Bludisko

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Páči sa vám príbeh?

Áno, je veľmi zaujímavý
20
67%
Neviem to posúdiť
3
10%
Nie, iba opakuješ po iných príbehoch
1
3%
No...Nič moc
6
20%
 
Celkom hlasov : 30

Poslaťod Sugar » Str 28 Máj 2008, 15:24

Savi ďakujem, od prvého dielu sa to budem snažiť dodrživať lebo máš pravdu. Lenže o chvíľu odchádzam s rodinou do záhrady a nemám čas poopravovať si to. Cesta je odtiaľto, ale pozor- nahrádza normálne cesty!
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=212806
A posledná textová pasáž- mala som k nej obrázok ale neviem kde je, takže ho potom doplním.

1.DIEL
Adriane zdvihla kufre zo zeme a ponáhľala sa za Julie, smerujúcej k domu. Prvé čo jej udrelo do očí, keď vkročila na dvor, boli sliepky a kurence ktoré tu pobehovali.
"Stará mama Júlia..." zatiahla schválne " ty tu máš sliepky?" nahodila výraz absolútneho zdesenia a pozrela na babku.
"Áno moja milá.... Aj kravy, prasce a kone." usmiala sa na ňu Julie, ktorá si očividne myslela, že Adriane sa sliepkam potešila.

Obrázok
"Och bože!" Adri sa rýchlo pohla ku dverám vedúcim do domu a zatiahla kľučkou.
"No tak, kam sa tak ponáhľaš? Ja zamkýnam, keď niekam odchádzam, takže budeš potrebovať kľúčik." vytiahla Julie z vrecka riedky zväzok kľúčov a podržala ho Adriane pred očami.

Obrázok
"Ďakujem!" sarkasticky jej odsekla Adriane, položila kufre a vytrhla babke kľúče z ruky. Keď sa jej podarilo otvoriť, nechala kufre ležať pri dverách a vkročila do chladnej predizby.

Obrázok
"Fuj, čo je to tu za vôňu?" znela jej prvá reakcia.
"To je vôňa byliniek Adri, nechávam ich sušiť a potom z nich robievam čaje." odpovedala jej s úsmevom Julie a premiestnila kufre do vnútra predizby, bez jediného komentára Adrianinho správania.
„Ach...a to tu tak smrdí stále?“ otočila sa Adriane na Julie, pričom jej podala kľúče.
„No...áno... nepáči sa ti tu?“ povedala jej stará mama, ktorá už začala pociťovať niake sklamanie.
„Ale...áno, páči,“ zaklamala Adri „,máš šťastie že som si so sebou priviezla aj voňavky.
Keď odtiaľto odídem, bude ti to tu voňať, ani ružová záhrada!“

Obrázok
S predstieraným nadšením prešla do obývačky spojenej s kuchyňou. Do očí jej udrel hrozný babičkovský nábytok ale komentára sa zdržala. Na stole ležal stuhou previazaný balíček a jej začalo vŕtať v hlave, pre koho asi je. Pomaly sa prechádzala po miestnosti a dotýkala všetkého nábytku, akoby bola v obchode a rozhodovala sa čo kúpiť.

Obrázok
Zastavila sa pri gauči, najprv ho rukou stlačila a potom sa naňho posadila. Zdal sa jej až príliš mäkký, ale aj napriek tomu si zhodila z nôh čižmy, ktoré s hlasným buchotom dopadli na podlahu, zložila si slnečné okuliare na stôl, položila si hlavu na gauč, nechala babku babkou a zaspala.

Obrázok
***

Kým Adriane spala, o niekoľko kilometrov ďalej od nej brázdilo cestu malé autíčko. Autíčko, v ktorom sa nedávno viezla aj ona.
„Nemáš výčitky?“ obrátila sa Victoria na svojho manžela.
„Prečo by som mal mať?“ neprítomne jej otázkou odpovedal Jonathan.

Obrázok

„Jon! Nerob zo seba hlupáka, veď predsa vieš prečo mám výčitky ja!“ skríkla naňho Vic.
„Zlato, Adriane bude u tvojej mami v poriadku. Bude jej tam dobre a možno sa niečomu novému aj priučí...“ potmehúdsky sa usmial keď si predstavil svoju dcéru, ako dojí kravu.
„Mne nejde o to...teda, áno aj nie....ja si skôr vyčítam, že sme ich takto hlúpo oklamali. Vraj práca v SimCity....“ vzdychla si Victoria.
„Ohľadne toho klamstva... Nemali sme inú možnosť ak sme nechceli zraniť Adriane, nestrávili sme spolu už hrozne dlho času Vici,“ chytil ju za ruku Jon “a ja si to potrebujem vynahradiť. Isteže by som so sebou zobral aj Adri, ak by bolo ešte jedno voľné miesto.“
„Ach...škoda že táto dovolenka na Hawaii bude bez Adri... Ale budeme mať aspoň viacej súkromia.“ pomaly už výčitky opúšťali aj Victoriu, veď ju čakala dvojmesačná pauza v robote, dovolenka po boku svojho muža.
„Hej... Ale prekvapuje ma, že sa tvoja mama sama ponúkla že postráži Adriane. Nevie čo si to vzala na plecia.“ opäť sa usmial pod nos.
„Jon!“ zahriakla manžela Vic, no potom sa k nemu pritúlila a myslela už len na to, ako o chvíľu dorazia domov, pobalia sa a vyrazia na Hawai.

Obrázok
***
„Dobré ráno ty spáč!“ prebudil Adriane hlas babky.
„Aaaa... koľko je hodín? Prečo ma budíš?“ naširoko si zazívala Adri a vrhla nepekný pohľad na babku.
„Je sedem hodín ráno! Spala si od včera, od šiestej... Uznávam, že spánok je zdraví, ale nie v takomto množstve.“ podpichla ju Julie a sadla si vedľa nej na gauč.
„Je iba sedem? A prečo si ma nechala spať na tomto tu?“ spýtala sa a ukázala na gauč.
„Lebo som ťa nechcela budiť...“ už aj Julie nahodila akýsi odmietavý tón.
„Raňajky sú už na stole, dúfam že budú chutiť, použila som moje domáce vajíčka od sliepky menom Lucy.“ ak Julie dúfala, že týmto Adri rozveselí, mýlila sa.

Obrázok
Vnučke bojová nálada ostávala aj naďalej a bez slova vstala, natiahla si kožené čižmy a pobrala sa na druhý koniec miestnosti, kde mala babka stôl, aby videla, čo to tá Julie pripravila.
„Slanina? Vajíčka? Stará mama Julie, ja som vegetariánka!“ vykríkla keď na stole uvidela výdatne mastné jedlo.

Obrázok
„Och...“ Julie ostala sklamaná „A čo teda zvykávaš jedávať?“
„No...musím si držať štíhlu líniu, čiže zvyčajne jedávam ovocné či zeleninové šaláty, neopovrhnem však ani nesladenými kašami alebo sójovými oplátkami...“
v duchu sa rozpamätávala, čo všetko ešte zvykáva jesť.
„Ovocné šaláty! To je skvelé, v záhrade nám rastie jabloň aj slivka. Kľudne si odtiaľ môžeš odtrhnúť a spraviť si šalát... Neďaleko lesa rastú aj čučoriedky a maliny...“ Julie bola hrdá na miesto v ktorom žila a tak využila príležitosť opísať ho svojej vnučke.
„Susedia naproti majú aj broskyne... Iste to bude dobrý šalát...“
„Babi, ja do šalátu dávam výlučne ovocie ako kiwi, ananás, pomaranč, banán či mandarinka.“
ihneď jej dokázala Adriane skaziť radosť.

Obrázok
„V tom prípade si môžeš zobrať bicykel a zísť na ňom dolu do dediny... Tam je to pre teba určite lepšie, je tam množstvo oblečení s šatstvom aj potravinami.“ oponovala jej Julie a priateľskosť sa z jej hlasu takmer úplne vytratila.
„Takže bicykel? To už radšej zjem to čo si mi tu pripravila!“ rýchlo si sadla za stôl Adri a začala prežúvať vajíčko, hoci ho nenávidela. Na tvári sa jej zračila nechuť ale bola rozhodnutá trucovať a tak teda vajíčka zjedla a slaniny sa vôbec nedotkla.

Obrázok
„Ďakujem za jedlo...“ falošne sa usmiala na Julie.
„Nieje začo. Dnes mám veľa roboty Adri, musím podojiť kravy a postarať sa o prasce... Ak mi nebudeš pomáhať, s čím mimochodom rátam, mohla by si si nájsť niaku činnosť aby si sa nenudila. Už som spomínala susedov naproti, žije tam moja dobrá kamarátka Rebeca... Má tuším dcéru v tvojom veku, tak by si ich mohla dnes navštíviť. Mám ešte zvyšky broskyňového koláča tak im ich môžeš zobrať.“ hovorila, prešla aj s vnučkou do kuchyne, zahodila slaninu do koša a začala umývať tanier.
„Dobrý nápad! Až na tú časť s koláčom. Načo im preboha nosiť koláč?“ šokovane sa spýtala Adri.
„Je to u nás taký zvyk, ale keď nechceš, nemusíš im nič nosiť. Bolo by však ľahšie nadviazať s tým dievčaťom priateľstvo, ak by si mu koláč zobrala.“ trvala na svojom Julie.
„Nie ďakujem, priateľstvo dokážem nadviazať celkom ľahko. Teraz sa idem prezliecť a potom pôjdem.“ vstala od stola Adri.
„Kamže chceš ísť? Susedom? Je sedem hodín ráno moja... Navyše, vieš ty vôbec kde máš kufre a skriňu?“ utrela si Julie ruky do handry a pozrela na vnučku.
„No...no...nie,“ priznala Adri.
„Pôjdeš hore rebríkom do izby na poschodí, tam na teba už čaká prichystaná posteľ a skriňa, môžeš si do nej vyložiť veci z kufrov ktoré sú pri nej.“ ukázala rukou na rebrík v obývačke.
„Ďakujem za navigáciu...“ opäť Adri neúprimne poďakovala babke a vybrala sa do hornej izby.
doesn't anybody hate it when the street light turns red ?
doesn't anybody want five more minutes in bed ?
doesn't anybody, doesn't anybody have a letter to send ?
doesn't anybody wish they had just one more friend ?

Beloved Quabdur
Obrázok užívateľa
Sugar
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 11:35
Bydlisko: Na orlích krídlach :p
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Str 28 Máj 2008, 15:32

dobrý diel :wink:
som zvedavá ako to bude pokračovať :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Rikušík » Str 28 Máj 2008, 17:41

super je to teším sa na ďalší diel :shock:
Realita dokáže zničiť sen...Prečo sen nedokáže zničiť realitu???
Obrázok užívateľa
Rikušík
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Uto 08 Apr 2008, 17:49
Bydlisko: Štvrtá krabica zľava :)
Pohlavie: Simka

Poslaťod savi3 » Str 28 Máj 2008, 17:46

taak na dvore maju isto mrtvolu..a babka sa s nou rozprava..a malej z toho prepne, ked to zisti a casom zabije babku, sliepku lucy, kravu, vyrube slivku a zacne tam bacovat sama :lol:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod klei6 » Str 28 Máj 2008, 21:49

boze ja uz ani neviem co mam hovorit je to uplne super :D
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod katty » Str 28 Máj 2008, 22:00

Je to perfektny pribeh!
Sugar, ja nai od nadsenosti neviem co ti povedat!
Proste supe! :shock: :oops:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Sugar » Str 28 Máj 2008, 22:05

katty, teraz neviem čo mám povedať ja...
ďakujem všetkým za pochvaly, zajtra by mal byť ďalší diel a po ňom už konečne prejdem k zápletke celého príbehu... teda ešte jeden "zoznamovací" dielik a potom sa to celé začne :twisted:
savi- musím ťa sklamať, takto to nebude :lol: ale zaujímavé nápady no... :lol:
doesn't anybody hate it when the street light turns red ?
doesn't anybody want five more minutes in bed ?
doesn't anybody, doesn't anybody have a letter to send ?
doesn't anybody wish they had just one more friend ?

Beloved Quabdur
Obrázok užívateľa
Sugar
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 11:35
Bydlisko: Na orlích krídlach :p
Pohlavie: Simka

Poslaťod savi3 » Str 28 Máj 2008, 22:12

ah skoda.--takto detom kazis nadeje :(
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Gatmička » Str 28 Máj 2008, 22:29

Chcela si povedať mne savi že?? keď že deti asi netúžia po tom čo ty :lol: .. k čitaju sa dúfam dostanem vyzerá to zaujímavo :wink:
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Hanka » Str 28 Máj 2008, 22:52

Krasny dielik tento pribeh je velmi zaujimavy som zvedava ako to bude pokracovat dalej konecne nie je to stale o tom istom 8) No ale zatial sa mi to velmi paci :)
Obrázok užívateľa
Hanka
Starec
Starec
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 13:02
Bydlisko: pri potravinach

Poslaťod savi3 » Štv 29 Máj 2008, 07:14

o tscc...gatmi tuzia! Len mlcia narozdiel odo mna! :wink:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod raqua » Sob 31 Máj 2008, 21:44

si brutálne dobrá!!§ :)
92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
P.s: akože tento podpis má už viac ako 8% fóra? :lol: sme the best!
raqua
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 19:09
Bydlisko: vzdy blizko pri notebooku :D

Poslaťod XCHERRYX » Ned 01 Jún 2008, 20:26

Zatiaľ to vyzerá veľmi zaujímavo, :) pekná idea, len tak ďalej
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod Invisible » Ned 01 Jún 2008, 21:18

Pekny pribeh. :) Milo som sa donho zacitala tak tiez dufam ze coskoro bude pokracovanie.. :P Uz sa tesim. :)
Our love would be forever and if we die, we die together. ©
Obrázok užívateľa
Invisible
Starec
Starec
 
Príspevky: 1697
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 18:02
Bydlisko: Zombieland
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mimi » Ned 01 Jún 2008, 21:22

Pekný diel veľmi sa mi páči som zvedavá na nové pokračovanie :shock: :shock: :D
Obrázok užívateľa
Mimi
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 08:52
Bydlisko: V Vesmíre v inej Galaxii
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia