Chyba v hre ?

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Chyba v hre ?

Poslaťod nkv » Sob 27 Nov 2010, 10:24

Mám vytvorenú simku a svoj postavený dom.

- nasťahujem simku s normálnym každodenným oblečením.
- Dám ju osprchovať.
- simka sa vyzlečie a ide do sprchy.
- oblečenie skončí v koši na prádlo (mám aj práčku)
- Po sprchovaní sa akože oblečie ale zostane úplne nahá.
- Pošlem ju zmeniť oblečenie na slávnostné v skrini. Animácia prezliekania prebehne ale stále je nahá.
- objednám si slúžku a príde do domu úplne nahá a tak ostane.

Podobný výsledok mám na novom pozemku s apartmánmi.
- nasťahujem simku s normálnym každodenným oblečením.
- Dám ju osprchovať.
- simka sa vyzlečie a ide do sprchy.
- V byte nie je skriňa, pračka, kôš na prádlo alebo niečo iné
- Po sprchovaní sa akože oblečie ale zostane úplne nahá.
- Pošlem ju do mesta a ide stále úplne nahá
- Okoloidúci sims v aute je nahý a auto sa nezobrazuje.
- Po príchode do klubu sú domáci úplne nahý.

mám všetky doteraz vydané časti a patch 1.17, používam aj niektorý vlastný obsah. Nestretol som sa aby upravený obsah pôsobil automaticky aj na NPC.
V Sims 2 som mal toho vlastného viac ale takýto efekt som nedosiahol.
nkv
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 27 Nov 2010, 10:04
Pohlavie: Sim

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod schnegy » Sob 27 Nov 2010, 23:16

Teda s nicim podobnym som sa nestretla ani som o podobnom probleme este nepocula.
Ked to zasahuje aj NPC, je to naozaj zvlastne, to uz by som normalne typovala na nejake poskodene zdorjove subory ci nieco pomixovane v registri aj ked takymto technickym veciam nerozumiem... Pretoze ak by to bolo len tvojimi simami a nahodou pouzivaju nejake stiahnute oblecenie, mohol byt problem v nom. Alebo ak by si mal nejake "default replacemet"-y. Jednoducho si nieco s niecim inym zrejme nerozumie, ked spominas vlastny obsah :unknown: Aj keby podla teba takto neposobil, nikdy nemozes vediet, pri tejto hre :down: Urcite ho skus odstranit. Este mi napadlo, zeby to mohli byt graficke problemy ale ak sa to prejavuje len takymto..ehm..nahacstvom a iny problem nie je, potom fakt neviem.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod oskar123511 » Pon 29 Nov 2010, 01:25

Ja som mal zas taký problém, že keď som si stiahol šaty ( a to len tie jediné, nič iné som pri tom nemal), tak po použití ich nosili všetci...absolútne. :huh: Skvelí boli chlapi, a v meste to vyzeralo ako invázia...to trvalo asi len minútku, potom zlyhala grafika. Odstránené, vybavené. Skús, inak netuším, čo by to mohlo spôsobovať ešte...
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod Emerald » Pon 29 Nov 2010, 17:29

nkv píše:Nestretol som sa aby upravený obsah pôsobil automaticky aj na NPC.


No tak to sa dá nazvať iba ako šťastie, že si sa doteraz nestretol s tým, že to nepôsobilo aj na NPC. Väčšinou to pôsobí na úplne celú hru. Treba dať preč všetky downloady a dávať ich do hry po skupinkách a ak v sa tá chyba objaví pri niektorej skupine tak budeš buď po jednom musieť skúšať, alebo tú skupinku vyhodiť. Dokonca aj downloady od špičkových tvorcov bývajú chybné, dokonca som sa s tým aj ja osobne stretla.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod Mishell88 » Pia 22 Júl 2011, 16:21

Ahojte neviete mi niekto poradit?
Moj problem s hrou zacal, ked sa mi narodilo dieta. Este ked bolo kojenec hra nejak zblbla, ikona simika sa mi zmenila na zelenu a s dietatom sa nedalo nic robit, potom mi ho zobrala socialka. V tej istej rodine som si urobila druhe dieta, ale stalo sa este horsie, zmizli aj ikony dospelych simikov a robili si tak sami co chceli, lale stale dokola akoby sa zasekli. To iste sa stalo aj mojej kamaratke. Skusal som hru neukladat, kym nebude z kojenca batola, ale ani to mi nepomohlo, to iste sa zopakovalo pri teenagerovi. Je to dost velky problem, lebo si tak nemozem zakladat rodinu :( Deti urobene pri vytvarani simikov mi ale nemiznu. Takze co s tym? Pomoze nejaka aktualizacia? Podotykam, ze mam prave hry, ziadne downloady a novy PC. dakujem za odpoved
Mishell88
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 22 Júl 2011, 14:17
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod Emerald » Ned 24 Júl 2011, 01:12

No v spúšťači sa dajú nastaviť automatické aktualizácie aby si vždy mala najnovšiu verziu. Ak si tie aktualizácie neinštaluješ a máš tie automatické vypnuté, tak si ich zapni a hru si aktualizuj. No pokiaľ to nepomôže budeš musieť asi preinštalovať hru, pretože ak nemáš downloady neviem, čo môže takúto zradnú chybu spôsobovať.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod BoBeC » Pon 25 Júl 2011, 14:18

a nebola si nahodou s rodinkou na dovolenke?? lebo mne sa stalo tiez presne toto podobne ked mi simik prisiel z dovolenky ze mi proste ikonky vsetkych simov v domacnosti zozeleneli a nedalo sa s nimi nic robit potom si robili co chceli a mali dokonca aj ine mena a ked som zapla rezim stavby tak ma aj presunulo na uplne iny pozemok... nefungoval ani cheat resetSim ani neukladanie... nastastie som mala zalohovane savei z doby predtym ako simik isiel na dovolenku takze som si ich nahradila a odvtedy mi to vsetko slape a na jednom fore som sa docitala ze viaceri s tym maju problemy a bola tam rada ze kym nebude nova aktualizacia tak netreba chodit na dovolenky... ak si bola na dovolenke mozno je to tym a ak nie tak potom to bude asi ina chyba
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod BS. » Ned 23 Okt 2011, 20:00

Prosíím pomóc.Vždy,keď spustím "the sims3",tak pri vytváraní Samíka mi to vždy sekne ,musím vypať počítať. Je chyba v CD alebo PC ?Nemôžem teda hrať The Sims 3. Predtým som s hrou nemala žiaden problém.Tiež som sa chcela spýtať,či sa dajú dávať do hry nejaké nové predmety alebo veci... oblečenia atď. Je to už dlho,čo som nehrala The Sims 3, vyšla som z cviku.ďakujem :lol: :)
BS.
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 23 Okt 2011, 19:44
Pohlavie: Simka

Re: Chyba v hre ?

Poslaťod Emerald » Ned 23 Okt 2011, 22:47

Môže to byť chyba počítača, napríklad vtedy ak máš málo RAM. Koľko máš v PC pamäte RAM?
Ak nevieš, zistíš to tak, že klikneš pravým tlačidlom na Tento počítač, zvolíš Vlastnosti a tam to pohľadáš v tabuľke s informáciami a počítači, ktorá sa ti otvorí.

Chyba priamo disku by to nemala byť, pokiaľ by bol viditeľne doškriabaný, tak by sa ani nenačítal a nespustila by sa hra. Môže to byť chyba mechaniky, ktorá sa po určitom čase prehreje, prípadne prestane načítavať dáta (chyba optiky v mechanike), no mechaniky ak v nich je nejaká závada majú tendenciu nefungovať vôbec.

Môže to byť chyba hry, ak to robí stále a predtým sa to nedialo, no hru si dávno nehrala, môžeš ju skúsiť preinštalovať.
Určite ešte pred preinštaláciou skús hru aktualizovať, teda ak sa ti pravidelne neaktualizuje. Môžeš mať omylom alebo aj zámerne vypnuté automatické aktualizácie.
A v poslednej dobe si nenainštalovala nejaký nový dodatok alebo si sa nepokúsila pridať nejaké downloady? Ak si sa pokúsila o downloady, tak všetko čo si pridala do hry odstráň.

Návod na pridávanie downloadov nájdeš tu http://www.forum.gamesims.sk/viewtopic.php?f=28&t=693#p135049
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka


Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia