Tajomstvo počítačového života

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Koho hádaš na obeť predpovede Maonky? Kto sa nikdy z hry nevráti?

Derren
2
18%
Jake
6
55%
Jared
0
Nehlasovalo
Zo
3
27%
 
Celkom hlasov : 11

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Yka » Uto 31 Aug 2010, 00:16

ninulka- no je fakt žeby som tam mala pridať pokračovanie, len moja lenivosť je hrozná :lol: Ja to už mám dopísané po deň lúpeže, len akosi nie a nie sa dokpať na danie to tam a dopísanie koncu. Ale už ma pár kamarátov naháňa, tak to hádam konečne dopíšem :lol:

Edit: No tak beriem späť :roll: , išla som sa tam pozrieť a zistila som, že ono somt am už dala mimo jednej strany všetko čo som mala vo worde :lol: , fú, aby som začala pracovať na tom pokračovaní :mrgreen: . A inak som rada že sa ti to lúbi :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod ninulka » Uto 31 Aug 2010, 11:38

tak asi sa mi oplatí iba čakať a čakať... :D
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Yka » Štv 16 Sep 2010, 21:22

12.diel

Serah Carterová


Auto som z logickým dôvodov odstavila na kraji lesa, kde už postávala vedľa svojho aj Vápanka. Stál v tieni stromov, zahalený od hlavy po päty v oblečení a všetkom, čo ho chránilo pred slnkom.
„Ahoj zlatíčko, rád by som ti pomohol, ale opaľovanie nie je moja obľúbená činnosť...“
Síce som mu cez to všetko čo na sebe mal nevidela do tváre, no z hlasu som rozoznala, že sa usmieva.
„To nič, zvládnem to aj sama...možno...“ posledné slovíčko som si zašomrala len tak pre seba, pretože zvyčajne mi niekto pomáhal. Vlastne, keď som tak rozmýšľala, vždy mi niekto pomáhal, nemala som si ako sama vytiahnuť vozík, prehodiť sa, to by som ešte zvládla.

Obrázok

„Matt?“ nevinným hláskom som sa opäť ozvala „ono to bude trošku problém..“ Začula som nejaké frflanie, no po chvíli sa ozval aj zvuk otvárajúceho sa kufra a štrkotanie vozíka.
„No poď ty potvora čo ma chce zmrzačiť,“ pomohol mi na vozíček a spoločne sme sa chodníkom pohltenom v tieni vybrali smerom ku skrýši.
„Videla som pred chvíľou jedného z tých mužov, ktorý ma naháňali,“ nevydržala som a vyhŕkla som to hneď po ceste. Vápenka sa však zamračila.
„Ešte chvíľu počkaj, o pár metrov prejdeme do zóny, kde sú rušené všetky signály, takže ak máš nejaký odposluch alebo ťa niekto sleduje, stratí nás...“

Obrázok

A tak som musela umlčať svoje ja, túžiace konečne doraziť na miesto a pustiť sa do práce. Hnalo ma k tomu niekoľko silných a silnejších pocitov. Pomsta. Tá asi najviac. Túžba konečne niečo dosiahnuť. Túžba odhaliť zradcov v spoločnosti, do ktorej som už toľko svojho ja vložila, rovnako ako otec, ktorý sa na nej podieľal hádam od začiatku jej fungovania. Nikto nebude kaziť povesť organizácie. Nikto.
„A sme tu,“ zastavili sme pred takzvaným kopcom. Z hora tak naozaj pôsobil, splynul by s ostatnými vyvýšenými miestami, z vonka to bola budova skrytá v kopci. Zarastená rastlinami s neskutočným zabezpečením. Každé otvorenie dverí sa hlásilo Matthovi do mobilu aj s osobou, ktorá vošla dnu. Hneď pri vchode bola totižto zosnímaná tvár kamerou, ktorá bola neznalým očiam skrytá.

Obrázok

O niekoľko minút som už mala vozíček zaparkovaný za jedným zo stolov a v rukách ma ohrievala káva. Vápenka zapínala počítač, zatiaľ čo ja som mala chuť netrpezlivo začať poklopkávať nohou, čo sa mi ako inak nedalo. Zalial ma pocit sebaľútosti, no hneď za ním nasledovala spomienka na darček od Derena. Budem opäť chodiť, šoférovať som neprestala, prekonala som prvotný strach. Zvládla som už aj horšie.
„Tak spusť.“
„Konečne,“ vyhŕkla som „dnes som videla pri tankovaní jedného z tých chlapíkov, ktorý ma prenasledovali. Nepodarilo sa mi ho sledovať, no nebol sám. Rozprával sa s nejakým mužom, ktorý mi je strašne povedomí. Určite pracuje v spoločnosti.“

Obrázok

Začula som slabý povzdych, no netušila som, čo ním chcel naznačiť. Nespokojnosť že som ho nesledovala?
„Serah mala by si spomaliť. Momentálne si dosť zraniteľná, aj so zbraňou čo ti James vybavil, aj s tým tvojim fárom od otca. Je to nebezpečné, to už si stihla okúsiť. Mala by si prijať od otca tých bodyguardov...
„Šibe ti?“ vykríkla som skôr, než by pokračoval v tých do neba volajúcich nezmysloch. Šálka skončila na stole a ja som sa nemohla prestať mračiť. „A sem by som chodila s nimi nie? Matt vieš aký mam na tých svalovcov názor.“
Len rezignovane zdvihol ruky a niečo naťukal na klávesnici „poznala si toho druhého muža zo spoločnosti? A videli ťa?“

Obrázok

Rázne som pokrútila hlavou. „Určite ma nevideli a toho chlapa nepoznám. No som si istá že u nás robí, musela som ho stretávať, len neviem kde...“
Nasledoval ďalší povzdych, ktorý som ignorovala rovnako ako ten prvý. V skratke som ho popísala, nebolo toho veľa, keďže som ho videla len z diaľky. No aspoň sme vedeli farbu vlasov, farbu pokožky a postavu.
„Dal som vyhľadávať podľa tvojho opisu zamestnancov, no tých bude nekonečne veľa. Z tvojho popisu sa v tom ťažko vysomárime...“
Potlačila som sklamanie, veď to bol len začiatok. Na pátranie je kopa času, okrem toho, keď sa vráti Deren s týmom, čaká ich už len počítačový svet. Tam budú v bezpečí a dosť dlho nato, aby sme odhalili zradcov.

Obrázok

Jeden z červených prameňov mi vliezol do tváre, chytro som ho zastrčila za ucho a pozrela na Vápenku, ktorá sa práve hrabala v nejakých dokumentoch „zjavne si pravým obhliadku spoločnosti. Nejeden raz som behala po jednotlivých oddeleniach...“
„Serah!“ dokumenty prudko leteli na stolík, až sa ním zatriaslo „kým nebudeš behať, nechcem aby si niečo vystrájala! Ak zistím že ohrozuješ svoju bezpečnosť, bodyguardov ti vybavím sám! Začni si plánovať svadbu...“
„Je to len papier Matt, nepotrebujem ho aby som bola s Jamesom šťastná. Chcem sa vydať, no nie je to moja priorita...“

Obrázok

Matt sa spustil do vymenovávania dôvodov, ktoré ma mali pohnať do svadobného salóna, no ja som to púšťala jedným uchom dnu a druhým von. V hlave som už rozmýšľala, ako si nenápadne obzriem jednotlivé poschodia organizácie a nájdem toho blonďáka.

Zo Claine

Asi prvý krát od začatia akcie som pociťovala skutočný strach. Nič ma priamo neohrozovalo, no aj tak som sa toho nepríjemného pocitu nemohla zbaviť. Možno práve skrytý nepriateľ bol to, čo ma desilo. To ticho a tma skrývajúca len to najhoršie, zvláštne zvuky z chrámu, do ktorého sme sa mali vybrať, len čo si trochu pretiahneme kosti. Nikto nevládze večne a pochod na záchranu Jamie nám zobral priveľa síl. No a nemali sme ani tušenia, čo sa okrem Lariaka skrýva v chráme, ktorý naháňa hrôzu. Akoby z neho sálala zlá energia a snažila sa nás varovať pred niečím zlým. Veľmi zlým.

Obrázok

No prechod tými zatuchlinou páchnucimi múrmi bol jediný možný spôsob, ako dostať Lariaka. O nijakom inom sme nevedeli a pátranie po ňom nás mohlo stáť životy alebo aj niečo iné. Pridvihla som pohľad k Jamie, od vyslobodenia bola mĺkva, neprestajne ponorená do svojich myšlienok. Na otázky odpovedala krátko a vecne, cítila som, že je niečo zle. Aj bez kurzu psychológie by som vedela, alebo aspoň predpokladala, čo je jej správaniu na vine. Pobyt v tej liahni ľudí musel byť aj napriek krátkemu časovému intervalu hrozivý a možno sa tam stalo niečo, čo nám zatajila, lebo sa hanbila.

Obrázok

Jared po mojom boku si niečo rapotal, no bol viac menej sám. Jamie hľadela doblba, Jake toho nikdy veľa nenahovoril a Deren chrúmal kúsky upečeného jedla.
„Dojedzte, musíme ísť spať. Na strážach budeme po dvoch aby sme náhodou nezaspali, nejako sa prestriedame,“ aj on pozrel na Jamie, ktorá konečne pootočila hlavu „mimo Jamie, tá toho má nateraz dosť, tak nech si pospí.“ Ozvalo sa súhlasné zamrmlanie.
„Zostanem s niekým ako prvá,“ ozvala som sa skôr, než by sa šéfko ponúkol sám.
„Budem s ňou,“ zamrmlal zívajúc Jared. Deren s Jakom prikývli, ťukli do pleca aj Jamie a zmizli v rozložených stanoch.

Obrázok

Tešilo ma, že práve Jared zostal so mnou. Nielenže som si sním mala čo povedať, ale hrozila som sa vysedávania s Jakom. Aj napriek výčitkám ktoré ma pri podobných myšlienkach napádali, bola to pravda. Zmena jeho správania, to večné mlčanie ma zabíjalo.
„Zo?“
Jaredov hlas mi jasne naznačil akú má práve náladu. Chcel rýpať. Ten takmer chlapčenský tón hlasu by som vycítila aj v stave delíria.
„No čo?“
„Ako sa voláš celým menom?“ nahodil anjelský úsmev a napichol si niečo na kúsok drievka, aby mohol robiť pri ohni hlúposti.

Obrázok

Moje malé tajomstvo, ktoré som nemienila prezradiť ani jemu. Toto by nebolo niečo, čo by udržal za zubami, niežeby to bolo až tak zlé. Ale bavilo ma ich nechávať v nevedomosti.
„Pekne,“ odvetila som s úškrnom, ktorý jasne naznačoval aký mám záujem o túto tému. Napokon to aj pochopil a prešiel radšej k témam, pri ktorých sme si mali čo povedať. Roky za ktoré sme sa nevideli priniesli mnoho zážitkov.
„...a ona na mňa odrazu pozerá, že či som normálny. Ale tak ja nemôžme zato že mám rád adrenalín. Pamätáš si tu scénu z filmu, keď na tom aute vyletel z mosta a niekde počas pádu do rokliny vyskočil a siahol po padáku...tak presne to som chcel spraviť. Ale nie, ona začala jančiť, že sa zabijem a bla bla bla...“ vyvrátil očami, rozprávajúc mi príhodu len z nedávnych dôb.
„Len mi nevrav že by si bol ochotný takto zničiť auto. Nevraviac o tom, keby máš také drahé ako bolo to v tom filme,“ pochybovačne som stiahla čelo, veď kto by takto ničil také autíčko len pre pocit vzrušenia.

Obrázok

Zarazil sa, očami zavadil o stany akoby očakával, že nás niekto odpočúva. No pochrapkávanie jasne naznačovalo, že všetci už spia.
„Niečo som vám nepovedal Zo,“ vzdychol si a napokon prešiel na deku ku mne, čo bol jasný signál, že sa mi chystá niečo povedať.
„Chceš o tom hovoriť?“
„Zo si to ty? Čakal by som skôr výkrik – vyklop to a nie či o tom chcem hovoriť,“ zachechtal sa.
„Chcela som sa zahrať na slušáčku čo rešpektuje tvoje súkromie, ale tak keď už inak nedáš, vyklop to...“ už len zazrel môj vyplazený jazyk.

Obrázok

Nadýchol sa, upriamil pohľad do ohňa akoby hľadal správne slová pre začiatok svojho príbehu.
„Po skončení našej hviezdnej kariéry som sa rozhodol užiť si prachy a tak som bol dosť často v liehu. Jeden môj vtedajší kamoško sa mal ženiť, blázon, no našťastie si to týždeň pred svadbou rozmyslel. No a tak sme sa spolu vybrali na svadobnú cestu, ktorá už bola zajednaná.“
Takmer som sa neudržala a povedala mu niečo na tú odvolanú svadbu. Ktovie čo za tým bolo, len som dúfala, že do neho nehustil tie svoje reči o nezmyselnosti ženenia sa.
„No a tam ti to bol raj. Ženy v bikinách, alkohol, riadne zábavy po nociach, kasíno...proste raj pre dvoch nezadaných chlapov.“ Zasnene pozrel na oblohu, zjavne mu tie časy voľnosti chýbali. „No a jedného takého skvelého večera...“
„NIE! NECHAJ MA!“ Rozprávanie sa razom skončilo. Jamiin krik sa rozniesol okolím, až sme tak naskočili. Derenova a Jakova hlava sa o niekoľko sekúnd nato objavila v otvore stanu.
„Pôjdem za ňou...“

Obrázok

Moja stráž sa skončila, nateraz som musela byť s našou mladou. Moje podozrenia sa len zväčšili, už by som jej neverila že je všetko naporiadku a že sa tam nič nestalo. Zostávalo už len dúfať, že to čo sa stalo neponesie následky...


Deren Harton

Mlčky som hľadel do ohňa, nedokladajúc už ďalšie kusy dreva. Niečo bolo vo vzduchu, nemohli sme tam zostať pridlho. Rýchly spánok, ponorenie sa do útrob chodieb a nájsť Lariaka. Jediné naše poslanie, ktoré bolo treba čo najrýchlejšie splniť. Jeden prešľap nám stačil. Podvedome som sa pozrel na stan v ktorom spala Jamie a vzdychol som si. Nebolo rozumné brať nováčika, ktorý prešiel len tak krátkym výcvikom. Ani takáto akcia mi nemala zatemniť hlavu a dovoliť ohroziť tak mladé dievča. Bolo predsa viacero možností. Nad rozliatym mliekom sa už neoplatilo plakať a tak som len mlčky čakal, kým bude čas vyraziť. Jake kúsok odo mňa hľadel neprítomne na oblohu, v rukách zvieral zbraň, pripravený na útok či obranu.
„Pane,“ vyhŕkol odrazu „pozrite hore!“

Obrázok

Z chrámu na nás hľadal pár žltých očí. Prešli mnou zimomriavky, siahol som na zbraň. Oči zmizli. Akoby tam nikdy ani neboli, chrám bol opäť pustý.
„Niečo tam je,“ z Jakovho hlasu som nevedel usúdiť, čo mu blúdi hlavou. Pozrel som na hodinky. Ešte pol hodinu a budíček. Napokon som ich ale zobudil skôr ako po pol hodine. Nepríjemný pocit sa stupňoval, museli sme vyraziť. Zbalenie vecí nám netrvalo ani desať minút a tak sme onedlho kráčali hore kamenistými, machom zarastenými schodmi.

Obrázok

Z chrámu sa ozývalo syčanie a nejaký chrapot. Jake sa obzeral po oblohe, akoby sa na nás malo niečo vyrútiť. Jamie sa tvárila ako na pokraji nervového zrútenia, nemohol som jej to ani zazlievať. To dievča s nami už nikdy nebude chcieť ani hovoriť, nieto niekam ísť. Na podobné úvahy som však mal času dosť a tak som zavelil vstup.
Vchod do chrámu bol neporušený, zarastený nejakou rastlinou od vrchu po spodok kamennej podlahy. Zatuchlé priestory dráždili nos hneď pri vstupe, aj keď to bolo to najmenej.
„Rozdvojuje sa tu cesta,“ poznamenal Jared, akoby sme si to my ostatní neboli všimli.

Obrázok

Dve cesty, piati ľudia. Nebolo inej cesty ako sa rozdeliť. Pohľadom som pozrel na našu skupinku. Jamie som chcel mať už pod dohľadom a nechať Zo a Jared pokope sa mi na túto chvíľu nezdalo rozumné.
„Jamie a Zo pôjdu so mnou doprava, vy dvaja choďte doľava. Len čo niekto chytí lariaka, ozve sa do vysielačky a okamžite sa dá na ústup. Niečo tu je a bude lepšie, ak sa zdržíme čo najkratšiu dobu.“ Zaznelo súhlasné mrmlanie, no to som už zabáčal do svojej chodby. Jamie šla hneď za mnou a našu trojku uzatvárala Zo. Chodba viedla chvíľu rovno, potom sa trochu zatočila a opäť nás niekam viedla rovnou uličkou. Nikde ani stopy po niečom živom, prípadne mŕtvom. Občas len niečo zaškriekalo, akoby sa nám posmievalo hrdelným smiechom.
„Zo počkaj,“ zastavil som ju skôr než sa dala do vedenia. Niečo mi tam nehralo. Celou cestou sme na zemi míňali zvláštne nákresy opíc či leva a tu odrazu len kamene. „Môžu tu byť pasce...“ Zohol som sa po odlomený kus kameňa a hodil do diaľky. Nič. Takto sme pokračovali chodbami ďalej, s rovnakým postupom až sme na pascu skutočne narazili.

Obrázok

Pri jednom z hodov len zasvišťali šípy, no pri pohľade na konci chodby sme s istotou mohli tvrdiť, že sme neboli jediní, kto tu kedy blúdil. Na kamennej podlahe ležala práchnivá kostra aj s putami na rukách.
„Opatrne...“
Tŕpnuc sme sa vydali po chodbe niekam dopredu, cesta sa čoraz viac kľukatila. Možno by sme kráčali dlhšie, keby nás dopredu nepohnal výkrik. So Zo sme si vymenili rýchli pohľad a rozbehli sa. Za najbližším rohom sa nám naskytol pohľad na Lariaka. Nebol však sám.

Obrázok

Pod krkom sa mu leskla šabľa akejsi divošky s vlasmi tmavými ako uhoľ. Niečo si mrmlala v neznámom jazyku, no boli to slová nenávisti a zatratenia.
„HEJ!“
Trhlo mnou akoby som dostal elektrošokom, keď Zo zavolala na divošku s jasným úmyslom – ochrániť náš cieľ. Divoška šabľu nepustila, no prekvapene sa otočila, rovnako ako Lariak. Zjavne nepočítal s možnosťou prežitia. A odrazu tu pred ním stála čierno červená hriva patriaca žene, ktorá mu mala pomôcť.
„Nechaj ho!“ Sledoval som ako Zo vykročila sebaisto dopredu, zohla sa k ďalšej kostre a vzala jej podobnú zbraň.
„Hašiky hasaši!“ zrevala žena s potetovanou tvárou.

Obrázok

Nechala Lariaka Lariakom a ako duše zbavená bežala k nám. Vlastne k Zo. Zacinkali meče a ozval sa bojový výkrik. Lariak sa vydal na útek, no po pár metroch spomalil a otočil sa. Sledoval súboj rovnako napäto ako my, možno aj viac. Veď ak neuspejeme, divoška si ho podá. Byť ním utekám už teraz, hlavne keď nemal zbraň.

Obrázok

Čas ktorý venovala Zo tréningu bol už na prvý pohľad prospešný. Divoška bola šikovná, no Zo nedbala na nejaké pravidlá slušného boja. Išlo o život a podľa toho sa aj správala. Neváhala použiť hocijaký ťah aj z iných bojových umení, aby protivníčka skončila tam, kde ju chcela mať. O niekoľko minút bola divoška zranená a bežala opačným smerom než stál Lariak. Siahol som do vrecka po vysielačku nech dám vedieť ostatným, no Lariak sa dal na útek.
„Počkaj! Stoj!“ zvolala Zo. Zastavil, no nechystal sa zdržať. Len sa otočil a vyslovil tiché „ďakujem“. Potom ho už nebolo. Zastrčil som vysielačku späť na miesto a spolu s ostatnými sme bežali za ním. Stratil sa nám však. Všade bolo ticho, nijaké kroky. Možno tam boli tajné chodby...
„Šéfko pozri...“ Zo postávala pred akousi vyrytou „kresbou“ a skúmala jej obsah.

Obrázok

Ona bola za inteligenta, takže som ju nechal nech pracuje. Po niekoľkých dlhých minútach sa k nám otočila a mykla plecami „myslím že sa tu kedysi konali obete pre nejakú príšeru...“
„Tí pandrláci vyzerajú, akoby k nej išli dobrovoľne...“ poznamenala Jamie. Bolo to prvý raz čo počas rozdelenia sa prehovorila. Zo sa obrátila späť k nákresu a dala jej za pravdu „vyzerajú, asi boli niečím omámení, ktovie.“
Siahol som späť po vysielačku „Jared? Počujete ma? Lariaka sme videli pre niekoľkými minútami. Ak sa cesty nezlievajú, nenájdete ho tam....Jared?“
No z vysielačky sa ozývalo len akési psycho rečnenie „kahiši hažari maku sapu...“ po ktorom nasledoval náš skupinový pohľad na vyrytú kresbu.
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Maggi » Štv 16 Sep 2010, 23:47

novu dalsi skvely diel :clap: :goodpost:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod ninulka » Pia 17 Sep 2010, 16:30

wow super diel! :D
len sa troškučudujem, že Zo ešte úplne neprišla na to, čo je Jamie... pri chalanoch by som sa nečudovala, ale pri Zo?
no ale veď uvidím... ;) teším sa na ďalší diel...
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod eva » Pia 17 Sep 2010, 18:48

Kahiši hažari maku sapu. :lol: :lol: Toto bol super diel :lol:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Yka » Pia 17 Sep 2010, 22:56

Maggi - dakujem :)

ninulka - dakujem, ono Zo to vie. Teda tuší aj keď som to tam nejako priamo nenapísala :) "Zostávalo už len dúfať, že to čo sa stalo neponesie následky..." bola narážka nato, že sa obávala žeby tam mohla otehotnieť :)

eva
- načo som klikla na klavesnici, to bolo :lol:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod ninulka » Sob 18 Sep 2010, 09:25

jáááj! takto som sa na to nepozrela... teda akože napísala si tam, že niečo tuší ale toto ma nenapadlo... :oops:
Naposledy upravil ninulka dňa Sob 18 Sep 2010, 22:12, celkovo upravené 1
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Lincey » Sob 18 Sep 2010, 17:52

perfektné ako vždy, čo viac ti napísať Ykuška. Myslím si, že všetci Jamie podceňujú a nakoniec z toho, čo všetko dokáže, budú prekvapení. Neviem, či bude tehotná, ale celkovo som na to dosť zvedavá.
Už aby bolo pokračovanie.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod vera714 » Pon 20 Sep 2010, 21:41

skvelý diel ako vždy :good:
vera714
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Bobrovec
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Yka » Sob 09 Okt 2010, 01:15

Lincey, no s Jamie mam plány, take dlhodobejšie, že to istý čas nebude vyzerať na asi nič podstatné, no plán je :) Asi jedinu postava ktorú mam premyslenú až do úplného konca :)

A ďakujem za komentáre :) Diely budú teraz kratšie, kedže na pc kde mam simíkov sa dostanem len málo a nechcem to písať raz za dlhý čas. Takže radšej častejšie kratšie diely :)

------------------------------------------------------------

13.diel

Jared Pine /počas pochodu Zo, Jamie a Derena/


Podľa pokynov sme sa vybrali našou chodbou. Nedá sa povedať, žeby ma tam niečo nejako zaujalo. Všade samý pach zatuchliny, nejaký ten stĺp, ktorý keby zmizne, asi by sme to nerozchodili a občasne nástenná rytina, ktorú som si neprezeral. Možno keby poznám budúcnosť by som konal inak.
No takto sme len kráčali spolu s Jakom dopredu, točiac sa chodbami, ignorujúc tie drobné. Stratiť sa v bludisku ciest nebol práve náš sen. Aj beztak sa z každej strany ozývali nepríjemné zvuky, niektoré nám známych potvor, iné ktoré sme nepoznali.

Obrázok

Pevne som dúfal, že nejakým zázrakom natrafíme na lariaka a pôjdeme si na čas váľať šunky späť do nášho sveta, no to bola asi dosť naivná predstava.
„Pochybujem, že sa ten lariak bude zdržovať na jednej z hlavných chodieb. Nech tu straší čokoľvek, každý tvor tu musí mať nejaké územie, svoju chodbu či miestnosť,“ zamrmlal si Jake viac menej pre seba, aj keď to adresoval ako inak mne. Jedine, žeby trpel schizofréniou.
„V tom prípade by sme to mali začať systematicky prezerať, chodbu po chodbičke...“ no teraz som znel už skoro tak otrávene ako on. Smrad bol tu na veľkých chodbách, čo potom v tých uzučkých priestoroch?

Obrázok

Zablúdili sme však do ešte širšej chodby, vedúcej k obrovskému schodisku. Jake neprotestoval s návrhom ísť sa pozrieť najprv hore, takže sme si vyšliapali nemálo schodov do ďalších chodieb ako inak. Nech to staval ktokoľvek, musel mať bludiská neskutočne rád, rovnako ako schody. Už len tým si získal moje nesympatie. Horná chodba však konečne zaviedla naše nohy do neveľkej, ešte viac páchnucej miestnosti. Všade kam so pozrel som videl na stenách mach, prípadne nejakú tú pleseň, pavučiny a množstvo pavúkov so svojimi obeťami. Jediná ako tak schopná vec na povšimnutie bola socha väčšia než som ja sám. Nijako zvláštna a predsa ma priťahovala.

Obrázok

Obišiel som Jaka a obzeral, vlastne čumel, na to čudo s veľkými okálmi. Od sympatickej sošky to malo teda ďaleko. Hnusný úsmev, čudné „vlasy“. Napadlo ma, že možno keď tým čudom pokývam, otvorím nejakú tajnú chodbu. Lenže, akosi som sa od toho nevedel odtrhnúť.
„Jared ideme, nič tu nie je,“ počul som za svojim chrbtom, no nemohol som sa otočiť. Niečo ma nútilo dívať sa do tých kamenných očí.
„Jared?“ pokúsil sa ma osloviť, no jeho hlas sa mi v hlave niesol ako ozvena. Spravil krok ku mne a vtedy sa to čudo rozžiarilo.

Obrázok

V tej chvíli akoby som sa stratil. Bol som uväznený vo vlastnom tele, no nemohol som rozhodnúť, čo spraviť, čo povedať.
„Jared odstúp od toho!“ Jakov hlas už znel výhražne. Zdrapil ma za plece a ja, ja zamknutý vo svojej hlave som mu ďakoval, no moje telo a to čo sa v ňom usídlilo nie. Chvíľu si ma prezeral, akoby rozmýšľal či som v poriadku alebo nie. Ak usúdil že som, veľmi sa zmýlil, pretože ja som mu nemohol nič povedať. Chcel som skríknuť nech ma udrie, no moje telo predbehlo všetko. Nečakaný, neskutočne silný úder zastihol Jaka na hruškách.

Obrázok

Najprv úder do hrude, ktorý mu na chvíľu vzal dych, potom ešte silnejší úder päsťou priamo do hlavy. Spadol na zem bez jediného stonu, nieto výkriku. Moje vnútro kričalo jeho meno, no ústa boli nemé a zavreté. Už som viac nemal svoje telo pod kontrolou, mohol som len čakať čo bude. Keď sa moje telo zohlo, napadla ma strašná myšlienka, ktorá mi z hlavy vyhnala aj posledné zvyšky veselosti či humoru. Čo ak ho ide zabiť alebo už mŕtvy je? Mal som pocit oveľa väčšej sily než doteraz, čo ak...Moje telo sa zarazilo v polke cesty, pretože sa ozvala vysielačka. Telo šmátralo hore dole a nahmatalo ju. Chcel som kričať, vo vnútri som to aj robil, no z úst vyšlo len „kahiši hažari maku sapu...“

Obrázok

Zo Claine

Niekoľko sekúnd som hľadela na tú kamennú rytinu, ktorej som síce nie úplne rozumela, no dokázala som si spojiť to hlavné. Jaredove podivné slova, hypnotickú burinu z obrázka a to čo s ňou súviselo – smrť.
„Žiadnu paniku,“ začula som akosi vzdialene Derrenov hlas. Nevedno, či to hovoril mne, alebo Jamie. Možno obom. Mal dôvod hovoriť to Jamie, ako nováčikovi a mne, Jaredovej kamarátke. Lenže ja som už v takejto chvíli bola priveľa krát, aby som začala jančiť. Ako vždy sa mi do vnútra nasáčkoval starý známy strach a obavy, v hlave zasvietilo výstražné svetielko že nemám len postávať. No v zhone by som viac pokazila než zachránila.

Obrázok

Zdalo sa mi, že ticho bolo dlhšie než sa zhodovalo s mojimi predstavami, takže som sa prudko otočila priamo k šéfkovi. „Nemáme čas, mali by sme vyraziť.“
„Zo, mali by sme sa von vrátiť pre masky, ak je dôvodom psychózy nejaký plyn. Ak nás to dostane všetkých, bude s nami amen.“
„Ak tu budeme otáľať, bude amen akurát tak s Jaredom a Jakom,“ do hlasu mi vošla podráždenosť, aj keď som sa snažila byť mierna.
„Jamie choď po masky, každých desať minút sa mi hlás vysielačkou. Nevracaj sa bez masky na hlave a ozbrojená...“
Aj keď nebolo ktovie čo poslať práve ju po masky, vždy lepšie akoby mala ísť teraz s jedným z nás do terénu. Triasli sa jej viditeľne kolená, no bez jediného slovíčka poslúchla a rozbehla sa von. My sme sa poklusom vracali späť, dúfajúc, že Jared s Jakom sa nedostali ďaleko. Občasne sme sa snažili spojiť vysielačkami aspoň s jedným z nich, no ďalšia odozva nebola.

Obrázok

Jaka sme našli rýchlo. Stačilo prebehnúť chodbami a nikam neodbočiť, čo bolo u tých dvoch logické. Veď my sami sme sa držali hlavnej chodby.
„Si v poriadku?“ pýtal sa šéfko už prebratého Jaka, zatiaľ čo ja som netrpezlivo postávala nad nimi.
„Jareda zblbla tamtá socha. Má neskutočne veľa sily. Dal ma k zemi a niekam odišiel.“
Moja netrpezlivosť už prekročila určitú hranicu, že som spravila krok bližšie k nim a uprela pohľad na šéfka. Jake bol v poriadku, bol čas ísť hľadať aj Jareda. No on kľačal a kládol mu ešte nejaké otázky. „Môžeš vstať?“
„Šéfko...“ vyhŕkla som „tá rytina nevyzerala moc povzbudivo, mali by sme už ísť a...“
„Zo ja som si vedomý toho že Jared je v ohrození. Lenže zodpovedám aj za vaše životy a nemôžeme tam nabehnúť len tak. Jamie sa vráti s maskami a...“
„A to už bude neskoro,“ skočila som mu do reči.
„Budeme...“ nenechala som ho dohovoriť. Rozbehla som sa preč.

Obrázok

„ZO STOJ!“ počula som Derrenov výkrik, no nedbala som. Bolo mi jasné, že toto ešte následky mať bude, no v tej chvíli mi inštinkt napovedal, že šéfko sa mýli a my čakať nemôžeme. Nebolo ťažké uhádnuť kam bežať. Chodbami sa ozývalo záhadné bubnovanie, ktoré sa každým mojím odbežaným metrom stupňovalo na hlasitosti. Ten hluk bol čoraz neznesiteľnejší, aj keď som neprišla na zdroj jeho zvuku. V sále do ktorej som sa dostala totiž nebol jediný bubon. Vlastne tam nebolo nikoho, bola som tam sama ako prst, keď som nerátala tú burinu z rytiny. Skryla som sa za podstavec akejsi sochy. Zvuk naberal už aj na tempe, niečo sa blížilo.
„Čo tu stváraš?!!“

Obrázok

Skoro som vyletela z kože. V tom hluku som nepostrehla, že sa mi niekto blíži za chrbát. Bol to Lariak. Skrčil sa vedľa mňa a ukázal na otvor v stene.
„Musíš odísť,“ vyhlásil.
„Musím nájsť svojho kolegu,“ vyhlásila som rozhodne, aj napriek jeho sústavnému nesúhlasnému krúteniu hlavou.
„Nie musíš ujsť.“
„A čo teba do toho čo robím ja?“ vyprskla som nahlas. Aj tak ma cez tie bubny nebolo poriadne počuť.
„Zachránila si mi život, chcem ťa varovať a pomôcť ti. Cez ten priechod sa dostaneš do bezpečia a potom si budeme kvit.“
Zasmiala som sa. Chladne ako ľad. „Zabudni. Ak mi chceš skutočne pomôcť, povedz mi čo mám urobiť aby som zachránila svojho priateľa!“

Obrázok

Zvuk bubnov sa zmenil. Ozval sa zvláštny zvuk, akoby sa o seba šúchali kamene. Pôvod zvuku bol v hrobke, ktorej vnútro sa pomaly zdvíhalo a vynášali telo osoby, ktorú som hľadala.
„To je on! Čo mu je a ako ho zbavím tej hypnózy?“
„Čo mu je si práve zhodnotila. A z tej hypnózy ho nepreberieš. On teraz pôjde k tej rastline vpredu a tá ho zožerie. Koniec príbehu a teraz poď...“
„Vieš kam sa strč posero,“ zavrčala som. Neuposlúchla som rozkaz preto, aby som teraz vzdala ani nezačatý boj.

Obrázok

Jared akoby už ani nebol človekom. Vyzeral ako taká opica, aj sa tak správal. Pohupával sa z nohy na nohu, ruky mu len tak poskakovali okolo tela.
„Pýtam sa ťa posledný raz. Ako ho zbavím tej hypnózy!“
„A ja ti hovorím ešte raz, nikto to ešte neprežil.“
„Niekto prvý musí byť,“ odbila som ho, pozorujúc Jareda. Ten sa pomaly presúval za tou burinou a ja som musela začať konať. Natiahla som sa po krátku dýku a čakala.
„Odtnem tomu hlavu...“ zamrmlala som.
„No to je plán hodný nobelovej ceny...“ vyvrátil očami „hádam si nemyslíš že to tu ešte nebolo. Tá burina je v podstate nepremožiteľná, jediná chvíľa keď je zraniteľná je čas žrania. Takže ak ju chceš zabiť, najprv ho musí mať v hube až potom môžeš začať sekať hlava nehlava.“

Obrázok

Stíchla som, tá ľudkosžravá príšera niečo vytrčila z huby a Jared ako malé dieťa natiahol ruky. Nebolo moc možností. Buď tam vbehnem a obaja umrieme, alebo ho nechám zhltnúť a zakročím, modliac sa, aby sa zatiaľ nezadusil, alebo nebol rozžutý.
„Odíď z tadiaľto kým je čas...“ Už som to ani nekomentovala. Ak sa bojí, nech vypadne a neotravuje ma. Ja nie som predsa tá, čo ho tam núti byť.

Obrázok

Ozvalo sa hlučné zamľaskanie. Zhrozene som hľadela na tú ozrutu, ako prehltla môjho najlepšieho priateľa.
„Teraz,“ zašepkala som si sama pre seba. Rozbehla som sa dopredu, nerozmýšľajúc nad nijakým plánom ani možnosťami odporu.

Obrázok

Tá ozruta mľaskala jazykom, až som myslela že je neskoro. Zakláňala krk, snažila sa ho prehltnúť. Nikdy som nebežala tak rýchlo ako k tejto burine. Mala som len jeden pokus pre úder, zahnala som sa celou silou akú som v sebe po behu a tom našom pobyte tu nahrabala. Ozval sa kvílivý zvuk, prenikavý a nechutný. Potlačila som nutkanie prikryť si uši, zdrapila som tú burinu za papuľu a snažila sa ju otvoriť. Nešlo to. Vzala som dýku a použila tú, modliac sa, aby som nedorezala aj Jareda vo vnútri. Kvílilo to ešte hlasnejšie a ja som rezala ďalej. Kúsky čohosi čo sa nedalo nazvať mäsom padalo na zem, sliz sa rozpleskol po každom kúsku na mojich topánkach a kamenistej dlážke. Zelený humus, sliny či krv tiekli po mojich rukách, ktoré som mala už zarovno ostrých zubov. No Jareda som von dostala.

Obrázok

Tiekla mu z niekade krv, nevedela som posúdiť z kade. Pri styku s jeho pokožkou som cítila ten sliz aj na ňom, zapáchal ako niekoľkodňové mokré ponožky obžuté kravou.
„Jared?“ zatriasla som ním, no nedýchal. K výcviku patril aj kurz prvej pomoci, aj keď nijaká figurína nikoho nepripraví na nehybné telo pokryté slinami a humusom z akejsi buriny. No bolo mi to jedno. Po chvíli umelého dýchania začal konečne dýchať.
„Zo?“ z úst mu vyšla zelená tekutina, jazyk bol pokrytý hnisom alebo niečím podobným.
„Lež, už je to v poriadku...“ mrmlala som, hľadajúc zdroj krvi. Napokon to naozaj nebolo nič vážne, zuby oškreli len jeho rameno a bok, boli to len škrabance.

Obrázok

Za chrbtom sa nám ozvali kroky. Kapitán s Lariakom. Lariaka mal pripevneného k svojej ruke, keby chcel opäť utiecť.
„Jared v poriadku?“ ani na mňa nepozrel, postaral sa len o neho. Len čo sa uistil že je v poriadku a môžeme z tadeto zmiznúť, zazneli len krátke ale výstižné slová: „Vraciame sa domov...“ Aj keď domov len na krátky okamih. To skutočné nás ešte len čakalo, teda niektorých určite. O svojom mieste v týme som začala trochu pochybovať...
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod ninulka » Sob 09 Okt 2010, 13:15

o-ou!!! :D
no dúfam, že Deren Zo nevyhodí, bolo by to naozaj nestpravodlivé, aj keď chápem, že musí poslúchať šéfka, ale aj tak... :)
ako inak super diel, a ani nevadí, keď je trochu krátky, teda ak naozaj budeš dávať tie diely za kratší čas. :oops:
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod Maggi » Ned 10 Okt 2010, 08:10

Rozbieha sa to uplne super! Tesim sa na dalsi diel. :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod nancy » Ned 10 Okt 2010, 12:26

no, zatiaľ sa mi to moc páči :) uvidíme ako to pôjde daľej :roll:
I can´t sleep but i sure can dream. ;*
Obrázok užívateľa
nancy
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Str 28 Júl 2010, 20:02
Bydlisko: Wonderland ;).
Pohlavie: Simka

Re: Tajomstvo počítačového života

Poslaťod eva » Ned 17 Okt 2010, 10:42

Napinavee 8) Mna by to s tou burinou nenapadlo :good:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia