No problem! - nový 8. DIEL

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

No problem! - nový 8. DIEL

Poslaťod XCHERRYX » Pia 22 Aug 2008, 21:15

Na úvod chcem povedať, že tento príbeh mám už rozrobený na jednom blogu (prepáčte za tie podpisy, no raz mi už príbeh niekto skopíroval), kde som ešte s dvoma holkami. Už mám viac dielov nachystaných dopredu, budem vám ich sem pomaly dávať. Mrzí ma, že som musela stopnúť príbeh "Nebezpečná láska", no už po XY-tý krát mi zblblo Sims, stratila som všetko. Teraz by to už malo byť vyriešené, dúfam. :roll: Každopádne, tiež dúfam, že sa vám to bude čítať dobre, dej nie je nejaký príliš zložitý, taká oddychovka skôr asi. Dobre dosť kecania, tu už príbeh....

1.DIEL (úvod)
Ťažká minulosť

Tak toto som ja. Vlastne MY. My, ľudia bez akejkoľvek budúcnosti, bez akejkoľvek prítomnosti a existencie, len my a naša minulosť. Sedíme tu v spoločenskej miestnosti budovy NCSE (Nápravno-náučné centrum stratených existencií). Meno tejto "školy" znie síce hrozivo, ale cítim, že som medzi svojimi. Nie sme blázni, možno okolie nás tak považuje (považovalo), ale chcem aby sa to odteraz zmenilo. Tu začínam nový život. Ďaleko od domova, od všetkých. Tu vo Violet City (Fialové mesto).

Obrázok

Dúfala som, že tu stretnem nových ľudí, podobných mne. No prvý dojem ma sklamal. Zistila som, že o pár metrov vedľa sedí môj bývalý, ktorý ma podviedol, pretože je neprekonateľný sukničkár. To však nie je všetko. Pani Robinsová, riaditeľka a zároveň jediná "učiteľka" tohto centra nás vyzvala, aby sme niečo o sebe prezradili a vyrozprávali svoje problémy. Zarazilo ma však všetko. Príbehy týchto ľudí...

Obrázok

Ako prvá nám o sebe niečo prezradila samotná riaditeľka...

Obrázok

"Vítam vás v centre. Som slečna Adele Robins, centrum som vybudovala za vlastné náklady. Keďže sama som si prežila peklo so svojim synom Tomom, ktorý sa nechal zviesť na zlé chodníčky a doplatil na to smrťou. Chcem pomôcť mladým ľuďom, ktorý majú život ešte len pred sebou. Preto sa nebojte medzi sebou komunikovať a navzájom si pomáhať." Na všetkých sa srdečne usmiala a vyzvala nás k rozprávaniu.

Obrázok

Môj starý známy Lorenzo (22). Áno, to je ten bývalý o ktorom bola reč. Nechápala som, prečo sem prišiel, načo mu je centrum tohto typu, keďe on je nafrňaný frajer a má čo chce. Ako dôvod uviedol "zlomené srdce", krádeže áut a trauma z detstva. Chcelo sa mi smiať, možno aj zaplakať.

Obrázok

Vedľa Casanova si sadla Fahima Aziz (19). Trošku rozmaznaná sa mi zdá, jej otecko je nejaký ropný magnát, mamička modelka (samozrejme od otecka o 20 rokov mladšia) a peňazí majú viac ako americký prezident. Vyspovedala sa, že mala problémy s anorexiou a prostitúciou. Super.

Obrázok

Luke (20) sa mi zdá celkom sympatický, vtipný a výrečný. Má trochu vyššie sebavedomie. Miluje tanec, v minulosti mal opletačky s políciou kvôli drogám a pouličným súbojom. Prezradil o sebe, že v najväčšej nirvane je keď je na surfe a na veľkých vlnách.

Obrázok

Moja spolubývajúca Sophia (23). Je tu z nás najstaršia. Napriek tomu, že nedokončila vysokú, stala sa z nej úspešná advokátka, silná workoholička. Bola sama, bez muža, opustená, upadla do ťažkých depresií a chcela si zobrať život. Dostala však šancu, osud nechcel aby odišla, tak je tu medzi nami. Zdá sa mi byť vcelku inteligentná a milá.

Obrázok

Chudák Peter (21). Nepochopený outsider, ktorý nikdy nemal žiadneho blízkeho priateľa. Spolužiak na strednej o ňom vyhlásil, že má AIDS a odvtedy to s ním išlo dolu vodou. V živote nemal ženu, stále je sám a bol aj na liečení. Alkoholizmus...Je mi ho dosť ľúto, dúfam, že tu sa uchytí lepšie.

Obrázok

Čakali sme, kým prehovorí mladý, záhadný muž, no akosi sa k tomu "nedokopal". Ležal zasnívaný na zemi, nevnímal okolie. Samá tajomnosť tento mladík s roztrhanými nohavicami.

Obrázok

No a nakoniec ja. Blanche Moore (20), pôvodom Francúzka. Po dokončení strednej som bývala sama s otcom, keďže moja matka tragicky zahynula. Aby toho nebolo málo, sestru znásilnili a ona otehotnela. Každý deň sa hádala s otcom, ja som len ticho plakala. Ona si dieťa chcela nechať, otec jej vnucoval interupciu. Bolo toho na mňa priveľa. Traumu vlastne ani nemám, možno som chcela ujsť pred realitou.

Obrázok

Keď som čo-to o sebe prezradila, ako náhle som povedala poslednú hlásku, záhadný mladík sa postavil. Slečna Robins zdvihla pohľad a pousmiala sa. Ten chalan ani brvou nepohol, stál tam s gitarou na chrbte a mal namierené preč. Adele však k nemu pristúpila a zabránila mu v odchode.

Obrázok

"Drahý pán Brooks. Smiem vedieť kam máte namierené?" odvetila s veseloťou v hlase a usmiala sa na neho.
"Preč."
"Kam preč? Neprezradili ste nám nič o sebe Matthew. Prečo?"
"Na to vám kašlem. Som tu z donútenia. Som iný ako vy. A teraz uhnite." Zamračene prešiel okolo slečny Adele a vybral sa von z miestnosti. Všetci sme ostali zarazene sedieť.

Obrázok

"Toto bude ťažký oriešok." Slečna Adele nedala na sebe znať ani náznak prekvapenia, stále ostávala optimistická. Ja som však uznala, že má pravdu. To teda bude ťažký oriešok...
Naposledy upravil XCHERRYX dňa Ned 04 Jan 2009, 23:38, celkovo upravené 1
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod katty » Pia 22 Aug 2008, 21:25

ten citam cherry :wink: je vybrny :wink:
Láska je ako príklad z matematiky... počítaš... zmýliš sa... chceš sa opraviť ale už je neskoro... zvoní
○ Deviant ○
Obrázok užívateľa
katty
Starec
Starec
 
Príspevky: 2814
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 23:39
Bydlisko: Ehm...
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Pia 22 Aug 2008, 21:31

2. DIEL
Poď na párty!


Ráno mi dopadali slnečné lúče slnka cez okno priamo do tváre. Prebudila som sa a zistila som, že Sophiina posteľ je už ustlaná. Pozrela som na hodiny a bolo už skoro desať. Zdola sa ozýval hluk, určite boli už všetci pri stole na raňajkách. Keď som hodila niečo na seba a zišla som dole, zistila som, že zdanie ma neklamalo. Slečna Adele už ukladala na stôl taniere.
Obrázok

Niečo ma však zarazilo. Peter. Sedel sám, ďalej od všetkých. Oni mu vytvorili niečo ako samotku? Chcel byť sám z vlastnej vôle? Stane sa z neho outsider aj v tomto nápravnom centre? Neušiel mi ani Fahimin úškrn, keď zbadala môj pohľad. Môže snáď za to ona, že je Peter na samotke? Nečudovala by som sa.

Obrázok

Z premýšľania o Petrovom probléme ma však vytrhol Lorenzo.
"Ahoj zlato. Nesadneš si ku mne? Mám tu ešte voľné." Ukázal voľné miesto po svojej ľavici. Prekvapilo ma, že to hovorí úplne vážne. Idiot. Myslí si, že ho stále milujem a že som tu asi kvôli nemu. Všimla som si tiež nenávistný pohľad, ktorý na mňa Fahima hodila.
"Nie ďakujem. Nechcem si predsa skaziť chuť do jedla." Odpovedala som mu trochu drzo, ja viem, ale nemohla som si to odpustiť. Sadla som si ku Sophii.

Obrázok

"Kde je vlastne ten, hmm Matthew?" ozvala som sa a čakala som, kým mi niekto odpovie. Keď som videla, že asi nikto nevie odpoveď na túto pomerne ťažkú otázku, ozvala sa Adele.
"Viete slečna Moore, toto je nápravné centrum. Pána Matta nemôžem do ničoho nútiť. Očividne chce byť sám, zamestnaný možno len svojou gitarou." Pousmiala sa na mňa a ja som len prikývla.

Obrázok

"Skoro by som zabudla decká!" ozvala sa znova Robinsová.
"Na dnes som usporiadala v tanečnej sále niečo ako spoznávací večierok. Bude to však viac-menej ples, preto sa prosím snažte vystrojiť čo najhonosnejšie. Dámy, pokiaľ to pôjde. Nejako pekne sa tu s pánmi popárujte. A nevečerajte, o jedlo je postarané. Dostavte sa prosím okolo ôsmej." Večierok? Ples? Oh nie, tam ma nikto nedostane...

Obrázok

Ako náhle nám to Adele oznámila, Peter sa zdvihol zo stoličky a potichu odišiel preč z kuchyne. Na to sa Fahima na neho pozrela a potom sa otočila na slečnu.
"A čo on? Kto pôjde s ním? Pochybujem, že s ním niektorá z nás pôjde." Začala sa vyškierať a ja som sa na ňu hrozne zamračila. Aká krava!
"Pokojne Fahima. Ja sa Petra ujmem." Uistila ju slečna Robins a odprisahala by som, že tá namyslená fiflena si ešte vydýchla.

Obrázok

"Dámy, ak nás ospravedlníte. Chceli sme si ísť zasurfovať." Vstal od stola Lorenzo s Lukom. Lorenzo sa nezabudol na mňa usmiať, kedysi sa mi z jeho úsmevu podlamovali kolená. Fahima zažmúrila oči a zdula pery. To je vážne taká naivná?!

Obrázok

Samozrejme netrvalo dlho a Fahima vstala tiež. Zrejme nemohla vydržať v mojej spoločnosti, istotne si myslí, že mienim s ňou súperiť o Lorenza a že som jej sokyňa. Tiež si určite spomenula, že má v skrini mini bikinky, ktoré musí pred "chlapcami" patrične odprezentovať. Trochu som si vydýchla. To dievča arabského pôvodu akosi nemusím.

Obrázok

Hneď som využila toho, že sme ostali s Robinsovou samé.
"Slečna, prečo sedel Peter sám od všetkých? Vám nevadí, že sa aj tu môže z neho stať outsider? Zničí ho to!" začala som trochu zhurta, no akosi mi je toho chalana naozaj ľúto.
"Nebojte sa Blanche, prišiel za mnou večer, či by nemohol mať v kuchyni vlastný stôl. Zariadila som mu to zatiaľ provizórne. No vieš...on nechcel byť pri ostatných. Neviem prečo, ale nechcel."

Obrázok

Cítila som sa hlúpo, že som na ňu tak vyštekla. "Ja...prepáčte, nevedela som." Povedala som potichu no Adele ma omráčila svojimi slovami.
"Blanche choďte s Mattom! Choďte s ním na ten večierok. Prosím." Nechápavo som na ňu vyvalila oči, dokonca aj Sophie sa zasmiala. Prečo by som mala ísť s tým psycho chalanom, ktorý nie je ani schopný prísť k nám na raňajky?
"Blanche, prosím vás o to. Ten chlapec je až príliš sám."
"No, možno nemá záujem byť s ľuďmi, podobne ako Peter."

Obrázok

"Myslíte si, že by išiel s Blanche? Nič v zlom Blanch, ale myslím, že človek ako Matthew ma názor na ľudí ako je malá, krásna, vyfintená blondýnka svoj názor." Pousmiala sa Sophia. Ja som sa na ňu otočila, spočiatku naštvaná čo to hovorí, no potom som sa zamyslela, že má vlastne pravdu. "Ospravedlňujem sa, ale musím ísť hore, nájsť nejaké šaty, všetky som uložila na spodok skrine." Sophia vstala od stola a už jej nebolo. Ostala som s Adele sama.

Obrázok

"Pozri sa na to dievča. Načo som robila tie raňajky, keď nikto to nejedol? Aspoň ty sa najedz." Vyzvala ma do jedenia a potom pokračovala o Mattovi. Nemala som veľmi náladu rozprávať sa o ňom.
"Blanche. Sľúbiš mi to? Pôjdeš s ním?" pozrela mi do očí a uvedomila som si, že mi tyká. Nechápem prečo na tom tak trvá. Prečo jej tak záleží na tom, aby som s ním išla.
"Ja, pokúsim sa. No nič nesľubujem. Prečo na tom tak lipnete?"
"Chcem, aby ste sa tu všetci medzi sebou spoznali. Komunikácie a vzťahy, to sú tie veci, ktoré potrebujete. Ktoré vám chýbajú. A Matthew ich potrebuje najviac. Teraz ma ospravedlň, musím ísť ešte do kancelárie spísať vaše zoznamy."

Obrázok

Potľapkala ma po pleci a vložila do mňa nádeje. Myslím však, že falošné. Nemám chuť ísť s ním. Nechcem. Ostala som v kuchyni sedieť ešte sama, v ušiach mi zneli jej slová
"Matthew ich potrebuje najviac..." som presvedčená, že jemu stačí k životu gitara, tmavá miestnosť, zavreté okná, ticho a samota.. Keby chcel, komunikuje s nami aj sám.

Obrázok

"Čo tu robíš?!" vyľakala som sa, keď som ho zbadala pred sebou. Vyhúkol na mňa, akoby mi čítal myšlienky, akoby vedel, že som rozmýšľala nad ním.
"Hmm ty vieš byť teda milý. Dobré ráno." Pozdravila som sa, usmiala som sa, no on ostal chladný, len si sadol na stoličku.
"Myslel som, že už tu nikto nebude. Chcem byť sám."
"Tak a teraz ma počúvaj! Pozri sa, sme tu zavretý siedmi ľudia. Nemáš šancu sa nám vyhýbať. Nikto nie sme nadšený, že sme zrovna v takomto centre. Ale musíš sa s tým vyrovnať." vliala sa do mňa zlosť. Čo si o sebe vlastne myslí?

Obrázok

"Že mi dáva ponaučenia bytosť zrovna ako ty!" bytosť ako ja?! Čo tým do pekla myslel? Je to idiot.
"Mimochodom dnes je ples. O ôsmej príď, ak chceš. Má to byť spoznávací ples, mal by si prísť, urobíš tým slečne Adele radosť." Povedala som mu to chladne, ide z neho taká zlá atmosféra, že sa to asi prenáša z neho ny všetkých ostatných v jeho blízkosti.

Obrázok

Všimla som si však, že som mu tým vyrazila dych. Ostal akýsi prekvapený, vyvalil oči a zabehol mu aj ten tuniakový sendvič.
"Ples? Prečo? Ty ideš?" prekvapilo ma to, zrazu aký je chlapec výrečný. Rozhodla som sa však, že teraz sa na tajnostkára zahrám ja.
"A mala by som ísť? Plesy nemusím." Odvrkla som mu a odhryzla som si aj ja, nech už dám trochu úcty Adele, keď sa s tým jedlom paprala.

Obrázok

"Je to tvoj problém." Už znova nahodil tú svoju tajomnú tvár, no cítila som, že chce aby som tam prišla. Jeho problém je, že nevie dávať pocity najavo.
"Dobre. Ako vidím s tebou normálna reč asi nebude. Prajem pekný zvyšok raňajok." Vstala som od stola. Nemá zmysel sa dohadovať s tým imbecilom, ktorý si o sebe myslí, že je boh, na všetkých sa díva zhora a predstavuje si, že chodí po tejto zemi asi sám.

Obrázok

Neodpovedal, ani sa neobzrel. Mala som krátke šortky, vysoké podpätky a opálené nohy. Nepozrel sa. Je snáď na chlapov?!
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Pia 22 Aug 2008, 21:54

Taký nezvyk ten ústav :roll:
Čo ja viem... pekne napísané, tvoje príbehy milujem najviac zo všetkých. No.. som ale zvedavá ako sa to vyvinie :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pia 22 Aug 2008, 22:01

tiež mám veľmi rada všetky tvoje príbhy, vždy originálne skvelo napísané a nafotené, tento nie je žiadna výnimka :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Christina » Pia 22 Aug 2008, 22:02

skutocne zaujimavy pribeh :wink: som zvedava ako to dopadne, uz sa tesim na pokracko :yes:
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new. A.Einstein
http://thelittlewriter-kp.blogspot.sk/
Obrázok užívateľa
Christina
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Ned 18 Máj 2008, 14:02
Bydlisko: Za pocitacom

Poslaťod Invisible » Pia 22 Aug 2008, 22:34

Perfektný príbeh, dej a aj fotky!! Super. :)
Our love would be forever and if we die, we die together. ©
Obrázok užívateľa
Invisible
Starec
Starec
 
Príspevky: 1697
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 18:02
Bydlisko: Zombieland
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pia 22 Aug 2008, 22:57

xcherryx zase ďalší z tvojich úžasných príbehov :) krásne fotky a hlavne napínavý dej :wink: už sa teším na pokračovanie
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Pia 22 Aug 2008, 23:05

3. DIEL
Nečakaná reakcia


Keď som sa vrátila z "výdatných" raňajok strávených vo veľmi príjemnej spoločnosti do izby, našla som tam Sophie v akomsi veľmi zničenom a zúfalom sede. Podišla som k nej a potichu som sa na ňu pozrela.
"Čo sa stalo? Prečo tu sedíš ako kôpka nešťastia?"
Obrázok

"Vieš..." pozrela sa na mňa akosi previnilo.
"No tak Sophie! Už sa vymáčkni, nemám na teba celý deň!" povedala som trochu podráždene. "Ani ja nemám celý deň na vyberanie správnych šiat! Proste si nemám čo obliecť!" priznala, prečo tam tak skleslo sedela. Ona ten večierok zobrala tak vážne?

Obrázok

Trvalo dosť dlho, kým som pomohla Sophie vybrať nejaké šaty. S ničím nebola spokojná, tam jej vadila farba, tam strih a dĺžka, inde mašľa...už mi to liezlo na nervy, no vydržala som. Nakoniec si aj tak obliekla obyčajné dlhé čierne šaty. Neviem koľko šiat skúsila, ani ako dlho jej to trvalo. Ešte sa maľovala, chcela som jej urobiť účes, no nechcela. Pozrela som na hodiny a s hrôzou som zistila, že sú tri!

Obrázok

"Blanche, veľmi ti ďakujem. Si skvelá!" otočila sa na mňa Sophie a usmiala sa. Potešilo ma to. "Sophie prosím ťa, to nestálo za reč."
"Priznám sa ti. Je to pre mňa vcelku dôležité. Idem na ten ples s Lukom." Skoro mi zabehlo! S Lukom? Prečo? Sophie? Je od neho staršia, to nevadí...ale ona a Luke?!
"Eh, no...." nevedela som čo povedať.
"Ty sa netešíš so mnou?" pozrela na mňa prekvapene.
"Ale jasné, že teším!" zaklamala som trochu, popravde bola som zaskočená. Ešte sme dosť dlhú dobu trkotali u nás v izbe o mužoch, večierku, hudbe, šatách, minulosti...Sophie sa potom vybrala na večierok a mňa nechala v izbe samotnú...

Obrázok

A to nemala robiť...Rozhodla som sa ísť na večierok. Vlasy som si zaplietla do akéhosi provizórneho vrkoča s kvietkami, hodila som si najkrajšie šaty, ktoré som našla a trochu som sa namaľovala. Cítila som sa zvláštne, brušná nervozita samozrejme nechýbala. Hodinky ukazovali niečo pred ôsmou. Dnešný deň ubehol priveľmi rýchlo.

Obrázok

Pomaly som zišla dole. Na moje prekvapenie večierok bol v plnom prúde, začal sa asi skôr. Slečna Adele sa venovala Petrovi, tak ako sľúbila. Fahima sa zase venovala Lorenzovi. Vlastne sa na neho lepila. Prebehol mnou akýsi blesk. Neviem ani prečo, dúfam, že to nebola žiarlivosť. Nie! Nemohla byť, Lorenzo je blbec. Asi....

Obrázok

Na druhej strane miestnosti sedela za stolom Sophie s Lukom. Boli spolu celkom zlatí, ponorení do rozhovorov. Mne však padol zrak do rohu miestnosti. Stál tam Matt, očividne nahnevaný, ba až znechutený. Je to vážne divný človek. Myslím, že mi dá zabrať nájsť si k nemu tú správnu cestu.

Obrázok

"Ty si prišla?! A čo to máš...na sebe?" spočiatku som myslela, že žartuje, no on to myslel vážne! To je idiot, bože. Je nemožný.
"Šaty, nemyslím, že je to také ťažké poznať. Bol by si radšej keby som prišla nahá?" asi som to prehnala....Nie neprehnala! On zostal ticho stáť.
"Čo ideme robiť?" opýtal sa ma tým jeho kamenným výrazom. Je to strašné, nevidím mu do duše, je taký chladný.

Obrázok

"Žeby tancovať?" nadvihla som obočie a snažila som sa nahodiť čo najzačudovanejšiu tvár. Dať mu trochu najavo, že je blázon.
"Šibe ti? Ja netancujem." Rýchlo ma uzemnil. Ja som len prikývla a prevrátila som očami.
"A čo chceš teda robiť?"

Obrázok

"Vieš, ja sa chystám prejsť. Ak chceš poď aj ty. Chystám sa na pláž, ktorá je hneď oproti." Prejsť? Preboha! S ním? Neviem...
"No, a to sa chceš akože kúpať?" táto otázka asi nemala padnúť.
"Bože, vážne si myslíš, že sa chcem kúpať?" pre zmenu nadvihol obočie on a vydal sa k dverám. Dal mi jasne najavo, že si myslí, že som "natvrdlá". OK. Chce vojnu, bude ju mať. Dobehla som ho, dokonca som ho aj predbehla. Vyšli sme von, slnko už pomaly zapadalo.

Obrázok

Vyšli sme pred dvere. Naskytol sa mi pohľad na pláž, keď som sem prichádzala prvý krát, ani som si ju poriadne nevšimla. Dostala som trochu strach. Matthew a ja, bola som veľmi zvedavá o čom sa budeme zhovárať. Bol podivný, to je fakt. No nebol škaredý, to som musela tiež uznať. Žeby však prejavoval nejaké sympatie aj ku mne, to sa mi naozaj nezdalo.

Obrázok

Prešla som cez cestu a Matt išiel za mnou. Boli sme ticho, vlny v zátoke občas narazili na skaly. Pláž bola dosť rozsiahla, nebolo na nej nikoho. Prešla som ku plážovým sedačkám no nesadla som si. Matt prišiel ku mne. Na moje prekvapenie, sme sa začali celkom normálne rozprávať.

Obrázok

"Povieš už aspoň mne, prečo si vlastne tu? V tomto centre? Aká je tvoja minulosť?" konečne nadišla chvíľa niečo sa o ňom dozvedieť.
"Vieš nechcem rozprávať o svojej minulosti."
"Každý sme o sebe niečo povedali. Nevieme o tebe nič!" nahodila som trochu nahnevaný tón, že je to nefér, no zasmiala som sa.
"No keď to chceš vedieť...."

Obrázok

"Zabil som päť ľudí, som nájomný vrah." Povedal to celkom vážne s tou jeho kamennou tvárou, že som spočiatku uverila, zľakla som sa a vytreštila som oči.
"Neboj sa." Zasmial sa. Toto je asi historický okamih. Matthew sa zasmial. Ja, skoro som odpadla. On má neuveriteľne krásny úsmev. Škoda.
"Prisahám, som čistý. Možno až príliš." Tu poznámku som veľmi nepochopila, no nechala som to tak. Vtom ma však začalo niečo štekliť na ruke.

Obrázok

Bol to nejaký hmyz. Chcela som ho odohnať, no stihlo ma to uštipnúť.
"AU!" skríkla som a automaticky som si chytila ruku.
"Čo sa deje?" opýtal sa Matt. Úsmev už však zmizol, znova len tá jeho bezvýrazová tvár.
"Niečo ma uštiplo." Pozrela som sa na ruku a všimla som si červený štipanec, ktorý poriadne bolel. To, čo sa však stalo potom bolo neskutočné. Nečakala som to, bol to šok a prekvapenie, myslela som, že odpadnem. Chcelo sa mi zasmiať.

Obrázok

"Čo...? Čo to robíš?" pozrela som sa nechápavo na Matta, ktorý mi zobral poštípanú ruku a začal mi fúkať na miesto, kde mi navrel červený pupák.
"Ošetrujem ťa."
"Ja...prečo?" dívala som sa na neho nechápavo. Musela som však uznať, že nepríjemné to nebolo.
"Nechceš?" škoda len, že je taký nevýrečný.

Obrázok

"Ale teraz vážne. Prečo si to urobil?" pozrela som sa na neho vážnym pohľadom, keď prestal. Trochu sa pousmial. Bála som sa jeho odpovede.
"Neviem. Popravde, išlo to tak automaticky. Nie si rada, keď niekto prejaví niečo spontánne? Bola by si radšej, keby som sa na teba vrhol ako ten...Lopez, či ako sa to volá?" nadvihol obočie. "Lorenzo..." opravila som ho. "Vieš, nevadilo mi to, len...."

Obrázok

Umlčal ma rýchlo a náhle. Vrhol sa na mňa ako vlk na srnu. Alebo ako to pred tým spomenul, Lorenzo. Poriadne som nevedela, čo sa deje okolo mňa, vnímala som iba jeho telo na mojom a jeho bozk, ktorý bol veľmi....ako by som to vyjadrila správnym slovom..."drsný".
"Prestaň!" odsotila som ho od seba a zamračila som sa.

Obrázok

"Ja, prepáč, nemal som." Povedal to akosi previnilo, prišlo mi ho trochu ľúto.
"Čo robíš? Zbláznil si sa? Ty si tuším naozaj idiot! Ovládaj sa! Čo si vlastne o sebe myslíš? Nechceš ma tu ešte náhodou...?" bola som taká nahnevaná strčila som do neho najmenej tri krát, videla som jeho vystrašenú tvár. Chudák, bolo mi ho veľmi ľúto, ale môj hnev bol akýsi silnejší a v tej chvíli som si to neuvedomila.

Obrázok

"Jasné, mohol som si myslieť, že si jedna z tých peroxidových blondínok, ktoré letia na frajerov ako je ten Lorenzo. Rozumiem, že dievča tvojich hodnôt by nechcelo mať nič spoločné s takým, ako som ja, nebodaj Peter. Myslel som si však, že ty môžeš byť iná. Správala si sa inak, no asi si len obyčajná...ale nič, kašli na to." Otočil sa a odišiel. Ostala som tam stáť ešte hodnú chvíľu. Má pravdu, chudák, čo vlastne ale chcel? Čo vlastne cíti? Nemohla som to čakať.

Obrázok

Vrátila som sa hore do izby. Bola už tma, Sophie už spala. Škoda, chcela som jej všetko vyrozprávať, no budiť som ju už nechcela. Vyzliekla som si šaty. Musela som ísť do kúpeľne, osprchovať sa. Cítila som sa akosi zvláštne, sama sebe odporná. Vydala som sa do sprchy len v spodnej bielizni, predsa už všetci spia.

Obrázok

Keď som však vošla do kúpeľne, zhrozila som sa. Matt práve vyšiel zo sprchy a stál tam len v uteráku. Našťastie bol otočený chrbtom ku mne, no očividne započul, že niekto vošiel, pretože sa otočil. Zamrzol mi úsmev na tvári a ja som len premýšľala nad tým, keby som mohla dnešný deň vymazať zo života. Svojho i Mattovho. Teraz ma však čaká ďalšia skúška s týmto podivným človekom. Nadýchla som sa a vošla som dnu...
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod XCHERRYX » Pia 22 Aug 2008, 23:07

Ďakujem, hrozne ma tešia vaše komentáre ( a hlavne bavia :lol: dávajú mi chuť a silu!). Dnes som pridala 3 diely, zatiaľ mám celkom 4, ďalší vám sem dám zajtra, no rozhodla som sa, že najskôr budem dávať diely sem, až potom na blog, aby ste si nečítali dopredu :P :lol:

ale ešte raz veľmi všetkým ďakujem, že čítate :heart: :)
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.

but I always say,
one's company,
two's a crowd,
and three's a party.
Obrázok užívateľa
XCHERRYX
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 633
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:34
Pohlavie: Simka

Poslaťod klei6 » Pia 22 Aug 2008, 23:18

Super hlavne to posledne heh no nemusela na neho as tak vybehnut aj ja ho lutujem ale no vazne tento pribeh je super no paci sa mi aj vo fotkach a aj v pisani naozaj super
Time is an illusion.
Obrázok užívateľa
klei6
Starec
Starec
 
Príspevky: 1821
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 02:03
Bydlisko: Tam kde su moji priatelia,rodina a FUNRADIO

Poslaťod Invisible » Pia 22 Aug 2008, 23:21

Aj tento diel bol super. :o A teším sa na pokračovanie!! :)
Our love would be forever and if we die, we die together. ©
Obrázok užívateľa
Invisible
Starec
Starec
 
Príspevky: 1697
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 18:02
Bydlisko: Zombieland
Pohlavie: Simka

Poslaťod schischa » Sob 23 Aug 2008, 00:11

jeeej, tak tento pribeh sa mi sakra lubi :shock: :D chudak Matt :cry: ale no dufam ze sa to vyvinie podla mojich predstav :lol:
Obrázok užívateľa
schischa
Starec
Starec
 
Príspevky: 1657
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:44
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Sob 23 Aug 2008, 11:53

Jéj, tento diel bol dobrý. Naša XCHERRYX sa vrátila... :) :oops:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Catqa » Sob 23 Aug 2008, 12:22

povodne som nemala v plane citat tento pribeh, chcela som precitat iva par viet a nechat to tak...ale ako som sa dot toho zacitala...ja to zerem :shock: az ked som docitala poslednu vetu som zistila, ze som nacapena na monitore :lol: ale Matt je ozaj fesak...som zvedava ako to vdopadne v tej kupelni :wink:
Obrázok užívateľa
Catqa
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1959
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 23:30
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia