Chatrč neďaleko Aquery...

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Má význam začínať s druhým príbehom?

Áno, určite.
16
64%
Uvidíme neskôr.
6
24%
Nie, myslím že to čoskoro vzdáš.
3
12%
 
Celkom hlasov : 25

Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Sugar » Ned 15 Feb 2009, 21:03

Áno, Sugar sa zasa dala sama sebou prehovoriť na príbeh, ale až po tom, čo sa poctivo uistila, či má dej domyslený dostatočne dopredu, či jej bude rozvrh vyhovovať a až keď zistila, že má veľkú chuť do písania, takže nehrozí, že by ju príbeh omrzel. A navyše je na svoje pomery celkom spokojná s dejom. No fajn, veď si to raz prečítate...
ÚVOD

Predmestie Shaiwy bolo pokryté hustou tmavou prikrývkou, pozostávajúcou z niekoľkých jagavých hviezdičiek, plného mesiaca a množstva čierňavy. Všade panovalo mŕtvolné ticho, neporušené nijakým zbesilým krikom... Na oblohe sa sem tam mihli malé vtáčatá, svietiace vo svite mesiaca. Celá noc pôsobila nanajvýš magickým dojmom. Nebola ani zďaleka obyčajná... Posledná januárová noc, zvyčajne hlučná rovnako ako dni, sa niesla v duchu pokoja. Turistovi by sa možno dokonca zazdalo, že celé mesto bolo rýchlosťou svetla vysťahované, alebo na jeho obyvateľov padol krutý údel smrti. Ani jedna z týchto dedukcií by však nebola správna. Ale ten turista by na to nebol prišiel, nebyť nadchádzajúceho signálu, ktorý by jeho domnienky vyvrátil.
Najskôr mestom preletela vlna štekotu hnevlivých psov, ceriacich ostré tesáky a vrčiacich na poplach. Následne sa po jednej z ciest obrovitánskou rýchlosťou prehnalo krvavočervené auto, novučičký model, nepochybne značky Mercedes. A v ňom sedelo útle mladé dievča, dosahujúce sotva šestnásť rokov.

Obrázok

Hlasný piskot kolies zanikol v tónoch rockovej pesničky od známej skupiny Diamond. Jej slová sa vo vzduchu znášali ako ozvena. Dievčina krútila jednou rukou, očividne napodobujúc točenie lasom, otvárala ústa spoločne s hlavným lídrom skupiny, Dinarrom, najskôr bez muknutia, neskôr pošepky, nakoniec celkom kričiac.
„I´m starting a new life! New life! Oooh, my new life!“ to boli slová, ktoré celkom isto prebudili zo sladkého spánku polovicu Shaiwy.
„It will be great life! Great life! Oooh, my great life!“ pokračovalo dievča, dosti falošným hlasom, no očividne jej to neprekážalo.

Obrázok

Niekoľko pohoršených ľudí z okna vyzeralo na narušiteľa nočného pokoja, no napokon všetci iba podráždene pokrútili hlavami, vrátili sa do postelí a pre istotu si uši zapchali vatou, ak by sa to dievča rozhodla vracať rovnakou cestou. Väčšina to označila za typický prípad opitého tínedžera, ktorý sa snažil dokázať čosi sebe aj ostatným. No ja musím priznať, že v tomto prípade to tak nebolo.
Mariell bola úplne triezva, vnímavá, no mladá a odhodlaná. Sem-tam sa z jej úst ozval hysterický záchvat smiechu, spôsobený pohľadom na zmätené tváre obyvateľstva.
No ju ich výrazy netrápili. Nezáležalo jej na tom, čo si myslia tí starí, konzervatívni ľudia bez štipky vtipu.

Obrázok

Cítila sa skvelo. Mala to, po čom vždy túžila. Adrenalín v žilách, nohu na pedále, vo vrecku niekoľko tisíc dolárov a k tomu všetkému kratučkú mini sukničku! Už chýbali len krídla, aby sa cítila kompletne slobodná. Začínal pre ňu nový život, lepší život. Aspoň si to myslela...

Obrázok

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Niekoľko tisíc kilometrov južne od Shaiwy, v maličkej dedinke menom Damia, práve štartovalo ďalšie motorové vozidlo, tentoraz však úplne odlišné. Starý, špinavý Ford na pokraji zrútenia, dobrí tak akurát do šrotu, práve vychádzal zo zablatenej dedinskej cesty na pravú medzimestskú a vydával pritom neznesiteľné, hrkotavé zvuky.

Obrázok

Okná, okrem predného, mal natoľko zahmlené a zamazané, že nebolo vidno ani vodiča. Bolo však jasné, že na rozdiel od Mariell, tentoraz to bol až prehnane opatrný človiečik. Jazdil maximálnou rýchlosťou 20 km/h a zatáčky zaberal pomaly ako slimák. Počas cesty sa mu niekoľko ráz ušlo nemilosrdného trúbenia od iných áut, či dokonca posmeškov a kriku. Zdalo sa však, že šofér si tento výsmech nevšíma. Vo vnútri sediaca Hazelle mala celkom iné starosti...

Obrázok

--------------------------------------------------------------------

Obloha sa začala meniť na sivomodrú, s odtieňmi ružovej. Staručký Ford odpočíval odparkovaný kdesi pri ceste, kde ho míňali ľudia ženúci sa do práce. Vodička zdá sa, zaspala, hlavou opretá o volant, ktorý donedávna krvilačne stískala.

Obrázok

Utekaj Haz! Utekaj! Zachráň sa aspoň ty!
Po okolí sa rozľahol zdesený výkrik. Hazelle precitla zo spánku, s výrazom nevídaného zdesenia. Bola spotená, dlhé hnedé vlasy sa jej lepili na tvár.

Obrázok

Utekaj, vezmi si Ford! Nie je čas na váhanie!
Nedokázala myslieť na nič iné. Spamätávala sa z ťažkej traumy. Pred 15-timi hodinami by ste boli povedali, že je to najšťastnejšie dievča na svete, s milujúcou matkou, milou malou sestričkou a najkrajším chlapcom na svete. Teraz z nej nebolo nič iné, iba zúfalá troska. Pred očami mala stále obraz mamy a Maddy. Hlavou jej znelo mamino volanie.
Nieee! Hazelle, bež!
Z očí sa pomaly vynorili slané kvapôčky, rýchlo zaschýnajúce na zúfalej tvári. Ktovie ako ďaleko sa dostala? Je tu už v bezpečí? Čo sa stalo rodine?

Obrázok

Netrvalo dlho a zopár sĺz sa zmenilo na potoky. Dokonca sa pomocou nich podarilo zmyť špinu zo sedadiel a kormidla, o ktoré sa Haz oprela. Niekoľko minút, či možno i hodinu, strávila v tejto polohe, vzlykajúc a stonajúc, kým neprišla na rozumný záver, pokračovať v svojej ceste. Musí sa dostať čo najďalej, nebudiť podozrenie a potom zo svojho úkrytu zistiť čo sa stalo doma. Nič iné jej nezostávalo. Motor sťažka naskočil, kolesá sa roztočili a Ford o chvíľu zmizol z dohľadu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Obrázok

„Do kelu aj s tým“ zrevala Mariell, uväznená v dopravnej zápche, ktorej práve prestal fungovať motor. Obzrela sa naokolo, aby zistila, aké sú jej možnosti. Mala ich zopár. Po prvé, mohla tu takto stáť do aleluja a čakať, kým si ju niekto nevšimne. Po druhé, mohla by vystúpiť a odtlačiť svoje auto na okraj cesty. Po tretie, mohla by začať hlasito vykrikovať S.O.S, vystúpiť a zamávať zamatovou šatkou a opätovne len čakať, kým si ju niekto nevšimne. Rozumne však zvolila druhú možnosť, hoci nie s radosťou, predsa len bola vychovávaná iným spôsobom, ktorý nezahŕňal fyzickú námahu.

Obrázok

Bolo to dosť náročné, keďže všade naokolo boli autá, našťastie vodič jedného tesne pri Mariellinom, cúvol späť a uvoľnil jej tak cestu. Najskôr sa jej zdalo, že autom nedokáže pohnúť ani za svet, neskôr to však dokázala. Onedlho už stála na trávniku, neďaleko cesty a babrala sa so špinavým motorom, ktorý odmietal poslušnosť.
„Naskoč ty kretén“ šepkala si nahnevane jeho majiteľka, s rukami čiernymi sťa uhlie.
Nič. Žiadna odozva. Motor naďalej ležal na svojom mieste pod kapotou, ticho, nehybne.

Obrázok

Mariell až hrčala. Pokúsila sa prepojiť zopár spojov, naliala do auta zásobu benzínu a dokonca skontrolovala, či je v ňom dostatok vody. Keď toto všetko vykonala, celá zafúľaná skúsila auto naštartovať, no jeho mozog- motor, iba slabo zafučal a opäť „zdochol“.
„Vŕŕŕŕ!“ zavrčala Mariell, zaklapla kapotu, zamkla auto na kľúčik a vydala sa hľadať pomoc.

Obrázok

Obrázok

------------------------------------------------
Tak na úvod niečo trochu kratšie :mrgreen: :whistle:
doesn't anybody hate it when the street light turns red ?
doesn't anybody want five more minutes in bed ?
doesn't anybody, doesn't anybody have a letter to send ?
doesn't anybody wish they had just one more friend ?

Beloved Quabdur
Obrázok užívateľa
Sugar
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 11:35
Bydlisko: Na orlích krídlach :p
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Maggi » Ned 15 Feb 2009, 21:15

na úvod, teda veľmi vydarené, určite budem čítať :)
napísané pútavé skvelo nafotené, tak sa teším :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod eva » Ned 15 Feb 2009, 21:50

Júj, sa teším, že je tu príbeh od teba :D
Hrozne pútavo napísané to je a fotky tiež skvelé :) .
Tiež budem určite čítať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod breathee » Ned 15 Feb 2009, 22:05

fíha :) , veľmi zaujímavý úvod, krásne fotky :heart:

vyzerá to sľubne, ďalší diel už netrpezlivo čakám :pray:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Mafuš » Ned 15 Feb 2009, 22:22

Oujeee,ďalší zaujímavý a naozaj pútavý príbeh na čítanie.
Keďže úvod bol napísaný super,nemám strach,že ostatné diely také nebudú,takže s určitosťou ho budem čítať aj ďalej. :oops:
Teším sa teda na ďalší dielik. :D
SPISOVATELIA SÚ NAJSLOBODNEJŠÍ ĽUDIA NA SVETE.
Obrázok užívateľa
Mafuš
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Uto 25 Nov 2008, 18:41
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Sugar » Pon 16 Feb 2009, 00:37

Maggi, Evi, Mafuš a breathee, v prvom rade ďakujem za prečítanie, v druhom rade za to, že ste mi aj čosi napísali a povzbudili ma tým a ďalej za toľkú chválu, ktorou ste ma zavalili. Naozaj pochybujem, že si ju zaslúžim, ale nepochybne ma teší. :mrgreen:
No, fotky boli v skutočnosti dosť problematické, v aute sa ťažko fotí. Začínam mať pocit, že úvod každého môjho príbehu sa odohráva v aute :lol:
A text, to je niečo, čím si nikdy nie som a nikdy nebudem istá. Mne osobne pripadá hrozne vláčny, nudný, s množstvom nezmyselných opisov, ale je to taký môj štýl, ktorého sa neviem zbaviť :) Osobne sa teším na dialógy a monológy, lebo tie sa mi rozhodne píšu ľahšie ako opisy. :)
Takže zajtra skúsim nafotiť ďalší dielik, ale nechcem sa prehnane ponáhľať. :lol: Ale zase, nebude mi to trvať týždne. Rozhodne plánujem čoskoro niečo napísať, teda, mám už istý dej dopredu, aby som časoch, kedy je škola dôležitá, mohla niečo pridať, ale aj to niečo treba rozšíriť. Skrátka a jednoducho, pred spaním ešte budem na príbehu pracovať :mrgreen:
doesn't anybody hate it when the street light turns red ?
doesn't anybody want five more minutes in bed ?
doesn't anybody, doesn't anybody have a letter to send ?
doesn't anybody wish they had just one more friend ?

Beloved Quabdur
Obrázok užívateľa
Sugar
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 11:35
Bydlisko: Na orlích krídlach :p
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Yka » Pon 16 Feb 2009, 09:00

Vyzerá to super a naozaj krásne fotočky. Som zvedavá na pokračovanie, čo z toho bude :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod klei6 » Pon 16 Feb 2009, 21:24

Zatiaľ veľmi zaujímavé, súhlasím, fotky sú veľmi pekné a dej je zaujímavý :mrgreen: :D
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Sugar » Pon 16 Feb 2009, 22:11

Vďaka, vďaka. :) Dúfam, že druhý, vlastne prvý diel, sa vám bude páčiť rovnako.

1.DIEL

Krásne zelené tuje sa ladne zvŕtali vo vetre, modely najnovších áut pod nimi pokojne prechádzali, podaktoré akoby sa vlnili s nimi, a Zem sa bez problémov otáčala okolo svojej osi, čím menila ráno na obed, obed na večer, večer na noc... Lenže mi sa v príbehu nepremiestnime rovnými nohami do noci. Nie. Nám bude stačiť šiesta hodina večerná....

Obrázok

Hazelle už niekoľko nekonečných minút jazdila po štrkovej cestičke, vedúcej do najbližšej dediny. Po nedávnej príhode bola rozhodnutá oddýchnuť si stoj čo stoj, a čosi ako inštinkt jej rozkazoval, aby sa vydala práve touto cestou. Hazelle bola v okamihu rozhodnutá poslúchnuť svoje „tušenia“, keďže sa vďaka svojej nepozornosti a vďaka myšlienkam na mamu takmer stala vinníkom nepeknej dopravnej nehody. Jej jedinou spásou boli rýchle reflexy, vďaka ktorým auto napokon zabrzdilo, niekoľko centimetrov od dlhého reklamného kamióna.

Obrázok

Štrk pod kolesami hrkotal, akoby dával jasne najavo odpor. Ford naopak na ňom nadskakoval, akoby mu to spôsobovalo neuveriteľnú radosť- ocitnúť sa aspoň na sekundu nad zemou. Pred ním sa črtala dlhá bielo-sivá cesta, ktorej koniec bol v nedohľadne.

Obrázok

Ford predsa len narazil na koniec tvrdohlavej cesty, ktorá si zaumienila, že bude tou najdlhšou v kraji. Hazelle, podráždená zo všetkého- z domovu, z cesty, z nepríjemných zvukov, zo zvláštnych nehôd i z únavy, takmer vykríkla od šťastia keď uvidela uvítaciu tabulu „Vitajte v Aqeure“ nasledovanú bežnou betónovou cestou. Jej radosť však bola priskorá. V momente, kedy sa kolesá auta stretávali s betónovou cestou, čosi prasklo, buchlo a celé auto sa zosunulo na pravú stranu. Tesne pred koncom, alebo i začiatkom, Ford dostal defekt!

Obrázok
Obrázok

No paráda... Zdá sa, že autíčko sa urazilo, keď zistilo, že štrková cesta a s ňou i nadskakovanie končí. Tak si teda zaumienilo, že chce prirásť kolesami k miestu, ktoré sa mu najväčšmi páčilo. No v skutočnosti za neblahý incident mohol kúsok pivovej fľaše, vagabundsky odhodený na deliacom mieste. Haz vzdychla, nič iné jej nezostávalo. Neochotne vystúpila a žmurkala na ulicu, ožiarenú zapadajúcim slnkom. Okrem starej tetušky s obrovskou, tučnou kabelkou, ktorej tvár sa ponášala na konskú a malého, asi 6-ročného chlapca, stískajúceho v ruke hračkársku helikoptéru, nikde nik nebol.

Obrázok

Hazelle si zvolila chlapčeka, hoci nerátala s prevratným výsledkom konverzácie. No prišiel jej určite sympatickejší ako tá stará „kobyla“, mračiaca sa pohoršene na auto. A bol aj mladší, takže vekový rozdiel medzi ním a Haz nebol taký priepastný ako medzi ňou a tou starenkou.
„Hmm... Ahoj„ ozvala sa tesne za jeho chrbtom.
„Dobjý deň, teťa“ pozdravil malý, odvážne sa otočiaci tvárou k nej.

Obrázok

„Nemusíš ma volať teta, nie som zas taká stará“ pobavene zatiahla Haz, pričom sa nostalgicky spomenula na časy, kedy ju Maddy nútila hrať starú kofu na trhu. Každý jej to vtedy uveril. Asi na tom bude niečo pravdy, že vyzerá staro.
„Tak teďa ako váš mám vojať?“ prekvapil sa junior.
„Hazelle. Alebo aj Haz. Čo ti lepšie padne.“
„Ja šom Teo,“ predstavil sa mladý a položil svoju helikoptéru vedľa seba na chodník. Až teraz si Haz uvedomila, že jeho výslovnosť je tak trochu zvláštna, akoby šušlavá.
„Skvelé Teo. Potrebujem sa čo najskôr dostať k najbližšej pumpe. Veď vieš, také špinavé a zapáchajúce miesto, kde sa predáva benzín... Do áut.“ Snaží sa bližšie špecifikovať svoje požiadavky.
„Myšlíte ten obchod „U šeleno-modrej hlavy“?“ zašušlal Teo.

Obrázok

„Hmm... Nie. Ty predpokladám hovoríš o nejakom motoreste, ale ja hľadám pumpu. Benzínku. Sú tam stroje, ktoré majú hadice, cez ktoré sa púšťa benzín.“
„Ahá, vy aši myšlíte podnik môjho bratranca!“ Teo odhalil dva neúplne rady zubov. Medzery medzi nimi nasvedčovali tomu, že ich Teovi buď niekto vybil, alebo mu ešte nedorástli. Hazelle už nadobro vzdala pokusy presvedčiť chlapca, aby jej tykal.
„Mohol by si mi ten podnik opísať?“ vypadlo z nej rýchlo.
„Hmmm... Je to ťašké, šeštra mi tam žakazuje hrať ša, nikdy som ho poriadne nevidel, iba keď ideme š otčom do šušedného mesta, tak sa tam všdy žaštavíme. Nie, neviem vám ho opíšať, prepášte. Ale viem vám ho ukážať!“ víťazoslávne zvýskol a začal podupkávať nohou o betón.

Obrázok

„Skvelé, tak ma tam teda prosím zaveď, mladý muž!“ usmiala sa Haz, pričom ten úsmev však nebol priveľmi šťastný. Navzdory príjemnej a zábavnej komunikácii sa jej nepodarilo zabudnúť. A nikdy sa nepodarí.
„Dobje, tak teďa poďte ža mnou,“ zavelil Teo, chystajúci sa na veliteľské pochodovanie cez dedinu. Aj Hazelle sa pripravovala na vojenské kráčanie, no skôr než stihla vystrieť nohu do vzduchu, ozval sa iný hlas.
„Hej Teo, poď sem Už aj!“ zrevala akási mračiaca sa čiernovláska s okuliarmi. Zdalo sa, že je v rovnakom veku ako Hazelle.

Obrázok

Teo sklamane vzdychol, otočil sa na pravej nohe a normálnou chôdzou, odlišnou od veselého pochodovania, zamieril k tomu dievčaťu. Hazelle ho ihneď nasledovala.
„Šeštriška, ja šom jen chšeľ pomôšť,“ zafňukal nedávny spoločník.
„Nemáš sa púšťať do debaty s cudzími, koľkokrát ti to ešte máme s otcom opakovať!? V tejto dobe na svete nemáš priateľa, rozumel si, Teo?“ vyrevúvala panovačne tá dievčina v dlhých, menčestrových nohaviciach krémovej farby a kockovanej košeli.
„Ale Haželle potšebuje pomoč!“ pokúsil sa vzdorovať jej braček, ale i on sám vedel, že to má už dávno prehraté.
„Tak ty už vieš aj jej meno! No prosím, ak by som ťa nebola zachránila, píš si, že by si skončil ako tvoja kamarátka Wendy!“

Obrázok

„Wendy ša predša odšťahovala š rodišmi...“
„Nie, Teo, Wendy bola unesená a už sa nikdy nevráti. Rovnako ako Rowena, Jack, Serena a všetci ostatní, ktorí sa v posledných mesiacoch stratili... Dokonca aj lady Weronica z vily na kopci je tri týždne nezvestná. Nie Teo, tieto časy sú zvláštne a nebezpečné a ja ti len z lásky zakazujem, aby si sa púšťal do rečí s cudzími. Jasné?“
„Áno...“ Teo vyzeral, akoby sa mal na mieste rozplakať. Haz síce nevedela, či správne pochopil čo mu sestra práve povedala, no zdalo sa, že ho to vzalo.
„A vy slečna sa vráťte odkiaľ ste prišli, pretože môjho brata nedostanete ani keby ste sa išli pretrhnúť. A radím vám odparkovať si to auto niekam na lepšie miesto. Blokujete príjazdovú dráhu do dediny.“ Po prvý raz po dlhej dobe si konečne niekto všimol Haz.

Obrázok

„Ale v tom je ten problém! Auto má defekt a mám dojem, že aj benzín mu došiel! Iba som hľadala benzínku, nepripravovala som žiaden dokonalý únos malého chlapca!“ snažila sa zvrtnúť situáciu na svoju obranu. Veď ona predsa nie je žiaden detský únosca.
„Pumpu nájdete ak pôjdete rovno cez ulicu a zabočíte doprava. Som si istá, že neprehliadnete nápis „Benzínka u Paula“. A nepribližujte sa viac k nám ani k nikomu inému. Videla som vás prichádzať cez okno. To auto vyzerá rovnako ako vy, diabolsky. Celá naša dedina je už zalarmovaná, takže nikoho iného nedostanete. Odkážte to aj svojmu šéfovi, keďže nepredpokladám že ste natoľko múdra, aby ste vládla zlej organizácii. Bežte už!“
Haz mechanicky vykonala čo jej to dievča povedalo. Hoci to ono k nej prehováralo ako ku staršej, Hazelle sa podľa správania javila staršia ona. V momente odtlačila auto k obrubníku a bez ďalších pohľadov na Tea a jeho sestru zabočila po chvíli chôdze doprava, kde jej naozaj do očí okamžite bil nápis „Benzínka u Paula“.

Obrázok

------------------------------------------------------------
Zasa kratšie, ale treba sa nejako dopracovať k jadru. :)
doesn't anybody hate it when the street light turns red ?
doesn't anybody want five more minutes in bed ?
doesn't anybody, doesn't anybody have a letter to send ?
doesn't anybody wish they had just one more friend ?

Beloved Quabdur
Obrázok užívateľa
Sugar
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 11:35
Bydlisko: Na orlích krídlach :p
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Yka » Pon 16 Feb 2009, 22:45

Nooo...vyzerá to zaujímavo, v tej ich dedine sa dejú viditeľne nekalé veci, som zvedavá čo sa z toho vykľuje, kedže si to asi nespomínala len tak :) a som tiež zvedavá ako budú prepojené životy tých dvoch dievčat :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod breathee » Uto 17 Feb 2009, 00:32

fotky som už pochválila, takže asi inak :)

začína to fakt zaujímavo, načrtla si aj záhadu, máme sa na čo tešiť 8) a ten šušlavý chlapček bol zlatý :P
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Mafuš » Uto 17 Feb 2009, 17:47

Pokračuje to zaujímavo,no mne sa viac páčil ako bol napísaný úvod. už tam bolo teda niečo naznačené v tej ich dedine,taže som zvedavá,že čo sa z toho vykľuje :whistle:
A ten šušľavý chlapec :lol:
SPISOVATELIA SÚ NAJSLOBODNEJŠÍ ĽUDIA NA SVETE.
Obrázok užívateľa
Mafuš
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Uto 25 Nov 2008, 18:41
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Jaina » Uto 17 Feb 2009, 20:29

No, vyzerá to zaujímavo, budem príbeh čítať ďalej a som tiež veľmi zvedavá, ako bude pokračovať :)
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Mirabi » Str 18 Feb 2009, 20:29

som rada ze je tu od teba novy pribeh, a ako sa dalo cakat je to velmi dobre napisane :) uzasne fotky, som zvedava, co sa bude diat v tej dedine. Hazelle musi mat velmi pevne nervy, ja by som sa na tu ciernovlasu pekne nastvala na jej mieste :lol: tesim sa na dalsi dielik :)
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Re: Chatrč neďaleko Aquery...

Poslaťod Dadul » Štv 19 Feb 2009, 10:58

Vypada to vazne dobre....

Tajmny zacatek... 8) 8)

Jsem zvedava na pokracko :-) pises moc pekne a fotky jsou taky superove :-)
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia