zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Štv 28 Okt 2010, 12:21

Chcem sa spytat, ze ked si chcem naisntalovat novy datac ze ktore subory mam presne zalohovat ak sa mi istalacia nepodari alebo sa nieco pokazi?
Este ma zaujima ze ako je to s novym datacom a downloadmi, ze ci ich mam pred instalaciou dat vsetky prec a ked hra pojde tak ich mam vratit? ci nejak postupne? lebo neviem ktore su kompatibilne s datacom Po zotmeni a nechcem aby sa mi hra pokazila :(
dakujem za informacie :)
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod Emerald » Štv 28 Okt 2010, 15:39

Ja si vždy zálohujem celú zložku z dokumentov, ja som tak bola zvyknutá pri TS2 a robím to aj teraz pri TS3, spravím si jej kópiu na druhý disk a inštalujem. Ale napríklad tu http://www.forum.gamesims.sk/viewtopic.php?f=28&t=1004 schnegy vypísala čo je to podstatné, takže ak máš napríklad menej miesta na disku a nemôžeš zálohovať celú tú zložku tak sprav tak ako píše schnegy.

Downloady sa odporúča dať preč všetky okrem tých zo Store, lebo tie sú kompatibilné s hrou v každom prípade. Hlavne rôzne mody, hacky... treba odstrániť, lebo nejaké oblečenie hru výrazne neovplyvňuje, ale napríklad odstraňovač cenzúry atď. môžu narobiť škody.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Štv 28 Okt 2010, 16:13

no cenzuru mam, nebude kompatibilna aj s datadiskom po zotmeni? mam zatial vsetky datadisky, mini ani jeden....
uz neviem ako sa cenzurovy dowlaod volal :( vie niekto? oblecko a veci zo store si teda necham ale co take stavebne prvky? ja rada staviam, tak mam vela okien a aj nabytku.....bude to problem? mam to pridavat do hry nejak po skupinach aby som vedela ci nekazia hru? mam totiz dost dowloadov, okolo 3000ks.
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod Emerald » Pia 29 Okt 2010, 01:51

No ono je to tak, že z EA odporúčajú aby počas inštalácie nových dodatkov a taktiež pri inštalácii patchov nebol v hre žiadny cudzí download.

Však keď si spravíš zálohu tak to môžeš risknúť a nainštalovať to tam rovno do takej hry ako ju máš aj s downloadami. Veď predtým keď si niečo inštalovala tak si tam tie veci mala či nie?
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Sob 30 Okt 2010, 01:33

takze som si novy datadisk nainstalovala, dowloady som pred instalaciu dala zo zlozky prec a ani v launcheri neboli ale ked som spustila hru tak tam vsetky dowloady boli!!! neviete preco? hra mi isla ale ked som zariadovala byt tak mi ostavali tie modre pluska na obrazovke a zmizli az ked som dala zivy rezim :(
funguje mi tam aj odstranenie cenzury a inak vypada ze hra ide ale aj tak sa chcem dowloudov zbavit, aspon niektorych, z nakupneho rezimu rovno v hre mi nejdu vobec vymazat :( ako na to? ved by tam fyzicky nemali byt kedze v zlozke dowloads nic nemam :(

dalsi problme je, ze mam cez Launcher nainstalovane dowloady zo Store a mam ich v hre ale ked vypneh hru aj Launcher a potom ho zase spustim, tak mam vsetky dowloady zase "ostre" ak mi rozumiete, akoby nenainstlalovane, j ked v hre su!!!! v com je problem?

diky za rady
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod Emerald » Sob 30 Okt 2010, 02:01

A pred inštaláciou si si aktualizovala hru týmto patchom http://www.thesims3.com/game/patches/319697032? Ja som do dnes ani nevedela, že vyšiel :unknown:

Inak musím povedať, že ja som to inštalovala dnes a mám downloady iba zo Store a ja to mám v spúšťači normálne a už som aj hrala (čiže zapla a vypla).

Tie downloady zo Store sa tak myslím ukazujú vtedy ak potrebujú nejaký patch (niektoré to tam majú napísané, že fungujú od patchu xyz hore) a zdá sa mi že je to tak, že sa nainštalujú a keď spustíš hru tak to tam nie je a keď druhý krát ideš spúšťať znovu sú ako nenainštalované. Ale ono to asi môže robiť aj takto pri novom dodatku.

A ako vymazať downloady no ak ich vidíš v spúšťači (asi tam budeš musieť vrátiť tú zložku) tak sa v ňom presuň na 4 položku "Nainstalovaný obsah" to si otvor a tam sa všetko pekne po jednom dá nájsť a vyhodiť a máš tam rovno aj náhľad. Je to trošku pracná robota, ale zase sa dá označiť viac naraz a potom sa iba klikne na odinštalovať a odstráni to všetko čo si označila.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Sob 30 Okt 2010, 11:22

pred instalaciou som ziadny patch nepouzila :( som nevdela ze musim, ved pri instalacii sa hra sama aktualizuje.
tie dowloady zo store su vacsinou starsie a hru som si pred nejakym casom aktualizovala, a pred instalacou to bolo normlane oznacene , ako nainstalovany obsah :( skusim teda novy patch....ale najprv musim dat prec vsetky dowloady aby mi to nepokaslalo hru :(
dik skusim ten postup co si mi napisala, ze je to pracne nevadi, hlavne ze to pojde...

V tom Launcheri tie dowloady nemam v nainstalovanom obsahu ajked v hre su ale v tom kde sa odinstalovava obsah z hry su....

EDIT:

mne ten patch nejde z oficialnej stranky stiahnut a Launcher mi hlasi ze mam hru aktualizovanu :(
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod Emerald » Sob 30 Okt 2010, 16:45

V ľavo dolu v spúšťači máš verziu hry napísanú, aké je tam číslo? Ale ak ti to hru nechce aktualizovať tak to je jedno, lebo nový datadisk to aktualizoval sám.

Áno datadisk hru aktualizuje sám, to je pravda a keď si náhodou ten patch nainštaluješ skôr tak to hra pri inštalácii rozpozná a neponúkne ti jeho inštaláciu.

A neskúsila si Po zotmení preinštalovať? :unknown: Možno by to pomohlo, naozaj neviem čo sa ti s tým porobilo :(
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Uto 02 Nov 2010, 12:27

no ten patch je uz na inu verziu, starsiu takze mne sa to opatchovalo pri instalcii a preinstalovavat sa mi to nechce :( este skusim pomazat vsetky dowlaody a uvidime ci sa to nespravi, ak nie tak potom mi ine nezostane :(
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod schnegy » Štv 09 Jún 2011, 23:03

Ako ste sa vysporiadali s downloadmi, ktore ste mali v hre a s novym datadiskom? Alebo ich pred naistalovanim noveho dotaktu davate prec? Lebo ja som z toho uplne nestastna, strasne dlho sa mi to spusta, nenacita... Mam dost downloadov aj cez launcher, ked ich chem odinstalovat, zamrzne :cry: A stratit rodiny nechcem. Mam v nich tie stiahnute veci pouzite a uz to vidim, ako sa to cele poskodi. Neznasam tych vyvojarom kvoli tomu, ze jednoducho nie je mozne do tej hry dat normalne a jednoducho stiahnute veci. A uplne ma presla chut na tu hru aj radost z nej lebo si to nemozem normalne zahrat.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Pia 10 Jún 2011, 00:57

no mne pomohla datac NZ preintalovat uz bez dowloadov, inak nic nepomahalo :(
Takze ked si kupim novy datac HO tak si urcite necham len dowloady od EA z ich stranky a ostatne dam prec, lebo za tie problemy mi to fakt nestoji, to by som si hru velmi nezahrala lebo mi isla pomaly, sekala a v pc to urcite nebolo mam dobru zostavu ....inak ti poradit neviem, to su moje skusenosti :(
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod schnegy » Pia 10 Jún 2011, 01:20

No to ma velmi netesi :( Podarilo sa mi nieco odstranit aj zo spustaca. Ale nieco si tam urcite necham. Len to chce zelezne nervy na odskusanie... A na to teraz nemam cas. Tak som si zalozila jednu novu hru na odskusanie datadisku a ked budem mat cas, preriedit a vycistim downloady aby som mohla hrat za svoje predchadzajuce rodiny.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Str 15 Jún 2011, 01:11

no za vyskusanie nic nedas, len ten cas ;) tak drzim palce :good: :)
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod BoBeC » Str 15 Jún 2011, 13:14

je to skoda ze sa downloady niektore nedaju vymazat priamo z hry ale iba zo spustaca... (mne to teda aspon z hry neslo) cloveku by sa ovela lahsie vymazavali downy bez ktorych by sa vedel zaobist keby v hre vidia ktore to su... v spustaci maju niekedy taku malicku ikonku ze ani neviem co to je a potom to radsej nezmazavam zo strachu ze zmazem cosi inee... no a pre vsetkych co maju problemy z downami mam taku mensiu radu staci ak v spustaci spustite hru bez stiahnutych doplnkov... tym padom vam hra nahradi vsetky stiahnute doplnky povodnymi teda tymi co boli v hre a vy ich mozete zrusit... funguje to ak si napriklad do hry pridate nejaky predmet ktory potom sposobuje sekanie hry alebo pad... ja som tak raz mala okna ktore na prvy pohlad vyzerali uplne nevinne ale urobili mi taku paseku s hrou ze to az bolo nepredstavitelne a navyse som si ich dala do noveho domceku a ked mi potom hra zacala padat hned ako som tam rodinku nastahovala bolo mi jasne ze to je tymi oknami... navyse stena tam bola taka dost divna ale stacilo vypnut vlastny obsah hra mi nahradila okna vlastnymi teda tymi co tam uz boli a ja som ich mohla v pohode vymazat bez toho aby mi hra padla :P ma to sice hacik lebo vam potom z hry zmiznu vsetky downy a ked obsah zapnete nenahradia sa naspat ale musite ich nahradit sami rucne ale stoji to zato... tak uvazujem ci by to nevyriesilo aj ten moj problem s dierami v susedstve... no musim to vyskusat :) a este som chcela ze tie pluska co miznu iba v zivom rezime taktiez zmiznutie rybiciek v akvariu a neviditelny ohen v kozube sposobuje cenzura... len keby to nahodou niekto potreboval vediet :wink:
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: zaloha hry + instalacia noveho datacu + dowloady

Poslaťod vika » Pia 17 Jún 2011, 00:38

cenzura robi neplechu? to som nevedela :shock: ale zatial som ohen, ani rybycky do domu nedala kedze zatial prerabam....musim pozriet :roll:
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia