Preklady zaujímavých článkov k TS3 a datadiskom

Diskutujte o datadiskoch, balíčkoch, či nástrojoch k "tretím Simom".

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Poslaťod breathee » Štv 22 Jan 2009, 17:28

Veď práve preto nie som sklamaná nejak výrazne. Určite bude zas datáč Seasons, takže sa len do budúcna teším.

je pravda, že už v samotnej základnej hre je pomerne veľa možností, ktoré v dvojke nie sú :)
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Štv 22 Jan 2009, 22:52

Chcem poďakovať Kalypso a povedať jej, že si jej prácu veľmi vážim. Ono sa to nezdá, ale taký preklad vie poriadne prevrátiť jeden váš deň. Práve som si to všetko v dokumente vytriediť, poupravoval, pospájal, opravil, upravil nejaké nedostatky a verte mi, že to nie je takisto záležitosť jednej hodinky (ba ani dvoch, troch). Zdá sa, že tento preklad bude možno až na 3 strany, dnes už nevládzem pokračovať s týmto prekladom, ešte mi nejaké úpravy a členenia treba dokončiť.

Takže ďakujem a doceniť! :wink: Ľudia mohli tento čas na 1 mega preklad utratiť úplne inak a vo svoj prospech.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod vika » Pia 23 Jan 2009, 01:18

podla mna je to super preklad, dakujeme :) mne sa paci skoro vsetko co sa tam pise, je jasne ze tam nie je vsetk oco by sme chceli, ale aj tak mi potrva dlho kym vsetko prejdem a poskusam, kedze vela veci je tam novych :) ako super bonus beriem tie nove vlastnosti simov ako kaskader :lol:
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pia 23 Jan 2009, 09:17

v prvom rade ďakujem :wink:
som trochu sklamaná, lebo mi to príde obmädzovanie že nemôžeme ísť ani do nemocnice, ani do reštaurácie ani do radnice..... :(
ale páčia sa mi tie koncerty, kar :)
ale to :
Kód: Vybrať všetko
Dospelý nemôže byť rodičom mladého dospelého.

:shock: :( :( :(
alebo to že spodné prádlo je spolu s pyžamom, alebo to že sa nedá nakúpiť oblečenie :( :(
ale aj tak sa teším, lebo ja tam o dosť viac kladov ako záporov :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Pia 23 Jan 2009, 12:44

Mňa inak tieto body tiež nejak nenadchli. Oni zamakali na veľa detailoch, ktoré podľa mňa sú príliš zanedbateľné (mne prídu za také somariny napr. že Sim pozerá cez ďalekohľad a objavuje planéty, dá im vlastné meno a čo z toho teraz?) a veľkú časť toho, čo bolo v TS2 tak nereálne nechali - svadby (je to po starom, ešte ten oblúk bol lepší, ale dali ho preč), pôrod (to čo má byť, že Simka s kontrakciami sa vie dostať do nemocnice na bicykli?), interakcie pri niektorých etapách vôbec nie sú nové (k batoľatám napr.) a i.

Myslím si, že si pekne zavarili dátumom vydania a viac už nestihnú dopracovať, zamerali sa na susedstvo a na to, čo všetko sa dá nastavovať, veď z toho sa scvokneme (samé zlaďovania, každá vec sa dá zmeniť, nastaviť, upraviť, prepísať, vytvoriť) a hodiny sa zabijú len prípravou pred samotným hraním. Nehovorím, že je to zbytočné, ale najprv tamto, potom toto.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Pia 23 Jan 2009, 12:57

Ale zas nám nekážu, aby sme to susedstvo menili, či upravovali. Keď to niekoho baví, môže sa s tým prplať a zas niekto druhý to nechá tak ako to je. :)

A tá tehotná simka v spojení s bicyklom aj mňa mierne zarazila...no keď už môže mať živý sim dieťa s duchom, tak ma táto bizarnosť ani príliš neprekvapuje :lol: . Keď už sme si dokázali zvyknúť napr. aj na to, že simovia majú hyper-vrecká, kde majú uložený mop, varechu, misku, ovládač od Tv a iné záležitosti. :lol:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Pia 23 Jan 2009, 13:10

Ale tie veci potom znamenajú, že zbytočne míňali energiou a mali sa zamerať na to, čo využíva každý.

No tí duchovia to je ďalšia kapitola, bez ktorej by som sa vedel zaobísť :roll: .
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Pia 23 Jan 2009, 13:23

Inak včera som si prečítala z fóra infinitesims jednu neviem či dobrú, či zlú vec, ale účastníčka toho C.Campu napísala, že aj napriek tomu, že vytvorila medzi dvomi simami veľmi dobrý vzťah tak stále jej neboli prístupné romantické interakcie a skúšala to najmenej pol dňa a stále nič.

je to určitá výzva, že to nepôjde tak ľahko - vraj to bolo na štýl budovania vzťahov v sims 2 na playstation, ale zas na druhú stranu z vlastnej skúsenosti (keďže som PS verziu hrala) musím povedať, že to bolo strašne frustrujúce. každý výraznejší pokus o zblíženie ten druhý sim odmietol a mohla som začať od začiatku....takže som zvedavá, či to bude skutočne také náročné
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Karmen » Pia 23 Jan 2009, 13:28

tak to by nebolo dobre :o , mi to už pomaly pripomína dobývanie nejakého hradu :lol:
"Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská tuposť; a tým vesmírom si nie som tak istý." Einstein
Obrázok užívateľa
Karmen
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 627
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 15:19
Bydlisko: pri PC :)
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pia 23 Jan 2009, 15:41

no hej niektoré veci sú ešte nereálnejšie ako boli v TS2 a to už pri tých sme si hovorili och bože, toto snáď už horšie ani byť nemôže, a aha môže :lol:

hej ten bicykel je vtipný, no vzhľadom na to, že tieto články sú postrehy hráčov, tvorcovia na to, že by napr. tehotnej mohli zamedziť chodiť na bicykli nemysleli aj keď je to škoda

najviac ma ale vytočilo to oblečenie, mať iba 3 kusy oblečenia každého druhu v skrini a čo sme v dobe kamennej? ako mňa to neskutočne naštvalo keďže som svojich simov nenechala po svete nikdy chodiť oblečených ako keby zrkadlo nemali :lol: hm no dúfam, že neobmedzený šatník pribudne s prvým datadiskom :roll: inak bolo by fajn spýtať sa toho kto to vymyslel či doma tiež vyhadzuje oblečenie pred tým než si chce kúpiť nové :lol: síce je logické, že chcú odbúrať načítavanie a skriňa sa niekedy pri množstve oblečenia aj chvíľu načítava ale tak radšej by som sa pár sekúnd pozerala na presýpacie hodiny keby som mohla mať oblečenia koľko chcem :oops:

a ďalej taká vec čo som už postrehla v prvých článkoch ešte v polovici minulého rok a to že obchody, reštaurácie a ďalšie budú fungovať ako rabbit hole čiže do nich sim vojde a stratí sa, pochopím keď tak funguje nemocnica, policajná stanica či dáka iná budova kde simovia chodia iba do práce ale prečo obchod a reštaurácia? veď do tých sa dalo chodiť už v TS1 a teraz zrazu nie? a že sima môžem vidieť keď v reštaurácii sedí vonku, ale keď vo vnútri tak nie, to je fakt trochu blbo vymyslené :cry:

a inak čo sa týka budovania vzťahov tak ja keď to porovnám medzi TS1 a TS2 tak v dvojke sa vzťahy budovali ťažšie ako v jednotke. je teda možné že to v trojke ešte sťažia aby sme to nemali také jednoduché a to čo ste čítali že simka stále odmietala romantiku tak to sa mi po prechode z TS1 na 2 stávalo často ale postupne som prišla na to čo a ako, čo sa simom páči, čo nie a postupne som sa to naučila ako neutrápiť seba ani simov iba kvôli jednému bozku :lol:

inak ten ďalekohľad aj to zbieranie semienok mi pripadá ako datadisk Free Time, presne toto sa tam dalo robiť, že simovia objavili planétu a hladali chrobáčiki v tráve :lol: a ja si celkovo myslím, že teraz v trojke budú dovednosti fungovať tak ako vo Free Time záľuby, tam ste museli objaviť čo sima baví, tu v trojke budete musieť objaviť v čom všetkom sa sim môže zdokonaľovať čiže mi to príde tak ako keby záľuby a dovednosti skombinovali do jedného, pretože ak si to tak vezmete napr. kulinárstvo môže byť záľuba aj dovednosť, tak isto šport, príroda... takže ja mám na to taký názor, že je to spojené dokopy a postupne s datadiskami budú rôzne nové záľubo-dovednosti pribúdať

a inak to že dospelý nemôže byť rodič mladého dospelého chápem jednoducho tak, že tu sa dá starnutie vypnúť iba všetkým naraz a tak to bude tak, že od narodenia po vyvynutie sa mladého dospelého bude viac dní ako bude trvať etapa dospelého človeka to je všetko, čiže toto je ešte dosť prirodzené :wink:

už mi niekto vezmite klávesnicu
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Lincey » Sob 24 Jan 2009, 00:17

Musím súhlasiť s Emerald pridali mnohé možnosti no viaceré mi prídu úplne zbytočné také bez ktorých by som sa zaobišla a to dobré z Sims2 zrušili, no celkovo som na hru velmi zvedavá.
Nahnevalo ma najmä to oblečenie, preboha 3 kusy! Ved to aby so stále vyhadzovala a dávala nové.
A čo tie reštaurácie? Sim jednoducho zmizne- toto je blbo vyriešené
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Poslaťod Kalypso » Ned 25 Jan 2009, 16:34

Ahojte,
napadlo mi, že vám tu ešte dám aj preklad iného článku týkajúceho sa Tvorivého kempu, ktorý som preložila, ktorý ale v podstate už neobsahuje nič nové ohľadom hry, len dopĺňa prvý článok. Sú to viacmenej zážitky účastníčky a mne sa to zdalo celkom zaujímavé, tak si to môžete skúsiť prečítať:


Deň 1
Všetci účastníci tvorivého kempu sa hlásili v hale spoločnosti EA o 8:30 ráno. Ako krásne začína deň, keď mám možnosť stretnúť sa s inými tvorcami vlastného obsahu pre Sims 2, ktorých prácu som tak dlho obdivovala. Bolo úžasné konečne môcť spojiť tie mená s tvárami a reálnymi osobami.
Keď sme sa všetci registrovali a dostali sme vlastné identifikačné karty, poukazovali nám areál EA, ktorý je absolútne prekrásny. Je očividné, že EA si svojich zamestnancov drží ako v bavlnke. Majú vlastnú kaviareň, plne vybavenú posilňovňu, kryté basketbalové ihrisko, tenisový kurt, futbalové ihrisko, atď. Zamestnanci si v areáli môžu dokonca aj dať vymeniť olej v aute. Rada by som vedela, ako sa človek stane zamestnancom EA :D .
Mali sme niekoľko sedení, kde nám predviedli demá hry, ale museli sme podpísať papiere o tom, že nezverejníme niektoré veci pred uvedením hry na trh (prepáčte). Poviem vám všetko, čo som sa dozvedela a čo nám dovolili zverejniť.

A teraz k dôležitým veciam.

Stavebný režim.
Všetci sme si lámali hlavu nad tým, aký bude stavebný režim a naozaj je v ňom kopa možností, ktoré si ľudia úplne zamilujú. Hoci môžete využiť dopredu vytvorené domy, ktoré budú súčasťou hry, budete tiež môcť vytvoriť vlastný dom takpovediac „na zelenej lúke“, čo je dobrá správa pre nás všetkých, ktorí radi staviame. Ak chcete dom kúpiť namiesto toho, aby ste ho stavali, je tam gombík, stlačením ktorého rozhodnete, či ho chcete zariadený, alebo nezariadený.
V hre je tiež nástroj, ktorý vám umožní zväčšovať či zmenšovať miestnosti a domy, pričom objekty na stenách a umiestnené oproti stenám sa posúvajú spolu s nimi. Tapety a podlahy sa automaticky doplnia, takže ak niečo zväčšujete, nemusíte ich potom dorábať. Tento nástroj funguje aj na oplotenie.
Kladivo na odstraňovanie bolo vylepšené, teraz budete môcť vybrať celú oblasť a odstrániť tak viac objektov naraz.
Stavanie striech je omnoho lepšie, keďže posuvný regulátor teraz umožňuje nastaviť si úplne jednoducho ľubovoľnú výšku strechy, od veľmi vysokej po veľmi nízku.
Budete môcť umiestňovať predmety v miestnosti diagonálne, t.j. krížom.
Políčka (štvorčeky, ktoré vidno v stavebnom režime) sú teraz rozdelené na štyri časti, aby ste pri umiestňovaní dekorácií mohli vytvoriť prirodzenejšie vyzerajúce prostredie.
Takisto políčka na rôznych povrchoch boli rozdelené na 4 časti, aby ste mohli na jedno miesto položiť oveľa viac objektov a vytvorili „to správne“ prostredie :) .
Aj nástroj na úpravu terénu je úžasne vylepšený. Boli pridané „štetce“ na tvorbu jemného aj hrubého povrchu a štvorcový štetec na vytvorenie chodníkov a cestičiek.
Budeme môcť použiť tapety a podlahu na skrášlenie bazénov. Simovia už nebudú potrebovať rebrík, aby sa dostali do bazéna a von z neho.
Kríky budú môcť vyrásť do rôznej výšky a stromy a rastliny sa budú kývať vo vetre.
Veľa znepokojenia vyvolalo nové susedstvo a to, že čas bude plynúť aj v domácnostiach, za ktoré nebudeme práve hrať. Dobrá správa – táto vlastnosť susedstva sa dá jednoducho vypnúť 8) .
Čo sa týka starnutia Simov, môžete si vybrať, či pre nich chcete normálnu dĺžku života, alebo ju predĺžite až na 1000 simovských dní, alebo starnutie úplne vypnete a to bez použitia cheatov.

Deň 2
Je úžasné, akí sme všetci vďaka EA stále zaneprázdnení. Deň 2 začína registráciou o 9:00 a odchádzame až o pol ôsmej večer. Počas dňa sme mali všetci možnosť stráviť oveľa viac času vytváraním obsahu hry: domov, oblečenia, Simov a filmov. Založili sme si svoje nové Sims 3 účty a potom som pracovala na tvorbe dvoch simov a začala som stavať dom. Kvôli náhlemu výpadku prúdu v miestnosti sme síce stratili všetko, čo sme vytvorili od posledného uloženia, ale výhodou bolo to, že sme mali krátku prestávku na kávu. Zlatým klincom programu pre mňa bola návšteva zvukového štúdia, kde práve herečka Nikki nahrávala slová v Simčine, ktoré budú hovoriť malé deti. Nikki bola fantastická, už to, že sme ju mohli pozorovať a počúvať, nám zdvihlo náladu. O niekoľko minút neskôr som zistila, že jej hlas nie je elektronicky zmenený, ale že takým spôsobom rozpráva a smeje sa aj v skutočnosti. Bola naozaj neuveriteľne zlatá. Bolo to trochu zvláštne, rozprávať sa so „Simom“ v reálom živote :D .
Od ľudí vo zvukovom štúdiu sme sa dozvedeli, že museli odmietnuť Mariah Carey, ktorá chcela nahrávať zvukové stopy pre Sims 3. Určite sa pýtate prečo. Nuž, jej hlas jednoducho nesedel do štýlu datadisku UNIVERZITA! Spoluprácu na Sims 3 ponúkli aj Paulovi McCartneymu. Stále čakajú na jeho reakciu. Nebolo by to skvelé mať ho v hre? :) Ukázalo sa, že veľa umelcov má záujem o spoluprácu s EA a aj sa v hre objavia, a na rozdiel od všeobecne rozšíreného názoru nedostávajú za svoju účasť až také veľké sumy peňazí. Niektorí to robia jednoducho preto, že sa im páči hra, alebo im nejaký ich priateľ povie, že by bolo „bombové“, keby sa v hre Sims objavili.

Prehľad o Sims 3
-Nemusíte použiť všetkých 5 políčok pre charakterové vlastnosti
-Jeden zo životných snov bol „Zlatokop“
-Môžete kúpiť zariadenú aj nezariadenú verziu domov
-Môžete nastaviť dĺžku života Simov od 25 do 1000 dní

Vytváranie Simov
-Simovia – muži budú môcť nosiť makeup
-Môžete si vytvoriť vlastné pomaľovanie tváre. Predstavte si tak, že namaľujete tigrie prúžky nazeleno :lol:
-Väčšina oblečenia z katalógu bola vytvorená priamo v hre použitím nástroja „Vytvor-si-štýl“
-V Sims 3 existuje nástroj „Vytvor-si-dvojníka“, ktorý vám umožní vytvoriť dvojníka akéhokoľvek Sima, na ktorého ho použijete

Stavebný a Nákupný režim
-Pribudol posuvný regulátor výšky striech
-Pribudol gombík, ktorý vytapetuje/ uloží koberec do celej miestnosti (namiesto klávesy Shift)
-Môžete nastaviť šírku schodov
-Môžete nastaviť odtiene farieb a úrovne svetla vo vnútri aj vonku
-Objekty môžete umiestňovať krížom cez izbu (diagonálne)
-Môžete otáčať políčka s podlahami (HURÁÁÁ pozn.prekl :lol: )
-Pribudol štvorcový štetec na úpravu terénu. Predstavte si, ako ho používate pri stavaní chodníka :D
-Rastliny rastú do rôznej veľkosti
-Simovia nepotrebujú rebrík na to, aby sa dostali z/do bazéna
-Môžete použiť tapety a podlahy na steny a dlážku bazéna
Kalypso
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 05 Aug 2008, 10:58

Poslaťod Maggi » Ned 25 Jan 2009, 16:39

ďakujem, celé som to zhltla :lol:
super je toto:
Veľa znepokojenia vyvolalo nové susedstvo a to, že čas bude plynúť aj v domácnostiach, za ktoré nebudeme práve hrať. Dobrá správa – táto vlastnosť susedstva sa dá jednoducho vypnúť Cool .
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Ned 25 Jan 2009, 16:51

wau ďakujeme za preklad :)

datadisk univerzita :lol: vieme aký bude prvý?!
ako mňa poteší, lebo univerzitu som využívala aj v TS2 len mohli dať najskôr niečo také ako Night life alebo Seasons :roll:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Ned 25 Jan 2009, 20:27

Super :) , to s tou Mariah Carey ma zaujalo, dúfam, že ju niekde raz aj použijú, bolo by to skvelé.

Uni? To hádam nie, ako prvý by som dal Seasons, nech je prostredie čo najskôr reálnejšie. Ale verím, že ako prvé dajú najmenej atraktívne. :?
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Datadisky a ostatné dodatky k The Sims 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia