Top secret

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Top secret

Poslaťod Bugyna » Pia 19 Mar 2010, 20:04

Takže na začiatok už ma poznate som sesternica AnniSims a nejaký čas som tu bola pod jej nickom ale ona sa už o chvíľu vráti tak som si založila vlastní. Môj príbeh mám už dlho v šuplíku a teraz som sa rozhodla ho zverejniť dúfam že sa vám bude páčiť a ak nie nevadí. :)

Úvod
Volám sa Rosaura mam 16 rokov a žijem v americkom meste Fokshire vlastne od narodenia. Pred nedávnom sme sa z rodičmi sťahovali pretože mi zomrel starký a babička chcela byť sama so svojimi spomienkami. Pri sťahovaní som však našla niečo čo mi zmenilo život aj pohľad na život mojich starkých. Pri preberaní starých harabúrd som našla starý denník mojej babky z čias keď bola mladá a zo starým bývali ešte v mestečku Baskerville. Keď som začala čítať všetko sa zdalo byť úplne normálne až do chvíle kým všetko neskomplikovala jedna vážna vec ktorá sa udiala omylom ale predsa.
Úvod do denníka: Tento denník si píšem ja Karin Volosková žienka domáca. Bývam v Baskerville. Mám manžela a pred časom som porodila dvojičky. Mám dosť čudnú prácu o ktorej nikto nevie. Dá sa povedať že to ani práca nie je. Všetko sa ale dozviete po prečítaní môjho denníka a jediného spoločníka na strastiplnej ceste mojim životom.
Napäto som čítala úvod ale mala som aj trochu strach čo bude na prvej strane a aké tajomstvo moja babička skrývala.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Pia 19 Mar 2010, 20:45

Mohli by ste prosím pridať aj nejaké komenty nech viem na čom som. :)
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod fanynka83 » Pia 19 Mar 2010, 21:13

no na uvod to veru nebolo zle,ale co sa tyka toho dennika by som ti poradila jednu vec a to,aby si si zmenila to,ze ta jej starka si tam napisala,ze citujem:
Všetko sa ale dozviete po prečítaní môjho denníka a jediného spoločníka na strastiplnej ceste mojim životom.
to ako si myslela ze ona automaticky ratala ze si ten dennik niekto raz precita?alebo ako si to myslela..ale inak som zvedava na pokracovanie... :)
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Pia 19 Mar 2010, 21:14

Ja to upresnim v 1 casti ale dakujem za koment :)
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Pia 19 Mar 2010, 22:11

Diel 1
Bol konečne piatok dnes som mala pokrk školy a tešila som sa domov. Konečne prišiel autobus a ja som sa viezla domov. Doma som sa pozdravila s mamou ktorá medzi tým odišla na nákupy. Otca nemám nikdy som ho nevidela a ani nechcem. Išla som hore do svojej izby prezliekla som sa a sadla si na kreslo. Otvorila som babkin denník. Oči mi padli na prvú stranu. Bola tam fotka mojej babky a môjho dedka. Rozplakala som sa bolo to len nedávno čo dedko zomrel. Keď som sa premohla pustila som sa do čítania.
Obrázok

11. máj
Dnes sa mi konci obdobie kedy musím byť doma a vrátim sa do práce. Peter však nesúhlasil a sústavne protestoval:
Ako si to predstavuješ že budeš chodiť do práce a kto bude z deťmi?
Neboj sa všetko som premyslela. Najmeme si opatrovateľku.
Opatrovateľku? - skríkol Peter a neúprosne sa zamračil.
Áno je na tom niečo zlé? – spýtala som sa mrzutým hlasom.
Vieš čo stojí taká opatrovateľka? A ti chceš nechať cudziu ženu pri našich deťoch? Si sa už načisto zbláznila? A to nevravím že sa chceš vrátiť do práce. Bože keby niekto zistil čo robíš bol by koniec
Neboj sa nikto sa to nedozvie. Čo je na tom také hrozné? Veď vykrádam len banky. – povedala som s kľudným hlasom.

Obrázok

Ako som si prečítala že moja babka vykrádala banky zavrela som denník a hodila ho do kúta a premýšľala ako je to možné. Veď moja babka je taká milá a obetavá ničomu som nechápala.
Zo všetkých pochmúrnych myšlienok ma prebral zvuk zvončeka. Išla som otvoriť ale medzi dverami stála babka. Usmievala sa na mňa ale ja som sa mračila.
Obrázok
Pozvala som ju odmerane ďalej. Sadla si v izbe na sedačku a spýtala sa ma kde je mama. S nahnevaným hlasom som jej povedala že je v práci.
Babka sa ma spýtala či mi niečo nie je ja som sa len postavila a odvrkla: Takže ty si vykrádala banky?
Odkiaľ to vieš? Kto ti to povedal? Čo povedz mi to zlatíčko!
Našla som tvoj starý denník ako mi to vysvetlíš?
Vieš srdiečko ten denník som si písala odkedy som vedela že sa musím vráťiť do práce. Bola veľmi riskantná a vždy sa niečo stalo. Chcela som aby si na mňa niekto spomenul keď sa niečo stane mne.
Ale ako si sa dostalo do takej práce?
Vieš bola som mladá a blbá.
Ale už musím ísť vieš mam niečo rozrobené. Ahoj
Obrázok
Ja som bez slova stála a nestihla nič povedať. vrátila som sa do izby a začala znova čítať denník:

Peter sa na mňa nahneval a odišiel preč. Celý deň som poskakovala okolo dvojičiek a bola na Petra nahnevaná. Zrazu mi niekto zaklopal na okno. Bol to môj šéf. Vedela som čo to znamená.
Obrázok

Rosaura, Rosaura už som doma. Volala z kuchyne mama aby som jej išla pomôcť s taškami. Dnes som mala aj iné povinnosti tak som si musela čítanie denníka nechať na sobotu a s napätým a miernim hnevom čakať čo sa z mojej babky vykľuje.
Obrázok

2 diel už zajtra :)
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod 24mino10 » Sob 20 Mar 2010, 10:38

Mne sa to veľmi páči nech už je pokračko! :)
24mino10
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21 Sep 2008, 15:44
Pohlavie: Sim

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Sob 20 Mar 2010, 10:46

Dalsi diel bude uz niekedy okolo 9 lebo neskôr nemam cas takze uz o chvilu.
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Instead » Sob 20 Mar 2010, 10:54

No takže je to pekné :) Ale niekedy by si mohla dávať aj čiarky. Krajšie by sa to tak čítalo. Prišlo mi to trochu také prchké ale písaním sa to upraví :) No a ešte by sa hodilo viacej opísať city aby to boli aj osoby s nejakým charakterom.. Ale je to dobré. Som rada že si to sem dala :D
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Sob 20 Mar 2010, 11:32

Diel 2
Na Fokshir padla noc ja som sedela na posteli o uvažovala o svojej babke. Stále mi nešlo do hlavy prečo vykrádala banky veď dedko mal dobrú prácu. Pozrela som sa na hodiny bolo presne 22:00 tak som si ľahla a po nejakom čase som zaspala. Ráno ma zobudil neprijemný zvuk budíka. Horko ťažko som sa obliekla a už som počula ako ma mama volá na raňajky. Celé raňajky som bola ticho. Nechcela som sa prerieknuť pre mamou ktorá by to určite znášala horšie ako ja. Po raňajkách som sa vrátila do svojej izby a začala čítať denník:
Obrázok

Otvorila som okno a dostala som od šéfa lístok s odkazom:
Dne o 21:00 sa prezleč do policajnej uniformy, daj si okuliare a príď na križovatku medzi Baskerville a Veronovom.
Po prečítaní odkazu som sa zamyslela ako to mám robiť bolo pol deviatej večer a Peter nebol nikde. Dedi spali tak som išla do práce s hrozným pocitom že ich tam nechávam. Prezliekla som sa do uniformy, zopla som si vlasy a nasadila okuliare. Vybrala som sa na križovatku. Už zďaleka som vide svojho šéfa a nejakého nováčika v policajnej uniforme.
Vašou úlohou je dnes v noci prepadnúť nonstop otvorenú medzinárodnú banku v Krasohlídkove. – povedal nám šéf a prstom ukázal na auto vedľa nás.
Rýchlo sme nastúpili a vybrali sme sa do Krasohlídkova. Cesta bola dlhá a ani ja ani ten mladý muž sme nemali moc do reči. Zastali sme pred bankou. Ozrutná budova dobre strážená. Policajti nás pustili ďalej. Trezor bol na poschodí. Mysleli sme si že bude nestrážený. Ale bol tam jeden muž zamierila som naňho a on zostal stáť. Mladík začal otvárať trezor.

Obrázok

Medzitým v Baskerville.
Peter sa vrátil domov. Už zďaleka počul nariekať deti. Otvoril dvere a uvidel dvojičky ako plačú v kolískach. Bol zhrozený a nadával na mňa. Rýchlo deti prebalil a uložil spať. Chcel mi zavolať ale mobil som mala doma. Sadol si teda na gauč a čakal ma.

Obrázok

Medzinárodná banka Krasohlídkov.
Mladíkovi sa podarilo otvoriť trezor. Rýchlo vybral peniaze a utekali sme von. keď vtom sa ozval alarm. Rýchlo sme vybehli von sadli do auto a ušli skôr ako prišla polícia. Keď som prišla domov Peter spal na gauči tak som ho prikryla dekou a šla si ľahnúť.
Bolo osem hodín ráno a Peter sa zobudil. Zapol si televízor. Práve bežali ranné správy:
Včera okolo polnoci bola vykradnutá Medzinárodná banka Krasohlídkov. Lupiči ušli v aute patriacemu pod okres Baskerville. Dvaja lupiči muž a žena ktorý sa prezliekli za policajtov ukradli okolo 2000000 Simonleonov.
Peter si dal hneď dokopy koľko je dva a dva. Len čo som vstala sa ma pýtal či som bola v Krasohlídkove. Zostala som ticho po minúte ticha nasledovala facka.
Ako si to predstavuješ? Zmizneš do Krasohlídkova vykradnúť banku a deti necháš doma. Si normálna?
Ja som sa zatiaľ dvíhala zo zeme: Ja ti to vysvetlím. odpovedala som zo smutným a roztraseným hlasom.
Ty radšej nič nevysvetľuj a zmizni mi z očí.

Obrázok

Zavrela som denník a zišla dole do kuchyne musela som sa napiť. Otvorila som chladničku a napila sa.
Mama sa ma pýtala čo robím stále hore v izbe zostala som ticho a vrátila sa do izby. Otvorila som denník a pokračovala.
Obrázok

12. máj
Dnes bol tichý deň v našej domácnosti. Nikto sa tu z nikým nerozprával ja som to už nevydržala a začala nadávať Petrovi ktorí sprav jediné gesto druhá facka. Ale nehnevala som sa bola oprávnená.
Nemala som nechať deti len tak a bez dozoru.

Obrázok

V tom ma zavolala mama aby som išla s ňou k babke. Moc som nechcela ale čo som mala robiť prekonala som sa išla s ňou.
Obrázok

3 diel už zajtra
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Instead » Sob 20 Mar 2010, 12:12

Je to lepšie. Som zvedavá čo bude ďalej. :D
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Sob 20 Mar 2010, 15:03

Komentiky prosim :pray:
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod fanynka83 » Sob 20 Mar 2010, 15:48

ja som tiez zvedava ako to bude pokracovat dalej...velmi zaujimava a dobra tema na pribeh..da sa to pekne rozvinut tak si to nepokaz...zatial sa mi to paci a az na par detailov je to velmi dobre..len tak dalej.. :)
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Top secret

Poslaťod Bugyna » Ned 21 Mar 2010, 11:43

Diel 3
Keď som s mamou dorazila k babke bola práve na záhrade. Mama išla dovnútra aby niečo našla. Ja som sa vybrala do skleníka za babkou aby mi objasnila niečo o jej živote.
Babka povedz mi ako si sa naozaj dostala k tej práci. – povedala som so zvýšeným hlasom.
No vieš bolo to ešte keď som bola mladá. Mala som vtedy 18 rokov a práve som sa stretla s tvojim dedkom. Nemala som prácu ani peniaze. Tak som zo zúfalstva hľadala aj v iných oveľa horších okruhoch a zakotvila som tam kde som zakotvila ale koniec koncov ja ti o tom rozprávať nebudem všetko sa dočítaš v mojom denníku. – povedala s kľudným hlasom a usmiala sa.
Keď sme prišli domov bol už večer. Išla som sa umyť a v posteli som ešte čítala ten denník.
Obrázok

Po troch hodinách ktoré sme sa nerozprávali som išla na nákupy a stretla môjho šéfa ktorý mi dal ďalší lístok. Mala som vykradnúť najstráženejšiu banku v okolí banku vo Veronove. Neverila som
že šéf riskoval práve so mnou keďže som bola dlho doma. Dostala som pokyny že sa mám dať do zlodejského oblečenia a v noci prepadnúť banku ešte k tomu aj sama. Prišla som domov a bez slova som si zobrala potrebné veci do kuchyne a prezliekla sa. Blížil sa večer a auto už bolo odstavené. Nastúpila som. Cesta bola dosť krátka.

Obrázok
Na pokyn šéfa som sa vlámala do banky mala byť prázdna ale bol tam jeden pokladník. Mladý vyplašený muž. Rýchlo som povedala nech navalí prachy ale on stlačil gombík na alarme. A vtedy sa stalo niečo čo sa nemalo ja som vystrelila. Trafila som ho priamo do srdca. Zrútil sa dole. Sirény policajných áut húkali a ja som tam stálo ako keby som skamenela. Keď po mňa prišiel šéf a zbadal čo sa stalo rýchlo ma odvliekol do auto a zaviezli ma domov.
Obrázok
Bez slova a potichu som vošla do spálne otvorila som skriňu a rýchlo som si zbalila pár vecí. Napísala som Petrovi lístok: Nehľadaj ma keď si ráno pozrieš správy pochopíš prečo. Karin
Rýchlo som vyšla von a sadla na prvý autobus . Autobus mieril na východ do mesta Elshwer. Bolo to malé mestečko pod skalami kde som sa na istý čas aj usadila.

Obrázok
Dobrý deň - ozvalo sa pred bránou hotela.
Dobrý deň máte voľnú nejakú izbu?
Samozrejme poďte ďalej pre turistov sa vždy miesto nájde.
Vošla som do hotela a rezervovala som si izbu našťastie odo mňa nepýtali žiaden doklad tak som si dala iné meno. Vybalila som si veci sadla si na posteľ a plakala som že všetko čo som mala som nechala v Baskerville a to len pre moju hlúposť.

Obrázok
Medzitým v Baskerville.
Peter ráno vstal prečítal si lístok a takmer odpadol. Rýchlo bežal dole do obývačky a zapol si televíziu.
Práve bežali správy:
Včera v noci bol pri prepade banky zastrelený 23 ročný pokladník. Páchateľka bola pravdepodobne podľa polície Karin Volosková. Polícia naďalej pátra po vrahovi mladého muža. Peter vypol televíziu a zviezol sa na gauč ale to už pri dverách niekto nedočkavo zvonil.

Obrázok

Z môjho čítania ma vyruš hlasný buchot a mami hlas ktorý kričal:
Mladá dáma zajtra skoro vstávame nezabúdaj na to že ideme do mesta tak už choď spať!
Nemohla som protestovať tak som zatvorila denník a ľahla som si do postele.
Obrázok

4 diel už zajtra
Obrázok užívateľa
Bugyna
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 19 Mar 2010, 18:57
Bydlisko: Prešov
Pohlavie: Simka


Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia