Notebook pre TS3

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Notebook pre TS3

Poslaťod ani » Str 25 Júl 2012, 19:43

Zdravim neviete mi poradit nejaky notebook na ktorom by siel bezproblemov sims 3 aj so vsetkymi datadiskami ? :D Popripade ci by stacil aj tento : http://www.shark.sk/vypoctova-technika/ ... orno-sedy/
Pamäť:
4GB DDR3 1333MHz
Pevný disk:
640GB SATA 5400RPM
Grafická karta:
Duálna graficka karta AMD Radeon™ HD6540G2 512MB GDDR3

Dakujem! 8)
ani
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 25 Júl 2012, 17:24
Pohlavie: Simka

Re: notebook

Poslaťod Emerald » Str 25 Júl 2012, 21:55

Ten notebook má podľa môjho názoru slabý procesor. Výkon 1,6 GB nie je nič prevratné.

Hlavne som na ten notebook nenašla žiadnu, ale fakt ŽIADNU recenziu a na stránke výrobcu je ten notebook zaradený z kategórií "domácnosti a malé firmy; vysoko mobilné; multimediálne; business" v kategórii "domácnosti a malé firmy" a zo sérií, ktoré Samsung ponúka je v najnižšej sérii 3, nižšiu sériu už neponúkajú a najvyššia je 9...

Vo všeobecnosti by som si ja osobne Samsung nekúpila už iba preto, že nám taký veľký biely stojí v kuchyni a je to chladnička :unknown:

Ja skôr verím overeným značkám, ktoré majú za sebou už dlhoročný vývoj notebookov, lebo síce majú procesor, grafiku a pár ďalších komponentov zvučnej značky, no napríklad monitor či ďalšie veci môžu byť nekvalitné.

A na hráčsky notebook aby tam šiel TS3 so všetkymi dodatkami je cena 400 € málo. Hráčske notebooky so slušným výkonom sú tak od 650 € hore.

Odporúčané, pozor nie minimálne, lebo minimálne nezaručujú hru bez sekania, systémové požiadavky vydané k dodatku Obludáriu, ktorý vyjde v septembri sú nasledovné:

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 DUO @ 2.5 GHz / AMD Athlon 64 X2 5000+ ten notebook čo si si našla má výkon procesora 1,6 GHz
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 8 Gb free
Video Memory: 896 Mb ten samsung má grafiku s vlastnou pamäťou iba 512 MB
Video Card: nVidia GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 4850
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: notebook

Poslaťod ani » Pia 27 Júl 2012, 14:01

tak vyberala som podla parametrov a nasla som tieto dva:
http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-f750-12d-d273565.htm
http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-f750- ... .htm#popis

ktory znich by som mala vziat? :D
ani
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 25 Júl 2012, 17:24
Pohlavie: Simka

Re: notebook

Poslaťod Emerald » Sob 28 Júl 2012, 13:23

Ten lacnejší stačí, tie notebooky sú tak na 95% identické, sú tam iba maličké odlišnosti a tá vyššia cena pri tom druhom je hlavne za ten krajší dizajn.
Myslím, že ten notebook dobrá voľba. Určite je to notebook vhodný na hry :wink:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: notebook

Poslaťod ani » Sob 28 Júl 2012, 14:45

Emerald píše:Ten lacnejší stačí, tie notebooky sú tak na 95% identické, sú tam iba maličké odlišnosti a tá vyššia cena pri tom druhom je hlavne za ten krajší dizajn.
Myslím, že ten notebook dobrá voľba. Určite je to notebook vhodný na hry :wink:



Emerald: velmi pekne dakujem za rady :wink: :)
ani
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 25 Júl 2012, 17:24
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Str 22 Aug 2012, 17:07

a mne by ste tu prosim neporadili nejaky notebook ? ziadne extra poziadavky nemam hlavne aby na nom siel sims 3 s datadiskami popripade ak aj vy hrate na notebookoch TS3 mozte sem hodit typ :D
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: notebook

Poslaťod Emerald » Štv 23 Aug 2012, 01:06

ani píše:tak vyberala som podla parametrov a nasla som tieto dva:
http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-f750-12d-d273565.htm
http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-f750- ... .htm#popis

ktory znich by som mala vziat? :D


Tu sú hneď dva tipy a treba ísť podľa HW nárokov hry. Slušný výber herných notebookov majú napríklad na alze http://www.alza.sk/notebooky/podla-vyuzitia/hracie/18848814.htm#f&pg=1&pn=1&po=1 ten ukazovateľ sily čo tam majú pozeraj taký, čo má 4 zelené paličky (znázorňujú tak výkon procesora) a potom si treba už iba pozrieť graf. kartu a v dnešnej dobe už teda hádam aj HD displej s vyšším rozlíšením a prípadne pozrieť pár recenzií.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Štv 23 Aug 2012, 10:51

a znacku by ste mi aku odporucili? niekto odporuca toshibu iny zase asus ci dell alebo HP :), acer vraj nieje dobry ... na internete je tisic recenzii na kazdu znacku a viem ze sa moze objavit chybny model atd.. ale ak nahodou mate nejake skusenosti snejakou znackou ktorej verite necham si radsej poradit od vas zvasich skusenosti :)
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod schnegy » Štv 23 Aug 2012, 12:13

Ja mam Toshibu satellite a som spokojna. Je starsi model ale simovia idu stale pekne. Brat ma tusim Asus a ties s nim nemal problem. Akurat u tychto notebookov musis pocitat so slabou vydrzou baterie a vyssou hmotnostou. Teda dnes su mozno uz aj tieto vykonne lacnejsie. Moj ma skoro 3 roky.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Štv 23 Aug 2012, 13:52

schnegy píše:Ja mam Toshibu satellite a som spokojna. Je starsi model ale simovia idu stale pekne. Brat ma tusim Asus a ties s nim nemal problem. Akurat u tychto notebookov musis pocitat so slabou vydrzou baterie a vyssou hmotnostou. Teda dnes su mozno uz aj tieto vykonne lacnejsie. Moj ma skoro 3 roky.


aj ja rozmyslam nad toshibou hlavne nad tou co tu bola uz rozoberana http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-f750-12d-d273565.htm ak sa smiem spytat aky model toshiby satellite mas ty a tvoj brat asus? :D
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod schnegy » Štv 23 Aug 2012, 23:32

Ta Toshiba qosmio vyzera velmi dobre, ked na to mas prostriedky. Za tu cenu je to super. Co ja by som za taky notas pred 3 rokmi dala keby bol v takejto cene... Ja mam konkretne tento model:
http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l505-111-d142311.htm
Ma o cosi slabsi procesor a ani graficky na tom nie je tak dobre ako qosmio a cenovo to bolo vtedy porovnatelne. Stale ju maju akoze za tych 740 eur aj ked tento model sa uz nepredava. Zaujimave. Kazdopadne Toshibu odporucam. Jedine, coby som jej vytkla je, ze vsetky aktualizacie ovladacov musis riesit komplikovane cez ich stranky a nie cez vyrobcu napr. grafickej karty, lebo inak to aspon mne nejde. Casto mi to nechcelo nainstalovat.
No a bratov Asus ti naozaj neviem povedat, kedze som ho videla tak 2x dokopy nazivo :whistle:
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Pia 24 Aug 2012, 13:15

Dakujem velmi pekne vsetkym ja asi tiez zoberem teda tu toshibu qosmio :wink: .
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod Totodile7625 » Pia 24 Aug 2012, 17:24

Podľa mňa to je zbytočne drahé a ... s Toshibou nemám dobré skúsenosti. Osobne odporúčam HPčka, alebo Lenovo ( IdeaPady sú za perfektné ceny ). Ja momentálne zavažujem kúpu tohto Aceru. Mimo iné je ešte aj v zľave a jeho HW tiež vyzerá uspokojivo. Teda čo sa hrania hier týka. Nie je to nič preborné, ale stále lepšie jak to čo mám teraz. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Pia 24 Aug 2012, 19:15

Totodile7625 píše:Podľa mňa to je zbytočne drahé a ... s Toshibou nemám dobré skúsenosti. Osobne odporúčam HPčka, alebo Lenovo ( IdeaPady sú za perfektné ceny ). Ja momentálne zavažujem kúpu tohto Aceru. Mimo iné je ešte aj v zľave a jeho HW tiež vyzerá uspokojivo. Teda čo sa hrania hier týka. Nie je to nič preborné, ale stále lepšie jak to čo mám teraz. ;)



tak ak sa rozhodneš si ho kúpiť a budeš spokojný prosím daj vedieť :) tiež nevyzerá zle :)
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Re: Notebook pre TS3

Poslaťod natucha » Sob 01 Sep 2012, 17:24

co poviete na tento? http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y580- ... 348528.htm utiahol by vsetky datadisky a kolekcie? :D
natucha
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 12 Júl 2010, 10:37
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia