Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Vojde Maia do dverí hmôt?

Hlasovanie končí za Ned 01 Feb 2009, 18:01

Áno vojde a zachráni Frederika a Arianu.
0
Nehlasovalo
Áno vojde, ale už sa nevráti.
4
31%
Nie nevojde, ani ich nenájde.
0
Nehlasovalo
Áno vojde, ale s prachom.
0
Nehlasovalo
Celý koniec bude mať hlbší význam a skomplikuje sa to.
9
69%
Dvere hmôt sa nenájdu!
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 13

Poslaťod Amyna » Štv 01 Jan 2009, 17:24

super ... čo iné sa dá povedať ... ty maš vždy super diel :P takže nič iné som nemohla čakať ...
Moje RPG
Vždy ťa budem ľúbiť Čačinka
Obrázok užívateľa
Amyna
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 331
Registrovaný: Štv 23 Okt 2008, 17:52
Bydlisko: u Hilarky :D

Poslaťod Lincey » Pia 02 Jan 2009, 00:19

vyzerá to fakt zaujímavo, dielik pôsobil ako totálny chaos a ja chaos zbožnujem :twolove: , podľa môjho názoru by z toho mohol byť celkom slušný príbeh.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Poslaťod Karmen » Pia 02 Jan 2009, 14:28

super, prečítala som dieliky čo som bola pozadu a píšeš čoraz lepšie a lepšie :) , teším sa na ďalší dielik :D
"Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská tuposť; a tým vesmírom si nie som tak istý." Einstein
Obrázok užívateľa
Karmen
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 627
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 15:19
Bydlisko: pri PC :)
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mirabi » Pia 02 Jan 2009, 14:59

oskar ten tvoj ulet je uplne super, urcite to niekde vycap, ci uz sem alebo na muhehehesims, ale ja chcem pokracovanie :D (a vlastne chcem aj zaciatok :P )
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Poslaťod oskar123511 » Pia 02 Jan 2009, 21:51

No skusim...Ale nechcel som ho nikde dat...Tak dakujem :oops: a napisal som ho aj preto lebo som mal pocit, že dvere z čierneho prachu nikto nečíta :cry: Bola to moja srdcovka askúsim sa ešte viac posnažiť :roll:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Poslaťod 5ka » Sob 03 Jan 2009, 00:01

Jakze nikto necita? :?: viaceri sme tu co to citame.... Kazdy den tu chodim ze ci nie je novy diel... a aj budem... :D
Podstata podstaty je v podstate nepodstatná...
Obrázok užívateľa
5ka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:43
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mirabi » Pon 05 Jan 2009, 14:36

a co mame citat, ked uz mame precitane :lol: sak daj rychlo dalsi dielik, ja aj ked som zaneprazdnena, na toto si vzdy najdem cas 8)
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Poslaťod oskar123511 » Pon 05 Jan 2009, 14:39

Hej hej...To si nevšimajte...Taka mala depka z kritiky, ale ne. Už píšem další, len ma akosi tvorivosť a kreativita opustili :roll: :cry: :lol: ...Znova sa mi musí niečo snívať nech to tam dám lebo z hlavy teraz nič nedostanem... ešte ma bolí hlava z mojho zabijackého výletu :?
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Poslaťod Mirabi » Pon 05 Jan 2009, 14:57

aj ty mavas take fantasy sny :lol: ja som kedysi mavala ale uz davno nie, a to mi chyba, musim teraz vsetko sama vymyslat
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mafuš » Štv 08 Jan 2009, 16:26

Oskar?to bude este dlha pauza alebo ides dat teda ten novy pribeh,bo ten bol fakt haluzny :D ale tento tiez neni vobec na zahodenie.Juj to je asi jedno,hocijaky pribeh tu das urcite bude uzasny :D :oops:
Obrázok užívateľa
Mafuš
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Uto 25 Nov 2008, 18:41
Pohlavie: Simka

Poslaťod oskar123511 » Štv 08 Jan 2009, 16:30

Mafuš neviem rozmyšľam, že najprv dokončim tie Dvere a potom dam nový, ale ešte neviem aký :lol:
Ale dakujem, že ho budeš čitať :lol: :lol: :lol:
a pauza naviem ešte aka dlha bude lebo teraz sa mi stratila inšpirácia :(
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Poslaťod savi3 » Sob 10 Jan 2009, 17:22

nebo j uz sa chystam...ale dne som dobehla 3 pribehy...tak chvilku trpezlivosi:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod oskar123511 » Sob 10 Jan 2009, 21:41

No, tak sa zdá, že nový diel bude v stredu...(Nič nesľubujem :roll: )...Ale tento diel všetko vysvetlí a bude to šupa, jak som to všetko "Pokompotkoval" :lol:

EDIT: Lool diel bude ešte dnes :lol:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Poslaťod oskar123511 » Ned 11 Jan 2009, 16:28

Tak tu je nový diel...(Sorry, že ste museli toľko čakať :oops: )...Nie je moc akčný a určite nájdete moju inšpiráciu. Vlastná sa mi stráca, preto je diel nič moc :cry: ...Ale tak dúfam, že sa aspoň niekomu bude páčiť.
A ešte pardon za fotky. Ja to neviem fotiť. :oops: :lol: :wink:



6.Diel-Dvere od Boha

Maia tam ako omámená stále a hľadela na telo Frederika. Nevnímala nič. Dokonca ani nárek Belly.
V malom obláčiku dymu sa pomaly vynáralo telo Frederika. Na hrudi mal spálené šaty a medzi bradavkami vypálený kruh. Maia v tú chvíľu spadla na kolená.
„Frederik...nie...“ Bella začala stískať Frederika a nariekala ešte viac.
„Ja ti vrátim život...čierny prach ti ho určite vráti!“ Bella vytiahla ruku do vzduchu a začala povolávať skrz neznáme sily.
Povolávajúca veta z jej pier unikala nezvyčajne po tichu. Celým skladom dverí začal prenikať jemný vánok nabitý časticami sily. Miestami a kútmi jej slová dokonca praskali a premieňali sa v zlaté iskry. Všetky dvere na vôkol sa začali otriasať a postupne otvárať. Vyzeralo to akoby Belly niečo hľadala.
„Povoláva prach...“ Pomyslela si Maia a hneď od strachu prestala dýchať. V myšlienka sa jej vynáralo mnoho povolávajúcich zaklínadiel, no nevedela aké použiť. Musela zastaviť Bellu. Ak sem vkročí prach, čas a priestor sa zaleje smrteľným povznesením.
„Ankharas!“ Vyslovila Maia a z jej nechtu vyletel biely lúč, ktorý rozvíril prach. Biela masa energie začala rotovať okolo Belly a Frederika. Pri správnom účinku malo zaklínadlo uväzniť Bellynu mágiu v jej myšlienkach. No zaklínadlo nedokázalo zasiahnuť svoj cieľ.
„Je pod ochranou prachu.“ Maia vrhala ďalšie zaklínadla, no tie znova začali rotovať okolo Belly. Veľká kukla zaklínadiel rástla a strhávala všetko do seba. Častice mágie boli horúce a vrývali sa do stien. Každý jeden pohyb bol čoraz viac horúcejší.
„Nesmiem tu nechať Frederikov telo!“ Vkročila rovno proti prúdu hmôt a namáhavo sa predierala víchricou nabitých častíc. Krok po kroku sa jej energia vrývala do pokožky. Bola takmer pri kukle sily. Natiahla ruku aby sa jej dotkla. Nabité častice začali reagovať s jej pokožkou a trhali ju. S odhodlaním a s túžbou získať Frederikovo telo vrazila ruku rovno do poľa energie. Zachvátil ju chlad a cítila ako sa rozpadáva na miliony kúskov. Po chvílke utrpenia ju energia vtiahla do seba.
***

Obrázok
Pošúchala si oči a poobzerala sa miestnosťou v ktorej sa ocitla. Zodvihla sa zo studenej dlážky a obdivovala veľký sklenený strop. Celá miestnosť pôsobila dosť luxusne. Všade bolo veľa kníh a starých pergamenov na písanie.
„Kde som?“ Pomyslela si.
„Neprešla som žiadnymi dverami, tak ako som sa sem dostala?“ Odrazu ucítila vôňu Béberového čaju, ktorý vychádzal z jednej pracovne. Po tichu podišla bližšia a počúvala za dverami.
„Márnosť! Ten čaj je slaný!...Au a horúci...A ty tam nestoj dievča a pod ďalej!“ Povedal akýsi hrubí hlas. Maia sa vyľakala, no vkročila dnu.
„Prepáčte...ale...ja...neviem kde som. A kto ste vlastne vy?“ Opatrne sa spýtala a pritom hľadela na mnoho vypchatých zvierat navôkol.
„Dievča drahé, nezáleží kto som, ale čo som. A ty si práve v Sorkfosrske akadémií časticových vied. A ja som, ak to chceš teda vedieť, súkromný učiteľ Edwardovcov.

Obrázok

Maia sa vyľakala pretože s týmto menom nechcela mať nič spoločné. Prekročila na mieste a natiahla svoj ukazovák.
„Ale prosím ťa, hádam by si nezakliala obyčajnú spomienku.“ Usmial sa učiteľ a odpil si slaného čaju.
„Myšlienku? Ach áno pravdaže. Kúzlo Ankharas sa nahromadilo a vytvorilo bránu do myšlienok Belly.“ Maia sa upokojila. Myšlienky jej nemohli nijako ublížiť. No napadlo ju, že to musí využiť. Do hlavy nepriateľa sa nedostane každý deň. Už cítila ťahavý pocit. Zrejme ju Bella vyháňa, no ona musí ešte ostať. Otočila sa k starému učiteľovi a snažila sa ho niečo opýtať, no on ju predbehol odpoveďou.
„Na žiadnu otázku neexistuje priama odpoveď! Ak sa chceš pýtať, tak odíď za Teoldretom.“
Učiteľ si odpil z nádoby a pokračoval.
„Otázku nepolož žiadnu, iba počúvaj.“
Maia ostala zarazená postojom učiteľa. Asi už dlhé veky neuctieva rod Edwardovcov.

Obrázok

„Dvere. To je prostriedok prechodu. Aj obyčajný ľudia, ktorý prechádzajú z izieb do iných, prechádzajú skrz prah do iného sveta. Ale ich dvere nie sú nabité časticami. Preto ich nedovedú do míle vzdialených svetov. Stručne a jasne. Dvere potrebujú energiu, aby mohli prenášať. Nabité častice sú ako batérie pre dvere. Ak sa vybijú, tak dvere prestanú fungovať. Už v 13. storočí sa začal lov za časticami dverí. Dokonca aj mágia by bez častíc nemohla fungovať.“
Maia tomu nechápala. Snažila sa počúvať, no ten ťahaví pocit zosilnel.
„Pravda dverí je ešte viac tajomnejšia, než pravda života a smrti. Si si istá, že to chceš vedieť?“ Maia trochu zaváhala, lebo sa zľakla, no odpoveď bola na dosah a ona sa jej nechcela vzdať.
„Áno.“ Potichu poznamenala.
„Dobre teda. Začneme od počiatku počiatkov. Vraví sa, že dvere stvoril boh, ktorý pomocou nich posielal na zem anjelov. Lenže zlo si našlo cestu.
Neskôr anjeli nedokázali uchrániť dvere a Diabol so svojimi služobníkmi ich ukradol. Vtedy ľudstvo zasiahol hriech.
Sveta bol preplnený vodníkov a kylov, ktorý lákali ľudí do svojich skrýš, kde mali dvere rovno k diablovi.
V tú noc kedy sa slnko skrylo za mesiac už naveky, Boh zničil všetky nabité častice vo dverách a tie sa zmenili v obyčajnú vec. No od vtedy je vo všetkých svetov hriech.“ Maia sa až zajachtala ked to počula. Bola úplne omráčená. Pravda bola naozaj úplne iné a nebezpečnejšia než pred tým.
Učiteľ vyfúkol tabakový dym a pokračoval.
Táto skutočnosť sa zmenila v poveru a tá zas v legendu. Ľudia využili dvere ako obyčajnú časť všetky domov.
Iba raz, niekde na farme starého farmára sa začalo čosi, čo ani Boh nepredpokladal.
Na farme žil farmár menom Frederik a jeho družka Elvíra. Mali sa hriešne radi, no osud sa s nimi zahral a dosť nepekne.
Elvíra vážne ochorela a umrela. Starý farmár sa s tým nevedel zmieriť, preto požiadal Boha aby ju mohol aspoň raz uvidieť, no ten mu neodpovedal. A tak sa obrátil k Diablovo, ktorý
mu svojou chamtivosťou a prefíkanosťou prezradil tajomstvo dverí.
Farmár v žiali a v smútku vytvoril dvere z najkvalitnejšieho vŕbového dreva. A svoju dušu rozbil na milión malých nabitých častíc. Vtedy sa sila nabitých častíc znovu vliala do dverí a hriech mal cestu na zem. Ibaže, farmár bol múdry a dvere vytvoril z lásky, takže sa ich hriech nemohol dotknúť. Keď nastal ten správny okamih farmár otvoril dvere a vkročil do sveta mŕtvych. Do sveta nebitých častíc a života a smrti. Boli to jediné dvere, ktoré boli nabité časticami duše. Jediné dvere nad ktorými nemal silu ani Boh ani Diabol.“

Obrázok

Maia bola ešte viac zaskočená. Nemohla uveriť, že existovali také dvere.
„Ak by prach prešiel týmito dverami, tak by sa dozvedel odpoveď na otázku života a pochopil by samotnú otázku ,Prečo? Tak už to chápeš? Jediné dvere k mocným hmotám, ktoré stvorili svety.
Maia si sadla a zamyslela sa. Všetko bolo také tajomné a neznáme. Ale všetko to dávalo zmysel.
„Takže je to len predsa tak! Ena chce ovládnuť všetky svety!“ Povedala Maia a čakala na reakciu učiteľa.
„Ovládnuť svety? Naozaj si to myslíš?“ Učiteľ sa usmial a zovrel päste.
„A čo by z toho mala? Bola by vládkyňou všetkého, to áno, ale to je nezmyselné. Ena nikdy nemala sklony k vládnutiu. Na túto otázku nemám odpoveď.
Existuje jedná skutočnosť, ktorú sme všetci prehliadli. Tvorila dvere, ale dvere k hmotám sa jej nikdy nepodarilo vytvoriť. Preto ich teraz hľadá. Prehľadáva všetky známe zbierky dverí a dúfa, že ich raz nájde.“
Maia si až teraz uvedomila, aké sú dôležité dvere. Túžila po odhalení tajomstva Eny. Túžila nájsť dvere hmôt. No bolo tu tak mnoho otázok.
Učiteľ si vydýchol a vyložil nohy na stôl. Maia zhíkla a uvedomila si čosi, čo bolo teraz už možné.
„Vy vravíte, že dvere hmôt dokážu nepriamo vrátiť život?“ Povedala s nadšením. Učiteľ sa uškrnul a zložil nohy.
„Áno. Dvere hmôt dokážu vrátiť život aj prekliatemu“
„Ak nájdem dvere môžem vrátiť život Ariane aj Frederikovi.“ Pomyslela si. Všetko teraz chápala už ináč. Vedela, že dvere existujú a že ich môže využiť.

Obrázok

„Dievča drahé viem na čo myslíš! Ale to nesmieš! Dvere hmôt sú nabité len na jeden prechod. Takže, ak do nich vkročíš, častice sa vybijú a dvere stratia moc. Nikdy sa nevrátiš.“
Maia si už nevnímala jeho slová. Verila, že nájde tie dvere a že oživí Frederika a Arianu.
„Ale kde sú tie?“ Nesmelo sa spýtala.
„Dvere sú v zbierke starých rodín. Dlho som skúmal rodokmeň Edwardovcov aj rod čarodejníc Aldarovích, ale nič som neobjavil. To je už na tebe. Musíš nájsť rod v ktorom sa dvere už po stáročia dedia. Ja už nemám žiadnu moc, som iba spomienka. Ale ty máš nádej a silu všetko to zvládnuť, tak ako kedysi Bella. Nesmieš dovoliť, aby Ena otvorila dvere. Je to ako Pandorina skrinka. Takzvané Hmoty povznesených, ktorá sa v nich nachádzajú stvorili energiu aj hmotu. Im nesmie vládnuť nikto. A oni nevládnu ničomu, no sila akou preferujú je
nad zmýšľanie všetkého všade. Dokonca aj Boha a Diabla.
Pri poslednom slove si Maia uvedomila, že tá sila, ktorá ju ťahá zosilnela a ona sa nemohla brániť. Okná izby sa rozleteli a vietor Maiu vyrval z Bellyných spomienok.
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Poslaťod Antscha » Ned 11 Jan 2009, 17:54

nooo pekny pribeh..aj tento diel sa mi pacil....pekne to pises a paci sa mi to...tesim sa an pokracko :D
Obrázok užívateľa
Antscha
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 632
Registrovaný: Sob 28 Jún 2008, 21:17
Bydlisko: Bratislavaa
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia