Vracející se vzpomínky

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Poslaťod faaster » Štv 15 Jan 2009, 23:45

Ja som dnes dobehol to, čo som zameškal a vyjadrím to jedným slovom: BRILANTNÉ...celkovo je to pútavý príbeh..a páči sa mi táto pasáž:

Zdál se být klidnější. Naposled jsem ho pohladila a lehce políbila.
..ty vieš tak skvele písať...a rovnako sa mi aj páči čeština .....všetko je také napínavé :shake: ...
jsem se vydala vstříc tajemné noci, která venku panovala
...toto je super veta, pri ktorej mi behá mráz po chrbte :)
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod Janika31 » Pia 16 Jan 2009, 00:31

faaster píše:Ja som dnes dobehol to, čo som zameškal a vyjadrím to jedným slovom: BRILANTNÉ...celkovo je to pútavý príbeh..a páči sa mi táto pasáž:

Zdál se být klidnější. Naposled jsem ho pohladila a lehce políbila.
..ty vieš tak skvele písať...a rovnako sa mi aj páči čeština .....všetko je také napínavé :shake: ...
jsem se vydala vstříc tajemné noci, která venku panovala
...toto je super veta, pri ktorej mi behá mráz po chrbte :)


Páni, ty dovedeš člověka pozitivně povzbudit. Jsme ráda, že se ti čeština v mém podání zamlouvá a tak celkově příběh. :wink: Patříš k jedněm z mých oblíbených čtenářů. :roll: :P
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod Tatranka525 » Pia 16 Jan 2009, 18:38

jeeeeeej bolo to krasne aj ked mi je luto ze odchadza. dufam ze nie nadlho. fvelmi sa mi paci ako pises
Obrázok užívateľa
Tatranka525
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Sob 01 Nov 2008, 12:16
Bydlisko: V simsovi:D
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Pia 16 Jan 2009, 19:38

Ona nechala Chipsyho doma? :(
Myslela som, že ho zoberie, ale tak keď je to jej dom, tak je divné, že Brica tam nechá a ona odchádza :oops:
Ale nádherné - opäť :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Janika31 » Pia 16 Jan 2009, 23:38

eva píše:Ona nechala Chipsyho doma? :(
Myslela som, že ho zoberie, ale tak keď je to jej dom, tak je divné, že Brica tam nechá a ona odchádza :oops:
Ale nádherné - opäť :)


Vím, že to je její domov, ale jelikož jsou ted snoubenci, tak je pochopitelné, že dům patří i z části jemu. :wink:
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod Janika31 » Ned 18 Jan 2009, 22:15

8.Díl

Prodírala jsem se hustou tmou. Všude v okolí panovalo nesnesitelné ticho, které mi nahánělo husí kůži po celém těle, ale já byla statečná, proto jsem se nenechala zastrašit a kráčela dál vstříc tmavému, nebezpečnému lesu. Cítila jsem větší chlad, než ve městě, vítr nabíral na silé, stromy prohýbal do neuvěřitelných tvarů a listy surově sfoukával dolů. Šla jsem vstříc svému osudu, cítila jsem se omámená nějakou vniřní sílou, která mi škodolibě radila ,, Jdi dál‘‘, ale ještě tam stále byla jedna síla, sice velice malinká a slabá, která ustrašeně volala ,, Vrať se dokud je čas.‘‘ Podlehla jsem bohužel té škodolibější.
Cítila jsem neunávnou bolest v rukou, jak jsem si stále střídala kufr s věcmi do jedné a pak zas do druhé ruky. V mysli jsem se těšila, až dorazím na ono tajemné místo, kde budu mít od všech klid, ale bohužel mě čekala nejhorší cesta v tomto úseku a kdo ví možná i v mém životě.


Obrázok

Kolíbajícně jsem dorazila na okraj lesa. V lese panoval jiný život, něž jinde po okolí, kor večer. Pořád jsem měla v sobě ty dvě otázky. Vrátit se, či jít dál?
Se strachem v pátách a nejistotou, co mě čeká jsem se nakonec rozhodla a vešla to temného prostředí lesa. Matně jsem si pamatovala cestu na ono místo, věděla jsem o tenké pěšince, na kterou se musím dostat, abych dorazila správně. Prodírala jsem se houštím a věčně jsem si vsugerovávala jisté náznaky, že mě někdo pozoruje, či sleduje. Snažila jsem se tomu nevěnovat moc pozornosti, než mě tahle myšlenka a strach pohltí.
Malá výhoda tu přeci jen ještě byla na cestu mi svítil jasně obrovský měsíc, jehož světlo se prodíralo skrz vysoké a mohutné stromy, proto můj strach byl zatím umírněnější.


Obrázok

Konečně jsem zahlédla úzkou, trochu zarostlou cestičku, která mě má dovést na ono opuštěné místo. Už jsem se chtěla pořádně zaradovat, když v tom jsem uslyšela lehké křupnutí klacíku. Otočila jsem, ale nikoho jsem nezahlédla, když v tom znova a prasknutí bylo intenzivnější. Začínala ve mě propukat panika, ale nedala jsem se a bojovala se svým strachem. Když jsem došla takhle daleko teď to nevzdám kvůli nějakému prasknutí.

Rychle jsem vběhla na onu cestičku a rychlou chůzí jsem se vydala vstříc všem nástrahám, které mě možná ještě potkají. Slyšela jsem za sebou kroky, ale snažila jsem se neklást tomu velký důraz a ani otáčet jsem zrovna neměla v úmyslu. Cítila jsem, jak mě strach pomalu, ale jistě začíná ovládat, když v tom mě zachránilo místo, které jsem spatřila. Byla to ona chaloupka, kterou si pamatuji z dětsví. Přidala jsem do kroku, téměř do běhu a prchala jsem na opuštěnou zahrádku, kde panoval klid. V bezpečí zahrádky jsem se už nebála otočit. Matně jsem zahlédla černý stín vzdalující se od tohoto místa. Z pod rohožky jsem vytáhla zrezivělý klíč a zavrzání zámku i dvěří jsem vstoupila do chladné chaloupky oplívající tmou.


Obrázok

Dveře jsem pečlivě zabouchla a zamkla. Na zdi kousek od dveří jsem nahmatala zapínač, abych zde navnadila trochu světla. Při stisknutí chodbu zahalila tenká pavučina světla.
Dále moje kroky smiřovali do obývacího pokoje, kde jsem si odložila zavazadla. O podál
u krbu leželo pár polínek a proto abych zvýšila intenzivnost světla a ohřala se, jsem začala roztápět v krbu.


Obrázok

Když už oheň pěkně plápolal a hřál, převlékla jsem se do něčeho domáčtějšího, uvařila si šálek vařícího čaje na povzbuzení a užívala si teď ten božský klid od všeho.

Jo, abych nezapomněla určitě nechápete moje myšlení, jaký blázen by šel uprostřed noci do temného lesa hledat chatu, aby byl sám. Asi si říkáte, proč jsem nešla ve dne?
Jednoduchá odpověď. Nechtěla jsem, aby mě někdo zahlédl, v noci většinou lidé spí, proto tato bojovka, zasloužila bych si bobříka odvahy, co říkate?



Danett dlouhou dobu hleděla do plápolajícího ohně a na zážitek v lese už ani nepomyslela. Myslela si, že už má od všeho klid, že bude jen relaxovat a dýchat ten čerstvý, lesní vzduch, ale kdo jen jí byl v pátách? Kdo jí tolik chce? Je tu v bezpečí?

-----------------------------------------------

Brice

Danett mě trápila čím dál víc. Začínal jsem o ní mít strach. Proč jen byla celou noc pryč? Copak neví, že jsem se o ní bál?
S těmito myšlenkami jsem vešel do našeho společného domu, ze kterého jsem před pár hodinami odešel. Všude byla tma a božský klid. Něco mi tu nehrálo, bylo mi divné, že by Danett pořád spala.
Po tmě jsem se vydal po točitých schodech nahoru do ložnice skontrolovat mojí spící princeznu.
Úlek jsem málem omdlel. Ložnice byla poklizená a postel krásně ustlaná a Danett nikde.
Danett Nikdeeeeeeeeeee.
Rychlostí jsem seběhl schody, abych nahlásil policii zmizení mé snoubenky.
Dole na stolku mě však upoutal dopis. Byl adresovaný mně.
Vzal jsem ho lehce do rukou a posadil se s ním v pokoji. Obálku jsem vzrušeně rozcupoval, abych se co nejdříve dostal do jádra k dopisu.
Rozložil jsem kus bílého, popsaného papíru.
A začetl se....


Obrázok

Smutně jsem odložil papír a v zamyšlení, beze slova jsem , jako stín odkráčel po schodech do ložnice.

To be Continued....
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod Tatranka525 » Ned 18 Jan 2009, 22:28

wow :o bolo to nadherne ta chata a vsetko statne a aj ten list bol lepsi ako ten prvy. bol to uzasny diel a nemozem sa dockat dalsieho
Obrázok užívateľa
Tatranka525
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Sob 01 Nov 2008, 12:16
Bydlisko: V simsovi:D
Pohlavie: Simka

Poslaťod faaster » Pon 19 Jan 2009, 00:26

KRÁSNE :o , zatiaľ naj dielik :)
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod Janika31 » Pon 19 Jan 2009, 21:06

:oops: Děkuju vám oboum za pěkné komentíky. :roll:
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod eva » Pon 19 Jan 2009, 21:25

Mne sa tiež veľmi páčil, škoda, že nie sú dlhšie :)
Ale tak dávaš ich často, takže to ani tak nevadí :oops:
Ale hrozne mi vadilo na začiatku, kde všade si používala slovo ono místo a tak :oops:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Janika31 » Pon 19 Jan 2009, 22:32

eva píše:Mne sa tiež veľmi páčil, škoda, že nie sú dlhšie :)
Ale tak dávaš ich často, takže to ani tak nevadí :oops:
Ale hrozne mi vadilo na začiatku, kde všade si používala slovo ono místo a tak :oops:


Mno tedka dílky dávám ještě častějc, protože už jsou publikovány na jiných forech, ale pak to bdue horší. Jinak samozřejmě dkěuju za příspěvek i za trochu kritiky. :)
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod Janika31 » Ned 25 Jan 2009, 14:12

9.Díl

O pár dní později

Brice

Dni ubíhali a já pořád o Danett nic nevěděl. Smutně jsem posedával na zahradě, nebo v parku s Chipsym. Neskutečně mi chyběla a kor, když jsem nevěděl, co s ní je, co se stalo. Na nic jsem neměl náladu, začínal jsem se uzavírat do sebe. Nikdo mě nezajímal, jen ONA. Přál jsem si vrátit čas a být s ní, aby neměla šanci jen tak zmizet bez vysvětlení.
Obrázok
Najednou mě vyrušil hulákavý zvuk zvonku. Oči se mi rozzářily.
Že by to byla ona?
Vyběhl jsem z pokoje a utíkal, co nejrychleji ke dveřím.
Zbrklem jsem dveře otevřel s očekávaným výraz, ale po zjištění návštěvy jsem opět posmutněl.

Nebyla to Danett, ale Daniel.
Obrázok
,, Ahoj.‘‘Sklesle jsem ho pozdravil
,, Nazdárek Brici, co ten smutný výraz? Neruším?‘‘
,, Aale vůbec nerušíš, proč bys měl?‘‘
,, Tak nevím viď, třeba tvá snoubenka nechce, aby tě někdo zdržoval.‘‘
,, Ta tady není, zmizela....‘‘Tichým hlasem jsem doplnil.
,, Zmizela?Kam?Co se stalo?‘‘ Vyděšeně na mě chrlil své otázky.
,, Pojď raději dovnitř, vklidu to proberem, potřebuji se někomu vyzpovídat.‘‘
Dokončil jsem náš rozhovor. Daniela jsem vpustil dovnitř a pak lehce zabouchl dveře.



-------------------------------------------------------------

Danett

Tady v lese panoval neskutečný klid. Ve dne to tu bylo jiné a v noci také. Ve dne tu bylo krásně, ptáčci poletovali a prospěvovali kolem. Vůně květin a stromoví se lynula po okolí.
V noci však nastával jiný svět. Tajemné ticho, podivný neklid a strach. Už pár dní jsem cítila, jako by mě někdo sledoval. Kroky kolem chaty, byly čím dál tím intenzivnější a přícházely pouze večer. Na noc jsem chatu vždy dobře zamykala a snažila se na to nemyslet, nechtěla jsem vědět, co se venku děje, už z důvodů, že tohle nebyl obyčejný les.

Babička mi vždy vyprávěla historii tohoto lesa. Vždycky mi běhal mráz po zádech, když jsem onu legendu slyšela. Nebyla to legenda, ale spíše upozornění.
Kdo jednou do tohoto lesa vstoupí, už se nikdy nevrátí.
Zněla mi legenda, stále v uších. Nebrala jsem to nikdy moc na vědomí, tomuhle jsem moc nevěřila, ale čím jsem starší, začínám být pověrčivější.

Zamyšleně jsem seděla u snídaně a ukosovala jahodový koláč. Pořád jsem musela myslet na večerní les, kdy jsem se bála otevřít dveře.

Po snídani jsem se odhodlala jít na zarostlou zahrádku, trochu se odreágovat.
Ve dne mi přeci nic nehrozilo, nebo jsem si to aspoň myslela.


Pootevřela jsem dveře a uviděla jsem pronikat podzimní slunce mezi stromy, které házely stíny velkých rozměrů. Vylezla jsem na zahrádku, byla opravdu hodně zanedbaná a zarostlá.
Působila smutně a ublíženě, ale dodávalo to lesu tu pravou tajemnost.
Sedla jsem si na starou lavičku u chaty a dívala se dál do lesa.


V tom mě však vyrušil praskavý zvuk za chatou. Hrozně jsem se lekla a srdce mi začalo být, jako o závod. Místo toho, abych šla do chaty jsem se vydala za zvukem. Opatrně a zároveň nejistě jsem se blížila k onu místu. To jsem však neměla dělat, to co jsem uviděla mi nahnalo hrozný šok.....
Obrázok

-------------------------------------------

Brice

Daniel nemohl uvěřit svý uším, když vyslech , to co jsem mu sdělil. Koukal, jak opařený.
,, To si děláš srandu, že se takhle zachovala?‘‘
,, Ne nedělám, vůbec nevím, co se stalo. Mám z toho hrůzu.‘‘
,, To bude mít nějaké vysvětlení neboj. Ona se určitě brzy vrátí a všechno ti vysvětlí.‘‘Dodal už klidněji Daniel, asi aby mě uklidnil.
,, No když myslíš.‘‘ Dodal jsem nejistě.
,, Brici no taak hlavu vzhůru.‘‘ Pousmál se Dan.
,, Snažím se.‘‘ Odsekl jsem.
Obrázok

,, No nejlepší bude, když tě nechám o samotě, aby sis všechno ujasnil, rád bych ti pomohl, ale už nevím jak.‘‘Pokrčil Dan rameny.
,, Já se z toho dostanu, ale jinak fakt dík, si kámoš‘‘
,, Rádo se stalo.‘‘ Hodil ten svůj úsměv.
,, Tak se měj brácho a snad to zvládneš, kdyby si něco potřeboval, víš na koho se obrátit. Zatim čau a drž se.‘‘ Rozloučil se Dan a vydal se ke dveřím.
,, Ahoj a ještě jednou dík.‘‘ Opět jsem posmutněl a usadil se na pohovku.


Dan si za dveřmi pomyslel, jak hezky mu to jde podle plánu. Přesně věděl, co Danett udělá, měl ji dobře prokouklou a ani nachvilku nezaváhal, kde by mohla být. Věděl, jak moc miluje tajemné a strašidelné věci. Ten prokletej les byl to pravý, pro její dušičku.

S úsměvem na rtech se pomalu loudal domů, kde se chystal uskutečňovat zbytek plánu.
Jak zlomyslné......


Obrázok

To be continued....



------------------------------

Takže zde je nový dílek, sice trochu slabší,ale dělala jsem ho ve spěchu, aby jste měli, co číst. Chybí tam dvě fotečky, které jsem si při uprávě nechtíc vymazala a už se mi nechtělo vracet zpátky do hry a čekat než se to všechno načte. Doufám,že to pochopíte i přes to zachováte přízeň mému příběhu. Ještě jednou se omlouvám , příštím dílkem se napravím.

Přeji příjemné počtení ;)
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod Tatranka525 » Ned 25 Jan 2009, 15:37

jeeeeeej bol to genialny diel. ak som spravne pochopila, tak dan je bricov brat? :?:
Obrázok užívateľa
Tatranka525
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Sob 01 Nov 2008, 12:16
Bydlisko: V simsovi:D
Pohlavie: Simka

Poslaťod Janika31 » Ned 25 Jan 2009, 18:24

Tatranka525 píše:jeeeeeej bol to genialny diel. ak som spravne pochopila, tak dan je bricov brat? :?:


nene nejsou bratři, jen kamarádi. :)
Život je pes a proto žít je psina
Moje stránky:http://icecreamgirl31.blog.cz/
Obrázok užívateľa
Janika31
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Uto 30 Dec 2008, 21:09

Poslaťod eva » Ned 25 Jan 2009, 20:40

Waaau :inlove:
Keď to čítam, akoby som tam bola tiež nasáčkovaná :P
A neviem, ale Daniel mi príde celkom zlatý :oops: :lol:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia