The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Diskutujte o datadiskoch, balíčkoch, či nástrojoch k "tretím Simom".

Moderátori: Tomak, Totodile7625

The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 10:07

Obrázok
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 15:32

The Sims 3 Ročné Obdobia - FIRST LOOK

Termín vydania nového, v poradí už ôsmeho dodatku, je na spadnutie. Ako iste všetci dobre viete, simovia si od štrnásteho novembra budú môcť vychutnávať všetky možné aktivity, spojené s príchodom počasia do všetkých susedstiev. Našej stránke sa ako jedným z mála naskytla možnosť zahrať si Ročné Obdobia ešte pred ich vydaním. ( Za túto možnosť ďakujeme českej pobočke - EA Czech, ktorá nám poskytla preview verziu dodatku. ) Poďme sa na to teda pozrieť!

Obrázok

Po nainštalovaní a zapnutí hry je prvá vec, ktorú uvidíte načítacia obrazovka. Podľa môjho názoru ide o jednu z tých krajších a decntnejších. Jedna vec, ktorá je obrovskou škodou je české logo dodatku, kde vidíme mierne nevydarené "č", ktoré nezapadá celkovo do loga. No väčšina ľudí tento fakt dokáže prekusnúť a hrať aj bez toho, aby si nad tým trhali vlasy z hlavy.



Pre svoje hranie som si vybral mesto Sunset Valley, kde som vyskúšal všetky 4 ročné obdobia. Samozrejmosťou je ale prítomnosť ročných období aj v ostatných mestách.

Hra začína letom. Je jedno či začnete novú hru, alebo uloženú hru, prvé obdobie bude vždy letné. Ak si samozrejme nepredvolíte iba určité ročné obdobia. Dĺžku každého ročné obdobia si môžte nastaviť. Určité ročné obdobia môže aj vypnúť a hrať iba s tromi, dvomi, či dokonca iba s jedným ročným obdobím.

LETO

Leto Vašu hru nijak významne neovplyvní. No je tu niekoľko vecí, ktoré naozaj stoja za povšimnutie. Asi prvou takou vecou je možnosť plávania v mori, ktorá ale už pribudla s aktualizáciou. Pýtate sa teda čo je v tomto ohľade nové? V ročných obdobiach si budete môcť zakúpiť nafukovací matrac a nechať sa na ňom unášať vlnami po šírom mori. Žiadne špeciálne interakcie na matraci, či s matracom nehľadajte.

Obrázok

Výrazným prvkm leta je letný festival, ktorý sa koná v hlavnom parku, v centre susedstva. Simovia tu majú k dispozícii hneď niekoľko aktivít. Môžu sa napríklad nechať vyfotiť v kabínke s priateľmi, alebo si zahrať fotbal.

Obrázok

Fotbal môžte hrať vo dvojici, tak že jeden sim bude v bráne a druhý bude strilať a opačne, alebo si môže kopať len tak sami na bránu.

Obrázok

Podľa výrazu môjho sima je kopanie na brázdnu bránu naozaj zničujúce.

Obrázok

Obrázok

V horúci letný deň Vašim simom príde vhod určite chladné osvieženie v podobe ľadovej drte. Môžte si ju sami nasypať do kornútka

Obrázok

a ochutiť si ju sirupom, podľa vlastného uváženia.

Obrázok

Obrázok

Ak vás kopanie do lopty a konzumácia ľadovej drte znudia, hneď vedľa nájdete špeciálne pripravené "bojisko", kde budete môcť realizovať vlastnú vojnu - s vodnými balónikmi. Bitka sa môže konať vo dvojici, alebo maximálne v štvorici.

Vášho protivníka budete zastrašovať ...

Obrázok

... on sa Vás bude báť ...

Obrázok

... no verte že nie vždy máte na vrch Vy. Stačí len chvíľa nepozornosti a ...

Obrázok

Od vojny s balónikmi ste celý zmáčaný ... niet lepšej možnosti, ako usušiť sa prúdom teplého vzduchu. Áno, poďme si zakorčulovať. Pre džinov, či víli to nie je nič náročné ... korčule radšej ani nevytiahnu.

Obrázok

No verte že ostatný simíci s tým môžu mať o trochu väčší problém, alebo sa môžu na parkete cítiť neisto.

Obrázok

No stavte sa že víli a džinovia budú "korčuľovať" omnoho rýchlejšie ako vy.

Obrázok

Obrázok

Ak ste už dostatočne vyschli a po dostatočnom pohybe na korčuliach ste vyhladli, je tu pre vás pripravená v celku zaujímavá súťaž, ktorá mňa osobne potešila najviac a vítam ju naozaj s otvoreným náručím. Nie je to nič iné ako súťaž jedlíkov. Súťaž jedlíkov sa bude opakovať aj na jeseň, no iba v lete máte jedinečnú možnosť zozelenať z párkov v rožku. A verte že váš sim sa nebude po skončení súťaže cítiť ako znovuzrodený.

Nahoďte drsé pohľady a ...

Obrázok

...pripraviť sa ...

Obrázok

... pozor ( a áno, nezabudnite úsmev! ) ...

Obrázok

... a štart!

Obrázok

Obrázok

Na letnom festivale sa zabavíte s priateľmi, zdokonalíte sa v jazde na korčuliach, alebo priberiete nejaké to kilečko vďaka súťaži jedlíkov a neobmedzenému konzumovaniu ľadovej drte. Kúpanie v morie tiež nie je od veci ... no letu ako ročnému obdobiu v Sims dávam hodnotenie tak 5/10. Možnosťami neurazí, ale ani neuchváti. Môj osobný názor je ten, že v podstate mnoho aktivít, spojených s jarou, či letom už v hre sú od začiatku, alebo sa postupne pridávali, kedže doteraz simovia žili svoj život iba v slnkom zaliatej krajine. Posuňme sa teda ďalej.

JESEŇ

ŠKOLA VOLÁ ... ale nie vašich simov. Vašich simov čakajú maximálne tak aktivity a slávnosti spojené s jeseňov. Jeseň je po lete ročné obdobie, ktoré si Vaši simíci zamilujú. Už sa začína hra meniť - prichádzajú prehánky, dažde ... lejaky.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Osobne najviac oceňujem realističnosť premeny počasia. Pohľad na susedstvo pri daždi je neuveriteľný. No tá atmosféra po daťdi je jednoducho neopísateľná. Je úžasné pomaly cítiť tú vôňu po daždi a pozerať sa pri tom na krásne zahmlené susedstvo. Najviac ale oceňujem celkovú zmenu farieb. Hra jednoducho od základu zmení farby okolia. Zatial čo v lete bola tráva sýto zelená a stromy prekypovali životom, popri jesennej hmle jednoducho viete že nastala zmena.

Obrázok

Obrázok

A keď už sme pri tých zmenách, jeseň prináša jedinečný úkaz, ktorým sú krásne oranžové/červené stromy a padajúce lístie. Nemusíte sa báť že stromy sa zmenia iba tak, behom sekundy. Nie, stromy budú postupne červenať až nakoniec Vaše susedstvo bude na nerozoznanie. Opäť tu oceňujem nádherné farby a skvelé prevedenie. Je to jednoducho pastva pre oko. A oko fotografa si na tom zgustne detto tak!

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Za chladného nočného počasia je tu aj vysoká pravdepodobnosť miernej snehovej posýpky. No neľakajte sa. Sneh sa behom pár hodín zase pominie a Vy si môžte stále užívať jesenné aktivity. No už viete že je čas pohrabať si lístie zo záhrady.

Obrázok

Obrázok

Bystrému oku neunikne ani perfektný detail, v podobe pary od úst simíka. Úprimne, za takúto drobnosť, majú u mňa tvorcovia sto percentné ohodnotenie! Jednoducho je to iba detail, no je to v skutku dokonalé!

Obrázok

A čo je najlepšie spraviť s kopou podstivo a tvrdo nahrabaného lístia? Samozrejme rozhádzať ho všade kol seba.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ďalšou zaujímavou novinkou, ktorá sa spája nie len s jeseňou, no hlavne s ňou sú dáždniky. Je to užitočný módny doplnok pre simov.

Obrázok

Obrázok

A nie len simov.

Obrázok

Obrázok

Dáždnik si samozrejme musíte kúpiť a vložiť do inventára. Ak tak učiníte, sim ho automaticky počas dažďa vytiahne. Jediný problém je že ak povedzme v daždi obrábate záhradu, vyťahovanie a sťahovanie dáždnika sa stane skôr príťažou ako pomocou.

S dažďom prichádza aj znížená oblačnosť, či dokonca hmla. Opäť ide o detail, ktorý mi vyčaroval úsmev na tvári a donútil stláčať klávesu "C".

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Okrem oblakov sa po daždi vytvoria po celom susedstve mláky. Malé jazierka vody, ktoré vašich simov jednoznačne nenechajú chladnými. Veď čo už je lepšie ako zaskákať si v takej mláke?

Obrázok

Obrázok

Jesenný festival ... neprináša skoro nič nové ako letný, no veľmi zaujímavé aktivity sú napríklad strašidelný dom, lovenie jabĺk z nádoby ... a opäť tu máme súťaž jedlíkov! Tentokrát budeme ale jesť koláče.

Obrázok

Obrázok

Takéto pojedanie koláčov ale prináša isté riziko, ak nemáte zrovna po ruke sprchu.

Obrázok

Na jesennom festivale máte aj jedinečnú možnosť nazbierať si nejaké tie oranžové tekvice, ktoré výrazne prispejú k tématickej výzdobe vášho príbytku. Prišiel čas strašidiel a vyrezávania tekvíc. Otvorene Vám poviem že nijakých koledníkov som nestretol. Žiadny simovia v maskách sa okolo môjho domu nemihli. ( Pravdepodobne bug preview verzie. ) No výzdobu som si samozrejme zabezpečil.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Teraz stačí už len zdvihnúť telefón a pozvať simov na halloweensky večierok s jedlom ... hlavnou náplňou tohto večierku je, ako inak, jedlo. Preto nachystajte stoly, pretože nebudete jediný, kto pripraví dobroty.
Takýto večierok je skvelou príležitosťou na budovanie nových vzťahov.

Obrázok

ZIMA

Konečne! Konečne sa dostávame k tomu, čo je na celom dodatku najkrajšie, najvýraznejšie a najpremyslenejšie. Zima od základu zmení celý každodenný stereotyp vašich simov. Začne to nevinným poletovaním vločiek, ktoré sa zvrhne na vúrlivú snehovú metelicu.

Obrázok

Obrázok

Ani sa nenazdáte a vaše susedstvo sa ocitne pod snehovoru prikrývkou. No než začnete stavať snehuliakov a robiť anjelikov, budete si musieť počkať. Hra vám to nedovolí, pokiaľ nebude sneh dostatočne hlboký.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nezabudnite si vyzdobiť domček svetielkami. K dispozícii máte dva tipy: Visiace, alebo pripnuté. A opäť detail, ktorý oceňujem naozaj neskutočne sú cencúle, visiace z každého domu. Opäť detail, ktorý naozaj poteší.

Obrázok

Stopy za simíkom v snehu sú ďalším detailom, ktorý mi dokázal vyčarovať úsmev na tvári. Je to nádherne realistické a oceňujem to. Samozrejme, stopy som čakal, no nečakal som že to bude urobené až tak dobre!

Obrázok

Čo už so mnou ... no detaili tvoria celok. A celok by mal byť na pohľad estetický. Detail, ktorý vyzdvihujem asi najviac je zapadaná cesta snehom. Ale nie iba tak, textúra "koľajníc" vychodených autami je hodne realistická a vyzerá vážne prívetivo.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ak už napadlo dosť snehu, verte že prišiel ten najvyšší čas hodiť sa do snehu a spraviť snežného anjelika.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ďalšia možnosť, pri kliknutí na sneh je postaviť si snehuliaka. V dvojici je to zábavnejšie, no kedže môj sim si užíval sneh akurát uprostred noci, nemohol mu niekto pomôcť.

Obrázok

( V zime bude hodne ťažké rozoznať deň a noc. )

Obrázok

A opäť para z úst!

Obrázok

A snehuliak je hotový!

Obrázok

Teraz ho už len stačí ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

... zničiť.

Obrázok

Nevadí, postaviť si ľadové iglú tiež nie je od veci.

Obrázok

Najzaujímavejšie na tom celom je ajtak to, že Vaši simovia vedia ovládať snehové kocky telepaticky. Aby ste ma pochopili, počas stavby iglú ( toe jest tvar kruhu ) váš sim bude stát stále na jednom a tom istom mieste a bude iba prikladať tehličky. To je asi taký detail, ktorý by som vytkol.

Obrázok

Obrázok

Úspešne sme dokončili stavbu ... teraz si už len stačí zatlieskať ...

Obrázok

... a zvyšok noci môžme dospať v tomto elegantnom a na pohľad estetickom príbytku.

Obrázok

Iglú funguje ako postel. Simovia v ňom môžu spať, driemať, odpočívať ... či dokonca praktikovať "WooHoo".
Neposledná aktivita počas trvania snehovej prikrývky je môjmu srdcu najmiljšia ... poriadna guľovačka s vašimi (ne)priateľmi.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Zimný festival!
Prvú ukážku z neho ste si už mohli vyššie pozrieť. Poriadna guľovačka je to čo vám rozprúdi krv v žilách. No ak to na zahriatie nebude stačiť, vždy si môžte v stánku kúpiť horúcu čokoládu.

Obrázok

Obrázok

Slečna predavačka sa mala obliecť teplejšie ... zima jej už lezie na mozog.

Obrázok

Ku stánkom s občerstvením mám istú vítku. Je síce pekné že v každom ročnom období si vychutnáte inú dobrotu ... no problém nastáva ten že počas celého roka v týchto stánkoch predávajú stále to isté. Tie isté občerstvenia sú v stánkoch či je leto, jeseň, zima, alebo jar.

Na zimnom festivale nájdete aj klzisko, špeciálne pre ľadové korčule. No klzisko sa mi nejak zázračne stratilo medzi fotkami. Určite ho časom doplním. No určite si ho viete predstaviť. Vyzerá ako to na koliečkové, akurát je tam ľad a simovia majú na nohách ľadové korčule.

Obrázok

Korčuľovať ale simovia nemusia len na oválnom place. Ak je dostatočne chladno, menšie vodné plochy začnú zamŕzať a ak je ľad dostatočne pevný ( čo sim vždy preverí ), môžte sa ísť korčuľovať tam!

Obrázok

Obrázok

Aj bez korčúľ môžte vstúpiť na ľad. No buďte pri tom opatrný!

Obrázok

Obrázok

Výnimka s korčuľami pre džinov, víly a upírov platí aj v tomto prípade ... a to mi neskutočne vadí. Viete si predstaviť upíra na ľade ako sa korčuluje? Jednoducho si iba zabehá. Bude stále iba behať dookola, s tým svojím divným vírom vzduchu okolo seba. ( Viď. upíra na kolieskových korčuliach nižšie. )

Obrázok

Ani korčuľovanie. Ani guľovačka. Ani občerstvenie. Ale práve snowboardová U-rampa vás zohrejú a vyšťavia vašich simov na poriadne dlhú dobu. Postupom času sa sim bude chcieť na U-rampe zdokonalovať a úmerne s tým sa budú zvyšovať nároky na splnenie prianí súviaciach so snowboardom.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Niekedy sa váš trik nemusí podariť ... no sima to rozhodne neodradí. S radosťou znovu vylezie na U-rampu a znovu sa spustí.

Obrázok

Obrázok

Bohužiaľ na to, ako spraviť vianočný večierok som tiež neprišiel. Jednoducho ma v hre tie sviatky nejak obišli. Dokonca ani hláška, jednoducho nič okolo nich nepadli. Úprimne teda dúfam že ide iba o bug preview verzie.

JAR

Žiaľ musím konštatovať že jar je podobná letu. Žiadne výrazné prvky do hry nepriniesla. Dokonca skoro celá jar bola u mňa v hre pod mrakom. Jednoducho neustále pršalo. No mojej upírke to v podstate ani nevadilo. Aspoň ju pri hľadaní vajíčok na jarnom festivale nezožieralo slnko.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Počas jarného festivalu sa centrálny park zmení na nepoznanie od ostatných období. Pribudne parket, stánky, balóniky, kvetinové okrasy, vajíčka a preliezačky pre najmenších simov.

Obrázok

Po celom meste na jar začnú kvitnúť krásne kvety, ktoré si sim môže odtrhnúť a ovoňať.

Obrázok

Obrázok

Má váš sim potenciálneho partnera? Tak nie je nič lepšie ako opýtať sa láskometru, na koľko sa k sebe hodíte. Stačí zatiahnuť za páčku a pomocou svetelnej signalizácie Vám ukáže do akej mieri sa k sebe hodíte.

Obrázok

Obrázok

Ach ten zlatý stred ...

Obrázok

Možno teda pochodíte v stánku vedľa. Pozrite, miestny krásavec už nedočkavo čaká len a len na vás.

Obrázok

Obrázok

To bola ale pusa! Určite to za tých 5 simoleonov stálo.

Na festivale opäť nájdete aj oválny plac na korčuľovanie. Dúfal som teda že upíria dáma, s ktorou som hral tentoraz si bude môcť zakorčuľovať ... no nestalo sa tak. Jednoducho si z korčuľového ihriska spravila bežeckú dráhu.

Obrázok

Po celý čas čo som bol na festivale, neobjavil sa tam nikto, kto by si s mojou simkou zatancoval. Tanečný parket sme teda nevyskúšali. Dokonca ani simkin potencionálny priateľ nemal čas.

UFO

Špeciálne bytosti, ktoré pribudli s dodatkom sú návštevníci s kozmu. Popravde mi hodne dlho trvalo ich hľadanie. Hľadal som a hľadal ... pozeral som sa v noci cez ďalekohľad na hviezdy ... nič sa nedialo. Až sa mi zrazu v noci nad domom rozoznel zvláštny zvuk a videl som lesknúce sa svetlo.

Obrázok

Zrazu sa z ničoho nič zjavila kozmická loď ...

Obrázok

... vystúpil z nej neznámy návštevník ...

Obrázok

... a neohrozene si to hnal k domu môjho sima.

Obrázok

Po kliknutí na tohto neznámeho návštevníka sa mi nezobrazila iná interakcia, ako možnosti džina ... tak mi neostalo nič iné ako očarovať dotyčného emzáka pomocou mágie džinov.

Obrázok

Po tom čo sa mi dostal emzáčik do moci, hneď som si chcel vyskúšať čo dokáže. Dokáže toho pomerne málo. A na to, ako sa dá unášať simov som teda neprišiel. Zato sa mi podarilo zhodiť na námestie meteorit. No ešte pred tým bolo nutné doplniť si mentálne schopnosti.

Obrázok

Obrázok

A potom už len stačil otrochu sa sústrediť ...

Obrázok

... a čakať na tú skázu.

Obrázok

Budete počuť hrom ... a zrazu už len PRÁÁSK! Na vaše mesto sa zvalí obrovský meteorit.

Obrázok

Obrázok

Ako sa ale hovorí ... všetko zlé je na niečo dobré. Emzáci môťu meteory celé skonzumovať a dobyť si tak svoju mentálnu silu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Hneď ako sme spôsobili takúto škodu a znovu si dobili energiu, je na čase vydať sa niekam inam ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

... čo takto na pláž si zaplávať? Na to v akom mundúre sme dorazili na planétu zem, plavky vyzerajú v celku pozemsky.

Obrázok

Ďalšia schopnosť emzákov je čítanie a analyzovanie myšlienok sima. Dokáže tiež čítať samotné vlastnosti sima.

Obrázok

Obrázok

Kedže očarovanie džinom funguje iba po dobu pár hodín, nestihol som si s emzáčikom vybudovať dostatočný vzťčah na to aby sa prisťahoval k moje jdomácnosti, aby som vyskúšal aj novú kariéru pre emzákov. Kedže som hral v domácnosti, kde cheaty nepoužívam, nechcel som podvádzať ani tentoraz. No ak sa k hre dostanem najbližšie, určite to vyskúšam!

Obrázok

KAMEŇ POČASIA

Je v celku nespoľahlivý predmet. Ak vlastníte aj dodatok Obludárium, aj Ročné Obdobia, hocikde v meste sa vám vygeneruje kameň počasia. Je mu v podstate jedno na akom mieste, či pozemku sa generuje. Môže byť na pláži, na hlavnom námestí, pri nemocnici, jednoducho hocikde. Hra Vás k nemu ale vždy naviguje vďaka hláške.

Obrázok

Písal som nespolahlivý. Prečo? Pretože nie vždy Vám splní to oč' ho žiadate a vždy ho môžte použiť iba raz za jeden deň. To znamená, že ak sa Vám nepodarí získať v jeden deň jeho priazeň, nedá sa použiť znovu. A to ani inou rodinou zo susedstva.

Víla si zažiadala o čarovný dážď.



No skúšal som to o pár dní znovu a zas s inou rodinou. Tentokrát s mojou behajúcou upírkou, ktorá si zažiadala čarovnú hmlu. ( Nie, nie je na nej naozaj nič čarovné. )

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A podarilo sa. Hmla mi naozaj pohltila celé mesto.

Obrázok

ZÁVER

Niektoré informácie ešte doplním. Mohlo sa totiž stať že som na niečo zabudol. Ak sa mi podarí vykúmať ako na tie sviatky, určite ich doplním. Bola by ich škoda.

Na záver by som to zhrnul asi tak že Ročné Obdobia sú dodatok, ktorý sa podľa mojej mienky vyrovná aj favoritovi na najlepší dodatok - Hrátkam Osudu, či Maznáčikom. Je to dokonalé dielko, ktoré do hry naozaj perfektne zapadne. Ročné obdobia pohladia na duši nejedného fotografa, nové aktivity rozšíria záujem Vašich simov a rozhodne tento dodatok minimalizuje stereotyp, ktorý sa mohol už dostaviť. Ak by som mal hodnotiť Ročné Obdobia stupnicov od 1 do 10 pričom 10 by bola najlepšia hodnota, určite by som dal samotnému dodatku 10! A samostatným ročným obodbiam ... Jar - 7/10, Leto 5/10, Jeseň 9/10, Zima 10/10. Zima proste uchváti každého. Zimné Obdobie som si užil so simami najviac! Chýba už len sánkovanie.

Téma je otvorená ďalej na diskusiu a vítané sú všetky VAŠE postrehy, fotky, názory a komentáre. :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod NiQush » Ned 04 Nov 2012, 16:20

Tak to vypadá na vážně velice propracovaný datadisk, nejvíce teda ty detaily, jako pára z úst :)
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Lianka79 » Ned 04 Nov 2012, 16:38

skvely clanok, dakujeeem :clap:
uz sa neviem dockat

mam otazocku, na tom namesti v meste sa v jednotlivych rocnych obdobiach menia automaticky jednotlive objekty súvisiace s danym rocnym obdobim alebo ich tam treba dat manualne? napr. klzisko, tanecny parket, strasidelny dom,...
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Markus » Ned 04 Nov 2012, 17:03

1. fotka mesta mňa osobne veľmi potešila :wink:
a to, že korčulovať sa bude dať aj v jazerách, ma teší ešte viac :good:
a hlavne ma potešilo vzlietanie lietajuceho taniera... že to nieje lentaké stúnutie hore, a zrazu šup, a niekde sa objavý
Ak je 50%-tná šanca na neúspech, tak sa to nepodarí v deviatich prípadoch z desiatich.
Nikdy nehovorte, že sa niečo nedá, pretože vždy sa nájde iniciatívny blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to!
Obrázok užívateľa
Markus
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob 16 Jún 2012, 16:26
Bydlisko: V krajine kde sa piesok lial :D
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 18:34

Lianka79 píše:mam otazocku, na tom namesti v meste sa v jednotlivych rocnych obdobiach menia automaticky jednotlive objekty súvisiace s danym rocnym obdobim alebo ich tam treba dat manualne? napr. klzisko, tanecny parket, strasidelny dom,...

Všetko sa deje úplne automaticky, no musíš to na začiatku hry povoliť. Vyhodí sa ti hláška, ktorá ťa upozorní na umiestnenie nových pozemkov. Ibaže žiadne nové pozemky sa neukážu,. Tým že to potvrdíš iba potvrdíš to že sa bude centrálny park meniť.

Plus v úprave susedstva pribudli v ponuke VŠETKY parky zo VŠETKÝCH miest, upravené tak že sa počas roka menia. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod PrincessLeia » Ned 04 Nov 2012, 18:44

Zajímá mě podobná věc jako Lianku a jestli je to automatické, jak to funguje?

Skvělý článek a krásné fotky. Jako celek mi to přiblížilo blížící se požehnání ve formě tohoto očekávaného datadisku a za to ti děkuji. Ty detaily jsou báječné a souhlasím s tebou, že je to potěšují tah ze strany tvůrců. Pára, stopy, rampouchy atd. - milé překvapení.
To že se jaro moc od léta neliší, to mě nepřekvapuje. Copak tomu je kromě teploty jinak i v životě? Takže to nelze čekat ani tady a nevidím to jako velkou překážku :) Prostě to tak je.
Možná jsem přehlédla tvou poznámku někde na toto téma, ale co Vánoce? Jak fungují? Zkoušel jsi je?
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 18:47

Odpoveď na prvú otázku máš v predošlom príspevku. :)
A odpoveď na poslednú ka noknci článku. :mrgreen:
Vianoce ani nebudú. Bude iba vianočný večierok ... každopádne nepodarilo sa mi ho nejak uskutočniť. Stále sa o to pokúšam, kedže ešte hrám. Začínam si myslieť že to je jednoducho bug. :unknown:
Ale ak na to dojdem, určite to hneď doplním! :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod PrincessLeia » Ned 04 Nov 2012, 18:57

Měla jsem delší dobu otevřenou rozepsanou zprávu a jako poslední jsem viděla zprávu od Markuse. Tebe jsem vůbec nezaregistrovala. Omlouvám se :) Takže jsem napsala zprávu až po tobě a nevšimla si jí. Díky :wink:

S těmi Vánocemi mě to moc mrzí... Ani stromek tam není? Ani nic na způsob slavení jako TS2? Asi ne podle toho co píšeš. To je mi vážně líto...
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Markus » Ned 04 Nov 2012, 19:00

nebol stromček v tej grátis sade? :unknown:
Ak je 50%-tná šanca na neúspech, tak sa to nepodarí v deviatich prípadoch z desiatich.
Nikdy nehovorte, že sa niečo nedá, pretože vždy sa nájde iniciatívny blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to!
Obrázok užívateľa
Markus
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob 16 Jún 2012, 16:26
Bydlisko: V krajine kde sa piesok lial :D
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 19:06

Tak vezmi si že Vianoce sú hodne náboženský sviatok. A nebolo by rozumné dávať ich do takejto celosvetovej hry. Niekde v Indii by proti tomu mohli v celku dosť protestovať. Jednoducho niekde som čítal dávnejšie diskusiu na túto tému ... dokonca neviem či to nespomínal aj niekto tu na GS. Preto do hry zakomponovali iba vianočný večierok, kde si môžu simovia darovať darčeky. Inak ako Markus hovorí, stromček sa dá zadarmo stiahnuť zo store ... aspoň teda dal sa. Neviem ako to je teraz, keď hodne free downloadov odtiaľ pomizlo.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Tomak » Ned 04 Nov 2012, 19:22

Ale tak napr. v dvojke spravili aj jeden minipack na túto tematiku. Vianoce sú síce veľmi kresťanské, ale už aj veľmi komerčné (aj veľa moslimov ich napr. slávi komerčne). Tak prečo nie opäť? :roll: Ale v EA sa aspoň celkom vynašli.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod PrincessLeia » Ned 04 Nov 2012, 20:30

Nejen křesťanské. I když ta myšlenka, Vánoc jak je známe, je založená jenom na křesťanském základě, v Americe si to přízpůsobili podle svého charakteru - nezávisle a vymysleli si vlastní příběh se Santa Clausem, aby mohli tyto krásné svátky slavit bez rozbrojů :) To snad žádnému normálnímu člověku nemůže být proti srsti Zvlášť mladším generacím, která hry hraje (i když nejen však). Ale "chápu" to.
Stromeček si klidně koupím ze store. Mohl by mít nějaké speciální funkce... Nevím, nedívala jsem se na to ještě. A nebo by mohli tomu věnovat jednu kolekci :)
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Nethon » Ned 04 Nov 2012, 20:54

Ten dodatok je proste úžastný :lol:
Ale chcel by som sa spýtať, ten "wather stone" by som stiahol odkial? :D
Not judge a book by cover ;)
Obrázok užívateľa
Nethon
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 300
Registrovaný: Pia 31 Aug 2012, 10:17
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 3 Ročné obdobia - vaše fotky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 04 Nov 2012, 20:59

Nestiahol. Ak máš dodatok Obludárium a Ročné Obdobia, sám sa Ti v hre, v meste vygeneruje.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Ďalší

Späť na Datadisky a ostatné dodatky k The Sims 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia