Život slečny Petersonové

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Pia 14 Dec 2012, 19:05

9.DÍL
Nakoupil se nějaký alkohol a jelo se tedy k jeho sestře a švagrovi. Romana nás uvítala s tím, že si ihned převzala Damiána.
Obrázok

"Tak tě vítám u nás, jak že se jmenuješ?" začla.
"Jsem Nika" odpověděla jsem stydlivě.
Chvíli ta stydlivost ještě přetrvávala, ale později opadla.
"Tak si tu sedni.." usmál se Jirka.
"Jo..no..děkuji"
"Víš co je nejlepší?"
"Ne?" zasmála jsem se.
"To, že Romana si pořídila dítě s Lukášem a ještě jí nebylo ani 18... fracek mrňavej" rejpnul si.
"No hlavně, že ty jsi lepší.." zakřenila se vedle nás.
Obrázok

Smála jsem se, koukám, další z vtipálků. Sourozenecký škádlení. V dnešní době už je skoro normální, že si děti pořizují děti. Takže mě to ani nepřekvapovalo.
"Tak se koukneme na nějakej film ne? Nebo ty pospícháš domů, Nik?" optal se.
"Nepospíchám.."
"Tak.. co třeba Jackass?" otázal se.
"Třeba.." odpověděla jsem.
"Ale stiš si to..a když tam bude nějaká hnusná scéna, rozhodně na mě nevolej!" zasmála se Romana.
Oba jsme se na sebe usmáli a koukali. Vtipné scénky tam byli, jeho smích mě hřál na duši, já jsem byla taková zaprdlá pořád. Ale musím uznat, že některé scénky mě fakt rozesmály. Kdysi jsem na to taky koukala s tou onou osobou. Ale už je to pryč.. nemůžu nad tím furt přemýšlet.
Myšlenky jsem rychle zahnala.
Alkohol dělal své a já se odebrala, že půjdu na záchod. V tu chvíli se Jirka zvedl se mnou.
"Kam jdeš? Neodcházej!" zaškemral.
"Neboj se, jdu jen na záchod.." zasmála jsem se.
"Tak to můžeš,.." špitl a chytl mě za ruce.
Obrázok

"Ale rychle se mi vrať.." dodal.
Odkývla jsem mu a když jsem se vrátila, povídal si na sedačce s Romanou.
Obrázok

"Damušín už by měl spát, nemyslíš?"
"Měl, ale jak vidíš, asi se mu moc nechce, on si umí říct, kdy chce.." odpověděla.
"Co ty jsi za mámu, takhle pozdě ho nechávat, se nedivím, když si ho takhle navykneš" rejpal se smíchem.
"Víš co, starej se tady o slečnu a nech nás bejt.." usmála se a odebrala se zpátky k malému.
Zatím jsem stála a Jirka se opět zvedl ke mně. Začal okolo mě tak nenápadně kroužit. Věděla jsem, že ten alkohol na něj evidentně taky působí.
Obrázok

"Nechceš doufám jít domů, že ne ještě?"
"Nechci, je mi fajn, sice nejsem zvyklá, ospalost trošku, dokonce i ten alkohol působí, ale je mi fajn.."
Usmál se a pohladil mě s tím, že mě zatáhl zpátky na sedačku.
Obrázok

Šlo to zlehka, evidentně cítil, že nehodlám do ničeho tak rychle prásknout a tak vždy pomaličku nenápadně se ke mně tulil. Nechtělo se mi bejt zrovna zlá a dělat tu nejhorší, takže jsem ho nechala s tím, co bude následovat, kupodivu vážně nebyl jak ostatní, co by se hnali a zůstal takhle v klidu.
Za hodinku skončil film a já už cítila, že bych měla jít. Zvedla jsem se. "Tak tam pustíme ještě jeden díl ne?" zasmál se a už tam zastrkoval DVD.
"Víš, já už jsem vcelku unavená, Damuška s Romanou šli taky do ložnice.. a tak už bych chtěla jít.." špitla jsem.
"Tak..jak chceš no.." zklesl.
V tu chvíli se ke mně otočil a vlepil mi malou pusu.
Obrázok

Byla to taková ta dětská, takže mi to nějak nevadilo. Usmála jsem se a dala se směr na chodbu. Venku jsem pak byla celou dobu potichu, on poslouchal na jedno ucho sluchátko, bylo to zase trapný, být s ním zase sama, po tom dnešku..
Když jsme stáli u baráku spustil:
"Víš.. tamtu pusu jsem ti dal jenom proto, že kdyby jsi mě už nechtěla po dnešku vidět, můžu mít dobrý pocit, že jsem ti ji dal..aspon jednou.." usmál se.
"To je od tebe milé, ale proč bych tě neměla vidět?"
"No..kdyby jsi chtěla tak.. já bych tě bral, ale samozřejmě, nechci na tebe spěchat.."
Na jednu stranu mi ho bylo líto na druhou stranu jsem si říkala, nehrnout se do ničeho ted..to je to nejlepší.
"Dík za to, že na mě nespěcháš, vážím si toho,.." odpověděla jsem a na rozloučenou jsem mu vlepila tu samou.
"A vidět tě chci..." dodala jsem nakonec.
Obrázok

---------------POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ------------
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Simko » Pia 14 Dec 2012, 21:19

Veľmi pekny dielik :) Nika je veľmi pekná! :)
Rozmýšľam že aj ja začnem s príbehom... ale bude to niekto čítať? :roll:
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Nemesix » Pia 14 Dec 2012, 21:23

veľmi pekný diel, pekne sa to rozbieha,,.. a pripadá mi v pohode, nie ako tamten namyšlenej "trubáň" :D
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Pia 14 Dec 2012, 23:14

Tak vám děkuji, rozhodně ho budeme číst :)) a děkuji Nem, za tvůj pozitivní názor k Jirkovi :)
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Sob 19 Jan 2013, 15:44

10.DÍL
"Tak šup šup... pořádně to dělej!" smál se a zároveň mě upozorňoval.
"Promin, že nejsem v tvé kondičce.." usmála jsem se.
"Ale prosím tě .. jako bych byl nějakej rambo.." zamumlal s křečí.
Obrázok

"To rozhodně ne..." zašklebila jsem se.
"I ty jedna!" zazubil se.
"Ne, ale rozhodně máš větší výdrž jak já, chlape.."
Přistoupil ke mě blíž a dal mi pusu.
"Tady máš jednu upocenou"
Obrázok

Život s ním byl úplně něco jiného. Věděla jsem, že má "pěknou" minulost, ale bylo v něm něco, co mi říkalo, asi ví o čem mluví. Bylo v něm takový zvláštní kouzlo, přirostl mi k srdci, ačkoli za tu dobu už jsme se několikrát pohádali. Ovšem zjistila jsem, že i kdybychom se pohádali jakkoliv, pokaždý jeden za druhým dojde. A tak čas plynul v tomto rytmu.
Každý den byl jinačí, něčím významný.
Obrázok

"Mám hlad, nedáme si něco?" zeptal se.
"No, řekla bych, že já zas tak velký hlad asi jako ty nemám...ale dobře.."
Mezitím se setmělo a Jirku napadlo, udělat si na grilu nějakou baštu. Slovo "bašta" měl ve svém slovníku neobvyklý přízvuk. Vždy mě tím slovem rozesmál.
"Voní to nááádherně, co to bude, až to bude?" ozvala jsem se za ním.
"Heh, nech se překvapit a nebuď zvědavá, víš, že ti to nikdy neřeknu, naopak tě takhle vždycky hezky pěkně setřu" odpověděl.
Jo, to bylo obvyklý.
Obrázok

"Už mlčím, šéfe." odpověděla jsem poslušně.
Po jídle jsme uklidili nádobí, musím říct, že to bylo dobré.
"Zlato, víš co bys mohla?"
"No?" pohladila jsem ho po tváři.
"Mohla bys teď jít na chvíli do ložnice, já tam za chvíli za tebou přijdu, potřebuji s tebou něco vyřešit..za chvíli jsem tam."
"No... to jsem zvědavá, co sis na mě zas vymyslel.." zašeptala jsem a odešla do ložnice. Během pěti minut byl u mně.
Obrázok

Ležela jsem mlčky na posteli a přemýšlela, co z něho vypadne. Večery s ním byly vždy v duchu film, povídání, dobrá atmosféra... dál si to umíte domyslet, že? :)
Obrázok

"Tak spusť.. " pobídla jsem.
"Víš, přemýšlel jsem nad dovolenou. Někam jen my..užít si prostě. Tak jsem nám zarezervoval dovolenou u moře."
"Cože?! A kdy proboha, vždyt já nic nemám, u moře jsem byla naposledy se základkou a to už je přiznejme si, víc jak 5 let" zhrozila jsem se.
"Neboj nic, všechno mám propočítaný, zítra večer přijede odvoz. Takže zítra jdeme na nákupy!" poručil.
Ulevilo se mi a byla jsem hrozně štastná, takže naše první dovolená. To je paráda.
"A přemýšlel jsem, že až se z dovolený vrátíme, mohli bychom si dovolit vlastní bydleníčko, co ty na to?"
Podívala jsem se na něj. Byla jsem překvapená, tak moc...šťastná.
Nemohla jsem ani nic říct a ihned jsem mu vlepila pusu, toho se samozřejmě využilo. :P

----------------------------------------------------------------
Dorazili jsme do nákupního střediska a ihned nás oba napadlo se společně vyfotit.
Obrázok

No víte, fotky se sice povedly, kupodivu až moc dobře a dokonce se ve fotokabince dá dělat tolik věcí. Člověk by se divil. :twisted:
Po nějakém čase, když jsme vylezli, nám vylezly i fotky, Jirka se jich hned ujal.
"No vida, vypadáme jak zamilovaný, co?" šťouchl do mě.
Obrázok

"Nepovídej, to je mi ale novinka...vtipálku." hodila jsem na něj překvapivej obličej, abych nepokazila jeho..uštěpačný humor.
"Tak šup, běž ke kabince, vem si pár oblečení, já ti to zkontrolíruji, ok? Zatím se podívám po něčem!" přikázal a odebral se pryč. Neváhala jsem ani minutu. Vždyt se jede na dovolenou, to si užiju.
Vybírala jsem důkladně, tak abych zaujala. Věděla jsem přesně čím. Za nedlouho dorazil a přiřítil se mi rovnou do kabinky. Byla jsem zrovna ve fázi převlékání trička.
"Mmm, tak tohle bych si neměl nechat ujít, co?" zašeptal a začal mě mazlit. Já vím, jste teď asi překvapení, ale znáte ty "začátky" :D
Vylezla jsem celá rozjančená a on za mnou nenápadně, když se nikdo nedíval.
Obrázok

"Lásko..ty jsi hroznej.." řekla jsem, když kolem mě prošel.
"A ještě řekni, že se ti to nelíbí.." špitnul.
Na to se nedalo říct nic, věděl, že i kdybych řekla ne, myslím opak.
Odebrali jsme se ještě kouknout po pár věcech a narazili jsme na zvířátka.
"Jé lásko, koukni!" pištěla jsem a radostně poskakovala dokola vitríny.
"Co je?" dělal blbýho.
"Co by asi, koukni, neni pěknej, říkal jsi, že podobnýho chceš..a tak jsem přemýšlela, že ..." nestihla jsem.
"To sice jo, ale časem..víš, že teď jsme měli..a..jak to dopadlo.." zarazil se.
"Já vím, já vím, ale když jsi říkal, že budeme společně bydlet, je to tvé přání, tak jsem myslela, že by to bylo pěkné. A říkal jsi, že jsou dobře vychovaný .. rychle se učí.." přeprošovala jsem a vymýšlela různé výmluvy. Štěnátka tam byli opravdu pěkné.
"Já,.." zakoukal se do mích očí.
"Tak fajn... ažb se vrátíme, poohlédneme se po nějakém.."
Obrázok

"Říkáš to jakoby se ti to zrovna dvakrát nelíbilo. A to jsi říkal, že by jsi chtěl.." zesmutněla jsem.
"Ale jo, to víš, že chci, ale prostě, až bude lepší podmínka pro něj, teď si vem, že přijedeme z dovolené, musíme najít byt, vybavit ho, až potom.."
"Dobrá, dobrá.. jen mi slib, že budeme mít..aspoň nějakého..jak sis přál."
"To si piš.." usmál se a zadíval se na psíka, stojíc opodál.
Obrázok

No a jelikož už jsme měli vše, co jsme potřebovali, mohli jsme se vydat domů. Bylo 5 hodin, takže jsme se stihli akorát vykoupat, já jsem pozabalila, najedli jsme se, zkontrolovali aspon třikrát zda-li máme vše, pětkrát hledali doklady, naštěstí úspěšně, ta nervozita dává zabrat. Jirka vzal všechny kufry a šlo se do auta, směr cizina.
Obrázok

-------------POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ--------------------
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Nemesix » Ned 20 Jan 2013, 00:39

prečitala som sice len polku, lebo som nemala čas, ale je to super, určite dočítam :) ..len tak dalej :wink:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Ned 20 Jan 2013, 01:54

Tak určitě :) Děkuji za pochvalu :) a dočti dočti :P
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Nemesix » Ned 20 Jan 2013, 13:23

takže, teraz to môžem viac rozpísať keďže som si to prečítala celé, príbeh-dej celkovo je super páči sa mi ten štýl písania, je to tak pútavo, no akurát vytknem fotky-akože sú pekne spracované do deja, len niekde mi vadia tie Plumboby, dá sa to jednoducho vypnúť, a tiež v tej budove obchode, niekde nieje daná podlaha a niekde zas steny nie sú vyfarbené, ale to su iba detaily :) ...ale ináč celkový dojem je VEĽMI DOBRÝ :wink:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Ned 20 Jan 2013, 13:29

I já si toho všimla, jakože dděkuji, spíš to bylo tím, že jsem smazala některý downy, co mi blbly no a jaksiš, když ted hraju tak postupně nacházím věci, co jsou nedodělaný :D
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Nemesix » Ned 20 Jan 2013, 13:30

to nevadí :) ..ja len tie detaily dolaď a bude to úúúúžasne :)
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Ned 20 Jan 2013, 14:46

V pořádku :) jsem ráda, že to vůbec někdo čte ještě xD
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Simko » Ned 20 Jan 2013, 16:32

Zase veľmi pekný dielik :)
Určite budem čítať ďalej :)
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod NiQush » Ned 20 Jan 2013, 18:37

Děkuji, už jsem se lekla :P
11.DÍL
Obrázok

"Dobrý den, jmenuji se Nikola Petersonová a máme tu s manželem zarezervovaný ubytování na 3 dny"
"Dobrý den, vítáme vás na ostrově Twikki,samozřejmě, vás pokoj už je připraven, budete si přát i nějaké jídlo?" optal se mile pracovník.
Koukla jsem se na Jirku, který už asi hlady evidentně ani neviděl jen mlsně přikyvoval. Pokývala jsem tedy stejně na pracovníka, který slíbil, že donese jednu specialitku.
Já jsem se zatím na pokoji převlékla a šla na pláž, kde jsem čekala až Jirka dojí. Ovšem, že na mě ukazoval, co to je za jídlo, jelikož měl na talíři připravený salát, což on zrovna nemusí, pokud se nejedná o babiččin salát.
Obrázok

Koukal na to nevěřícně, ale dostal ho do sebe. Při těch ksichtech jsem se musela smát. "Lásko? Zvykej si! Udělali ti to určitě schválně, že věděli, že to nejíš!" zakřičela jsem z pláže.
"HAHA!" odvětil mi.
"Ale notak, určitě věděli, co je pro tebe dobrý, musíš tady v tom vedru brát jen zdravé jídlo, co kdyby to s tebou po pořádným steaku seklo! Měl bys těžký žaludek, bylo by ti zle, neužil by sis dovolenou!" zapřemýšlela jsem vtipně.
"Teď jsi na to teda kápla, porce jak pro dietáře.." zamumlal.
"Áno, vaša paní má pravdu, majú to tak urobené," ozvalo se z druhého balkonu.
Je fajn vědět, že tu nejsme jediný jazykově, s kým se dorozumíme.
"Určitě si za chvílu zvykněte, my sme na tom byli tak nějako podobně, teraz si to tu užíváme.." pokračovala žena vedle.
Za chvíli za mnou došel na pláž. Seděla jsem na pláži na hraně s mořem a užívala si šimrání vln, které se mi dostávaly na začátek chodidel. KOukala jsem do dálky a užívala si nádherného prostředí.
"Udělám ti naprosto krásnej hrad!" usmál se za mnou.
"No na to jsem zvědavá.." špitla jsem.
Za nedlouho začal řbrblat a už jsem věděla, že mu to nepůjde tak, jak by chtěl.
"Ukaž, pomůžu ti.." usmála jsem se a s radostí mu pomohla. Byli jsme jak malé děti, ale bylo mi strašně dobře.
Obrázok

"No...i když jsme na to dva, em..neřekl bych, že je to přesný..co jsem chtěl.."
"Ale ty brepto, tak hold aspon si užíváme..nebuď takový bručoun, užívej si.." pokárala jsem ho se smíchem.
Obrázok

Po pár minutách jsem to vzdala i já.
Praštila jsem do hradu se slovy: "Ten písek je blbej, je měkkej!" rozčílila jsem se.
Jirka se na mě usmál a chytl mě za ruku.
"Nerozčiluj se bejby, jsme na dovolený! Navíc budeš jak já a ještě budeš mít vrásky a budeš škaredá!" zasmál se.
Věděla jsem, že tímhle mě vždycky škádlí.
Skočila jsem mu do náruče.
"Jsem strašně spokojená..." zašeptala jsem.
Obrázok

"To jsem rád, když jsi šťastná ty, jsem nejšťastnější i já.." políbil mě.
"Pojd, pujdeme na nějaký výlet, ten pán na recepci mi podal lísteček na pár míst.." napadlo mně.
Tudíž jsme vyhledali pána, který tyto výlety pořádá a Jirka domluvil let padákem, potvora jedna!
Obrázok

Já a padákem, katastrofa, samozřejmě, že jsme přistáli ještě s dalšími cestovateli v nějaký džungli, naštěstí teda na konci, takže těch 15 minut strachu, že na mě vyskočí nějakej domorodec či snad nějaký dravec, se dalo vydržet.
Upřímně, má bujná fantazie byla tak bujná, že jsem si vzpomněla i na avatara, což mě teda naštěstí uklidnilo, že to bylo jen ve filmu, ale co když... :twisted:
Když jsme přišli do hotelu, byla již tma. Sedla jsem si zpátky na pláž, nevím proč, ale strašně mě lákalo koukat na ty vlny a na to prostředí v dáli, které osvěcoval tak nádherně měsíc.
Obrázok

"Kde jinde bych tě mohl najít.." přerušil to ticho.
"Jistě, napadlo mě, že bych mohla najít v písku nějaké...poklady" zamyslela jsem se a začala okolo Jirky po 4 hledat místa.
Hrabal jsem tak dlouho, než jsem našla pěknou velkou škebli, co by se hodila na zahradu. Sousedi určitě budou koukat!
"Víš...vypadá to vtipně zezadu, když tu tak stojím a ty tu ..klečíš na čtyřech!" zasmál se.
Obrázok

Zakřenila jsem se. Jistě z toho výrazu pochopil, co jsem tím chtěla říct.
"Ale fakt.. vem si, že nejdeš vidět, jen jde vidět, že klečíš..ale ne co děláš.." pokračoval.
"Ne všichni určitě myslí na to jedno!"
"No...myslím si, že většina kluků..."
"Víš co? Místo těch tvých hypotéz, bychom mohli jít támhle..kde tancujou ten tanec, hula hula" zvedla jsem se a očistila si ruce od písku.
"Jestli chceš, běž.." poručil.
Neváhala jsem ani minutu, vždy jsem si to chtěla vyzkoušet.
Obrázok

Bylo to opravdu zábavné a trošku i trapné, ačkoli mezi všemi jsem se necítila tak blbě. Spousta lidí bylo horších, než já a mé...taneční kreace. Kroucení je vážně namáhavé. Vydrřela jsem asi 10 minut a pak se odhodlala jít na pokoj, kde už Jirka koukal na počasí.
"Co jsi se dozvěděl?" optala jsem se a šla do koupelny do sprchy.
"Nic moc.. prý bude furt teplo.."
"Překvapivě.." zakřičela jsem ze sprchy. Osprchovala jsem se, bylo to tak příjemné, zbyvit se toho písku a potu.
Jirka už na mě čekal roztaženej v posteli.
"Víš co? .." zašeptala jsem.
Jirka se ke mě naklonil.."Nemusíš mi ani říkat.." vrhnul se na mně.
Obrázok

Mezi těmi všemi polibky se mi podařilo vytrhnout.
"Čteš mi myšlenky?" optala jsem se s úsměvem.
Šibalsky se na mě usmál.
"Já toho umím... a nemluv už!" okřikl mě.
Obrázok

Bylo mi vážně skvěle. Komu by taky nebylo, že?
Leželi jsme u sebe a tulili se k sobě. Byl to nevysvětlitelný pocit, tak úžasný, nikdo nás neruší, všechny problémy šly na druhou kolej.
Obrázok

"Mazlinkovala bych se takhle dlooouho" špitla jsem do ticha.
Jirka lehka otevřel oči a líbl mě na čelo.
"Ty jsi strašnej lenoch.." dodal.
"Co kecáš! Jsem mazlík!" ohradila jsem se.
"Až moc velkej!" odstrčil mě od sebe a dábelsky se mu vytvořil úsměv.
"Pfff"
"Už jsi zase nafouklá? Ty jsi hrozná, láskíne!" odpověděl a šel do sprchy.
Šla jsem mezitím ven, nadýchat se čerstvého vzduchu. Procházela jsem se okolo hotelu.
Když jsem se otočila stál za mnou můj milí manžel.
"Fuj! Chceš mě zabít či co?" vyděšená jsem na něj křikla a bouchla ho.
"Zase mě mlátíš, to si říkáš moje žena? Važ si mě!"
Bouchla jsem do něj ještě jednou a on se na mě zadíval. Chytl mě za ruku a začal se mnou tančit.
"Víš jak bych jančil?"
Koukala jsem na něj jako na blázna, Začal předemnou tančit uprostřed silnice před hotelem.
"Jsi normální?" optala jsem se.
"Ale prosím tě... podřiď se tomu, někdy člověk potřebuje dělat bláznivé věci, musíš se to naučit, pojď do toho se mnou" kroutil se mezi tím vysvětlováním. Chvíli mi to přišlo jako naprosto trapno ponižující, ale po čase jsem ho v tom přeci nemohla nechat. Čím víc ulítlý život, tím lepší.
Obrázok

"Halo? Štastní manželé, já len, že vám zvoní telefon, asi by ste ho mali zdvihnúť, ale nič mi do toho nieje, já len, že.. zvoní už asi po tretíkrát.." zavolal na nás pán od vedle.
Jirka se ode mně odtrhl a utíkal na pokoj. Zvedl telefon a já jsem stihla akorát dojít za ním. Stále jsem u dveří a koukala na něj.
"Ano? co prosím? em..? jo..dobře" odpověděl.
Věděla jsem, že poslední slovo bylo na přelomu kritického stavu.
Položil sluchátko a otočil se ke mně.
"Jedeme domů.." odpověděl stroze a začal balit.
"Počkej a co se děje?" vyděšeně jsem se zeptala.
"Můj táta.." odpověděl a volal taxik.
Šla jsem nás tedy odhlásit a během 10 minut tu byl taxi, který nás odvezl domu.
Obrázok

--------------------------------------------
"Vždycky se to podělá, když jsem šťastný!" nadával neštastně.
"Ale notak, pojedeme tam příště.." snažila jsem se ho podpořit a sedla mu na klín na lavičce.
Obrázok

Viděla jsem jeho neštastný a ustaraný výraz na obličeji.
"Co se děje?" zeptala jsem se opatrně.
"Praskl mu opět vřed, jenže.. už je to podruhý, byl třikrát na operaci a ted se to zhoršilo. Už je jen na přístrojích..nevěřím už tomu, že bude mít po druhé štěstí." řekl.
Když tu byl naposledy byl v pohodě, akorát ta návštěva nedopadla zrovna dvakrát nejlépe a vím, že Jirka s ním nikdy neměl zrovna dvakrát nejlepší vztah, ale je mi jasné, že i tak je to prostě...táta.
"Jestli má zánět.. může se z toho ještě dostat, je to přeci pravděpodobné ve většině případů, že u nemocných a slabých se ten zánět objeví." snažila jsem se ho podpořit.
"Já vím, jenže...lásko..tohle už je vážný, říkali mi, že i doktoři to vidí špatně, nemá moc procent,.." dodal.
"Kdyby aspon nechodil, posledně to nedopadlo tak, jak to dopadlo..je to hrozný, ten pocit.." šeptal zhrouceně.
"Jsem tu při tobě, miláčku" přitiskla jsem se k němu a on mi oplatil pusu.
Obrázok

Cítila jsem, že v tu chvíli mu to uplně padne, ale i tak jsem se cítila, že mu v tuto chvíli nedokážu dostatečně pomoci.
"Děkuji ti za vše, lásko" špitl a sundal si mě z klína.
"Co je?"
"Jdu zjistit informace, kde je ta nemocnice, když není tu, musím jet za ním"
Šla jsem za ním do domu a našla ho zažraného a nervozního za počítačem, hledajíc trasu.
Obrázok

Stála jsem vedle něj mlčky. Nevěděla jsem, co přesně v tu chvíli pro něj mohu udělat.
"Můžu, pro tebe něco udělat?" odhodlala jsem prolomit to nervozní ticho.
"No...mohla bys jet se mnou" odpověděl.
"Musíš být silný, to už jsem ti pošeptala, ale..nemyslím si, že je to nejlepší nápad."
"Před chvíli mi psala ségra, jede za ním též..nejedeš tam za ním, ale jedeš se mnou"
"Jo, to asi jo, ale myslím, že bude lepší, když pojedete vy.." zamyšlená jsem odešla k oknu.
Slyšela jsem už jen bouchnutí dveřmi a za chvíli se objevil před barákem u auta.
Obrázok

"Buď silný" špitla jsem si pro sebe, když jsem ho viděla jak celý zničený odjíždí...

---------------------------POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ---------------------------
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Dashenka » Pon 21 Jan 2013, 21:19

NiQush :clap: Vážne pekné,len ti trošku vytýkam tú slovenčinu. Ak to chceš mať po slovensky tak sa nad tým netráp sama ale daj to nejakému stredoslovákovi (narážam na mňa :D som chodiaci prekladač). Inak určite pokračuj.
Nikdy som nepovedala, že som si istá sama sebou. Zmeny však prichádzajú, lebo to niekedy povedať túžim :)
Obrázok užívateľa
Dashenka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 158
Registrovaný: Pia 17 Aug 2012, 17:09
Bydlisko: Oravienka :)
Pohlavie: Simka

Re: Život slečny Petersonové

Poslaťod Simko » Pon 21 Jan 2013, 23:42

Naozaj pekné... Už sa teším na ďalší dielik :D
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia