Sen mať lepší život

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Aký máte názor na môj príbeh?

Super!
12
36%
Budem vedieť až po viac častiach.
15
45%
Nič moc.
6
18%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod eva » Sob 06 Sep 2008, 14:37

Tak ale vieš klei... keď sa nasťahuješ do nového mesta, tak tam nič nepoznáš. Ani žiadneho človeka a je lepšie ostať sedieť na gauči ako sa sám stratiť v meste... Síce musím uznať, že Ela ho mohla pozvať :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Mirabi » Ned 07 Sep 2008, 00:20

tusim sa tam zacinaju diat nadprirodzene veci, alebo sa mi to len zda :lol:
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 01:45

Mirabi- budeš čítať v ďalšom dieli. vysvetlím to tam, lebo ako vidím väčšina ste to buď ani nepochopili ako to vlastne je alebo v tom máte zmätok :lol:
david- nie
klei- myslím si to čo napísala eva :roll:
eva píše:Mhhm.. :oops: Tak... podľa mňa áno, ale badať zmeny k lepšiemu :)

to ma veľmi teší :oops:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod savi3 » Ned 07 Sep 2008, 01:49

to je to co som ti naznacila, malo opisany dej, ja viem ako to citism chces tam nedokoncene sutuacie a sok..ale i to treba opisat aby to nebolo nedokoncene moc :wink:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 01:54

savi- ale všimni si aj to plus :lol: sú tam väčšie tajomstvá a záhady :lol:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod savi3 » Ned 07 Sep 2008, 01:55

ale ano ano su ale tie su skorej take, ze omylom, verim tomu ze i zahada sa da dokonale opisat, alle ved postupne na to dojdes
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 16:45

dnes čakajte dielik na 1200 000 000% :lol:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod Hika-chan » Ned 07 Sep 2008, 18:20

Super už sa moc teším! :D
,,Hoci je veľa ciest na úpätí kopca,
všetci čo prídu na vrchol
vidia ten istý mesiac."
Obrázok užívateľa
Hika-chan
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pon 07 Júl 2008, 00:22
Bydlisko: Žilina
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 19:38

Tak, je tu new diel. Ani som nečakal, že za 2 dni stihnem 2 diely :lol:

--------------------------------------------------------------------

6. diel – Ako to vlastne bolo? 1/2

Bolo necelých päť hodín ráno. Zobúdzal som sa na búrlivé myšlienky a nočné mory. Nemohol som zaspať. Sprevádzal ma Elin hlas. Niečo o Natashe. Nedopínalo mi, čo sa to vlastne deje. Bolo to som mnou asi na nejakej nie príliš peknej ceste. Najprv rozpad vzťahu neovládateľnosťou, neskôr pravdepodobné halucinácie ideálnej dievčiny a teraz nočné mory. Je to vôbec možné sa otočiť o 180° behom jediného dňa? Tak tu máte dôrazný príklad. Počas toho ako som nemohol zaspať mi doplo, že som zabudol ísť nakúpiť.
Už len som čakal kedy bude šesť hodín. Vtedy totižto otvárajú tunajšie potraviny. Obliekol som sa a rozhodol, že pôjdem počkať taxík pred dom.
„Prosím, kiež sa aspoň dnes na mňa nelepí smola...“ Opakoval som si asi tisíc krát dokola pred panelákom. Dlho som nečakal a už tu bol taxík.
Obrázok
Odišiel som do najlacnejších potravín v meste. Zobral som si so sebou aj nejaké potrebné predmety „pre zelenáčov vo veľkomeste“. To boli hodinky a nejaký lacný mobil. Keďže veľa ľudí tam nebolo, “nákupný proces“ netrval dlho. Bolo leto a dosť ukrutná horúčava, takže som sa rozhodol “prchnúť“ domov. Odkladal som košík s nákupom, keď niekto zaklopal.
Obrázok
Prichádzal som k dverám s nejakým zvláštnym tušením.
„Ahoj synček!“ Ostal som stáť ako zabetónovaný, keď som uvidel mojich rodičov pred mojimi dverami s ich kuframi. Dlhé sekundy trápneho ticha som prerušil až ja.
„Vypadnite odtiaľ! Tá minulosť mi zničila život! A to všetko pre vás! Mne je jedno, ak nemáte kam ísť! Zničili ste mi život! Nechcem vás už ani v sne vidieť!“ treskol som s dverami a snažil sa neoľutovať to, čo som práve urobil. Dosť dlho mi vkuse zvonil zvonček. Kašľal som na neho. Najradšej by som zabil toho, čo tam za tými dverami je. Už ma to prestávalo baviť.
„Už choďte preč! Hovoril som, že vás už nechcem vidieť!“ Kričal som na tých za dverami.
Obrázok
„Pane, tu je pracovník firmy Sťahujeme jedna radosť s.r.o. a máme vám ešte dnes zabaviť byt.“ Hovoril ten pracovník. „Tak dúfame, že máte miesto na vyspanie sa, pretože sa zabavuje kompletne.“ To slovo “kompletne“ zvýraznil tak ako keby som bol jeho nepriateľ.
„Tak počkať. To bude pravdepodobne nejaké nedorozumenie.“
„Žiadne nedorozumenie. Máme tu doklad o nezaplatení dvojmesačných účtov a nájomného. To je 2700 §. Ak hodnota nábytku bude menšia ako hodnota nezaplatená, budete musieť doplácať. A teraz už otvorte, inak budeme musieť použiť násilie.“
„Počkajte, chcem si najprv pozrieť ten doklad.“
„Aha, no nevidím tam, bohužiaľ, nič zle. Počkať! Donesiem vám vyplatený šek.“ Pobral som sa rýchlym krokom smerom do kuchynskej linky, tam mám odložené dôležité “papieriky“.
Obrázok
„Áno, je to vyplatený šek za nájomné minulého mesiaca. A to ešte máte nejaký. To je za tento mesiac. Tak to bude asi omyl. Prepáčte.“ Ospravedlňoval sa. „Prajem pekný deň“
„Zbohom!“ Už ma naštvali dnes dosť.
Zabudol som kúpiť cukor! Pôjdem si nejaký požičať od Marky. Idem otvoriť dvere, ale v tom sa zasekne kľučka. Nešlo sa to otvoriť.
„Pomóc! Pomôžte mi niekto!“ Kričal som o pomoc. Počul som kroky. Chcel som sa nazrieť cez kukátko. Nevidel som kto tam je. Priblížil sa k dverám a začal šprtať do zámky. Mal dve možnosti. Buď ma išiel vykradnúť alebo vyslobodiť.
„Kto ste?“ Nikto sa neozýval. Po dlhom čakaní zazvonil telefón.
„Ča Matt. Tu je An y. Hava lo li dlo. So zra ý. Za laj p oc.“ To bol pravdepodobne Andy. Bol nejaký vystrašený.
Obrázok
„Andy? Stalo sa niečo?“
„Havarovalo lietadlo! Nemám signál.“ Povedal už na smrť vystrašený Andy. Bál som sa.
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod eva » Ned 07 Sep 2008, 19:57

Fíha, no.. dosť dobre premyslené ale nejako som nepochopila. To tí rodičia boli pred dverami a odrazu tam bol nejaký iný chlap... Nevysvetlil si, či sa mu to o rodičoch zdalo alebo tam boli naozaj... :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod klei6 » Ned 07 Sep 2008, 19:58

Uff, som zmatena tolko sa toho stalo naraz ale to posledne bolo hrozne...dufam ze sa Andymu nic nestalo, no ale o tom vystahovani no tak joj dufam ze ho nevystahuju :D
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 20:03

klei- to bolo naschvál ;) vysvetlí sa to v 2/2
eva-
Majo358 píše:6. diel – Ako to vlastne bolo? 1/2 ...
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod eva » Ned 07 Sep 2008, 20:18

Ako to vlastne bolo?

No to sa pýtam aj ja, takže rodičia budú záhada alebo... :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 07 Sep 2008, 21:28

...alebo sa to dozviete v 2/2 :?
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod David » Ned 07 Sep 2008, 21:30

jej to je super diel len si to nemusel rozdeľovať do dvoch častí,dlhšie by to bolo lepšie :wink:
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia