Dobrodruh: Cesta za pokladom

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Mám začať príbeh?

Áno, môže to byť zaujímavé
6
75%
Nie, je to otrepané a nezaujímavé
2
25%
 
Celkom hlasov : 8

Dobrodruh: Cesta za pokladom

Poslaťod Simík1 » Pia 02 Apr 2010, 16:26

Ahoj všetci dúfam že keď založím nový príbeh bude to niekto čítať. Bude to dobrodružná komédia ak sa to tak dá nazvať. Proste pôjde o dobrodruha a par ďalších ľudí ktorí budú chcieť nájsť poklad ale čo všetko ich na ceste čaká to si budete musieť prečítať.
Môj Pribeh: Dobrodruh - Cesta za pokladom viewtopic.php?f=14&t=970 54
Simík1
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 28 Mar 2010, 13:02
Pohlavie: Sim

Re: Dobrodruh: Cesta za pokladom

Poslaťod Simík1 » Pia 02 Apr 2010, 19:00

Konečne sa mi podarilo rozbehnuť hru aj s downami a datacmi takze davam uvod.

Úvod
Tak ako každé dobrodružstvo aj toto sa niekde začalo. Začalo sa konkrétne v meste Zelený Kaňon.
Žil tu jeden muž ktorí sa volal David. Už od malička bol dobrodružnou povahou. Ako postupne vyrastal získaval si rešpekt mnohých v meste. Dnes má 30 rokov a je tajne zamilovaný do koho sa zatiaľ nedozviete.
Obrázok
S postavami však nekončíme. Máme tu aj jednu nenápadnú a trochu strelenú recepčnú ktorá sa volá Frederika. Nie je moc krásna(a však len na prvý pohľad) . Nosí okuliare a ustavične si obhrýza nechty.
Nikdy sa o ňu nikto nezaujímal. Je to skôr samotárka a večná smoliarka ktorá si pomýli aj holuba s motýľom.
Obrázok
Ďalšou postavou ktorá podstúpila cestu bola aj miestna Miss Zelený Kaňon. Tiež je dobrodružná povaha ale je to aj žena ktorej zaleží na tom aby mala každý necht rovnako veľký a vlasy stále rovné a čisté. Doteraz nikto nechápe ako mohla podstúpiť celú túto cestu.
Obrázok
Poslednou postavou je jeden chlapík ktorého si taktiež zvolil David aby išiel s ním na cestu. Dostal prezývku mozog operácie. Je to típek ktorý vie asi všetky jazyky a ak nie aspoň sa tak tvári. Nie je jedinej knihy v miestnej knižnici ktorú by neprečítal.
Obrázok
Dobrodružstvo sa začalo len s jedným človekom a to bol Profesor Michal Daniels ktorí však pred časom zomrel a nášmu dobrodruhovi zanechal list aj s malým zdrapom papiera.
Obrázok
Na papieri bolo napísané:
Drahý David už 10 rokov pátram po starom poklade kmeňa Asims. Legendy vravia že kto chce tento poklad nájsť musí prekonať dlhú cestu na ktorej konci je závažné rozhodnutie. Ja som však nezvládol ani prvú úlohu. Preto sa teraz na teba spolieham že nájdeš poklad a vyvedieš mnohých ľudí z omylu.

Na zdrape papiera sa skrývala prvá úloha.
Kto chce začať cestu potrebuje do týmu: mozog, krásu, nenápadnosť a svaly.
Ak zoženieš takýto tým si pripravený na cestu viac informácii nájdeš v mieste stáleho ticha.
Malá pomôcka kde sa miesto nachádza: Ňonak Ýnelez.


Dobrodružstvo sa začína!
Môj Pribeh: Dobrodruh - Cesta za pokladom viewtopic.php?f=14&t=970 54
Simík1
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 28 Mar 2010, 13:02
Pohlavie: Sim

Re: Dobrodruh: Cesta za pokladom

Poslaťod Charlotte » Pia 02 Apr 2010, 20:46

No, vyzerá to zatiaľ zaujímavo. Neviem zatiaľ posúdiť podľa úvodu, ale pokračuj som zvedavá:)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Dobrodruh: Cesta za pokladom

Poslaťod Simík1 » Sob 03 Apr 2010, 14:57

1 kapitola
Po prečítaní listu som začal uvažovať ako a kde zoženiem tým. Ako prvá ma napadla krása. V televízii
práve bežala reklama s Karolínou Miss Zelený Kaňon. Ihneď som volal do agentúry aby som si s ňou dohodol stretnutie. Povedali mi že mám prísť do miestnej knižnice. Na recepcii stála Frederika. Usmiala sa na mňa a rýchlo išla za šéfom s kávou. Už z diaľky som videl ako za stolom sedí Karolína. Keď som jej povedal čo by musela podstúpiť bez slova pokývala hlavou na znak súhlasu. Stále nám však chýbala nenápadnosť a mozog.
Obrázok
V tom mi padli oči na recepciu a na Frederiku. Prišiel som k nej
a spýtal sa jej či by nechcela ísť s nami. Povedala že nevie či ju pustí šéf. Sotva to povedala a už na ňu šéf volal : Frederikááááá!
Áno pán šéf čo sa deje?
Tomuto hovoríte káva? povedal a stále zvyšoval hlas.
Bože veď ja som tam zabudla dať kávu veľmi ma to mrzí.
Máte padáka a hneď. povedal a odišiel do pracovne.
Frederika pristúpila ku mne a povedala je rozhodnuté idem do toho.
Obrázok
Stále som však nemohol nájsť mozog. Keď sa v knižnici ukázal Chesus môj spolužiak zo strednej. Mal zo sebou kopu kníh a hneď bolo jasné kto bude tvoriť mozog.
Keď sme sa všetci 4 stretli začali sme premýšľať ako splniť prvú úlohu.
Miesto ticha stále si opakovala si Frederika ako sa volá to, ten no to?
Čo? spýtala sa zvedavo Karolína.
No to kde sú ti muži v sukniach. povedala a dúfala že vieme o čom hovorí.
Kostol? povedala Karolína.
Nie skoro vedľa kostola.
Cintorín to je ono. povedal som a usmial som sa. Ale kde ma byť ten cintorín?
Zelený Kaňon! povedal Chesus s úsmevom.
Ako si na to prišiel?
Stačí si tú pomôcku prečítať odzadu. Ale budeme tam musieť ísť v noci. Miesto ticha je tam len v noci cez deň je tam veľa ľudí.
To je postreh. Takže večer vyrážame na cintorín.
Obrázok
Bolo 10 hodín večer čakali sme na cintoríne ale nič sa nedialo.
Karolína si stále pilníkovala nechty a hvízdala si.
Sadol som si na lavičku a sedel. Zrazu buchli dvere.Vzadu na cintoríne bola stará krypta. Nikto k nej nechodil. Všetci s nej mali strach.Už z diaľky bolo jasné. že búchanie na dvere je práve tam. Už sme boli takmer pred vchodom do krypty keď sa zrazu zablysklo a pred nami stála žena v bielom a stále žiadala heslo.
Vydesene sme sa naňho dívali keď v tom Chesus zahlásil Noňak Ýnelez.
Obrázok
Anjel zmizol a dvere na krypte sa otvorili. Bola tam jedna krabička a v nej ďalší zdrap papiera s odkazom.
Nájsť mnícha v Takemizu a odovzdať mu odkaz ktorí nájdete v knihe Alaman:5,4 6,6 8,9.
Ak si odvážni zvládneš to ak nie radšej to vzdaj. Mnícha nájdeš v Takemizu.

Odkaz v knihe, nájsť mnícha čo môže byť ľahšie? spýtala sa Karolína.
Všetko je ľahšie kniha je v múzeum a neviem čo tie čísla znamenajú. povedal som a odišiel.
Všetci išli za mnou. Musím sa na to vyspať. A vy tiež všetci nad tým uvažujte.
Obrázok
Ráno mi zvonil telefón. Bol to Chesus.
Už viem čo tie čísla znamenajú.
Čo rýchlo povedz!
Prvé číslo je číslo stránky a druhé riadok na strane.
To je skvelé ale kde je tá kniha a ako sa k nej dostať.
Kniha je v miestnom múzeu ale je v suteréne. Vystavujú kópiu. Takže máme šancu.
Obrázok
Rýchlo som všetkých zvolal a dohodli sme si úlohy. Ja pôjdem do suterénu, Karolína zabaví stráže a Chesus s Frederikou budú čakať v aute.
S Karolínou sme sa prešmykli do vnútra. Sedela tam stráž.
Choď Karolína zabav ho. povedal som po tichu.
Čože toho starého, plesnivého, zvráskaveného dedka? To nemyslíš vážne.
Bez slova som ju tam posotil. Keď ju strážnik uvidel takmer prestal dýchať.
Obrázok
Môj Pribeh: Dobrodruh - Cesta za pokladom viewtopic.php?f=14&t=970 54
Simík1
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 28 Mar 2010, 13:02
Pohlavie: Sim

Re: Dobrodruh: Cesta za pokladom

Poslaťod Sašena » Sob 26 Jún 2010, 22:36

Skoro dva měsíce jsi se tu neukázal, pokud nepřijdeš do týdne, smáznu to.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka


Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia