Just the story - Koniec

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Čítali ste už môj príbeh alebo nie?

Áno už som ho čítal/a
8
14%
Áno, ale nie celý
16
29%
Nie, ale prečítam si ho teraz
21
38%
Nie, nezaujal ma
11
20%
 
Celkom hlasov : 56

Poslaťod Gatmička » Uto 22 Júl 2008, 22:56

No toto človek by nepovedal že máš toľko času :roll: dielik som čítala dávnejšie takže len že poviem že fajn :) škoda Natashi
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mousze » Uto 22 Júl 2008, 23:24

je to super...... škoda no že Natasha je..... ale taký je život..... dúfam že príde niečo príjemné :lol:
8)8)8)

SUMMER

8)8)8)
Obrázok užívateľa
Mousze
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Pon 12 Máj 2008, 17:08
Bydlisko: Pod Mostom 2 hehe

Poslaťod Emerald » Str 23 Júl 2008, 02:29

ďakujem vám

G len tak pre vysvetlenie uploadnuť 20 fotiek bolo šup šup, len neviem čo budem robiť keď prídem k poslednému čo mám zatiaľ nafotený :roll:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Gatmička » Str 23 Júl 2008, 09:38

E len tak pre vysvetlenie robila som si srandu :lol:
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod klei6 » Str 23 Júl 2008, 10:28

Je to dobré ale trochu smutné chúda Natasha....bude mi v tomto príbehu chýbať :(
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod katty » Str 23 Júl 2008, 13:23

Natasha zomrela? Nie, prosim nie! :cry:
To bola uplne suprova babicka, a ece celkom mlada :cry:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pia 01 Aug 2008, 20:20

Prinášam vám ďalší zo starých dielov, aj keď tento som trochu vynovila a polovicu fotiek som nafotila úplne nanovo (návštevu u tety Amandy). Dúfam, že sa vám nové fotky ako aj starý diel tým ktorý ho ešte nečítali budú páčiť.

Inak rodinku z tohto príbehu môžete už poznať aj zo súťaže Foť moment, aspoň vidíte, že v mojom mestečku všetko do seba zapadá, každý má svoje miesto vo veľkej spoločnosti a svoj vlastný život, ktorý sa v určitých okamihoch spája so životmi ďalších ľudí z môjho mesta. V mojom príbehu nenájdete žiadne postavy umelo vykonštruované iba pre príbeh, ani žiadne multifunkčné budovy, v ktorých je naraz nemocnica, škola, potraviny aj kaderníctvo. Možno sú všetky postavy neni dokonale krásne, no sú to simíci, ktorý žijú v mojom meste od narodenia, majú tam rodiny, predkov dôstojne pochovaných na cintoríne, obchody do ktorých chodia na nákupy a stretávajú tam susedov... A práve toto je to čo ma na celej tejto hre tak baví. Mám tam vytvorený svet v ktorom žijú síce len virtuálne no postavy, ktoré majú svoj život a ja ho prežívam s nimi.

...................................................

10. diel

Od Natashinej smrti uplynulo už mnoho týždňov, no každý to mal v živej pamäti akoby sa to stalo včera.
Obrázok
Dominika celé noci prenasledoval Renatin výkrik: „Zavolajte sanitku!“, ktorý sa strácal v prenikavom zvuku sirény.
Obrázok
Ani Juliet nie je vo svojej koži. Takmer úplne zanedbáva starostlivosť o pekáreň. Niekedy celé noci sedí v obývačke a premýšľa nad tým čo sa stalo.
Obrázok
Už ani rodinné večere nie sú také, ako kým žila Natasha. Zanietené rozhovory a dobrú náladu vystriedalo ticho a smútok na tvárach.

Obrázok
Dominik často premýšľal nad tým, čo videl v ten večer na cintoríne. TO BOL VLASTNE REMINGTON RYAN? MÁM AJ NEJAKÝCH SÚRODENCOV? Takéto otázky sa mu preháňali hlavou každý deň, odpoveď na ne však nepoznal.

Jedného letného dňa sa Dominik ako vždy prechádzal po dome a utápal sa v myšlienkach na ten večer, keď ho zrazu niečo napadlo.
Obrázok
Rýchlo bežal za Renatou, ktorá sa opaľovala na horúcom letnom slnku.
„Uhni tieniš mi.“
„Ale ja ti musím niečo dôležité povedať.“ Naliehal Dominik.
„Týka sa to Natashe a Remingtona.“
Tieto slová Renatu zaujali a tak zbystrila pozornosť.
Obrázok
„No tak Dominik. Rýchlo hovor.“
„Vieš napadla ma taká vec. Neviem či poznáš Natashinu nevlastnú sestru Amandu.“
„Hmm Amanda, niečo mi to hovorí, ako sa volá priezviskom?“
„Parkerová, ale to je nepodstatné. Ja sa s ňou poznám. Na chvíľu sa objavila aj na kare.“
„A ty si myslíš, že by mohla vedieť niečo o tvojom biologickom otcovi?“ Neveriacky krútila hlavou Renata.
„Áno, myslím že áno. Veď s Natashou žili v jedenj domácnosti veľmi dlho. Za ten čas sa z nich stali výborné priateľky. A ak sa moja mama so svojimi tajomstvami niekomu zdôverila tak jedine jej.“
„No dobre, ale vieš kde býva, alebo máš na ňu aspoň telefónny kontakt?“
„Samozrejme, že áno. Natasha ju často navštevovala a ja som ju niekedy vozil.“
„Takže ju pôjdeš navštívit?“
„Áno. Chcem vedieť ako to všetko bolo.“
Dominik ešte dlho rozmýšľal nad tým, či je pátranie po Remingtonovi správne, či by to radšej nemal nechať tak.

Obrázok
„Oci.“
„Áno srdiečko.“
Dominik bol zase raz ponorený do myšlienok. Amandu si takmer nevšimol.
„Oci čo ti je?“
Amanda hneď zbadala, že Dominik je nejaký smutný.
„Ale nič. To prejde.“
Obrázok
„Oci ty sa stále trápiš kvôli babičkinej smrti?“
„Áno ale neboj sa. Všetko bude čo nevidieť v poriadku.“

Dominika začínal život v nevedomosti privádzať do šialenstva. V hlave mu vírili stále tie isté otázky, no odpoveď na ne nepoznal.

Jedného dňa sa konečne rozhodol.
Obrázok
Musím predsa poznať celú pravdu!
Túto vetu si stále opakoval, hnala ho dopredu viac ako čokoľvek predtým.
Obrázok
Návštevu u tety Amandy nemohol už odkladať dlhšie.

Obrázok
Dúfam, že sú doma, ani som nezavolal, že prídem.
Vyčítal si Dominik. Bol nervózny ako ešte nikdy v živote.
„Ahoj Dominik. Aké milé prekvapenie.“
Z dverí vyšla staršia pani so širokým úsmevom na tvári.
„Čo ťa k nám privádza môj drahý? No poď dnu, nestoj tam len tak.“
Obrázok
„Ach Dominik, tak dávno som ťa nevidela. Poď sadneme si. A ty rozprávaj.“
„Vieš teta, ja som sa ťa prišiel na niečo spýtať.“
Začal Dominik veľmi opatrne.
„Vieš keď sme boli na cintoríne, videl som tam niečo. Videl som hrob môjho biologického otca.“
Obrázok
Amanda pozerala na Dominika so strachom a prosebným pohľadom, aby nepokračoval.
Dominik to však zo seba musel dostať von.
„Vedľa jeho hrobu však bol ešte jeden, ktorý patril akejsi žene, akejsi Christine Ryan. Kto bol vlastne môj otec? Prosím teta, ja to musím vedieť.“
Obrázok
„Ale prečo? Prečo ťa to zaujíma. Všetci sú už mŕtvi. Prečo to nenecháš tak?“
„Čo ak mám súrodencov, ktorých ste mi zatajili? Čo ak tých ľudí stretávam každý deň?“
„Dominik prosím ukľudni sa.“ Tíšila ho Amanda.
„Ale ja chcem poznať celú pravdu.“ Zakričal Dominik a vybehol do záhrady.

Obrázok
„Ahoj Dominik. Kedy si prišiel, vôbec som nepočul.“
V záhrade bol Amandin manžel Marlon.
„Dominik prosím nehnevaj sa na mňa, ale ja o tom nechcem hovoriť.“
Amanda vyšla za ním na záhradu. Nevedela, že tam je aj Marlon.
Obrázok
„O čom nechceš hovoriť drahá?“
Spýtal sa Marlon a na chvíľu sa prestal venovať kvetom.
„Dominik ma zaskočil jednou otázkou ohľadom Natashe.“
Marlon bol dosť prekvapený.
„A čo ťa zaujíma?“ Spýtal sa.
„Chcem vedieť všetko o mojom biologickom otcovi.“
„Čakal som, že sa na to raz spýtaš.“ Začal Marlon rozvážne.
Obrázok
„Ale dúfal som, že ti to vysvetlí Natasha. Keďže už nie je medzi nami, musí tak spraviť niekto iný.“
Amanda nemohla veriť vlastným ušiam. ON MU TO CHCE NAOZAJ POVEDAŤ? Pomyslela si, no Marlon na ňu vrhol vyčítavý pohľad skôr, ako stihla niečo povedať.

Marlon vzal Dominika k rybníku. Vytiahol z garáže udice a začal s Dominikovou prvou lekciou rybárčenia. Malo to svoj predpokladaný účinok. Dominik sa ukľudnil, prestal sa hnevať na Amandu a myšlienky sa mu zdali jasnejšie.
Obrázok
Obrázok
„Tak Dominik, chcel si hovoriť o niečom dôležitom ak si dobre pamätám.“
„Áno, chcem vedieť čo najviac o mojom biologickom otcovi.“
„V poriadku. Tak ja ti poviem všetko, čo viem. Ako iste vieš tvoja mama sa nikdy nevydala. Nepovažovala to za potrebné. Ty si sa narodil ako ovocie jej niekoľkomesačného vzťahu s Remingtonom Ryanom, ktorý vtedy pracoval v upratovacej službe. Zoznámili sa tak, že Remington upratoval v dome, kde vtedy Natasha s rodičmi bývali. Potom sa ale Remington zaľúbil do Christiny, ktorý si neskôr zobral za manželku.“
Obrázok
„Spolu mali dve dcéry. Myslím, že obe žijú to v Dreamlande. Staršia sa volá Andrea a mladšia Ashley. Remington ani Christina už bohužiaľ nežijú. Obe ich dcéry už majú vlastné rodiny.“

Dominika Marlonovo rozprávanie veľmi zaujalo. Bolo už však neskoro a dokonca sa dozvedel viac ako si myslel, že sa mu podarí zistiť. Nezostalo mu teda nič iné ako poďakovanie sa a rozlúčka.
Obrázok
„Ďakujem Marlon, veľmi mi pomohlo všetko čo si mi vyrozprával.“ Povedal uznanlivo Dominik a potľapkal Marlona po pleci na znak vďaky.

Nabudúce – pátranie pokračuje
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod katty » Pia 01 Aug 2008, 21:06

Inak rodinku z tohto príbehu môžete už poznať aj zo súťaže Foť moment, aspoň vidíte, že v mojom mestečku všetko do seba zapadá, každý má svoje miesto vo veľkej spoločnosti a svoj vlastný život, ktorý sa v určitých okamihoch spája so životmi ďalších ľudí z môjho mesta. V mojom príbehu nenájdete žiadne postavy umelo vykonštruované iba pre príbeh, ani žiadne multifunkčné budovy, v ktorých je naraz nemocnica, škola, potraviny aj kaderníctvo. Možno sú všetky postavy neni dokonale krásne, no sú to simíci, ktorý žijú v mojom meste od narodenia, majú tam rodiny, predkov dôstojne pochovaných na cintoríne, obchody do ktorých chodia na nákupy a stretávajú tam susedov... A práve toto je to čo ma na celej tejto hre tak baví. Mám tam vytvorený svet v ktorom žijú síce len virtuálne no postavy, ktoré majú svoj život a ja ho prežívam s nimi.

Toto bolo nadherne :)
Obdivujem takychto ludi...ktory maju svoj vlstny svet a rozvadzaju ho tak nadherne :)
Co sa tyka dielu, bol ako vzdy krasny :)
Marlon mi je velmi sympaticky :wink:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Ned 03 Aug 2008, 22:33

dakujem katty teraz keď budem mať viac času tak sa pokúsim popracovať aj na nových dieloch tak sa máte na čo tešiť :wink:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pon 04 Aug 2008, 08:18

diel bol veľmi dobrý, a nad fotkami som sa nestačila diviť, veľmi pekné :wink:
z deja vychádza nejaká zápletka a som zvedavá ako to dopadne
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Pon 04 Aug 2008, 13:45

tarz som si prečítal posledný diel a žasnem :shock: nádherne píšeš, krásne fotky, no nádhera :shock:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod Emerald » Pon 18 Aug 2008, 18:17

Tak a je tu ďalší diel môjho príbehu, želám príjemné čítanie tým čo ho už čítali na starom fóre i novým čitateľom

............................................

11. diel

Obrázok
Odkedy sa Dominik dozvedel o svojich sestrách začal po nich intenzívne pátrať. Použil pár svojich známostí na úradoch, aby sa mu podarilo zistiť ich adresy.

Obrázok
Po týždni netrpezlivého čakania konečne prišla vytúžená obálka s adresami Dominikových sestier.

Obrázok
„Už prišla pošta? Nejako skoro.“
„Áno a neuveríš čo prišlo.“
„Žeby ďalšie účty?“ prehodila Renata sarkasticky.
„Nie. Je to niečo oveľa lepšie.“
„No tak mi to už povedz.“
„Konečne mi prišli tie adresy.“
Dominik nervózne otvoril obálku. Boli v nej dva listy, na jednom boli adresy a na druhom pár viet od Dominikovho známeho. Renata bola tiež veľmi nedočkavá a tak sa snažila Dominikovi ponad plece nakuknúť do papierov.
Obrázok

Na hárku papiera boli napísané dve mená s adresami:

Ashley De La Vega
Hlavná 225
Dreamland

Andrea Oristano
Barth avenue 250
Dreamland

Obrázok
Po chvíli ticha Renata opatrne položila Dominikovi otázku:
„A čo teraz?“
Dominik chvíľu rozmýšľal a nakoniec vyhlásil.
„Pôjdem ich navštíviť!“ Dominik roztrasene nastrkal papiere do obálky a odišiel na poschodie.
Obrázok

Renata sa trochu postarala o kuchyňu.
Obrázok
Nakŕmila Cleo.
Obrázok
Napísala zoznam na nákup potravín.
Obrázok
Keď Dominik ani po hodine nezišiel dolu zašla sa za ním pozrieť.
Obrázok
„Čo robíš?“
Spýtala sa pokojne, keď ho našla sedieť na poschodí na sedačke a čosi čítať.
„Učím sa scenár. Znovu som dostal menšiu úlohu v celovečernom filme, a tak nechcem sklamať.“
„Tak to je úžasné drahý.“
„A hlavne za to dostanem dobre zaplatené. Ako vieš v poslednom čase som veľa ponúk nemal.“
„Viem. Na šťastie máme ešte peňazí dosť. A ak bude treba tak si nejakú prácu nájdem i ja. Veď Amanda je už dosť veľká.“
Obrázok
„Dobre vieš, že nechcem aby si teraz pracovala. Amanda potrebuje aby sa jej niekto venoval 24 hodín denne.“
„Ja viem. Tak ťa teda nebudem už rušiť.“

Obrázok
Renata sa síce tvárila skleslo kvôli tomu, že Dominik nechce aby pracovala, ale na druhej strane mala radosť, že konečne dostal poriadnu robotu, ktorá ho bude tešiť.
Keď vošla do Amandinej izby chvíľu iba ostala stáť pri dverách.
Obrázok
Amanda sa hrala, vyzerala ako malý anjelik. Po chvíli si ju však Amanda všimla.
„Mami, poď sa so mnou na chvíľu hrať.“
Obrázok
„Samozrejme dievčatko moje.“
Renata aspoň zabudla na všetko čo jej vírilo v hlave. Tieto chvíle patrili iba jej a Amande.

Po obede sa Renata rozhodla, že s Juliet na chvíľu otvoria pekáreň.
Obrázok
Keď jej to oznámila Juliet bola prekvapená, ale i šťastná že znovu bude môcť piecť tie úžasné koláče, ktorých vôňu je cítiť až za roh.
Obrázok
Juliet sa hneď pustila do miešania ciest a krémov. Renata vyleštila vitríny a išla pomôcť Juliet do kuchyne.
Obrázok

O tri hodiny už boli vitríny plné.
Obrázok
Renata sa postavila za pokladňu. Juliet odišla von zavesiť tabuľku otvorené a rozsvietiť svetlo pred vchodom.
Obrázok

Na prvých zákazníkov nemuseli dlho čakať. Do vnútra vošiel každý okoloidúci.
Obrázok
Juliet už bola zasa vo svojom živle. Vítala každého nového zákazníka, ponúkala čerstvo napečené koláče. Renata ju takú šťastnú už dávno nevidela.
Obrázok
Obrázok

Jediný komu nebolo až tak veselo bola Renata.
Obrázok
S pokladňou sa pasovala odkedy otvorili.
Obrázok
Zásuvka s peniazmi jej už uštedrila niekoľko tvrdých rán do brucha.
Obrázok
„Pomôžem ti?“ Spýtala sa Juliet, ktorá sa už nemohla pozerať na to, ako dáva kasa Renate zabrať.
„Nie ďakujem. Si milá, ale ja to zvládnem.“ Zaklamala Renata.
Za pokladňou vždy robila Natasha a Renata teraz ľutovala, že sa to od nej nenaučila.
Obrázok
Po celý čas bolo v pekárni plno, starí verní zákazníci sa tešili, že bolo znovu po veľmi dlhom čase otvorené.
Keď Renata zamykala dvere bolo takmer jedenásť hodín.
Dominik i Amanda už spali. Renata bola taká unavená, že zaspala okamžite ako si ľahla do postele.
Obrázok

Nabudúce – Návšteva
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod kitty767 » Štv 21 Aug 2008, 11:04

SUPER DIELIK :!: velmi ma zaujimaju tie dominikove sestry :idea:
SDL and SG-1 4ever! :oops: :!:

IQ Zeme je stále rovnaké, len ľudí na nej je čím ďalej, tým viac :idea: :!:
Obrázok užívateľa
kitty767
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Pia 20 Jún 2008, 16:01
Bydlisko: SimCity
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pia 22 Aug 2008, 00:20

aj ja som nane zvedavá
diel mi príde fajn, len mi trošku vadilo keď sa rozprávali o tej úlohe vo filme a akokeby bez nadšenia :( ale ina fotky aj text je skvelý vidno ako robíš pokroky :wink: :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pon 25 Aug 2008, 22:34

ďakujem vám obom, no maggi pokroky som robila, tieto diely som mala ešte na starom fóre a teraz to sem postupne pridávam aby mi príbeh nestál kým pracujem na nových dieloch :oops:

.........................................................

12. diel

Leto bolo v plnom prúde. Každý trávil tieto horúce dni na kúpalisku alebo niekde na dovolenke. Iba Dominik celé dni trávil rozmýšľaním o svojich dvoch sestrách.

Obrázok
Jedného dňa sa už definitívne rozhodol, že navštívi jednu zo svojich sestier. Bolo to dva týždne po tom, ako od priateľa dostal list s ich adresami.

Obrázok
Na jednej z adries zazvonil pri dverách a čakal kto mu otvorí.

Neprešlo ani pár sekúnd a už vo vchode stálo dievčatko s krátkymi hnedými vlasmi.
Obrázok
„Dobrý deň.“ Dievčatko slušne pozdravilo.
„Ahoj. Býva tu Ashley Ryan?“ Spýtal sa Dominik a opätoval úsmev.
„Áno.“
„A je doma?“
„Áno. Hneď ju zavolám.“

Dominik zostal stáť pri dverách, miešali sa v ňom pocity nadšenia, očakávania i obavy. Nevedel si ani predstaviť ako môže Ashley vyzerať.

Obrázok
“Dobrý deň. Ako vám môžem pomôcť? Hľadáte niekoho?”
Dominik bol z toho čo videl naozaj prekvapený. Stála pred ním krásna mladá žena, dokonale zladená a upravená. Takmer onemel od úžasu.
„Ja, ja... Ja som Dominik Randers.“ Koktal Dominik pomaly.
Obrázok
“Ja som Ashley Ryan.” Predstavila sa Ashley zdvorilo. Tohto muža nikdy v živote nevidela, no mala pocit akoby on o nej vedel veľmi veľa.
“Môžem sa spýtať, čo vás priviedlo až k našim dverám? Myslím totižto, že sa nepoznáme.” Pokračovala Ashley.
“Ano samozrejme. Veľmi rád vám vysvetlím, prečo som dnes tu, ale nerád by som takto vonku.”
Ashley bola zaskočená, nevedela či môže tomuto mužovi veriť alebo nie.
“Miláčik kto to je?” Ozval sa mužský hlas.
Obrázok
„Nejaký pán, ale nepoznám ho.“ Odpovedala Ashley a uhla sa Davidovi z dverí.

„Dobrý deň. Volám sa Dominik Randers. Prišiel som za pani Ashley Ryan, pretože by som sa s ňou rád porozprával o istých veciach týkajúcich sa jej rodiny.“ Vysypal zo seba Dominik suverénne a čakal čo bude nasledovať.
Obrázok
„Ja som David Ryan. Manžel Ashley. Zaujímalo by ma však o čom konkrétne s ňou chcete hovoriť. Viete teraz sa už nedá veriť nikomu a hlavne nie ľuďom, ktorý iba tak zazvonia pri cudzích dverách.“ Namietol David trochu nepríjemným tónom a čakal ako bude Dominik reagovať.
„Myslím, že by ste si ma mali vypočuť. Ide totižto o Remingtona Ryana. Zosnulého otca vašej manželky. No nie iba jej otca, ale i môjho.“
Toto bol posledný ťah, ktorý mal Dominik k dispozícií a našťastie zabral.
Obaja na neho hľadeli, akoby práve povedal niečo, čo je zakázané.

„P-p-poďte p-prosím ďalej.“ Súkala zo seba Ashley.
Obrázok
„Nestojte tam len tak, prejdite prosím do obývačky.“ Pobádala ho Ashley.

Obrázok
Keď sa usadili Dominik začal obom všetko vysvetľovať.
„Veľmi sa chcem ospravedlniť, že som vás takto neočakávane navštívil. Ako som už povedal chcel by som s vami hovoriť o Remingtonovi. Ja sám viem o ňom iba veľmi málo, vy však možno viete viac.“
Dominik sa už ukľudnil. Počiatočná nervozita z neho opadla, no strach z odmietnutia stále pretrvával.
Obrázok
Ashley hľadela na Dominika naozaj neveriacky.
„Ale ako si môžete byť taký istý, že Remington bol váš otec?“
Spýtala sa nakoniec krútiac hlavou.
„Máte o tom snáď nejaký doklad?“
Obrázok
„Písomný dôkaz o tom nemám. V mojom rodnom liste meno otca uvedené nie je, ale moja teta, nevlastná sestra mojej mamy vám to môže potvrdiť.“
Obrázok
„Ale to sú iba slová!“ Stále namietala Ashley.
Obrázok
„Počkaj miláčik, nerob príliš unáhlené závery.“
„Aké unáhlené? Toto predsa nemôže byť pravda.“
„A čo ak áno.“ Vyhlásil David.
„Pamätáš si ako sme raz začuli ten telefonát tvojej mamy, v ktorom povedala, že aby Remingtona získala musela bojovať. A vraj to nebol iba tak hocikto.“
„Dobre, ale to mohla hovoriť o hocikom. Nemusela to byť práve jeho matka.“
„Natasha. Volala sa Natasha.“ ozval sa Dominik, ktorý si od prekvapenia takmer zabudol zatvoriť ústa.
Obrázok
„A pamätáš si ako Andrea po pohrebe spomenula tú hádku medzi vašimi rodičmi, ktorá nasledovala po tom ako Christine pri upratovaní omylom z jednej knihy vypadla fotka akejsi ženy. Andrea bola vtedy staršia ako ty, pamätá si toho viac. Vraj Remington v tej hádke hovoril o žene, na ktorú nikdy nezabudne a o práve mať jej fotku. Andrea povedala, že sa to skončilo dohodou o tom, že Remington fotku odloží na také miesto, kde ju už nikdy ani jedna z vás nenájde.“
„To je síce všetko pravda,“ pokračovala Ashley „ale ako chceš dokázať, že na fotke, ktorú môj otec po celé roky skrýval je práve jeho m..., je práve Natasha?“
Obrázok
„Veľmi jednoducho.“ Vyhlásil David a zamieril k telefónu.
„Zavolám Andrei, ona vie kde sú odložené veci po vašich rodičoch.“ Povedal krátko a už aj vytáčal telefónne číslo.
Obrázok

Po chvíli zvonenia sa na druhom konci ozval ženský hlas.
„Prosím.“
„Ahoj Andra, pri telefóne David. Ako sa máš?“
„Ahoj. Mám sa fajn a ty?“
„Ujde to.“
Obrázok
„Počuj chcel by som sa ťa opýtať, kde sú veci po vašich rodičoch.“
„Aké veci? A na čo ti to bude.“
„Knihy, albumy a tak.“
„Ale na čo ti to bude?“ vypytovala sa Andrea.
„To ti vysvetlím neskôr. Len chcem vedieť kde to je.“
„No mám to u seba doma. A už mi konečne povieš, prečo ťa to zaujíma?“
„Andrea zavolám ti ešte neskôr, a potom ti všetko poviem. Teraz musím končiť, prepáč.“
„Ale...“
Obrázok
Andrea mu na to už nestihla nič povedať. David položil slúchadlo a vrátil sa k Ashley.

Obrázok
„Ani to nebolo také ťažké, však miláčik.“ Povedal David Ashley a obrátil sa na Dominika.
Obrázok
„Tak pán Randers, momentálne pre vás viac urobiť nemôžeme. Ak nám ale necháte telefónne číslo, my sa vám ozveme ak niečo zistíme. Ako vidíte vypátrať pravdu možno nebude nemožné.“ Povedal diplomaticky David a odprevadil Dominika ku dverám.
Obrázok
„Ďakujem, že ste ma vypočuli. Dovidenia.“ S poďakovaním sa rozlúčil Dominik a pobral sa domov.
„Do skorého videnia.“ Odzdravil David a zatvoril dvere.
Obrázok
„David myslíš že hovoril pravdu?“ vypytovala sa Ashley.
„Zatiaľ nemám dôvod pochybovať.“ Odpovedal David a chytil Ashley za ruku.
Obrázok


Nabudúce – letné prázdniny
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia