No problem! - nový 8. DIEL

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Poslaťod katty » Sob 23 Aug 2008, 12:50

jeej cherry, ja tie tvoje pribehy zboznujem :love:
a tento k nim urco patri :love:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Sob 23 Aug 2008, 16:10

Páááni :o no ja vám ďakujem hrozne, toto som nečakala :heart: :)
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Sob 23 Aug 2008, 16:12

4. DIEL
Pozvanie od nesprávneho


Skôr ako som stihla hocičo povedať, Matt sa ku mne otočil a zamračil sa.
"Nie je veľmi slušné chodiť druhým do sprchy."
"Nevedela som, že si tu ty. Myslela som, že už všetci spia."
"Hmm a čo tak nabudúce zaklopať?"
"Prepáč! Už sa stalo, nehnevaj sa, hej?!"

Obrázok

Matthew sa len na mňa pozrel, dokonca sa mi zdalo, že si ma obzerá v spodnom prádle a potom sa len potichu otočil a odišiel. Brala som to ako súhlas, že sa nehnevá. Aj keď popravde som sa cítila dosť trápne, toto sa nemalo stať, nič s Mattom sa nemalo stať. Aj keď...sama som mala pochybnosti, či sa mi Matt páči, no musela som priznať, že niečo ma na ňom priťahuje...
Obrázok

„Hmm...“ povzdychla som si a vydala som sa ku sprchám.

Obrázok

Konečne som sa mohla osprchovať. Rozpustila som si vlasy a dala som si na tvár akýsi krém. Bola som hrozne unavená, neviem ani poriadne z čoho. Na to, že som tu prvý deň a že by som si tu mala oddýchnuť, som bola unavená viac akoby som robila nejakú ťažkú prácu. Zívla som a vybrala som sa do postele.

***

V centre mi to ubiehalo rýchlo. Každý deň sme niečo robili. Hrali sme na klavíri, maľovali sme, chodili sme niektorý na pláž, spoznávali sme okolie a mesto. Medzi sebou sme sa spoznávali taktiež, Sophie sa stala moja super priateľka, Peter nakoniec nie je taký outsider. Fahima je pekne rozmaznaná a stále túži po Lorenzovi. S Mattom nekomunikujem, no vidím na ňom, že sa so mnou chce rozprávať.

Obrázok

Práve bolo jedno také poobedie, skoro už podvečer. Mali sme sa rozhodnúť, či ideme do hudobnej alebo maliarskej miestnosti. V hudobnej boli skoro všetci, Fahima sa venovala harfe, Sophie a Peter hrali spolu na klavíri a Matt preberal niečo s Adele. Započula som niečo o písaní textov piesne. Vybrala som sa teda do výtvarnej miestnosti za Lorenzom a Lukom, koniec koncov, v tej hudobnej už nebolo miesto pre mňa.

Obrázok

Lorenzo sa hneď usmial a zakýval mi, keď ma zbadal.
"Ahoj Blanche." Pozdravil sa mi Luke a ďalej sa venoval svojmu obrazu.
"Ahojte." Usmiala som sa na nich.
"Ideš s nami maľovať?" opýtal sa Lorenzo. V duchu som si pomyslela, že sa dobre vtiera, ale bola som radšej ticho.
"Hej, asi áno." Podišla som k nemu automaticky.

Obrázok

"Blanche, už dlhšie sa ťa chcem opýtať, prečo sa mi tak vyhýbaš? Viem, že sme sa nerozišli zrovna v najlepšom, ale čo tak aspoň ostať priatelia?" uškrnul sa na mňa Lorenzo. Prečo vybral túto starú, mne veľmi neobľúbenú tému? Načo otvára minulosť?
"Lorenzo, ja sa ti predsa nevyhýbam." Trochu som zaklamala, no úmyselne sa mu určite nevyhýbam. To už sú len jeho dojmi.

Obrázok

Lorenzo ku mne len podišiel a usmial sa.
"Tým pádom by si so mnou išla von? Na takú, povedzme, priateľskú prechádzku." Zasmiala som sa. Vždy vedel, ako na mňa, ako ma očariť. Vedela som, že už mu nebudem nikdy veriť, že už medzi nami nič nebude, no nedokázala som ho odmietnuť. V tej chvíli mi všetko vyšumelo z hlavy. Aj Matt....

Obrázok

"Pôjdem. Kedy?"
"Hmm dajme tomu, že hneď teraz."
"Počkaj, ja nemôžem teraz, nič som neurobila. Všetci hrajú, kreslia, len ja sa flákam." Priznala som si svoju chybu.
"Neboj sa, vybavím to u Adele. Poď." Ťahal ma za sebou. Vyšli sme na chodbu Ale akosi sme sa ocitli v zlom čase na zlom mieste. Alebo žeby Fahima?

Obrázok

Hneď sa vrhla ku Lorenzovi.
"Oh, Lorí, kam ideš? Chystáš sa niekam? Idem s tebou!" skoro som sa začala smiať. Začala tam mňaukať, rozmaznaná fiflena, hneď sa mu začala vtierať.
"Prepáč Fahima, mám niečo na práci, tuto s Blanche ideme na prechádzku. Príď za mnou neskôr." Trochu ma to zarazilo, no Fahima už len zdula ústa a zišla dole schodmi.

Obrázok

Usmiala som sa na Lorenza a pokrčila som plecami. Musím uznať, že všetci chalani, čo sú tu s nami zavretí v centre majú krásne úsmevy. Z Lorenzovho padám do kolien, to je známe. Z Mattovho...odpadávam? Neviem....Lorenzo sa vydal k hudobnej miestnosti a ja za ním.
"Držím palce." Povedala som mu a rozmýšľala som, či nás Adele pustí.

Obrázok

Lorenzo vyrušil slečnu, práve niečo preberala s Mattom.
"Prepáčte Adele. Ja mal by som takú prosbičku."
"No sem s ňou Lorenzo." Usmiala sa na neho Adele. Stále sa na nás len usmieva, dokonca aj keď sa hnevá.
"Ja...viete chcel som ísť s Blanche, prejsť sa. Len sem kúsok, nepôjdeme ďaleko."
"A za dnešný deň ste niečo urobili? Obaja?" nadvihla obočie.
"Maľovali sme." Zaklamal Lorenzo.

Obrázok

"Dobre, choďte teda, ale dávajte si pozor. Už sa stmieva a aj tu po Violet City chodí po večeroch rôzna háveď." Narážala tým na rôzne gangy a skupinky, možno práve v jednej z takých "pôsobil" aj jej syn, ktorý sa zabil. Matt sa v tom otočil a prešiel okolo mňa rýchlosťou blesku, ani sa na mňa nepozrel. Čo sa to deje?

Obrázok

Za chvíľu sme už stáli s Lorenzom Pri bare U Marilyn...Bola to taká zvláštna budova, na môj vkus príliš "cukríková", celá ružová, snáď jediné pozitívum bolo auto. Auto zarazené v bočnej stene budovy. Raz si to pôjdem poriadne prezrieť. Lorenzo mi naznačil nech ideme dnu.

Obrázok

Usadili sme sa pri jednom stole blízko okna. Vo vnútri to nebolo až také zlé, spôsobovalo mi to miesto však akýsi chaos. Nebol tu skoro nikto, okrem dievčaťa, ktoré bola asi niečo ako barmanka a ešte dvaja chlapíci, ktorý prišli asi za ňou.

Obrázok

Sedeli sme už hodnú chvíľu, no dievčina sa akosi nečinila prísť za nami. Prekvapilo ma, aké je medzi mnou a Lorenzom ticho, s Mattom som sa bavila omnoho viac. A už znova boli moje myšlienky pri ňom. Prečo? Znova som však bola prerušená v snení...
"Hej! Odhodláte sa konečne prísť k nám sama alebo musím vstať?!" zakričal Lorenzo cez celú miestnosť na dievča, ktoré sedelo za pultom.

Obrázok

"Prepáčte." Povedala to na môj vkus trochu drzo, žula žuvačku ako nejaký prežúvavec.
"Čo to bude?"
"Hmm, čo si dáš Blanche?" otočil sa na mňa.
"Ja, len džús." Odpovedala som Lorenzovi.
"Tak dva krát, vás poprosím. Jahodový. A nech vám to netrvá pridlho." Zamračil sa Lorenzo. Objednal môj obľúbený, asi chcel na mňa zapôsobiť, že nezabudol. No ako som predpokladala, vypili sme džús, sedeli sme ticho, cítila som sa trápne, neviem prečo.

Obrázok

"Ideme?" Lorenzo dopíjal džús a položil na stôl drobné.
"Áno." Rýchlo som to vypila aj ja a išla som za ním von. Nemala som z toho dobrý pocit, necítila som sa s Lorenzom dobre. Síce sme chodili spolu, je to už dávno to je fakt, no necítim k Lorenzovi nič. Dokonca ani boh vie aké priateľstvo. Podviedol ma predsa, dokážem to odpustiť?

Obrázok

Len čo sme vyšli von, začal hrať na mňa divadielko. Popravde som to čakala.
"Vieš Blanche. Chápem ťa. Neveríš mi, musíš ma nenávidieť. No chcem ti úprimne povedať, že ma mrzí to čo sa stalo. Bol som hlupák, prišiel som o teba vlastnou vinou. Chápem, že mi nikdy neodpustíš, no nechcela by si to so mnou ešte skúsiť? Keď sa naše cesty takto spojili znova? Nie je to osud?"
"Pozri Lorenzo, ja...." nestihla som nič povedať, pretože....
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Sob 23 Aug 2008, 16:25

...ju pobozkal? 8) Podľa mňa áno a prišiel Matt...
Ehm.. to nič :oops: :lol:
Ale hltám diel za dielom, je to super! :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Dadul » Sob 23 Aug 2008, 16:30

Zajimavy pribeh,

jen nechapu, ze se v takovem zarizeni konaji plesy a vsichni mohou jit kam chteji....

ale jinak to neni vubec spatne :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Poslaťod Maggi » Sob 23 Aug 2008, 16:31

tiež si myslím to iste čo eva :lol:
inak diel je ako vždy užasny :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Sob 23 Aug 2008, 16:35

Dadul, vieš to nie je že psychiatria ani nič podobné :lol: nie je to drsné zariadenie pre nejakých labilných, ono je to skôr také miesto oddychu, kde by mali zabudnúť na všetko zlé čo zažili :wink:
Lenže Cherry im rada robí zle, hlavne Blanche, muhehehe :lol: :lol: ale nie, veď uvidíte...
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod Invisible » Sob 23 Aug 2008, 21:13

Super diel. :) No tiež sa teším na pokračovanie... :P A čo sa stane. :)
Our love would be forever and if we die, we die together. ©
Obrázok užívateľa
Invisible
Starec
Starec
 
Príspevky: 1697
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 18:02
Bydlisko: Zombieland
Pohlavie: Simka

Poslaťod schischa » Ned 24 Aug 2008, 20:27

ako ja sem dojdem po dnoch, diel zhltnem za dve minuty a kukam, ze kde je dalsi, a ono NIC :lol: sup sup, dalsi si prosime :D

inak je to super, ale dufam ze aj tak skonci nakoniec s Mattom :twisted: :roll: :D
Obrázok užívateľa
schischa
Starec
Starec
 
Príspevky: 1657
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:44
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Ned 24 Aug 2008, 20:35

LOL, no vy ste čísla, ľúbim vás :lol: :heart:
Tu máte diel teda (trochu suchý, ale dôležitý :-D), no ďalší len tak skoro nečakajte, snáď behom týždňa, mám doma veeeľa upratovania 8)

5. DIEL
Vyznanie


Prečo sa to musí stále opakovať? Najprv Matt, čo mi, priznám sa po čase tak nevadilo. Ale teraz aj Lorenzo, na ktorého začínam mať pomaly ale isto úplnú averziu? Nevie proste pochopiť, že sme sa rozišli, že je koniec a
že ďalšiu šancu odo mňa nedostane? Že už ho nechcem? Je temperamentný a zvyknutý, že dostane každú, ktorú chce. No mňa už nie.
“Tak a dosť!“ odsotila som ho od neho, po tom, čo sa na mňa vrhol a chcel ma pobozkať.

Obrázok

“Blanche!“ už však neviem čo mi povedal. Rozbehla som sa od neho preč. Začínalo mi už byť popravde aj trochu chladno, centrum bolo len cez cestu a ja som jednoducho začala len utekať. Môj mozog sa stopol, nohy automaticky bežali preč od neho. Nemohla som tam s ním byť. Bolo mi úplne ukradnuté, že som ho tam nechala len tak stáť.

Obrázok

Ako náhle som však prišla do hlavnej chodby, zastala som pred schodiskom. Všade bolo ticho, nikde nikoho. Zaplavila ma však vlna emócii, asi som všetko v sebe dusila už príliš dlho. To, že mi Lorenzo nedá pokoj, že som nechala chorého otca vo Francúzsku, že som vynadala Mattovi, pričom sa mi páči a teraz ma nenávidí. To, že som myslela, že tu nájdem pokoj a za dva dni samá katastrofa za katastrofou, trapas za trapasom....

Obrázok

Rozplakala som sa ako malá. Bolo mi to jedno, že tam stojím sama na chodbe, no aspoň ma nikto nevidel. Za dverami bola už tma, pomaly stmievalo. Lorenzo stále neprišiel. Začínala som sa báť, že som ho tam len tak nechala, v mojej hlave nebolo nič iné, len výčitky, aká som sprostá a neschopná ale hlavne nerozhodná. Mala som sto chutí ujsť, niekam ďaleko.

Obrázok

Čo bolo však najhoršie, počula som hore buchnutie dverí. Automaticky som sa otočila chrbtom ku schodom, niekto schádzal dole. Rýchlo som si utierala slzy, pretierala som si uplakané oči. Modlila som sa aby to nebola tá hlúpa zvedavá Fahima, alebo nebodaj Adele, to by bolo otázok...Prečo nie som s Lorenzom, prečo plačem, kde je on...No na nešťastie som úplne zabudla na Matthewa.

Obrázok

„Čo sa deje?“ opýtal sa ma a ja som sa k nemu otočila.
“Nič, čo je?“ trochu som sa na neho osopila, utrela som si opäť slzy a on len nadvihol obočie.
“Ty plačeš?“ zbadala som jeho prekvapenie. Akoby mu to prišlo ľúto.
“Nie, neplačem. Vieš, mne sa čas od času pustia slzy len tak, samé od seba.“ Zahundrala som nahnevane a smutno zároveň.
“Blanche, ja nevedel som, že tu natrafím na teba, ver mi. Bola to náhoda. Čo sa deje?“

Obrázok

„Matthew, ja nevládzem. Išla som tu s tým zámerom, že si oddýchnem, spoznám tu nových ľudí, užijem si života v novej krajine. No namiesto toho, tu natrafím na teba, zamotáš mi hlavu, stretnem tu bývalého, ktorý mi nedá pokoj.“ Znova sa mi chcelo plakať, no ovládla som sa horko-ťažko.
“Je mi to ľúto, ani ja som zrovna nezačal najlepšie, každý ma tu má za blázna a idiota, pri tom ma tu nikto nepozná. A ver mi, že nie si tu jediná s pomotanou hlavou.“ Nevedela som na čo naráža, no čosi mi hovorilo, že tým myslí mňa.

Obrázok

„Pozri, priznám sa ti na rovinu. Ak som sa ti zdal ako nemožný idiot, ja, asi to s babami neviem. Nikdy som žiadnu nemal, vždy som sa venoval len svojim záľubám, voľnému životu, škole a hlavne hudbe. No ako som prišiel sem a stretol som teba. Ja, nemôžem kvôli tebe spávať.“
Znova nastala situácia, za posledných 48 hodín už asi po stý krát, kedy som nevedela čo povedať. Matt a takéto vyznanie? Pozrel sa zahanbene do zeme.

Obrázok

„Matthew, je to úplne v poriadku, nerobíš nič zlé. Človek robí v živote veľké chyby, potom to ľutuje. No vždy sa všetko vyrieši. Nezabudni na to.“ Usmiala som sa na neho. Zabudla som na hranicu medzi nami, na to, že sme sa nebavili. Automaticky som ho objala, konečne som si mohla ja vyskúšať, aké to je vrhnúť sa na niekoho len tak. 

Obrázok

Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo, neviem ako dlho sme tam už stáli, no viem len to, že sme sa bozkávali. Nie však tak, ako na pláži. Toto bolo iné, krajšie. Teraz som si už bola istá, že Matthew mi nie je ukradnutý, že ho chcem. Vôbec ho nepoznám, neviem o ňom nič, no možno práve tá jeho tajuplnosť ma na ňom tak lákala.

Obrázok

Buchnutie nás od seba oddelilo. Otočila som sa rýchlo, Matt odo mňa odskočil najmenej o päť metrov nabok. Vo dverách stál Lorenzo, nevyzeral nadšený. Mračil sa na mňa, no ešte viac na Matta. Podišla som k nemu a on na mňa hneď vybehol.
“Mala si mi povedať, že je to kvôli nemu!“ ukázal prstom na Matthewa.
“Lorenzo prestaň! Povedala som ti, že je medzi nami koniec, nevrátim sa k tebe, pochop to! A ocenila by som, keby si nehovoril nikomu nič, nemusí každý hneď vedieť...“

Obrázok

„Uhni mi!“ sotil do mňa, Matt sa chcel hneď k nemu vrhnúť no zastavila som ho a pohľadom som mu naznačila, že to nemá význam. On len prikývol. Dívala som sa za rozzúreným Lorenzom, ako ide hore schodmi a dupe po schodoch. Modlila som sa, aby to nikomu nevykecal. Chcem, aby všetko medzi mnou a Mattom ostalo v tajnosti.

Obrázok

„Čo teraz? Nebude ťa vydierať?“ myslela som na to aj ja, hneď ako som pochopila, že nás Lorenzo videl a že nechcem aby to nikomu povedal. No bola som v rozpakoch.
“Nie, nebude.“ Usmiala som sa na Matta.
“Úsmev ti pristane omnoho viac.“
“Ja viem...Počúvaj Matt, zajtra o polnoci, vo výryvke.“ Vyšlo to zo mňa automaticky, oznámila som mu to a vybrala som sa hore do svojej izby. Nepobozkala som ho, utekala som hore. Na jednej strane som sa cítila ako vo sne, to s Mattom, nepochopiteľné. No na druhej strane, ako zo zlého filmu...

Obrázok

Všetko mi pripadalo, akoby som bola Isolda a Matthew Tristan, akoby sme museli tajiť niečo medzi nami. V podstate to bola pravda, keby sa to všetci dozvedeli, mňa by už naozaj považovali za fľandru, hlavne taká Fahima. A Matthew? Bol by ešte väčší čudák, za akého ho pokladajú teraz...
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Ned 24 Aug 2008, 20:47

Júj, toto je supiš príbeh :D :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod schischa » Ned 24 Aug 2008, 21:01

HA! JA SOM TO VEDELA!!! :lol: ale ano, dobry diel, a nebol nudny :P
Obrázok užívateľa
schischa
Starec
Starec
 
Príspevky: 1657
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:44
Pohlavie: Simka

Poslaťod katty » Ned 24 Aug 2008, 21:34

toto vobec nebol nudny diel :)
praveze najlepsi :wink:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod emma1 » Ned 24 Aug 2008, 21:37

diley su krasne a pribeh tiez.uz sa tesim na polnoc a vyryvku :lol: :love:
Obrázok užívateľa
emma1
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 18:50
Bydlisko: RS

Poslaťod Maggi » Ned 24 Aug 2008, 21:55

diel je vážne super :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť