Preklady zaujímavých článkov k TS3 a datadiskom

Diskutujte o datadiskoch, balíčkoch, či nástrojoch k "tretím Simom".

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Poslaťod vika » Ned 25 Jan 2009, 21:51

no dobtre informacie :) mna zaujalo ten stvvorec na chodniky a ze sa mozu davat diagonalne a mriezka je rozdelena na 4 casti :) aspon budu domy vypadat viac realne :)
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Ned 25 Jan 2009, 22:08

Môže mi niekto pomôcť s úpravou textu? Ma to brzdí pri dodaní druhej časti tých mega faktov, ja neviem, ako mám toto dať do nejakého súvislého textu s hlavou a pätou, nejak som to ani nepochopil a mi to príde, jak keby sa tam niečo opakovalo a nemalo zmysel:

Vlastný obsah
„Môžete ho vytvárať vo Vytvor-si-štýl (CAS) alebo priamo v hre. Ak sa vám páči niečo, čo ste vytvorili v CAS, musíte výtvor najprv uložiť a až potom ho budete môcť vidieť a použiť zakaždým, keď budete hrať. Na zdieľanie obsahu musíte stlačiť daný gombík. Ak to len uložíte, budete to môcť vidieť a použiť zakaždým, keď budete hrať. Ak sa rozhodnete zdieľať to, nájdete to na lište spúšťacej obrazovky spolu so všetkým ostatným, čo ste vytvorili. Ak sa chcete podeliť o svoj výtvor na Burze, musíte len kliknúť na jeden gombík a zverejniť ho. Takisto môžete pomenovať všetky svoje výtvory a pridať k nim ich popis. Páči sa mi, že budeme môcť vytvárať vlastný obsah kedykoľvek počas hry a už nebudeme musieť otvárať bodyshop.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod Emerald » Ned 25 Jan 2009, 22:17

pár faktov z TS3 v bodoch :lol: myslím, že toto sme tu ešte nemali

- V potravinách sa budú dať kúpiť rôzne druhy potravín: sardely, párky, syr, zemiaky, steak, moriak, tuniak, vajcia a všetky ostatné plody, ktoré sa dajú dopestovať doma
- V knižnici sa nachádzajú tri druhy kuchárskych kníh
Varenie časť 1: priveľa soli
Varenie časť 2: prečo potrebujete kypriaci prášok
Varenie časť 3: chutné a delikátne
- Simovia si budú môcť doma dopestovať: jablká, citrusové ovocie, hrozno, melóny, papriku, cesnak, cibulu a rajčiny
- V hre sú tiež špeciálne rastliny ako Kvet smrti a Ovocie života
- Ak si po Sima príde smrtka bude s ňou môcť spraviť dohodu a dať jej Kvet smrti namiesto vlastnej duše
- Ovocie života dokáže predĺžiť život a ak sa z neho správne pripraví pokrm Ambrosia tak ním môžete dokonca oživiť duchov a zmeniť ich na normálnych Simov

Tomak ja sa na to hneď pozriem :wink:

Edit: to zdielanie mi príde ako zdielanie online. Čiže ak si v hre niečo vytvoríme a iba to uložíme tak to bude iba pre nás. Ak ak to použitým tlačidla označíme ako zdielané, tak sa to cez registrovaný hru nahrá na ich stránku určenú pre takéto vlastné výtvory a tá burza je asi niečo také, že tie veci sa následne na ich stránke budú dať označiť ako na stiahnutie a potom si ich hocikto bude môcť stiahnuť ako download. Neviem ja si to tak vysvetlujem, lebo zdielanie obsahu medzi používateľskými kontami neprichádza do úvahy, pretože v hre sa doteraz nedali vytvoriť kontá pre viac hráčov
Naposledy upravil Emerald dňa Ned 25 Jan 2009, 22:37, celkovo upravené 1
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Ned 25 Jan 2009, 22:32

Vďaka, pomohla si, ale asi sa bude dať vytvoriť viacero účtov na TS3, alebo som zle pochopil ten posledný preklad od Kalypso?

Založili sme si svoje nové The Sims 3 účty a potom som pracovala na tvorbe dvoch Simov a začala som stavať dom.


Ozaj dobre info, ešte skusím niečo popichať predtým, ako pridám 2. časť :lol:
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod Emerald » Ned 25 Jan 2009, 22:37

aha tak to som nevedela že sa bude dať viac účtov vytvoriť, tamto som si vôbec neuvedomila, že sa to týkalo už priamo hry

inak tu je článok z kadiaľ mám tých pár noviniek
http://www.thesimsresource.com/blog/index/page/1/cnt/13/
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Ned 25 Jan 2009, 22:39

Aha, dobre, že hovoríš o zdrojoch, nevieš náhodou, aké ešte použila Kalypso?

No ja tiež si nie som istý, či to myslia naozaj hru.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod Emerald » Ned 25 Jan 2009, 22:44

spýtam sa jej ;)

Edit: tu v tomto videu je na konci povedana že oficiálna The Sims 3 komunita, čiže tý čo budú mať registrované hry, budú môcť uploadovať a sťahovať výtvory :wink:
http://www.edenstyle.it/index_engl.htm

to zdielanie je možno medzi hráčskymi účtami ale tá burza si myslím, že je na internete medzi hráčmi, že si vlastne vymieňajú vlastné výtvory

Edit 2: ten druhý článok čo Kalypso prekladala je zo simcredible http://sims2.simcredibledesigns.com/sims3.html lebo som to porovnala a celkovo som jej poslala iba dáke 3 linky, lebo vtedy ešte TSR napríklad nemali články zverejnené, takže to druhé je určite zo simcredible aj keď mi ešte neodpísala :wink:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Ned 25 Jan 2009, 23:02

Vďaka, najmä mi šlo o tie body, z čoho čerpala, lebo napísala, že väčšinou z EdenStyle.it, ale potreboval by som presnejšie. Inak tú burzu som okašlal, jednak je nejaká dopletená a jednak už by mi to vyšlo nad rozsah druhej strany :roll: .

Ozaj som zabudol breathee a tebe povedať, že vzhľadom na omnoho väčšie množstvo preloženia, dávam ako preklad iba Kalypso, myslím, že by to inak voči nej nebolo veľmi fér.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Ned 25 Jan 2009, 23:19

OK, veď to je pochopiteľné :), schválne som prekladala iba úplné minimum, keďže preklad má na starosti Kalypso.
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Ned 25 Jan 2009, 23:23

http://www.edenstyle.it/archivio_english_09.htm
http://sims2.simcredibledesigns.com/sims3.html
http://thesiddog.com/tag/the-sims-3-creators-camp/

ja som jej dala tieto tri stránky, lebo iné v angličtine ešte vtedy nemali články a pritom ten 3. je len taký stručný
a ja som ti už dávnejšie povedala, že mi o meno niekde nejde
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Pon 26 Jan 2009, 01:27

Asi sa na to vykašlem, nijaká stránka nevie po slovensky, im to môže byť fuk, základný zdroj som dal.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod David » Pon 26 Jan 2009, 21:16

ja som si až teraz prečítal ten 2. článok od tej účastníčky Campu a najviac sa mi páči, že kríky a rastliny budú rásť a hýbať sa vo vetre :D :lol:
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Poslaťod David » Pon 26 Jan 2009, 21:27

CAS ( "Create a Sim" alebo "Vytvor si Simíka") je jednou z častí hry Sims 3, ktorá je úplne odlišná od predchádzajúcej verzie Sims 2. Hráči majú totiž takmer neobmedzené možnosti. Tvorenie a zmeny sú jednoduchšie ako v druhom pokračovaní a hlavne bez zbytočného nahrávania a čakania. CAS je rozdelený do niekoľkých oblastí, ktoré hráč môže ľubovoľne upravovať v reálnom čase jedným kliknutím. Nebaví vás tvorba Simíka? Nevadí! Môžete si zvoliť jeden z prednastavených vzhľadov alebo kliknúť na tlačidlo náhodného výberu. Poďme sa pozrieť bližšie na vylepšený CAS:

Základy

Tu si hráč zvolí meno, priezvisko, farbu pleti a upravuje telesnú štruktúru (váhu a veľkosť svalov). V Sims 3 už hráč nenájde UFO, môže si však svojho Simíka práve do takéhoto mimozemšťana štylizovať. Ako som už spomenula, v základoch možno totiž meniť farbu pokožky. Môžete si vybrať zo štyroch farieb pokožky, ktoré môžete ďalej upravovať (odtiene).

Vlasy

Ďalšou časťou CAS je editor vlasov. Tu si môžete vybrať buď účes, alebo zvoliť svojmu Simíkovi klobúk alebo čelenku. V oblasti vlasy a doplnky sa hráči prvýkrát stretnú s možnosťami voľby vlastných textúr a farieb. Ak používateľ uprednostňuje účesy bez doplnkov, ani vtedy nezostane o nič ochudobnený. Úprava vlasov je v Sims 3 veľmi vydarená. Hráči si môžu vytvárať doslova tisíce rôznych farieb a strihov a vždy sa budú odlišovať od ostatných Simíkov. Okrem úpravy vlasov si hráči môžu vybrať tvar a farbu obočia. Novinkou je tiež možnosť editácie dĺžky rias.

Vzhľad

Úpravy tváre sú aj dosť prepracované. Nie je tak jednoduché si vytvoriť dokonalú tvár, pretože máme na výber z pestrej palety úprav nosa, úst a očí. Hráč si môže upraviť vzhľad pomocou dvoch editorov. Základné - vopred nastavenej časti - a pokročilý, kde si môže sám upraviť každú časť podľa vkusu a nálady. V Sims 3 sa tvorcovia snažili čo najviac priblížiť realite. A tým chcem povedať aj tým "nedokonalým", čo ľudia majú. Vášmu Simíkovi môžete vytvoriť znamienko krásy, pehy alebo prirobiť vrásky.

Odev

V tejto časti CAS si môže každý hráč vybrať z niekoľkých možností. Okrem obrovského výberu oblečenia (horné, spodné diely + kompletné odevy) si môže hráč zvoliť aj topánky a tie si upraviť podľa vlastného vkusu. Tu sa opäť stretávame s editorom textúr a farieb, ktorý je veľmi užitočný, okrem iného aj pre ďalšiu úpravu interiéru domu Simíkov. Na výber máte aj širokú škálu doplnkov (náušnice, pančucháče, hodinky). Hráč si volí niekoľko druhov oblečenia podľa príležitostí. Ku každému odevu si môže navyše zvoliť iný účes, čo je ďalšia výhoda a novinka nového CAS.

Osobnosť
Posledná časť CAS je úprava osobnosti Simíka. Vyberáte si tu vlastnosti Simíkov, celoživotné želanie atď. Chcete, aby Simík bol anti-televízny, dobrý a vegetarián? Chcete, aby jeho celoživotným prianím bolo stať sa vládcom zla? To je len na vás. Meniť môžete aj hlas Simíka, vybrať jeho obľúbený pokrm, farbu i obľúbenú hudbu.

Vytvorili ste si Simiu domácnosť? V Sims 3 si ešte môžete dobudovať vzťahy medzi členmi domácnosti a hurá do hry!

http://thesims3.ea.com/view/pages/newsI ... 1116086030
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Poslaťod Tomak » Pon 26 Jan 2009, 21:56

Ten link mi nejak nič neukazuje, ale ak to je z TS3.com, tak to nie je aj v češtine? Ak nie, možno do pár dní áno, neviem, či si neurobil zbytočnú prácu, ale pozerám, že máme kopec nových prekladov, to sa mám ošaliť? :lol: Musím niečo vymyslieť.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod David » Pon 26 Jan 2009, 21:59

jj je to v cestine ved ten link je po cesky to som dal do google translator takze ja som nerobil nic :D len tak aby to bolo aj v SK lepšie sa cita v SK :lol:
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Datadisky a ostatné dodatky k The Sims 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia