Just the story - Koniec

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Čítali ste už môj príbeh alebo nie?

Áno už som ho čítal/a
8
14%
Áno, ale nie celý
16
29%
Nie, ale prečítam si ho teraz
21
38%
Nie, nezaujal ma
11
20%
 
Celkom hlasov : 56

Poslaťod Emerald » Ned 18 Máj 2008, 19:28

Ok sice trošku neskoro ale predsa som sa dostala k tomu aby som nalinkovala ďalší z mojich starých dielov. keďže tie staré diely neprepisujem a neupravujem tak ich berte s rezervou :roll:

7. diel

Sobota ráno, v dome je ticho, všetci spia.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Obrázok
Dnes má Amanda narodeniny. Renata s Dominikom majú pre ňu pripravených mnoho prekvapení.

Obrázok
Renata najskôr zašla do kuchyne, kde sa pustila do prípravy jablkových lievancov s karamelovým sirupom. Je to Amandine najobľúbenejšie jedlo.

Obrázok
Dominik posadil Amandu do detskej stoličky a Renata jej priniesla slávnostné raňajky.

Obrázok
Dnešná oslávenkyňa dostala dobrotu ako prvá.

Už od rána sa Renata, Dominik aj Natasha chystali do mesta. Zakaždým im to však niekto alebo niečo prekazilo.
Obrázok
Kým Amandu konečne dostali do postieľky im dalo zabrať asi najviac.

Obrázok
Do mesta sa vychystali až okolo 17:00. Plánovali kúpiť Amande mačku, aby sa tak nenudila, keď budú všetci v práci alebo sa venovať pekárni. No zrazu prišla ďalšia zlá správa. Auto neštartovalo.

Obrázok
Dominik hneď zavolal taxi, nemali už čas strácať čas.

Obrázok
O 5 minút už Renata, Dominik aj Natasha odchádzali v taxíku. V novinách Renata našla, že jednou z najlepších predajní so zvieratami v meste je PETS STORE.

Obrázok
Renata hneď zamierila k boxom s mačkami.
Obrázok
Po dlhom rozhodovaní vybrala krásnu hnedú perskú mačku, Cloe.
Obrázok
„Tak poď Cloe, u nás sa ti bude páčiť!“ Renata mala z toho prekvapenia, ktoré chystali pre Amandu obrovskú radosť.

Obrázok
Natasha vybrala pre novú členku rodiny niekoľko obojkov, aby si Amanda mola vybrať, ktorý bude jej nová kamarátka nosiť.

Obrázok
Medzi zvieratkami sa dosť zdržali. Dominik kúpil nejaké hračky a misku, Natasha ešta vzala pár keksov, na ktorých si Cloe určite pochutná.

Domov prišli práve včas.
Obrázok
Amanda sa práve zobudila a tak ju hneď vzali do kuchyne, kde už bola nachystaná veľká narodeninová torta so sviečkami.
Obrázok

Obrázok
Z ktásnej farebnej torty sa tešila aj Amanda, už bola taká nedočkavá, že do torty začala strkať ručičky. „No no, budeš celá ubabraná.“ Zahriakol ju Dominik.

Obrázok
Svojich 6 sviečok na torte Amanda sfúkla na jeden krát.

Obrázok
Z Amandy je už veľká slečna.

Obrázok
Amande sa darček hrozne páčil. Ani len neochutnala tortu a ihneď sa išla hrať s Cloe.
Obrázok
Hneď si predstavovala, ako spolu pôjdu na prechádzku alebo do parku.
Obrázok

Obrázok
Amande sa však skončili krásne dni plné hier a ničnerobenia. Čakala na ňu škola. Natasha si veľmi želá, aby sa už v 1. ročníku dostala na súkromnú školu (mimochodom najlepšiu v okolí).

Obrázok
Dominik si dnes doprial ešte darček aj pre seba. Ešte z mesta zavolal kamarátovi, ktorý predáva autá a objednal si najnovší model Lamborghini Gallardo. V predajni mali našťastie aj model vo farbe akú chcel, a tak si hneď večer zašiel po nové autíčko.
Obrázok

Obrázok
Cloe si na všetkých členov rodiny rýchlo zvykla. Keď všetci išli spať zašla do kuchyne, usadila sa na linke a pozorovala Juliet ako vyvára a vypeká dobroty.

V pokračovaní – to je zatiaľ tajomstvo.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Ned 18 Máj 2008, 19:37

Strašne jednoducho napísané, ale dobre sa to číta :) Pohodový príbeh :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod katty » Ned 18 Máj 2008, 20:35

Emerald, voj pribeh ma zaujal. Prijemne sa cita, je v tom dobra pointa, je to skvele!! :)
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod prasiatko » Pon 19 Máj 2008, 13:54

jejko mile krasna oslavicka dielik sa mi velmi paci
Moje a Kattyne forko: http://www.kamitown.forums-free.com/
čo ti rodičia chcú...najprv nás učia rozprávať a chodiť...a teraz máme držať hubu a sedieť na zadku
Obrázok
Obrázok užívateľa
prasiatko
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1022
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 09:32
Bydlisko: Ťapkovo

Poslaťod Maggi » Pon 19 Máj 2008, 17:39

tento diel sa mi páči, je veľmi milo napísaný a nič mi tam nechýba.
Trošku mi na začiatku vadilo, že Amanda, Amande, s Amandou... :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod pumukli » Uto 20 Máj 2008, 19:48

ja si tento príbeh pamätam a viem ze bol vtedy jeden zmojich oblubenych, sa mi pacili pacili fotky :) a som sa tesila na pokracovanie
teraz s odstupom ma uz tak neberie :oops:

ale sa mi zda, ze to tam malo este nejake dalsie diely, a pokracko nejake uplne nove nebude?? :roll:
Obrázok užívateľa
pumukli
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Pon 12 Máj 2008, 15:13

Poslaťod Emerald » Uto 20 Máj 2008, 20:12

no dakujem vsetkym
ano malo to viac dielov :roll: toto su da sa tak povedat stare diely asi po 9. diel a potom zacnu nove lepsie a tiez budem robit aj uplne novucicke diely len no nie je az tolko casu a tak zatial vytahujem stare co mam v zalohe
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod simsáčka » Štv 22 Máj 2008, 08:48

Velmi suprene
Život je moc krátky na to aby sme si ho užili.

92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
SKA, rock, punk,metal,...
Obrázok užívateľa
simsáčka
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 692
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 16:02
Bydlisko: za schodmi v škole
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Uto 17 Jún 2008, 16:27

Tak tu je posledný zo "starých dielov" alebo dielov prvej série, no vysvetlite si to ako chcete :lol: samozrejme príbeh bude pokračovať a okrem tých 6 ďalších dielov, ktoré mám zatiaľ nafotené pribudnú aj nové. Samozrejme nečakajte žiadne akčné scény, ani dojímavé love story, skôr také krátke pohodové čítanie, na nudné večery.

8. diel

Obrázok
Dnes bola Renata s celou rodinou pozvaná na návštevu k bratovi Rudolfovi. On i celá jeho rodina sa na nich veľmi tešili. Nevideli sa od vianočného večierka.

Obrázok
Ani Rudolf tak isto ako Renata nemal ľahké detstvo. V detskom domove bol od svojich 6 rokov. Gwyneth si ho adoptovala o dva roky skôr ako Renatu. Mal síce už 10 rokov, no na nové prostredie si veľmi rýchlo zvykol. Po skončení strednej školy začal pracovať ako agitačný pracovník pre jednu politickú stranu, postupne sa dostával vyššie až sa jedného dňa stal starostom mestečka Dreamland. Teraz sa mu darí vo všetkom na čo len siahne. So svojou manželkou Diliou vychovávajú štyri krásne deti.

Obrázok
Rudolfova manželka Dilia, povolaním medička. S Rudolfom sa zoznámila na jednej dobročinnej akcii, ktorú realizovala nemocnica v spolupráci s politickou stranou, pre ktorú Rudolf práve pracoval.

Obrázok
Mark je Rudolfov a Diliin najstarší syn. V škole mu to naozaj ide a už dnes plánuje ísť na univerzitu. Momentálne má vážny vzťah so spolužiačkou Nataliou, no uvidíme koľko im to vydrží.

Obrázok
V poradí druhý syn Billy je prvák na strednej škole. Jeho najväčšou záľubou sú počítače.

Obrázok
Sam chodí ešte na základnú školu, rád sa hrá s autíčkami, aktívne sa venuje plávaniu.

Obrázok
Ich najmladšia dcéra Natasha je druháčka na základnej škole, najradšej sa hrá s bábikami.

Obrázok
Na túto návštevu sa celá rodina Jonesovcov veľmi tešila. Rudolf hneď vyzvedal či sa Amanda teší do školy. Natasha s Gwyneth sa už na chodbe pustili do zanieteného rozhovoru.

„Jedlo je už na stole!“ Ozvalo sa o chvíľu z kuchyne, kde sa Dilia zvŕtala pri sporáku.
Obrázok
„A kde sú Mark a Billy?“ Vyzvedala Renata.
„Mark išiel s priateľkou do kina a Billy išiel ku kamarátovi.“
Obrázok
„Natasha a tebe sa ako darí v škole? Dúfam, že domov nosíš samé jednotky.“ Vypytoval sa Dominik.
„Mám skoro čisté jednotky.“ Odvetila s úsmevom.
„Ano, Natasha je naozaj šikovná. A aj krásne maľuje.“ Pochválila ju Gwyneth.
Obrázok

Po jedle deti vybehli von. Sam, Natasha aj Amanda si veľmi dobre rozumejú čo teší aj ich rodičov.
Obrázok
Chvíľu si hádzali loptu, no potom sa ochladilo a tak sa šli hrať do izby.
Obrázok
Dievčatá sa chvíľu hrali s domčekom pre bábiky. Potom sa k nim znovu pripojil aj Sam, a tak si rozprávali vtipy a rôzne príhody zo školy, ktoré Amandu veľmi zaujímali, pretože na ňu škola ešte len čaká.
Obrázok

Obrázok
Gwyneth s Natashou si vždy majú čo povedať, a inak to nebolo ani dnes. Hneď po obede sa presunuli do obývačky, kde klebetili o všetkom možnom.
„Vieš o tom, že Diliin brat Dawson sa minulý týždeň ženil?“ Informovala Gwyneth.
„Až dnes mi to Dilia vravela. Vôbec som o tom nevedela.“
„Bral si Aliciu Googlovú. Dilia s Rudolfom im boli aj na svadbe.“
„Googlovci nemajú náhodou ten obchod so zeleninou?“ Vypytovala sa Natasha.
„Ano, to sú oni, majú ešte jedného syna. Ale ten obchod nemajú dlho. Ona je myslím riaditeľka na súkromnej základnej škole, ale nie som si istá. Do Dreamlandu sa presťahovali iba pred trinástimi rokmi. To mi hovorila Dilia.“ Vysvetľovala o všetkom informovaná Gwyneth.

Rudolf ako správny brat nezabudol ani na Renatine nedávne meniny.
Obrázok
„Všetko najlepšie k meninám, toto je taká maličkosť odomňa a od Dilie. Dúfam, že sa ti bude páčiť.“
„Ďakujem. Vôbec ste si nemuseli robiť starosti.“
„Ale prosím ťa. To je len taká drobnosť.“
Obrázok
Okolo šiestej večer sa Randersovci pobrali domov. Určite by boli ostali ešte dlhšie, ale ráno treba vstávať do práce.

V ďalšom diely – smutná udalosť
Naposledy upravil Emerald dňa Pon 01 Sep 2008, 03:29, celkovo upravené 1
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod lucyka » Uto 17 Jún 2008, 18:52

zaujmave :wink:
Obrázok užívateľa
lucyka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 426
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 19:38
Bydlisko: Kde chcemw):lol

Poslaťod prasiatko » Str 18 Jún 2008, 13:59

prekrasne :o
Moje a Kattyne forko: http://www.kamitown.forums-free.com/
čo ti rodičia chcú...najprv nás učia rozprávať a chodiť...a teraz máme držať hubu a sedieť na zadku
Obrázok
Obrázok užívateľa
prasiatko
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1022
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 09:32
Bydlisko: Ťapkovo

Poslaťod cloe94 » Pon 07 Júl 2008, 15:54

som zvedavá na pokračko smutná udalosť no ale určite babička zomrie! :(
Obrázok užívateľa
cloe94
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Sob 12 Apr 2008, 13:06

Poslaťod klei6 » Uto 22 Júl 2008, 08:55

akurat som si to docitala a velmi sa mi to paci ja uz chcem pokracovaniee
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod Emerald » Uto 22 Júl 2008, 21:40

no tak vidím, že sa niektorý verný čitatelia nevedia dočkať nových dielov a tak som rýchlo uploadla ďalší zo starých dielov
dúfam, že sa bude páčiť minimálne tak ako predošlé

........................................

9. diel

Obrázok
„Rýchlo zavolaj sanitku!“
Obrázok

Tieto slová sa zaryli do ticha ako nôž do mäkkého masla.
„Natasha zrazu stratila vedomie a zviezla sa na zem. Ani som ju nestihla zachytiť aby sa neudrela.“
Obrázok
Rozprávala cez slzy vystrašená Renata Dominikovi, ktorý už vytáčal číslo záchranky.
Obrázok
„Dovolali ste sa na linku prvej pomoci, ako vám môžeme pomôcť?“
Dominik bol síce roztrasený, ale ako správny chlap to nedal pocítiť.
„Moja 67 ročná matka odpadla. Je v bezvedomí, ale zatiaľ dýcha.“
„Aká je vaša adresa?“
„Rich Lot 25.“
„A vaše meno?“
„Dominik Randers.“
„Dobre pán Randers. Sanitku sme už poslali, ale ja vám ešte položím pár otázok. Trpí vaša matka nejakou ťažkou chorobou?“
„Nie.“
„Berie dlhodobo nejaké lieky?“
„Nie.“
„Nebola vaša matka v posledných dňoch na dovolenke v nejakej exotickej krajine?“
„Nie.“
Dominik bol už z tých otázok celý nesvoj.
Obrázok
„Sanitka je už na ceste. Sledujte prosím jej stav, ak by sa zhoršil tak hneď zavolajte, poradíme vám čo robiť, kým nedorazí sanitka.”

„Už je tu sanitka!“ Zvolala Renata a bežala naproti záchranárom.
„Tam leží, dýcha, ale stále je v bezvedomí.“
„Len zachovajte pokoj.“ Ukľudňoval ich ošetrujúci lekár.

Po rýchlom vyšetrení Natashu previezli v bezvedomí do nemocnice. Všetko sa to zomlelo tak rýchlo, že Renata si len pomaly uvedomovala čo sa deje. Stalo sa to neskoro v noci, Dominik sa rozhodol, že by mali ísť do nemocnice.

Obrázok
Čakanie bolo naozaj dlhé, unavená bola hlavne Amanda. Po chodbe stále pobehovali doktori a sestričky, no nikto im nič nechcel povedať. V nemocnici prečkali v nevedomosti takmer celú noc.
Obrázok
Okolo 6:30 sa znovu otvorili dvere vedúce k operačným sálam. Vyšla z nich doktorka, ktorá vyzerala veľmi unavene.
Obrázok
„Ja som doktorka Madelein Smithová. Robili sme čo sme mohli, ale bohužiaľ sa nám ju nepodarilo zachrániť.“ Po chodbe sa rozliehalo ticho, ktoré občas prerušilo tiché Amandine vzlykanie.
„Čo sa jej vlastne stalo?“ Spýtal sa smutný Dominik.
„Vašej matke zlyhalo srdce. U takýchto starších ľudí je to vo väčšine prípadov smrteľné.“

Po pohrebe usporiadal Dominik malú smútočnú hostinu na Natashinu počesť.
Obrázok
Pozvali iba najbližšiu rodinu a známych.
Obrázok
Za Natashou bude každý ešte dlho smútiť. Bola to naozaj výnimočná žena.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Večer sa ešte celá rodina vybrala na cintorín.
Obrázok
Všade už bola tma, smutné hroby osvetľovalo iba pár lámp stojacich pri chodníkoch.
Obrázok
Pohľad na chladný kamenný pomník stojaci na Natashinom hrobe bol priam neznesiteľný.
Obrázok
Renata cez uplakané oči iba matne pozorovala čo sa deje okolo nej.
“Dominik kam ideš?”
Ohlásila ho lebo zbadala, že niekma odchádza.
“Iba som tam niečo uvidel, hneď som späť.”
Renata ostala s Amandou pri hrobe, no keď sa Dominik ani po piatich minútach nevracal išla za ním.
Obrázok
“Zlatko stalo sa niečo?”
Spýtala sa Renata ustarosteným hlasom.
„Spomínal som ti niekedy meno Remington Ryan?“ Dominik odpovedal ďalšou otázkou.
„Áno, to meno mi je veľmi povedomé, už som ho niekoľkokrát počula. Prečo? Čo sa stalo?“
„Remington bol môj otec a ...“ Dominik ani nedopovedal vetu, iba ukázal na náhrobný kameň s týmto menom.
V Renate sa v tej chvíli prebudila ďalšia ľútosť, ktorú cítila voči Dominikovi, no i zvedavosť.
„A to druhé meno? Christina Ryan?“
„To bola asi jeho manželka.“ Rozprával, no slzy, ktoré potláčal mu to veľmi nedovoľovali.
„Mali aj nejaké deti? Myslím spolu. Alebo mal Remington ešte iných potomkov?“
„Neviem. Natasha mi povedala iba, že on je mojím biologickým otcom.“

Po príchode domov na Dominika i ostatných opäť doľahol smútok za zosnulou Natashou.
Obrázok
„Ale no tak, plačom sa nič nevyrieši, utišoval Dominik Renatu. Teraz musíme byť silný. Najmä kvôli Amande.“
„Ja viem, ale keď ona tu tak veľmi chýba.“
„Už to nikdy nebude také ako predtým, no nesmieme podľahnúť trápeniu sa nad minulosťou. Musíme pozerať do budúcnosti.“
„A čo pekáreň?“ Vzdychala Renata.
„S tým sa teraz netráp. Na to budeme mať čas potom. Poď teraz si už pôjdeme ľahnúť.“ Dokončil Dominik a vzal Renatu za ruku.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Uto 22 Júl 2008, 22:10

Super Emerald! :wink: tvoj príbeh som začal síce čítať až tu ale je to veľmi pútavé :wink: pokračuj.... je to super.... :lol: a je mi ľúto že zomrela Natasha bola sympatická :cry:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia