KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Dělení cest

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Podivné náhody

Poslaťod tamuska » Pon 27 Apr 2009, 11:53

tak zacala som citat od zaciatku az do konca nemala som toho vela ale ked som citala tak som citala :) Ked som dosla do egypta tak si tie mena nedokazem ale zapametat..no jedno viem pises tak perfektne ze s kazdeho pribehu urobis taku zvlastnost co vie len vazne malokto. Tvoj pribeh dokaze zaujat tak ze clovek chce citat dalej a dalej.

Som zvedava co sa bude diat na vychadze a vsetko okolo toho nie vsetko sa len tak deje :)
Nad alkoholom sa ešte nikomu nepodarilo zvíťaziť. Len východniarom sa podarilo remizovať.


92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
Obrázok užívateľa
tamuska
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 564
Registrovaný: Pia 28 Mar 2008, 23:01
Bydlisko: Gamesims.:P
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Podivné náhody

Poslaťod oskar123511 » Pia 01 Máj 2009, 13:30

Ja mám naozaj pocit, že píšem spisovateľovi. Celý dej je tak dokonale vymyslený. Musíš veľa vecí kombinovať, spájať, no nepopliesť sa! A ty to zvládaš super! Naozaj! A dokonca máš niekde aj štýl Mossovej. :hugo: Tú napodobniť ešte aj nechtiac, tak to chce poriadne spísanú ruku! (Poprípade dobrú klávesnicu :mrgreen: )
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Podivné náhody

Poslaťod Dadul » Pon 04 Máj 2009, 16:11

tamuska a oskar

vase prispevecky me hrozne moc dojaly... doufam, ze vas nezklamu a budu se jen zlepsovat :-)


Diky mnohokrat :D :D :oops: :oops:
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Podivné náhody

Poslaťod Dadul » Ned 17 Máj 2009, 15:27

6. KAPITOLA


Pochmurné myšlenky


Pro lehce prohýřeném večeru se dostavilo ponuré ráno. Tara vstala s lehkou bolestí hlavy, co bylo ale horší, její rozverná nálada z předchozího večera se rozplynula jak pára nad hrncem. Jediné, co zbylo, byla zasmušilá pachuť neurčitosti a zvláštní prázdnosti. Pochyby o sobě samé zamlžovaly její mysl. Po krátké ranní hygieně nevrle zamířila do šatníku a hodila na sebe první věci, které se jí dostaly do ruky. S vlasama si taky nedělala starosti. Nechala je volně spadávat na ramena, řasy lehce přejela řasenkou a rty jemným leskem.

Obrázok


V kuchyni vzala svou kabelku a stále ve zvláštním stavu trudomyslnosti zamířila na schůzku se Samantou.

„Jdeš pozdě!“ zahučela Samanta místo pozdravu.

Obrázok

Tara na její poznámku nereagovala. Sedla si naproti Samantě a vzala do ruky jídelníček. Chvíli v něm bezmyšlenkovitě listovala a když se vedle ní objevila číšnice, prudce jej zaklapla a objednala si palačinky. Kalorickou bombu, od které očekávala, že její náladu alespoň trochu zlepší.

Samanta Taru pozorně sledovala. Její chování bylo víc než podezřelé. Tara mívala velice zřídka podobné nálady. Většinou bývala úsměvavá, plná radosti a pohody. To Samanta byla ta, která byla věčně nespokojená a Tara ji svým zvonivým smíchem vždycky dostala do určité pohody. A taky dbala na svou životsprávu a palačinky byly v jejím jídelníčku obsaženy velice zřídka.

Obrázok

Samanta starostlivě svraštila čelo. Věnovala Taře ještě jeden pronikavý pohled a lehce si odkašlala.
“Stalo se něco?”
“Ne. Takové běžné sobotní ráno.” odpověděla Tara s lehkým nádechem sarkasmu.
Samanta lehce pozvedla obočí.
"Tohle na běžné sobotní ráno nevypadá. Počasí snad, tebe ale něco trápí.“ Poznamenala Sam. „No tak, Tájo, vyklop to." smířlivým hlasem ji nabádala.

Obrázok

Tara se zasmála. Výraz 'Tája' používala Sam a její mamka, buď když ji chtěly poškádlit a nebo naopak povzbudit. Už ho hodně dlouho neslyšela.
"Rozešla jsem se s Adamem." prozradila Tara jedním dechem. Bez emocí.
"Oh.." překvapeně vydechla Sam. "To mě mrzí, zlato."
Tara se znovu zasmála. Tentokrát ale ironicky.
"No tak, Sam, jen to vyklop. Začni svou přednášku: 'Stejně pro tebe nebyl dost dobrý. Já jsem vždycky říkala, že to nebude mít dlouhého trvání..."


Obrázok


"Tak moment, moment." vložila se do Tařiného monologu energicky Sam. "Víš, že chci pro tebe jen to nejlepší. Ale pokud bys měla být s Adamem šťastná, tak bych to samozřejmě akceptovala a radovala bych se s tebou."
Tara si zhluboka povzdechla. Proti těmto argumentům nemohla bojovat. Věděla, že Sam mluví čistou pravdu.
"Chceš o tom vůbec mluvit?" ptala se dál Sam.


Obrázok


"Proč ne." pokrčila rameny Tara. "Prostě se včera večer objevil u mě doma a sdělil mi, že už dál nemůže, protože si se mnou a i v mém domě připadá, jak pár set let zpátky." Tara si ofrkla. "No a nakonec z něj vypadlo, že chce mít rodinu ... a v současné době je více méně v poměru s Annou. Asi tu rodinu plánuje s ní." Při té myšlence se Tara opět musela ironicky usmát. Ta naivita Adama brzy přejde.
"Nemyslíš, snad Annu McMillanovou, tvou podřízenou?"
"Znáš snad ještě jinou Annu?" ptala se znechuceně Tara.
Samanta nebyla schopná udržet své emoce na uzdě.
"Ten neřád. Ten zatracený, nevděčný, nespokojený holomek. Tak s Annou a rodinu... to bych chtěla vidět! A ještě bude kritizovat tvůj dům. Co si vůbec myslí?"

Obrázok

Tara se pousmála. Výbuch Samanty byl balzám na její duši. Samanta totiž při její návštěvě nikdy neopomenula utrosit pár poznámek o jejím domě a jednou se dokonce tajně vydala do sklepa. Když ji tam Tara načapala, nechtěla Sam přizna pravý důvod své pochůzky. Když ale zjistila, že se Tara odbýt nenechá, přiznala, že se chtěla přesvědčit, jestli tam Tara opravdu nemá sargofáky s mumiemi. Tara tenkrát nevěděla, jestli se má začít smát, nebo Samantu okamžitě vyhodit. Sam byla vůči Taře víc než upřímná. Řekla jí vždy, co si myslí a to na rovinu bez servítek. Ale běda jakmile si to dovolil někdo jiný. To stála jako lvice při Taře a i kdyby v tom sklepě Tara nějaké pozůstatky mrtvých měla, byla si Tara jistá, že by Sam nádhernou lží dokázala obhájit i takovou zvrácenost. Tara si sedla vedle Samanty, aby se nemusela stále dívat po okolních lidech radujících se ze soboty - volného dne.
Samanta ještě brumlala, když se dostavila číšnice a servírovala oběma sladce vonící palačinky, do kterých se obě s chutí pustily.


Obrázok

"Co řekneš v pondělí Anně?" ptala se během jídla Sam.
"Nic. Co bych jí měla říkat. Není to moje věc." utrousila bez zájmu Tara.
Samanta svraštila obočí a opřela se. Ještě jednou si Taru zkoumavě prohlédla.
"Tebe netrápí rozchod s Adamem." zkonstatovala.
Tara upřela zrak na palačinku do níž začala bezděčně bodat vidličkou.
"Ha." Sam vyčetla z Tařiné reakce, že se trefila. Ten její splín neměl co dělat s Adamem. Co se ale pak stalo tak závažného, že je vedle toho i rozchod s přítelem nepodstatný?
Tara dál dloubala do palačinky, chuť na ně ji ale trochu přešla.
"No tak, Taro, konečně to vyklop. A žádné vykrucování. Znám tě od narození, takže mi nic tajit nemusíš."
Tara si zhluboka povzdechla a rozpačitě se zadíval na Sam.


Obrázok


"Taky si myslíš, že jsem... 'divná'?" Tara ze sebe konečně dostala otázku, která ji od rána trápila.
Sam se zamračila.
"Proč bys proboha měla být divná?"
Tara se zkroušeně rozhlédla po kavárně.
"Když se tak podíváš na lidi kolem... kdo z nich tráví většinu času prací? Skoro každý počítá minuty do konce pracovní doby .... pak jde někam do baru s přáteli, nebo se bavit. Víkendy tráví s rodinou někde na pikniku."
"Nějak ztrácím nit.” Zakroutila hlavou Sam. “Kam tím míříš?”
Tara si promnula obličej. Už kolem sebe začíná vidět přízraky, pomyslela si, ale chtěla znát alespoň názor Samanty.


Obrázok

"Prostě, když se podíváš na mě.... většinu času trávím v práci a když zrovna nejsem v kanceláři, stuji nové vykopávky a nálezy. Doma jsem věčně pohroužená v knížkách o Egyptě. Celé dny historie... a jen část přítomnosti."
Samantě se rozsvítilo. Tak odsud vítr vane.
"Otázka, zlatíčko moje, nezní, jestli si myslím, že si divná, ale jestli to tobě najednou nepřipadá divné."
Tara se zarazila.
"Ne. Já jsem šťastná. To všechno mě naplňuje, je to jako hledat obrovský poklad po částech... " Tara se rozpovídala a Samantě se na tváři objevil spokojený úsměv. Tara byla opět ve svém živlu.

Obrázok

Ten potěšený výraz Taru zarazil.
"Proč se tak culíš...?!"
"Pokud to tak cítíš, holčičko, tak je to naprosto v pořádku." dál se usmívala Sam. "A pokud jde o mě, vždycky jsem věděla, že jsi výjimečná."
Tara si odfrkla.
"Výjimečná.”
"Od koho sis vůbec nechala namluvit, že bys měla být divná?" dožadovala se odpovědi Sam. Tara si zkousla ret. Něco v tomto smyslu slýchala v posledních týdnech poněkud častěji a rozchod s Adamem tomu dodal tu poslední kapku.

Obrázok

“Snad tě na takový myšlenky nepřivedl Adamem, nebo hůře Anna?”
Tara se zaškaredila. “V poslední době slýchávám podobné poznámky nějak častěji.” přiznala Tara.
“Slýcháváš, nebo si je připouštíš?” rozebírala téma dál Sam.
“Slýchávám.” přikývla hlavou Tara, její obličej ale tak přesvědčivě nepůsobil.
“A tebe zajímá, co si myslí ostatní?”
Překvapivá otázka. Taře bylo vždy srdečně jedno, co si ostatní myslí. Měla svůj cíl, svou touhu, svého koníčka a všechno kolem se zdálo být nepodstatné.

Obrázok

Bezradně si prohrábla vlasy.
“Vždyť nemůžu mít ani pořádný vztah.” Vzdychla upřímně. Něco v tom poznání ji zabolelo. Nebylo to rozchod s Adamem, ale … neurčitá a přitom silná touhla mít někoho, s kým by mohla být. S kým by se mohla o všem pobavit, ke komu by se mohla přitisknout. A s kým by se mohla dohadovat o pravdivosti nálezů a starých egyptských legend. Skvělé, už vážně začala vyšilovat.
Samanta se najednou na míru spokojeně opřela o sedačku a poklidným, utěšujícím úsměvem se podívala na Taru.

Obrázok

“Taro.” řekla konejšivě. “Ty jsi opravdu výjimečná. Již jako malá jsi dloubala do země a cílem, najít něco starého a zapomenutého. Tvá fantazie neměla mezí. A když ses v páté třídě poprvé doslechla o Egyptě, byla jsi jak posedlá. A ta posedlost tě neopustila.” zasněně se usmála Sam.
“Kolikrát si mi Marie, tvá matka, stěžovala, že tě z těch knížek nemůže odrtrhnout. Během pár let jsi věděla o Egyptě víc, než někteří vysokoškolští profesoři. A při jakékoliv příležitosti jsi zavedla téma přímo tímto směrem.”
Obě se začaly smát, i když Tara lehce napjatě.

Obrázok

“Od malička jsi byla silná osobnost. To dokazuješ i teď. Ale z toho neplynou jen výhody. Nejsi typickým obrázkem ženy - jsi samostatná, inteligentní, bohatá, na vysoké pracovní pozici… z toho má plno mužů strach.”
Tara se ironicky zašklebila, Sam ale pokračovala.
“Jednou do tvého života vstoupí ale jeden, který vše změní. Dokonce bude možná sdílet i tvé zájmy o historii, a přitom bude schopný, dostat tě do takového stavu, kdy si nevzpomeneš ani na vlastní jméno, natož na něco ještě staršího.” šelmovsky se zazubila Sam.

Obrázok

Tara skepticky zachrochtala.
“Takový neexistuje.” podotkla po chvíli ticha a kroutila hlavou. Ta představa zněla víc než lákavě, ale ony žijí v jednadvacátém století v Anglii – tady jsou muži buď kasanovy, nebo dychtící po uznání a penězích. Kde najdete takového, který sdílí zájem o historii a je to dobře vypadající charakter? Pohádka.
“Ty tomu snad věříš?” ptala se znenadání Tara, když pozorovala Samantu.

Obrázok

“Věřím?” opakovala nevěřícně Sam. “JÁ jsem o tom přesvědčená.”
Tara si ji zase jednou měřila pohledem, který měl prozradit, jestli je její ‘adoptivní’ matka stale ještě příčetná. O tom již totiž párkrát zapochybovala.


Obrázok

“Tak až jej potkáš,” spiklenecky a zároveň pochybovačně mrkla Tara na Sam “.. tak mi dej vědět.”
“Toho budu napřed chtít získat pro sebe samotnou. Co si myslíš, že před padesátkou je člověk už odepsaný?! Pche, mladé kuře a chtělo by dělat přednášky zralé ženské.” pohrdavě si odfrkla Sam, což vyvolalo u Tary spontánní výbuch smíchu.
“Sam, občas jsi vážně neskutečná.” smála se upřímně Tara. Její chmury najednou zmizely. Byla to opět ona. ONA. S knížkou stále při ruce a myslí plnou nádherných vypracovaných těl egyptských mladíků a krásou faraonek a celou jejich tamější vědou. Nějaký Adam a Anna jí mohou být ukradení.

Obrázok


“Sam, proč jsi vlastně neměla děti? Byla bys skvělá mamka.” zeptala se zčistajasna Tara.
Sam posmutněle pokrčila rameny. “S Garym, mým prvním manželem se nám to nějak nedařilo. A pak se stala ta nehoda… “ Sam se na chvilku odmlčela. Tara věděla, že to pro ni i po těch téměř dvou desítkách let bylo těžké. Gary byl hasič a zemřel nešťastnou náhodou při zřícení jednoho hořícího domu.
“Než jsem potkala Brada, uplynulo pár let. V šestratřiceti už tak lehce neotěhotníš. A bohužel se nám to do mých čtyřiceti nepodařilo. Dnes jsem ráda, že to nevyšlo. Kdybych byla bývala věděla, jaký to je parchant… “ Sam zahořkle sevřela rty.
I tohle Tara dobře věděla. Brad, byl velice pohledný, dobře zajištěný muž. Až na to, že ve všech lokalitách, kde vedl pobočky jedné velké firmy, měl jednu ‘stálou’ přítelkyni. O těch nestálých Tara ani Sam radši nepřemýšlely.

Obrázok

“Osud tomu nepřál. Ale teď mám tebe...” Sam vzala Tařinu dlaň do svých a pevně ji stiskla. Tara pocítila sílu toho nesmírně silného pouta, které je svazovalo. Obě poznamenané osudem již v mládí, s obrovskými šrámy na duši. A přesto společně silné.
“Dost naříkání. Jsme jak staré babky.” poznamenala znenadání Sam a mávla na číšníka.
“Ještě jedny palačinky.”
Tara nevěřícně zakroutila hlavou.
“Měla bys dávat pozor na svou postavu.”
“Ah… muži milují křivky, to bys měla vědět. Ty bys zato měla přibrat, jsi jak kost a kůže. Tě chlap nemá za co chytit…”

Obrázok

Tara se zasmála a opět si jen pomyslela něco o neuvěřitelnosti Samanty. Za chvíli se již opět s obrovskou chutí pustila do palačinek, které najednou chutnaly sladčeji...


CITÁT DNE: "Problém spočívá v tom, že se až příliš mnoho lidí pokouší být někým jiným místo toho, aby byli sami sebou."
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod Yka » Ned 17 Máj 2009, 16:00

Zančem fotkami, som sa pobavila čo za smotánka ti chodí po podniku :lol: tá s tou vešteckou guľou za oknom, nejaká v bielom, zdialky vyzerá ak nevesta a chlapík bez trička :lol: ...inak Tare tieto vlasy pristanú :) a aj podnik bol moc pekný :)

No a teraz k príbehu, musím priznať že sa Tare nečudujem že má takéto pochybnosti. Aj keď si človek nahovára že sa nedá poznámkami ľudí naokolo ovplyvniť a že je jedno čo si myslia, myslím si že vačšina z nás nad slvoami iných potom polemizuje a rozmýšľa koľko je na tom pravdy z toho čo povedali a Tara to ma o to ťažšie, že je skutočne iná než ostatní. Pracuje a ako jej povedala kamarátka, nespráva sa ani moc ako žena a je dosť samostatná a úspešná na to aby predbehla väčšinu mužov okolí :lol:

NO nájsť takého chlapa, ktorý bude zanietený ako ona bude asi fakt problém :lol: ale určite sa jej to podarí :lol:

Teším sa na další dielik :) dúfam že bude čoskoro :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod Dadul » Štv 21 Máj 2009, 18:24

Fotky.. tak to je presne to, o cem jsem mluvila :evil: :lol:

Jsou to obyvatele Egypta, kteri si chodi do mesta... bajecne... :-)

NO a s tim chlapem... o toho az tak v pribehu nepujde... ale neco se urcite vyvine... :-) ach ty city.. bez nich by to proste neslo :D :D

Pristi dilek prozradi o cem to vlastne vsechno bude :-) doufam, ze se bude libit :-)

Diky moc za komentik :D :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod Yka » Štv 21 Máj 2009, 18:32

:lol: :lol: :lol: Egypťania vynašli stroj času a obdivujú budúci vek :lol: :lol: ...ale z toho si nič netreba robiť, aj ja mam v meste kadejaku skupinku pandrlakov :lol: ...kostry, smrťa, elfovia, rytier a tak :lol: :lol:

Na budúci dielik sa už teším :roll: aj na tie city, ako vravíš, bez nich by to proste nešlo :mrgreen: :lol:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod tamuska » Str 27 Máj 2009, 12:49

Konecne som mala niekolko minut cas a stravila som ho tym ze som si precitala tvoj dielik fotky su krasne i ked su tam sem tam :D nezelany hostia.
Tara si dufam najde niekoho kto bude zdielat vsetko to co ma ona rada a nebude ako Adam. Sak ked chce rodinu a este s tou Annou tak podla mna sa poriadne popali a bude sa chciet k Tare vratit ale podla mna ona uz bude mat bujarneho chlapa pri sebe
Nad alkoholom sa ešte nikomu nepodarilo zvíťaziť. Len východniarom sa podarilo remizovať.


92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
Obrázok užívateľa
tamuska
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 564
Registrovaný: Pia 28 Mar 2008, 23:01
Bydlisko: Gamesims.:P
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod Dadul » Pon 01 Jún 2009, 20:26

Dekuji vam dvema za krasne komentiky :D

Vim, ze jsem slibila dilek malinko drive, ale uz se na nem pracuje... takze by se tento tyden mel rozhodne objevit :D :lol:

Doufam, ze se bude libit :P
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Pochmurné myšlenky

Poslaťod Dadul » Pia 12 Jún 2009, 13:05

7. KAPITOLA


Tajemství faraonů


V horku letního dne uháněli koně ven z města dále do pouště. Taweret nevnímala odlehlé zvuky Théb, ani žhavé paprsky letního slunce. Pohroužená do svých myšlenek a s pohledem upřeným na hřívy koní se snažila sestřást ledové kleště strachu, jež jí svíraly hrdlo. Amenhotep svou dceru po očku sledoval, celou cestu ale také nepromluvil.

Obrázok

Cesta k městu mrtvých trvalo dobrou půlhodinu, Taweret to ale přišlo jako pár vteřin. Při pohledu na bránu a strážce, hlídající vstup, zbledla. Rozhodným gestem nakázal Amenhotep k otevření brány.
"Jedeme uctít své předky." Tichou pouští se nesl jeho hlas. Strážcům více říkat nemusel. Každý, kdo tudy chtěl projít musel projít přísnou kontrolou. Hroby faraonů, skýtající nesmírné bohatsví, lákaly mnoho dychtivých knížat a kněží. Jen pohled na faraona, ztělesněného boha a vládce Egypta, ale postačil, aby byla brána neprodleně otevřena.

V dálce se tyčily hrobky - jejich cíl. Taweret si nemohla vysvětlit smysl této cesty. Jeli s otcem opravdu uctít mrtvé? O tom velice pochybovala. Snad měl otec v plánu požádat duše svých předků a Bohy o souhlas k jejímu jmenování královnou Egypta? Z jakého důvodu jedou ale přímo sem? Stačil by přece obřad v chrámu. Taweret rozvíjela své teorie do té doby, než zastavili před jednou z hrobek. Sloužící jim pomohli vysednout a Amenhotep jim nakázal, aby zůstali u koní.

Obrázok

Taweretin strach se stupňoval. Před vchodem do hrobky, jež se nacházel v pyramidě zasazné na horní části hrobky, se k ní otec otočil.
"Dcero, od této chvíle musíš vnímat každý krok, který uděláme. Musíš si zapamatovat každé odbočení, každou vedlejší chodbu jež mineme. Cestu k poslednímu odpočinku Mentuhotepa II. si musíš vrýt do své paměti a denně si ji vybavit tak, jako kdyby jsi tady byla."
Taweret se chtěla zeptat na důvod a smysl toho všeho, hlas jí ale selhal. Jen přikývla na znamení, že rozumí.

Obrázok

Amenhotep věnoval poslední pohled polednímu slunci, než vstoupil. Již po pár krocích oba pohlatila černočerná tma. Nebýt louče, kterou držel Amenhotep, neviděli by ani na krok. Taweret se držela těsně u svého otce a přerývavě dýchala. S největším úsilím se snažila nemyslet na duše bohů, jež je obklopují a tu hustou, neproniknutelnou tmu. Do paměti se snažila vrýt každý detail spletitosti chodeb a jejich správný směr.

Obrázok

Po nějaké době, jež se zdála být věčností, se Amenhotep otočil. Ve stínu louče zahlédl Taweret úsměv a nastavená dlaň, ve které dřímala pečeť k místu posledního odpočinku jejich předchůdce. Faraon zasunul pečeť do zvláštního otvoru ve tvaru hvězdy a zeď se začala rozestupovat. Oba vstoupili do říše mrtvého Mentuhotepa. Místnost byla podlouhlá a všude kolem byly položeny truhly se zlatem, drakokamy a vzácné předměty. V zadní části se byl pozlacený sarkofág. Taweret si prohlédla místnost a pak se tázavě podívala na otce.

Obrázok

"To není cíl naší cesty, dcero."
Pokud byla Taweret alespoň z části zvědavá, co má tenhle výlet znamenat, nebylo to nic v porovnání s tím, co cítila teď. Zmatek a překvapení se jí vryly do obličeje. Amenhotep se rozhlédl po místnosti a jeho oči se upnuly k jedné zdi. Taweret jeho pohled se podívala stejným směrem, kromě truhlic s poklady neobjevila ale pranic zvláštního. Amenhotep si zčistajasna sedl. Taweret jeho gesto následovala velice opatrně. Teď byla opravdu bezradná. Seděla s otcem na zemi vedle hrobky svého předka, obklopená dušemi mrtvých. Všude kolem se rozprostírala hustá tma. Pár loučí osvětlovalo místnost. Sluneční paprsky se najednou zdály býti neskutečně daleko. Silou vůle se snažila, aby jí hrůzou necvakaly zuby.

Obrázok

“Taweret.” začal mluvit Amenhotep a očividně něvěděl, jak pokračovat. “Od okamžiku mého rozhodnutí, že se staneš královnou, mě pronásleduje myšlenka tajemství, jež ti musím sdělit. Obyčejně je tato vědomost předána novému faraonovi v den po jeho korunovaci, ale ve tvém případě se nemohu zbavit dojmu, že čím dříve se o tom dozvíš, tím lépe.”
Taweret stale nechápala, proč se o tom určitém tajemství musí oba bavit zrovna zde – v hrobce. Svého otce ale nepřerušila, neboť si byla jistá, že k tomu má velmi dobré důvody.
“Legenda, jež ti budu vyprávět, pochází z dob, kdy bohové ještě obývali zemi.”
Taweret se snažila soustředit na otcovo vyprávění, jako by seděla v knihovně paláce a on jí vyprávěl další z nesčetných pověstí, které ji vždy tak fascinovaly.

Obrázok

“Mnohokrát jsem ti vykládal příběh bohů Sutecha a Usirise.”
Taweret se pousmála. “Bratrů, z nichž jeden záviděl tomu druhému natolik, že spáchal bratrovraždu?”
“Přesně tak. Jak jistě víš, byly oba velice respektovaní. Oba byli velice nadání a s uměním ovládat živly země. Usiris, mírnější z těch dvou se navíc těšil velké oblibě mezi ostatními Bohy. Sutech přesto, že byl jedním z nejvýznamnějších bohu, nebyl se svým postavením spokojen. Záviděl bratrovi jeho oblíbenost a moc. Všechna ta zloba a závist vyvrcholila tím, že si Eset zvolila Usirise za manžela. Sutech, jež do ní byl tajně zamilován, nepřenesl další porážku od svého bratra.”
“A zavraždil jej.” dodala Taweret.
“A zavražidl jej.” zopakoval Amenhotep. “Eset ale tělo Usirise oživila a zplodila s ním syna. To vše se odehrálo dávno před tím, než zemi začali obývat lidé. Sutech chtěl získat vládu na ostatními Bohy. Považoval se za téměř neporazitelného. Jediný, koho se ale bál, byl jeho bratr Usiris, jež od té doby vládl posmrtnému životu.” Amenhotep se chvíli zamyslel, než pokračoval.


Obrázok

“Po tom, co se ostatní bohové doslechli o jeho skutcích, byl Sutech vyhnán ze země. Nikdo přesně neví, kde později přebýval. Mnozí si myslí, že území Kréty bylo pro jeho žití výhodné. Časem upadaly Sutechovy skutky v zapomnění. Jediný, kdo opravdu nezapomněl a který se obával nejhoršího, byl Usiris. A tak, když se bohové rozhodli vzejít na nebesa a zanechat zemi lidem, začal mít Usiris neblahé tušení. Sutech, jež musel následovat ostatní se nikdy nevzdal touhy po nekonečné moci zemských živlů a vlády nad všemi ostatními. Usiris znal svého btratra natolik dobře, aby věděl, že ani vzejítí na nebese neodradí jeho bratra od dosažení svého cíle. A pokud ten cíl nebude moci dosáhnout sám, klidně k tomu využije i další tvory – lidi. Věděl také, že Sutech upřednostňoval sílu ohně. Oheň – alnaar – mocný pomocník a ještě mocnější zbraň. Doslechl se, že jeho bratr vlil svou moc a sílu ohně do knihy, jež sám nazval KNIHA OHNĚ - Ketaab alnaar.”


Obrázok


Taweret stále netušila, kam otcovo povídání povede. Byla si ale naprosto jistá, že každé slovo, jež od něj uslyší, má nesmírný význam.
Amenhotep se zhluboka nadech, aby mohl plynně pokračovat.
“A tak se Usiris rozhodl, dát lidem možnost, bránit se proti dychtivost a nenasytnosti nejen svého bratra, ale také ostatních, jež jsou stejně posedlí mocí. Ovládnutím ohně by dokázali získat vládu nad vším živým, nad celým životem na zemí. Vytvořil tedy stejnou zbraň a zároveň protipól ohně, stvořil KNIHU VODY - Ketaab almaa.”
Taweret najednou zatoužila po více informacích. Připadala si opět jak malá dívka, která upírá svůj obdiv k otci, velkému faraonovi, který toho tolik zná.

“Usiris zašel ve svých úvahách ale dále. Pokud chtěl Sutech napadnou všechny kolem, získat veškerou moc a ovládnout svět, nechtěl dát Usiris lidem do ruky jen obranný štít v podobě vody. Chtěl jim dát i zbraň, kterou by byli schopni oheň porazit. A tak stvořil další dvě knihy, knihu země a knihu vzduchu. Tři živly jež byly schopny porazit mocný oheň.”

Obrázok

Tady se kruh uzavírá, pomyslela si Taweret. Tři živly proti jednomu, tomu nejmocnějšímu.

“Aby to ale lidé neměli tak jednoduché, schoval Usiris tři knihy na tři různá místa. Pouze ten, kdo je sjednotí a bude natolik odvážný, aby se ohni postavil, jej bude moci porazit.”

Amenhotep zmlkl. Taweret hlavou vířila slova jako živly, moc a sjednocení. Kousek po kousku si dávala dohromady souvislosti, jež se právě dozvěděla. Po pár sekundách začaly její oči zářit.
„Jsme tady, protože mi ty knihy chceš ukázat? Jsou uloženy tady? V hrobce Mentuhotepa?“

Amenhotep se usmál. Své dceři nemusel nikdy nic dlouho vysvětlovat a její bystré reakce se osvědčily i nyní.
„Jednu knihu. Knihu země - Ketaab alard”.

Amenhotep vstal v ruce stále svíraje pečeť, jíž otevřel vchod do hrobky. Taweret jej následovala. Až nyní zahlédla nenápadný a prachem zanesený otvor ve tvaru hvězdy na další stěně. Opatrně přiložil faraon pečeť k otvoru a stěna se pomalu začala odsouvat. Otvor, jež vyvstal byl velký akorát na projítí jedno dospělého člověka. Amenhotep pokynul Taweret, aby jej následovala.
Oba se ocitli ve velké síni. Všude kolem se povalovaly různé předměty. Na piedestalu ve středu místnost ležele rozevřená kniha obklopená zářícími kameny, jež se daly přirovnat k velkým diamantům.

Obrázok

Obrázok

Taweret se nádherou zatajil dech. Očarovaná se pomalu přibližovala knize. Jakmile se ocitla v dosahu těch zářících kamenů, pocítila najednou, jak ji síly opouštějí a těžce se jí dýchá. Rázným krokem ustoupila zpět a snažila se dostat více vzduchu do plic.
Amenhotep se jen zasmál.
„Tak působí strážné kameny. Jen ten, jež chce knihy sjednotit – ne ukrást nebo vlastnit, je schopen se k ní přiblížit bez jakékoliv úmy.”
Taweret, stále okouzlená tou tajemnou knihou, z ní nespustila oči.
„Proč?“ zeptala se najednou. „Proč je uložená a schovaná zde .. s mrtvým?“
„Je uložená u toho, jež je s touto knihou spojen. Faraon Mentuhotep změnil božstvo a učinil nejvyšším bohem Amona-Re. Jak jistě víš dcero, Re – bůh slunce byl synem Geba, boha země. Kde jinde má být tedy kniha lépe uschována než u toho, kdo ctil živel země. Mentuhotep byl také tím, kdo tuto knihu našel.“
„Takže, kde jsou ostatní knihy?“ ptala se najednou velice věcně Taweret. „Je snad další kniha – kniha vody někde v chrámu boha Sobeka? Má přeci podobu krokodýla ...“ uvažovala Taweret. „A ta třetí... kniha vzduchu, snad přímo v chrámu Boha Re?“

Obrázok

Amenhotep se neubránil dalšímu pousmání.
„Další kniha – kniha vzduchu- Ketaab alhoaa – je uložená v Abydos, v chrámu Usirise.“
„A ta třetí?“
„O třetí – knize vody - nejsou žádné zprávy. Ta dosud nebyla nalezena.“ Amenhotep se zamračil. Taweret poprvé odtrhla svůj pohled od knihy a upřela jej na svého otce.
„Takže knihy ještě nebyly sjednoceny?“
Faraon zakroutil hlavou.
„Ne. A bohužel zatím nemám tušení, kde by se třetí kniha mohla nalézat.“
“Tys jsi tu knihu nehledal?” ptala se překvapeně Taweret.
“Hledal, dcero, ale být vládcem Egypta neznamená jen zasvěcení života hledáním jedné knihy. I když jsem tomu věnoval značnou část.” připustil Amenhotep.
Taweret se cítila zahanbena svou poznámkou. Její otec pozved život Egypťanů na docela jinou úroveň a celá země vzkvétala. Svůj život zasvětil mnoha jiným úctihodným věcem.

Obrázok

“Měli bychom pomalu jít, dcero slunce. Než se ale vydáme zpět spletitými chodbami hrobky, kladu ti na srdce následující. Tajemství faraonů, jimiž jsou tyto knihy, musí být předány na dalšího vládce. Nikdo jiný se nesmí dozvědět o knihách, jejichž užitek a hrozbu vložili Bohové na bedra vládců říše egyptské. Chrám v Abydos má ve svých útrobách stejnou spletitost chodeb, jako tato hrobka. Víš-li, jak najít knihu knihu země, víš take, jak najít knihu vzduchu. Pečeť, jež třímám v ruce, je také vstupní branou k další knize. Je uchovávána v knihovně paláce, později ti ukážu kde.”
Taweret stála s pohledem přejíždějícím od otce ke knize. Ať byla její fantazie ohledně tohoto výletu jakkoliv divoká, skutečnost byla daleko divočejší.

Obrázok


“Jedním ze tvých úkolů, dcero, bude, nalézt poslední knihu. A teď je načase, abychom vyšli opět mezi živé.”
Amenhotep vyšel z tajné komnaty a zapečetil ji, stejně, jako to o chvíli později udělal se vstupem k Mentuhotepově poslednímu odpočinku. A pak je již oba polila hustá tma. Jejich kroky se ozývaly prázdnými chodbami. Taweret se opět usilovně snažila zapamatovat si spletitost uliček i pozpátku a nemyslet na to, co by se stalo, kdyby zde zůstali uvězněni. Po několika dalších minutách již stoupali po schodech k odpolednímu slunci. Úleva, která přepadla Taweret, se dala fyzicky cítit. Její kolena se jí podlamovala a ona by nejradši zůstala ležet na horké zemi a vnímala teplo a světlo horkých slunečních paprsků. Navždy.

Obrázok

Amenhotep, jež si všiml Taweretiného rozpoložení, zavolal na sluhy, jež jí pomohli na sednout do vozu. Celou cestu zpět opět nikdo nepromluvil a jak faraon tak jeho dcera byli pohrouženi do svých myšlenek.

První kroky Taweret vedly do kuchyně, kde se jí ujala Selket.
„Má paní, je Vám dobře?“ ptala se starostlivě.

Obrázok

„Selket, připrav trochu jídla a především chladné datlové víno. Dohlídni, aby se tvá paní dobře najedla a především napila. Pak pošli oběd a pivo do mého pokoje.“ rozkázal Amenhotep a věnoval ještě jeden starostlivý pohled své dceři.

Obrázok

Taweret jen očima naznačila, že bude v pořádku. Koneckonců, jako budoucí královna by měla čelit podobným situacím s nadhledem.

Amenhotep si dobře uvědomoval, jak musel dnešní výlet na jeho dceru zapůsobit. Sám byl překvapen s jakou statečností a samozřejmostí vše nesla. Moc dobře věděl, že obřady uctívání zesnulých jež se čas od času uskutečňovaly ve městě mrtvých, dokázaly zamávat i se zkušenými a odvážnými muži. . .


CITÁT DNE: "Historie je učitelkou života."
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Tajemství faraonů

Poslaťod Yka » Pia 12 Jún 2009, 21:47

:o :o :o oooo :o :o :o

Tak tomuto sa povie poriadna zápletka do budúcich dielov :yes: . Musím v prvom rade pochváliť premyslenosť a zaujímavosť tohto diela a tiež pekné reálne prostredie :)

V každom prípade našu budúcu kráľovnú nečaká zrovna ľahká úloha, nielen to hladanie, ale myslím že jej milý "priatelia" alias nepriatelia jej dajú zabrať :lol: ...a poprípade črtajúca sa láska :lol: :lol:

Krásne, naozaj, som naozaj zvedavá na pokračovanie nášho egypského dobrodružstva :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Tajemství faraonů

Poslaťod Dadul » Uto 16 Jún 2009, 21:56

YKA,

mnohokrat dekuji za krasny komentik... a jeste vice jsem rada, ze se ti ustredni motiv pribehu libi...

S prostredim se opravdu snazim, aby na fotkach nebyly moc videt ty 'chyby' jako cesta apod...neni to sice perfektni, ale docela to ujde :D :)

NO a kralovnu opravdu neceka jednoducha uloha... spise si chudinka bude muset vsechno naprosto vydrit a zaslouzit :D :)

No ale nechme budoucnost zatim spat :D :oops:

MNOHOKRAT DEKUJI ZA KOMENTIK, ty vzdycky vis, jak potesit :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Tajemství faraonů

Poslaťod Dadul » Sob 27 Jún 2009, 21:58

8. KAPITOLA


Realita snů



Ulice byly pohrouženy do ticha ranního rozbřesku. Tara se zčistajasna probrala a ztěžka dýchala. Ač bylo v pokoji neúnosné horko, její tělo se třáslo chladem. Neznámý, zdrcující pocit strachu jí svíral hruď. Trvalo jí hezkých pár sekund než si uvědomila, že se nachází doma, ve své posteli. Dlaněmi si přejela po tváři a setřela pár krůpějí potu. Zvolna se posadila na posteli a zaposlouchala se do zvuků rána. Kromě tikání budíku ale nezaslechla nic zvláštního. Pomalu vstala a zamířila do koupelny, kde si obličej párkrát omyla studenou vodou a pár doušky ovlažila suché hrdlo.

Obrázok


Její pohled do zrcadla vypovídal přesně o tom, jak se cítila. Její zorničky byly rozšířeny v návalu paniky a pleť měla popelavě šedou. Tara se na sebe ušklíbla a celý obličej znovu ponořila pod tekoucí vodu. Pár minut na to již opět ležela ve své posteli a snažila se přijít na to, co ji dohnalo k takovému probuzení v pondělní ráno.
Ten sen . . . znovu se jí zdálo o Taweret. Bylo to již po několikáté a ty sny byly skoro jako živé. Když nad tím tak přemýšlela, najednou jí přišlo velice podivné, že ty sny na sebe navazovaly. Byly jako film, na který se díváte po částech. Tara se zamračila. Nezačíná už opravdu šílet? Tu myšlenku ale okamžitě zavrhla jako absurdní. Proč ji ale tentokrát ten sen tak rozrušil?

Obrázok

Tara se snažila přehrát si v mysli vše, na co si ze snu vzpomínala. Taweret byla s faraonem ve městě mrtvých. Při té vzpomínce se opět zachvěla, znovu ji přepadla ten pocit hrůzy. Byli tam. . .faraon jí chtěl něco ukázat. Něco velmi důležitého. . . .
„KNIHY!“ vykřikla Tara nahlas a cukla s sebou. „Knihy zemských živlů.“ opakovala sama pro sebe. Její obličej dostal najednou perplexní výraz.
„Nesmysl.“ kroutila hlavou a šeptala pro sebe. “Egypťané se nikdy nezajímaly o zemské živly. Bohové byli ti, kteří vše řídili.” Ty věty zněly z jejích úst cize. Jako by chtěla přesvědčit sebe samou, že je to nesmysl. A stejně její mozek odmítal vypustit tento fakt z hlavy. Čtyři knihy jako čtyři zemské živly. Jedna nejmocnější a tři, jež sjednoceny jsou schopny tuto porazit. V životě o ničem takovém neslyšela. Vše se motalo kolem egyptských Bohů a vládců, významných filozofů a vědců. Ale nikdy ani náznak legendy o knihách, jež by byly navíc schopny propůjčit tak obrovskou moc lidem. To její podvědomí zase sehrálo svou roli a naprosto zašmodrchalo realitu s výmyslem. Na druhou stranu tady byl fakt, který Taru pomalu začal znepokojovat.

Obrázok

To nebyl jen ledajaký sen. Byla to další část příběhu o Taweret. Ta kniha, kterou před několika dny začala číst, pojednávala o vládcích Egypta, jež více méně upadli v zapomnění. Taweret byla mezi nimi. První egyptská královna. Její vládu ale oplývá více mýtů než faktů. A co když se tehdy snažili písaři jistá fakta ututlat? Nebo lépe, co když o tom opravdu věděli jen faraoni? Co když se někdo snažil o to, aby jisté věci zmizely z dějin? A nebo zmizely vymřením královské rodiny bez možnosti předat tyto poznatky na dalšího vládce? Tara nesnášela nevědomost. Pokud existuje nějaká legenda nebo mýtus o knihách za vlády Taweret, tak se jí dopátrá. Posedlá touto myšlenkou vyskočila z postele a už chtěla zamířit k počítači, když letmým pohledem na hodiny zjistila, že je nevyšší čas, chystat se do práce. Temně zaklela a zlostně otevřela dveře od šatníku.


Obrázok

To je tak, když si člověk něco usmyslí.


Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


“Dobré ráno.” pozdravila Tara již ve dveřích kanceláře a potlačila úsměšek, kterým chtěla počastovat Annu. Její špatná nálada z rána ji ještě neopustila.
“Dobré.” pozdravila Anna a nevzhlédla od svého počítače.

Obrázok

Jak netypické, pomyslela si Tara. Ale upřímně si musela přiznat, že by se jí podobné příchody do práce zamlouvaly častěji. Anna totiž obvykle celou pracovní dobu nezavřela pusu. Tara si v klidu zapnula počítač a šla si udělat kafe. Ticho v jejich kanceláři bylo víc než do uší bijící a Tara se sama sebe ptala, jestli byl vůbec kdy v jejich kanceláři takový klid. Letmým, kontrolním pohledem přelétla Annu, která se zdála být velmi pohroužená do své práce. Tara se v duchu zasmála a zasedla za svůj počítač. Další čtyři hodiny ubíhaly ve stejné atmosféře a když zčistajasna zazvonil telefon, Tara s sebou úlekem cukla.
"Tara. Dobrý den." představila se, když uviděla na displeji jméno ředitele muzea, pana Barkera.

Obrázok

"Dobrý, Taro. Mám pár věcí, které bych s Vámi chtěl pobrat. Stavte se během deseti minut v mé kanceláři."
"Za chvilku jsem tam." odvětila Tara a položila sluchátko. Anna od svého počítače ani nevzhlédla. Tara našpulila ústa a naoko ledabyle se zeptala.
"Stalo se něco, Anno?"
"Né, co by se mělo stát?" odvětila Anna opět bez toho, aniž by vzhlédla od obrazovky počítače. Tón jejího hlasu byl ale vyšší než bylo zvykem.
"Nevím, třeba hádka s Adamem...." Ta věta byla venku dříve, než si Tara uvědomila, co vůbec říká. Něco podobného rozhodně v úmyslu neměla. Pár sekund zůstala Anna hledět na Taru než byla schopná slova.

Obrázok

"Ne, s Adamem jsme se nehádali. Naopak, strávili jsme skvělý víkend." řekla Anna najednou velmi sebejistě. "A jsem vážně ráda, že to konečně víš. Takovou dobu jsem se ti to snažila naznačit . . .“ Anna se najednou výmluvně rozpovídala, Tara ji ale velice rychle přerušila.
„Naznačit... to je dobré. Ale víš co, myslím si, že se k sobě s Adamem docela hodíte.“ Tara nasadila přesvědčený výraz a zadívala se na Annu, která překvapením otevřela ústa.
„Hodíte se k sobě...“ pokračovala Tara „neboť jste oba stejní zbabělci. Snažila ses mi to naznačit... prosím Tě, co takhle, poslyš, Taro, mám poměr s tvým přítelem?? To by bylo asi vhodnější, ne?“ Anna zamžikala a chystala se něco odpovědět, když ji Tara opět umlčela.
„Není nad férové jednání, že? Chci jen abys věděla, že je mi to jedno a to vyřiď i Adamovi.“ Tara ukončila diskuzi a byla srdečně ráda, že je tahle věci vyjasněna. Jednou pro vždy.
„Jdu na schůzku se šéfem.. jo a nezapomeň za mě převzít tu kontrolu evidence majetku. Je konec měsíce.“

Obrázok

„Cože?“ ptala se překvapeně Anna. „Evidenci majetku? O tom ses minulý týden nezmínila.“
„Nezmínila? Ah.. no, tak se o tom zmiňuji teď.“
„To tady ztvrdnu nejmíň do šesti!“ rozhorleně a ublíženě zvolala Anna. „Chtěli jsme jít s Adamem do kina...“
„Oh, zlatíčko Adam na TEBE jistě počká...“ Tara věnovala Anně jeden přesladký úsměv a zmizela z kanceláře. Svědomí ji začalo malinko hryzat. Neměla by se mstít Anně a už vůbec ne na půdě pracovní. V ten moment si ale nemohla pomoct. Je sice pravdou, že za Annu již x-krát převzala úkoly a umožnila jí tak strávit dlouhé večery v příjemné a stoprocentně pánské společnosti, pokud měla být ale upřímná alespoň sama k sobě, tohle nemělo s prošením o laskovat co dělat. Laskavost se totiž nepřikazuje. Tara ale od rána nemohla vypustit z hlavy ten sen o starých egyptských knížkách. A kde může nalézt více informací než v muzeiní knihovně? Hned jak bude mít alespoň pár věcí hotovo, vrhne se na to.


Tara vešla do kanceláře pana Barkera, který zrovna telefonoval.

Obrázok

Gestem jí naznačil, že se má posadit. Tara přešla pokojem opět si prohlížejíc těžký tmavý nábytek z dubového dřeva, stylově umístněn na rudém koberci jež celé kanceláři dodával honosného vzezření pracovní místnosti bohaté rodiny. Hlavou jí prolétla myšlenky, že tahle kancelář bude s velkou pravděpodobností již za pár měsíců její. Vítězoslavný úsměv se jí mihl na tváři než zaregistrovala kousek z telefonního rozhovoru, jež právě vedl Charles Barker.

„.. tak to již zbývá vyřídit jen pár maličkostí, jinak je vše připraveno včetně Vaší kanceláře. Návrh smlouvy Vám pošlu poštou...“
„Ano. Také se těším. Je mi ctí. Nashledanou.“ A Charles se zjevně spokojeným úsměvem ukončil telefonát a posadil se naproti Taře. Překvapeně se na něj zadívala.

Obrázok

„My... snad někoho přijímáme? Do kterého oddělení?“
„Ah, Taro,“ zasmál se Charles lehkomyslně. „Vždyť sama dobře víte, že nutně potřebujeme posily. Už jen ty Vaše přesčasy.. kdyby se to dostalo ven, tak mě na místě zruinují.“
„..že jste se nezmínil..“ nadnesla trochu dotčeně Tara.
„Tohle můžem projednat jindy.“ podrážně zamumlal Charles. „Chtěl jsem s Vámi mluvit o jiné věci. Jedná se o to, že nám mají dodat ten sloup . . . “
„Myslíte ten obelisk?“

Obrázok

„Přesně tak. Takže..“ Charles vytáhl nějaký dokument a začal jej předčítat. „Nebylo možné stanovit původ zmíněného předmětu, ani přibližné datum jeho vzniku. Předmět se skládá z vícerorůzných částí, každá z nich patří dle odhadu do jiného století a jiné kultury. Forma jejich splynutí ale neodpovídá žádnému dosud známénu způsobu. Shrnutí: Předmět bezesporu nesmírné ceny, jež by měl být nadále podroben dalšímu zkoumání.“
Charles dopověděl poslední slova s lehkou ironií v hlase a odhodil spis na stůl.
„Věřila byste tomu? CELÝ TÝM vědců se již pár týdnů snaží zjistit, odkud tento předmět pochází. A co dostanu do rukou? Vyrozumění vlády, že ten obelisk má být uložen zde a závěrečné shrnutí – je cenný. Zatraceně, to by dokázal napsat i žák první třídy!“ rozčiloval se Charles.

Obrázok

Tara nakrabatila obočí.
„A kdy ten obelisk má přijít?“
„Během dvou až čtyř týdnů.“ vzdychl Charles. „Do té doby nás snad bude víc .... a byl bych rád, kdybyste se na to podívala i Vy.“
Tara nasadila překvapený výraz.
„Po tom, co celý tým špičkových vědců nebyl schopen určit, co je to vlastně zač, chcete, abych JÁ prozkoumala ten předmět a podala Vám oficiální zprávu?“
„Ani ne tak oficiální zprávu, jak neoficiální názor.“ opravil ji Charles. „Koneckonců, víc hlav, víc ví. Mimochodem, jak jste na tom s přípravou proslovu na ten ples?“

Obrázok

„Docela to ujde.“ prohodila Tara, stále ještě bloudíc myšlenkami o obelisku, jež bude muset posoudit.
„Jinými slovy?“ nenechal se odbýt Charles.
„Zhruba je připraven, teď už jen udělat z hromady těsta, výborný koláč.“ nastínila situaci Tara.
„Skvělé, Taro. Spoléhám na Vás.“ Usmál se Charles a Tara pochopila jeho úsměv jako gesto k odchodu.

V chodbě zůstala na chvíli stát a přemýšlela, co bylo vlastně smyslem celé schůzky. Charles vypadal rozmrzele a Tara měla zvláštní pocit, že to neplynulo jen z faktu, že o jistém cenném předmětu, jež má být dovezen do jejich muzea, nikdo vlastně pořádně nic neví a dokumentace je více než žalostná. A pak najednou ti noví, jež mají přijít a podle výrazu Charlese budou vypomáhat v egyptské sbírce. Tak na ty si Tara rozhodně posvítí. V povzdálí bouchly dveře a hluk probral Taru ze zamyšlení. Vrhla pohled tím směrem a zahlédla Annu, jež se stohem papírů rázovala k výtahu.

Obrázok

Tara vyrazila směrem ke kanceláři a musela se ovládat, aby neutíkala. Hodiny už pěkně postoupily a ona měla v plánu, vrhnout se bádání po těch zvláštních knihách z jejího snu. Bez přemýšlení vypla počítač a urovnala pár složek na stole. Práce počká na zítřek.

Mířila k muzeiní knihovně. Ruce se jí lehce potily a spánky jí bušily v návalu vzrušení a nervozity. Sama sebe se ptala, odkud se berou takové emoce, když se přece jedná jen o nějakou legendu. A přece se zvláštnímu chvění v podbřišku nemohla ubránit. Stála před regály s knihami a nevěděla, kam dříve sáhnout.

Obrázok

Po chvíli již s obrovským stohem knih mířila ke stolku, kde se pohodlně usadila, knihy rozprostřela před sebe a začala nimi listovat.

Obrázok

Její oči klouzaly po stránkách knih a snažily se zachytit jakoukoliv zmínku, která by poukazovala na nějakou legendu o knihách. Nic. Tara nevnímala hodiny, jež řádně postopily, ani soumrak, jež se pomalu snášel na hlučným Londýnem. Po pár hodinách, jež jí připadaly jako krátké chvíle, se přemístika k počítači. Moderní výdobytek doby – rychlé hledání podle hesel.

Obrázok

Ale ani počítač nebyl schopný vyplivnout žádnou informaci ohledně nějakých starých egyptských knih. Tara začala propadat panice a zoufalství a když zadávala všechny možné pojmy a počítači to trvalo o něco déle, než byly Tařiny již tak napjaté nervy schopny unést, začala zuřivě tlouct do klávesnice. Marnost nad marnost, počítač nechtěl vydat žádné zásadní informace. Jednou, když už si myslela, že na něco narazila a klikla na odkaz, zjevila se jí stránka s věštěním s horoskopy. S třísknutím do stolu vypla počítač a vrátila se sice k pomalému, ale za to spolehlivému hledání v odborných knihách.

„Proboha!“ vykřikla Tara leknutím a srdce jí splašeně bilo. Vedle ní stál ředitel pan Barker.

Obrázok

Tara byla tak ponořena do hledání, že nepostřehla cvaknutí dveří ani
echo Charlesových kroků.
„Proboha, Taro, co tady ještě děláte? Víte, kolik je hodin? Skoro jedenáct.“ Pan Barker se na ni starostlivě díval.
„Oh..“ bylo jediné, co ze sebe Tara vypravila. Unaveně si promnula spánky a zavřela knihu, nad kterou právě seděla. „Chtěla jsem jen... já.... někde jsem narazila na nějaký mýtus o nějakých knihách zemských živlů..... myslím, egyptských... a chtěla jsem se o tom dozvědět více.“

Obrázok

„Knihách živlů?“ ptal se zaraženě pan Barker a jeho výraz nabral ještě více na starostlivosti.
„Ano... nějak mi to utkvělo v hlavě....“ Tara by samozřejmě ani za Boha nepřiznala, že její podněty plynou ze snů, které v poslední době mívá velice často. Z velice podivných snů.
„Ehmm... nikdy jsem o ničem podobném neslyšel.“ Charles se najednou zasmál. „Taro, vždyť víte, že v Egyptě se vše točilo kolem Bohů. Bohové vše ovládali, byli uctiváni, prošeni, zatracováni....Hrstka vyvolených byla tehdy na vysoké inteligentní a vědecké úrovni, co se ale země týče, vše bylo připisováno Bohům. Jste si jistá, že jste toto spojení slyšela v souvislosti se starověkým Egyptem?“

Obrázok

Tara si byla více než jistá. Slova Charlese byla vyslovena ale v takovém tónu, že se Tara neodvažovala vše potvrdit.
„Je možné, že jsem to nějak popletla. Zamotala jednu věc s druhou.“ lhala a pokusila se o omluvný úsměv, který vyzněl poněkud křečovitě. Sama nevěděla, proč zalhala.
Charles si ji ještě jednou prohlédl.
„Pojďte, jdeme domů. Už jsme měli být oba dávno v posteli.“

Obrázok

Tara uklidila knihy a společně zhasli světla v knihovně. Charles Taru stále po očku sledoval a když se před vchodem loučili, neopomněl vyslovit své starosti.
„Taro, měla byste si dát pauzu. Taková příjemná dovolená u moře nebo v horách by Vám vážně prospěla. Pracujete až přespříliš.“

Obrázok

„To je v pořádku. Pár hodin pořádného spánku to spraví. Je mi fajn. Chtěla jsem jen....“
„....přijít zase něčemu na kloub. To známe.“ dopověděl Charles a Tara se zasmála.
„Jo, přijít tomu na kloub.“
„By mě vážně zajímalo, kolik je na světě lidí, kteří ví o Egyptě více jak Vy. Chodící knihovna.“ Utrousila Charles. „Ale vážně byste si měla dopřát i dovolenou.“ zkusil to nanovo Charles.
„Takový čtyř až šestitýdenní pobyt v egypském muzeu nebo u pyramid, to bych brala.“ mrkla na něj spiklenecky Tara.

Obrázok

Charles protočil oči, ale znal Taru velice dobře na to, aby se domníval, že špatně slyšel. „Taro, dovolená... slovo dovolená znamená žádná práce.“ snažil se jí přiblížit definici tohoto významu ale věděl, že tak jak matematik nedokáže pochopit krásu zahrady bez toho, aniž by se nesnažil vypočítat minimálně její výsnost, tak Tara nepochopí význam dovolené, kterou by měla strávit mimo egyptský svět. Tohle byla, jak Charles velice dobře věděl, předem prohraná bitva. S posledním zoufalým pohledem si Taru změřil a popřál jí dobrou noc.

Tara nasedla do auta a zapla rádio. Očima chvíli bloumala ve tmě a snažila se zbavit pocitu znechucení a únavy.

Obrázok

Nenašla nic. Vůbec nic. Ani jedinou zatracenou zmínku o nějakých knihách. Určitě pro to existoval důvod. A možná dokonce více důvodů. Buď, a tuto myšlenku si Tara nechtěla připustit, je to opravdu jen nemysl a její podvědomí s ní hraje špinavou hru a nebo je to něco, co je buď zapomenuto a obecně se o tom neví a nebo dokonce přístě tajné. Tara nevěděla proč, ale myšlenka číslo dvě jí přišla daleko pravděpodobnější. Nechápala, odkud se tyto pocity a přesvědčení berou, ale byly tady, téměř fyzicky hmatatelné. Mohla si namluvit, že je to pouze její touha po vědění a možná chuť zažít trochu dobrodružství. Tím byla urazila svou inteligenci. To, co cítila bylo něco úplně jiného. Jako by to zvláštní vědomí, že existuje něco, co je třeba odhalit, v ní třímalo již od dětství, od té doby, kdy poprvé zaslechla o Egyptě. Tara se prudce otřásla a nastartovala. Zvuk motoru ji opět přivedl do reality a jistým způsobem uklidnil. To známé vyvrnění jejího sportovního miláčka.

Možná ještě není ta správná doba, aby se o tom dozvěděla. Ten okamžik, kdy těm snům a knihám ale na kloub příjde, se nezadržitelně blíží. Tím si byla více než jistá. Tara dupla na plyn a se zahřměním motoru vystřelila do ulic Londýna....

Obrázok

Obrázok


CITÁT DNE: „Pro některé lidi je realita širším pojmem než pro jiné, protože se více dívali, více zažili, více četli a více přemýšleli.“
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Realita snů

Poslaťod Yka » Sob 27 Jún 2009, 22:34

No tak za tých pár dielov čo si nám už poskytla, som si úplen istá že Tara bude hľadať ak stopovací pes, kým nenájde čo hľadá. To že sa nevie zbaviť pocitu že je to viac než sen sa jej nečudujem, ja by som nad tým tiež premýšľala :lol:

Annu pekne zrušila :lol: , tak tej trubke treba :lol: . Inak to Tare pristalo na pracovisku,aj čo sa týka oblečenia aj vlasov a aj prostredie je také super. :wink:

No a nová posila :mrgreen: , to bude zjavne eešte niečo viac než zaujímave...možno nejaký chlap :whistle: :lol: ...v každom prípade som zvedavá čo sa Tara dozvie, aj keď možno viac zo snov než z kníh.

Diel bol ako vždy super (aj citát :) ), teším sa na ďalší, čo našá mladá panovníčka bude vyvádzať :mrgreen:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Realita snů

Poslaťod Dadul » Štv 02 Júl 2009, 20:08

Díky moc, YKO :-)


Perfektní rozbor příběhu :lol: :lol:

No, Tara sice hledat bude, ale než se k něčemu dopátrá... to bude ještě trvat.. a hlavně se uděje plno zajimavých věcí :D :lol:

Jsem ráda, že se ti má hlavní hrdinky líbí :D :D

No a další dílek je ve výrobě :lol: ale asi to ještě chvilku potrvá než jej sem hodím :-) dnes mi totiž začíná zasloužená dovolená :lol: :lol:
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia