomto:
- Dvojjadrový procesor Intel Pentium T3200 (2x2.0Ghz)
- 2GB RAM
- 160GB HDD
- DVDRW
- LCD 15.4" WXGA 1280x800
- Grafická karta Intel Graphics Media Accelerator X3100
No lebo 800eur je dosť a ja som rozmýšľal že si na ten čas kúpim už používaný notebook. Ale chcem aby sims 3 mi išlo :roll: Ach jaj ešte budem hľadať a napíš či by šlo.
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Totodile7625 » Pia 02 Nov 2012, 18:29

Nie som si istý. Tá grafická karta sa mi moc nepáči. Inak ja odborník nie som, radšej možno počkaj na odpoveď od niekoho "kvalifikovanejšieho" ja sa len odrážam od svojich skúseností s tým čo som mal a čo mám. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Pia 02 Nov 2012, 20:50

Aha. Tu kartu som si všimol aj ja. Emerald tu niekde písala že grafické karty Intel niesu na hry vôbec dobré.
Ale prosím vás aké PC alebo notebooky méte vy? Teda tie požiadavky... proste chcem aby mi sims 3 išlo aj zo všetkými dodatkami, na najvyšších detailoch tak s minimálnym sekaním :? Ale to asi chcem veľa čo?
Možno mi poradí Emerald alebo hocikto kto má všetky dadatky a hra mu neseká. Tedá aké má jeho PC či notebook tie parametre. Prosím vás :shake:
Edit: Fakt prepáčte že toľko otravujem ale pôjde mi to na tomto:
-2GHz dvojjadrovy notebook hp 6735s
-Displej: 15,4, LCD BrightView (lesklý, 1280 x 800 bodov
-Procesor: AMD Athlon x2 DualCore QL-62 2.00GHz
-Grafika: ATI Radeon HD 3200 Graphics zdielana az 1,2GB
-RAM: 3GB
-HDD: 250GB
Vopred vdaka.
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod NiQush » Sob 03 Nov 2012, 17:22

Tak tedy, koukám na tuto diskuzi už déle a čímdál tím víc si říkám, že ten co mám já, by se ti asi hodil :)
http://notebooky.heureka.cz/sony-vaio-sve1511b1ew/
Zatím mi vše běhá jak má a to už ho mám dobrý dva měsíce :) jdou na něm všechny datáče, já je mám a můžu doporučit :)
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Ned 04 Nov 2012, 00:19

Aha dakujem ti. Ja by som radsej HP alebo Acer ci Toshibu. Ale nic nie je vylucene kazdopadne ti dakujem :) Inak ospravedlnujem sa ak tu budu nejake chyby ale som na mobile a tu sa edost blbo pise :oops: Ale vazne neviradzujem ho s ponuky ale este sa sa musim rozhodnut a este nieco pohladam.
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Heriett » Ned 04 Nov 2012, 01:08

Ja mám HP Pavilion dv-6 1020ec, starý vyše 2 rokov, hrávam na ňom len Sims 3, mám kopu downloadov, skoro všetky datáče a hra mi ide plynule s najväčšími detailami. Sem tam nejaký lag, ale to sa prežiť dá. Ale asi by som mala podotknúť, že mám aj chladič. Mala som TS3 aj na stolovom počítači, ale prišli nové hry, keďže som to mala cez Origin, zaberalo to viac miesta (čo môjmu HDD a externému 2 TB HDD absolútne nevadilo), lenže prišlo nové CoD, Sniper Elite V2, Skyrim, Diabo, Battlefied, Mass Effect, Deus Ex... atď. :D A TS3 mi začalo lagovať jak ešte nikdy a ešte aj sa mi bugovali textúry. Odinštalovala som, nainštalovala na nb a všetko doteraz ide jak po másle. :D Rozhodne doporučujem HP, ale s grafikou od Nvidie. :)
Joke? What do you mean?
Obrázok užívateľa
Heriett
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Uto 01 Nov 2011, 21:58
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Str 26 Dec 2012, 00:08

Prosím vás čo tento? Utiahne sims 3 + všetky dodatky? :shock:
Tento
No a ešte tento mi padol do oka ale neviem... tá grafika stačí?
Tento
A ešte tento :oops:
Tento
A ešte otázočka :oops: Je Windows 8 dobrý na the sims 3? Lebo niekto hovoril že to nechce ísť :shock:
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Dashenka » Str 26 Dec 2012, 14:17

Simko mne Win8 nerobí totálne nič...Je pravda že občas to nechce spustiť,ale to potrebuje len druhý pokus prípadne nepoužívať spúšťač :)
Nikdy som nepovedala, že som si istá sama sebou. Zmeny však prichádzajú, lebo to niekedy povedať túžim :)
Obrázok užívateľa
Dashenka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 158
Registrovaný: Pia 17 Aug 2012, 17:09
Bydlisko: Oravienka :)
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Simko » Str 26 Dec 2012, 21:25

Tak ja som sa rozhodol (teda chcel by som) pre tento.
Ja dúfam že to bude stačiť ale hrozne sa mi páči dizajn avšak ja ho nekupujem kvôli tomu ale kvôli sims 3.
Tak vás prosím poradte či to pôjde či to stáčí. Hlavne nech mi to neseká! Poprípade mi ešte dajte tipy lebo ja som už z toho jeleň. :shake: A ešte ja sa do notebookov nerozumiem :slap:
A Dashenka dakujem ti... vyskúšam to :)
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod schnegy » Str 26 Dec 2012, 21:35

Hm... Moj trojrocny notebook ma take parametre. Teda mozno o trolinku slabsi procak. Cenovo je to na vykon dobre, ja som vtedy zan dala snad o 2 stovky viac. A simovia mi na nom idu celkom pekne, s obcasnym seknutim a pomalsim renderovanim so 4 dodatkami. Ale takmer vsetky graficke nastavenia mam na maxime. Keby som to o nieco znizila urcite by to ficalo aj so vsetkymi dodatkami. ALE mam na nom Win7 64 bit, neviem o co je insi Win8, no myslim, ze tam velky rozdiel nebude. So Sony notebookmi nemam skusenosti, v tomto smere ti uz presnejsie neporadim.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia