Sen mať lepší život

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Aký máte názor na môj príbeh?

Super!
12
36%
Budem vedieť až po viac častiach.
15
45%
Nič moc.
6
18%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod savi3 » Štv 18 Sep 2008, 16:52

o tom to je:D:D myslis zeby som to citala keby nemas potencial? a myslis zeby som ti radila alebo kritizovala keby to nema zmysel? proste verim ze to sksusis a zacnes rozpisovat :wink:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Štv 18 Sep 2008, 21:16

olala :shock: tak to môj príbeh bol už spatrený skoro 1600 krát?!? :what:
savi- posnažím sa ;)
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod Majo358 » Ned 28 Sep 2008, 21:38

8. diel – Kto sa bojí, nesmie do lesa

Kde budem spať ja? A oni?
Preháňali sa mi celý deň dookola tie isté otázky. Rozhodol som sa to začať riešiť. Cítil som sa mierne nervózny, keď sa mi hlava naháňala za odpoveďmi a nik mi ich zatiaľ neponúkal.
”Mami! Ocko! Andy! Nelly! Poďte všetci tu do obývačky! Musím s vami hovoriť!”
Obrázok
Už celý nervózny som prešľapoval, div že som nevydupal do podlahy jarok.
Pomaly ďalej zájdeš. Tak týmto mottom sa asi riadili rodičia. Išli pomalšie ako slimák. Lenivo prekladali nohami a pätami šuchali po podlahe. Keď sa tam konečne “doplazili”, tak som neváhal a začal.
”Takže, je osem hodín, zaraz bude treba ísť spať ale tu sú iba tri miesta na spanie, ale nás ja päť. Takže, čo navrhujete?” Plesol som rukami a zamadlil nimi. Nečakal som na ich odpovede a sám som začal nahlas premýšľať. „Najprv kto bude spať na mojej, manželskej posteli.” Začal som vyrátuvat na prstoch. Dlho nám to netrvalo a logicky sme dvojicu našli – mama s otcom. Ďalej gauč. Kto? Buď ja alebo Andy. Tento problém som hodil za hlavu. Ale kde zbytní dvaja? Keď mi v hlave náhle preblyslo a návrh sa mi drel sám od seba von z úst.
Obrázok
”Viem, že by to vyzeralo otravne,” začal som mierne placho. Netušil som ako moja rodina príjme tento návrh.” ale čo keby nám pomohla suseda? Poznám sa s ňou veľmi dobre.” Myslel som Natashu. Vlastne by mi aj vysvetlila kde zmizla. Ak zmizla alebo vôbec existovala a nebola výplodom mojej fantázie. Nechal som rodinu rodinou, aby sa pokochala mojim obydlím a bez nejakého ostychu som napochodoval pred jej dvere. Opatrne som zabuchal na jej dvere, dufajúc že je doma a začal som si klopkať špičkou topánky o prah jej dverí.
Bol som si vedomí, že už je neskoro, že už je po deviatej, ale predsa som sa jej to išiel spýtať, nemal som inú možnosť.
Obrázok
„Kto je tam?” Ozval sa Natashin hlas spoza dverí potom, čo som jej zaklopal na dvere. Tak ona nebola len halucinácia! Zaliala ma vo vnútri radosť.
„Tu som ja, Matt. Potrebujem pomoc.” Začal som prešľapovať pred dverami, čakajúc na jej prívetivú tvár.
„Počkaj, hneď ti otvorím.” Pousmial som sa pri jej kladnej odpovedi a oprel sa o stenu pri dverách.
Po tom ako mi otvorila dvere, som jej začal z hurta všetko vysvetľovať.
Obrázok
Ruky mi vyleteli do vzduchu a moje slová som doprevadzal živou gestikuláciou, ktorá len prezrádzala aké emócie prežívam. Dostal som potrebu všetko jej vysvetliť, že Andy havaroval, ako sme našli Nelly a ako ma “prepadli” moji rodičia.
„A akú to vlastne potrebuješ pomoc?” Zasekla ma v polovici mojích výlevov a pozrela sa na mňa tým nechápajúcim, no milým pohľadom zároveň.
Obrázok
„No vidíš. Úplne by som zabudol." Poklepkal som si po čele a pokúsil jej vysvetliť moju hroznú situáciu." Tak ja mám u mňa len tri miesta na spanie." Na okamih som sa zasekol a zadýchal aby som nabral tú odvahu na vyslovenie mojej prosby." Nemohol by som spať u teba? Len jedna noc.” Pozrel som sa na ňu prosíkavo ako šteniatko."Viem ze to znie divne, ale...vážne to potrebujem...” Pohľad som predĺžil a potom už len čakal na svoj ortiel, odmietnutie alebo prijatie.
„Prečo nie?” Usmiala sa nejako divne. Šibalsky. Niečo mala asi v pláne, ale ja som sa stále červenal po jej náhlej súhlasnej odpovedi. „A kto sem vlastne príde?" začala rukami poklepkávať po dverách.
„Ja a jedno malé dievčatko.”
Obrázok
„Dcéra?” Prezrela si skúmavo moju tvár.
„Nie.” Rozosmiala ma. „Nevlastná sestra. Je hrozne zlatá.” V momente ako som jej zazrel v očiach drobne pochybnosti, začal som ju ubezpečovat.
„Fakt? To sa teším.” Spokojne som si vydýchol.
„No ja po ňu zájdem.” Pokojne som sa usmial na susedku a predstavil si túžobne zábavny večer strávený s týmyto dvoma babami. Mierne pobavený, ale hlavne spokojný som odkráčal po sestru.

Na druhý deň:

„Dobré ránko.” Začul som ako ma nejaký sladký hlas ťahá zo sna a otvoril som proti svojej vôli oči.
„Ááááh.” Zívol som si po noci na cudzom gauči, a hlavne mierne nepohodlnom. „Dobré ráno. Koľko to je vlastne hodín?” Otvoril som poriadne oči a poutieral si karpiny. Hneď ako som konečne videl viac ako ostro, mierne mi opadla sanka. uvidel som Natashu s novým, nádherným účesom.
Obrázok
„Desať. Vyspal si sa?” Mierne sa začervenala, keď ucítila môj uznanlivý pohľad.
„Celkom áno. Chceš sa so mnou rozprávať?" Začal som hneď priamo. Niekedy, keď si nie som istý s tým čo chcem spraviť, idem hneď na všetko priamo. "Lebo ak áno, tak radšej poďme niekde inde, žeby sme nezobudili Nelly." Pokojne som si pohladil rukami vlasy a mierne placho som si ju premeral. “Mimochodom, máš prekrásny účes. A kde by si sa to vlastne chcela ísť rozprávať?” Povystieral som sa a popukal si chrbticu, ktorá bola celá polámaná a opäť som si trochu pošúchal oči.
Obrázok
„Ja sama neviem. Do spálne?” Prstom naznačila cestu a prekvapene dostala."Ako vlastne vieš, že sa...že sa chcem rozprávať?" Zaklipkala očami.
„Dobre.” Vošiel som do spálne. Očami som ju stroho preletel a hneď mi niečo na nej bolo divné..alebo skôr na Natashe?. „A… a kde je nejaká sedačka?” mierne do mňa začala vstupovať neoistota.
„Žiadna sedačka. Sadni si na posteľ."Stroho naznačila rukou kam sa mám uvelebiť." Nikto na nej v živote nespal. No na tejto polovici, samozrejme.”Pokúsila sa ma ako tak ukľudniť, no ja som už bol v momente vyvedený z miery. Sadol som si opatrne na posteľ, no bola tak mäkká a pohodlná, že som neodolal a napriek rozpakom som si na ňu ľahol. „No tak o čom si chcela hovoriť?"pozrel som sa jej smerom."Vlastne..áno ja som sa chcel rozprávať, nie ty...”
„A čo také?” Pobavene si ma premeriavala.
„Poď sem, pošepkám ti to.” V momente ako sa rozkošnícky ku mne priblížila, usmial som sa a v hlave som sa uistil v tom, čo som chcel vykonať.
Plán za plán. No, ďalej vám to asi ani vysvetľovať nemusím, nie? Pobozkala ma, no a ja som sa tomu nebránil.
Obrázok
No vtedy sa stal menší problém. Otvorili sa dvere.
Obrázok
„Nelly. Už si sa zobudila?” Prestrašil som sa. Rýchlo som sa od Natashy odtrhol, podišiel k malej Nelly chytil ju za malú ručičku. „Tak poď, pôjdeme domov. Ahoj, Natasha! Nelly, pozdrav tetu!” Začal som sa chovať kľudne, i keď vo vnútri mi srdce bilo tak šialene, že by som najradšej už na míle ďaleko.
„Dovidenia, teta.” Pozdravila sa Nelly a išli sme domov.
Obrázok
Niekto by povedal, že som ju ťahal až násilne. No ja som si myslel, že nie.
„Áú! To bolí!” Zakričala Nelly.
„Och. Prepáč.” Pustil som jej ruku a začal si ju neprítomne šuchať.
„Matt, som hladná.” Malá zapišťstala.
„Dobre, už sme pred dverami. Hneď sa napapáme.” Strčil som kľúč do zámky, otočil som ním a dvere sa nejako príliš ťažko otvorili. „No škoda. Zase budeme musieť volať pani domovníčku. Nebolo mi to bohvie ako príjemne, ale nemal som inú možnosť.
Po uvarení a zjedení jedla so vytočil kontakt - Malá sviňa. No áno, ja ju za to považujem. S malou sme chvíľku poblbli, dojedli raňajky, keď nás prerušil zvonček na dverách. Prišla domovníčka. Po tom, ako vošla do dverí, cítil som nejaký puch.
„No fúj!” Našťastie toto som si iba pomyslel. Nie vyslovil. Keď odišla Striga som už išiel za ostatními, no opätovne zazvonil zvonček. Otvoril som dvere a zbadal som jednu osobu, čo som vôbec nečakal.
„Ela?! Ty tu čo robíš?” S úsmevom som dopovedal a nemohol som poriadne zatvoriť ústa.
Obrázok

Poračovanie nabudúce!
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod savi3 » Ned 28 Sep 2008, 21:40

uz vies cca ako to ma vyzerat snad som naznacila dobre a co to pomohla a teraz uz mozes machrovat sam :lol: :lol: som ale zvedava co ta ela:D
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 28 Sep 2008, 23:17

savi, nj :lol: a s Elou sa nechaj prekvapiť ;) no a áno, savi mi pomáhala s dielom :) ďakujem moccccccc :lol:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod tamuska » Ned 28 Sep 2008, 23:27

no uz je to lepsie :) aj konecne take vzruso ze co bude :) juj som zvedava co ela :D a co natasha :D hh
Nad alkoholom sa ešte nikomu nepodarilo zvíťaziť. Len východniarom sa podarilo remizovať.


92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
Obrázok užívateľa
tamuska
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 564
Registrovaný: Pia 28 Mar 2008, 23:01
Bydlisko: Gamesims.:P
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pon 29 Sep 2008, 07:51

super je to :lol:
ale iný záletník :D :lol:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod David » Pon 29 Sep 2008, 08:28

jj je to super :)
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Poslaťod Majo358 » Pon 29 Sep 2008, 16:56

tamuska- som rád, že sa páči :D
Maggi- tak to s tým záletníkom ma tiež napadlo, ale veď ani s jednou ešte nechodí :lol:
david- ďakujem :)
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod klei6 » Uto 30 Sep 2008, 16:30

Dobry dielik u Natashy to bo.lo riadne....a velmi by ma zaujalo co tam robi eva ci ale ci jak s aovla hmmm :oops: :oops: :oops: :oops: no ale tesiim sa na dielik
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod Majo358 » Uto 30 Sep 2008, 16:45

nepochopil som tú otázku :roll: napíš ju normálne... a inak ďakujem :D
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod savi3 » Uto 30 Sep 2008, 17:21

ja som ti vravela :lol:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Uto 30 Sep 2008, 18:46

to čo mám dnes odumretý mozog či čo, že nikomu nerozumiem :lol: hovoríte jak v hádankách :lol:
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod klei6 » Uto 30 Sep 2008, 19:13

No to je jedno hlavne ze je dobry mno ale tesim tesim na dalsi hjeh hejh :lol: :lol:
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod matus02 » Uto 30 Sep 2008, 20:06

super diel, naozaj sa velmi lepšíš ;)
:mrgreen:
Obrázok užívateľa
matus02
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 984
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 11:04
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia