Cesta za dokonalým životom

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Cesta za dokonalým životom

Poslaťod Anulkua » Pia 29 Apr 2011, 21:26

Úvod

Kedysi dávno, pred niekoľkými desaťročiami, tu žila jedna simka. Volala sa Anka. Blond vlasy, modré oči, krásna postava  . Jej príbeh bol dosť komplikovaný ale nakoniec skončil šťastne. Ostala so svojím manželom a mala ešte veľa, veľa krásnych detičiek. Ak si myslíte že ja som jej dcéra – chyba ;D Ja som jej pravnučka, a zhodou okolností sa tiež volám Anka. A keď že moja mama, a jej mama boli obe blondínky s modrými očkami, ako sa dá čakať, modré oči a blond vlasy mam aj ja. No, a dopredu vám hovorím, ak chcete vtipkovať na úkor blondín, dvakrát si to rozmyslite! To ma ešte nepoznáte. Samozrejme aj ja viem všetko pokašľať, ale kto nie? Myslím si, že stačilo polemizovania ;) .. Som tu, aby som vám rozpísala môj životný príbeh. Možno sa v ňom nájdete aj vy, a možno sa vám nebude vôbec páčiť. Je to všetko na Vás :)

Nebudem Vám tu písať žiadne omáčky, ten úvod stačil ;) .. Nie sme predsa v rozprávke .. ;)
Volám sa Anka, mám 20 rokov  snúbenca a psa :D ... to by na začiatok asi aj stačilo, nie?
.
.
.
.
Dobre, koniec vtipov :) Naozaj sa volám Anka, a mám 20 rokov :) dokonca aj toho snúbenca a psíka mam :) ale nie sme tu preto aby som vám napísala svoj životopis a dovi dopo :).


Obrázok

Keď som bola ešte malé dievčatko, svet bol úplne perfektný. Mala som, a samozrejme aj mám asi tú najlepšiu mamku na svete, ocka, pre ktorého som jeho malá princeznička a brata tyrana, ktorý si nikdy nenechal ujsť potiahnuť ma za vlasy  .


Každopádne neľutujem  ... Keď som mala asi 10 rokov, ocko priviedol z práce malé, rozkošné, skoro biele šteniatko . Bol to mopslík, ktorého údajne našiel pred našim blokom ako blúdi. Mamka tomu veľmi neverila, ale keď videla tú radosť v našich očiach, hnev ju prešiel  . Dali sme mu meno Beny. Spával so mnou v posteli. Odprevádzal ma do školy a dokonca sme spolu aj jedli. Dnes mám o 10 rokov viac, vlastného psa a Benyho si nechali rodičia. Predsa len pre takého starého psíka nie je veľmi vhodná taká prudká zmena prostredia. Od malička žil v bytovke a len s ľuďmi, a zrazu bu bu bu, dom, veľký dvor a dvakrát väčší labrador. Bŕŕ.
To by bolo asi všetko o tej malej guľke chlpov.


Okrem Benyho som mala doma samozrejme aj brata .. Volá sa Martin, je o 3 roky starší. Čo by som o ňom povedala .. Chlapec – chlap ako každý iný. Každý týždeň nová frajerka.. Aspoň že byt ma stále ten istý. Presťahoval sa len o dva bloky ďalej od našich. Aspoň on im ostal .. Nehovorím že ja som ďaleko, ale predsa keď treba pomôcť s nákupom tak nebudem bežať z druhého konca mesta, keď o dve byty ďalej je niekto, kto celý deň nič nerobí, len pozerá televízor a napcháva sa čipsami .. no nie? 


A aby to nebolo na vás príliš veľa informácií, tu je pár fotiek mňa a môjho snúbenca – Stefana ;)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

DIEL 1.


Aby ste pochopili nasledujúci diel musím vám najprv prezradiť pár podrobností z môjho života.. Ešte v škôlke som sa spoznala s jedným účastným chlapčekom, ktorý sa volá Edward. Ako malinke detičky sme sa spolu hrávali v piesku a stavali si hrady a domčeky, veď to poznáte. No nikto netušil, že Edward a ja pôjdeme aj na rovnakú základnú školu . V prvom ročníku sme si kradli perá a čmárali si po zošitoch, sedeli sme spolu v jednej lavici a stali sa z nás najlepší kamaráti. Ako čas bežal a my sme rástli, spolu s ôsmim ročníkom sa začal aj náš vzťah. Ak sa to tak dá povedať, lebo podľa mňa 14 ročné dieťa ešte nie je schopné mať normálny vzťah so všetkým čo k tomu patrí. Jasné, boli tam pusinky na líčka a držanie sa za ruky, ale povedzme si pravdu, koľko takých vzťahov vydrží? Málo. Veľmi málo ... A teraz prekvapenie. Nám to vydržalo. Chodili sme spolu do konca základnej školy a aj počas strednej. Aj keď každý navštevoval inú školu a bolo to ťažké, vydržali sme. Po skončení základnej školy prišla otázka: „ A čo ďalej? ” . Vysokú školu sme si museli spraviť. Bez vysokej si dnes nikto. To ako keby si nemal ani základne vzdelanie.. Ja som išla študovať hudbu a tanec zatiaľ čo Edward techniku. Tisícky kilometrov, málo času a veľa učenia nás aj tak nedokázalo rozdeliť. Ešte si pamätám ako mi mamka vravela, že to nemá cenu a ani význam. Absolútne neviem o tom čo robí on tam, a on nevie o tom čo robím ja tu, a že stačí len mala pletka, nedorozumenie a všetko bude preč. Už v druhom ročníku na vysokej škole som mohla povedať „Áno, som zaľúbená. Toto je moja láska. Milujem ho. ” Toto sa už dalo nazvať vzťahom. Devätnásť rokov, ukončenie vysokej školy, ukončenie nášho vzťahu. Ten deň si pamätám do dnes a pravdepodobne si ho aj navždy pamätať budem .. Vonku bolo krásne, začínala jar a všetko kvitlo, svietilo slniečko a za mnou prišiel môj miláčik. Prvé slová „Ahoj láska, milujem ťa“ , pusa a spoločná prechádzka parkom. Keď sa začalo stmievať všimla som si že je akýsi nervózny. „Edward čo sa deje?“ „Ale nič miláčik .. ja len .. musím ti niečo povedať“ srdce mi začalo búšiť ako o závod. Neviem čím to je, ale nečakala som nič dobré. Nikdy nečakám nič dobré. „Sťahujeme sa“ až mi odľahlo . „Bože, miláčik, a to si mi nemohol povedať skôr? Len to poviem mame, zbalím sa a môžeme ísť aj na kraj sveta ” „Moja, ty si ma nepochopila, to my, neznamená ty a ja ..“ v tej chvíli som už nevnímala čo hovorí, len sa mi stále premieľalo hlavou ´Edward, môj Edward ma opustí, to nie je možné, veď mi sa milujeme, musíme spolu zostarnúť, mať deti, dom, psa a byť šťastný až do smrti .. Nie .. to som určite len zle pochopila .. ´ v tom ma z myšlienok vytrhol jeho ustráchaný hlas „Ani?! Vnímaš ma ešte?“ .. „ Ja? .. ja, áno .. vnímam .. takže sa sťahuješ“ .. v tom momente mi to došlo, naozaj sa sťahuje, on, sám, nie my, nie ja, len on .. Možno keby som to vzala späť a nevyslovila to, nebola by to pravda, len môj výmysel, môj strach .. zlá nočná mora .. Len že ja som to povedala, on sa naozaj sťahuje, preč .. ďaleko .. bezo mňa .. Čo si len počnem? Sama? „Moja, ani nevieš ako mi to je ľúto ..“ povedal smutným hlasom, jemne si ma pritiahol a objal tak tuho, akoby sme sa lúčili na veky. Nelúčili.. Prešiel rok, ktorý bol samozrejme veľmi ťažký, ale zvládla som ho. Úspešne som doštudovala, našla si priateľov, kúpila si psa, dom.. našla snúbenca .. ktorý všetko skomplikoval, alebo som to ja ktorá všetko komplikuje?

...

30. januára 2011

...

http://i264.photobucket.com/albums/ii19 ... h1/P12.jpg

...

Čo viac k tomu dodať? .. Čo by som mu asi tak mala odpísať? Niečo v zmysle: „Ahoj, tiež mi chýbaš. Hej, bývam v dome, mám psa, volá sa Ajka inak a áno, brat tiež nebýva u našich, mimochodom mám snúbenca, ale teším sa že ťa uvidím. Tiež ťa milujem ..“ ? Nemusíte mi dva krát hovoriť. Ja som toho schopná .. Ale nespravila som to .. Tlačítko ´delete´ všetko vyriešilo. Škoda, že také nemám aj v hlave. Klik .. spomienka je preč .. klik .. trapas je preč .. klik .. tohto človeka neľúbim .. klik .. tohto už nepoznám .. klik ..

Pokračovanie ...

Prešiel deň, dva, tri .. teraz už je určite v meste .. rána bývajú ťažké, obzvlášť pre mňa, ale toto ráno bolo niečím iné .. Neviem čo som robila v noci, keďže som podľa všetkého spala, ale zobudila som sa s vyplakanými očami .. len boh vie čo sa mi snívalo. Asi to nebolo nič pekné ..

Obrázok

Pomaličky som sa vykopala z postele, aj keď vonku bola ešte tma, vedela som, že aj keby som si znovu ľahla tak nezaspím .. Nie žeby som mala problémy so spánkom, skôr s niečím iným .. napríklad niečím takým ako je srdce ´delete´ nefungovalo tak ako som chcela .. mail bol síce preč, ale jeho text som mala stále v hlave .. ´Zlatíčko ... stále ťa milujem ... navždy ... tvoj Edward´ . Som hlupaňa .. Stefan! To jeho milujem. To on je moja láska, môj život, moje všetko a hlavne ON je môj snúbenec. Keby som ho neľúbila, nezasnúbim sa s nim .. nechcela by som si ho vziať .. keby ... ale vtedy tu nebol Edward .. bože! O čom to rozmýšľam?! Vážne som hlupaňa ... Edward si príde a odíde. Stefan je tu navždy. To Stefan tu bol keď som bola sama a opustená, to on mi pomohol sa z toho dostať. Oh, Stefan ... keby si len vedel čo sa deje . Postavila som sa pred zrkadlo a vážnym hlasom povedala sama sebe „Uvedom sa! Si dospelá žena! Rozumná! Už nemáme 17 rokov! Vzchop sa a žij ďalej .. Žila si bez neho do teraz, budeš aj potom!“

Obrázok

Mhm .. hej, reči .. veľmi mi to nepomohlo. Ale spomenula som si čo mi vravievala moja mamka.. „Zlato, vždy keď budeš mať starosti upratuj. Vyčistíš si hlavu a aj dom. Zabiješ dve muchy jednou ranou!“

Obrázok


Dobrá rada. U mňa neplatná. Tak ako asi väčšina vecí. Ja som stále nie ako mimo normu a pravidiel.
...
„Ajuška! Miláčik! No čo moja? Čo si myslíš ty? Mám ísť za Edwardom? Ty to určite budeš vedieť najlepšie ...“

Obrázok

Ajka mi poradila, že určite nebude na škodu keď sa s Ediem stretneme a len tak si pokecáme o tom čo bolo. Pospomíname sa staré časy. Veď to že mám snúbenca sa nerovná nemať žiadnych priateľov .. Dobre, priznávam sa, nebola to Ajka ale moja chorá myseľ čo mi toto poradila :D .. Čo už taký čas .. Presne viem ako to prebehne, stretneme sa v reštaurácii, na verejnosti .. Tam sa o nič nepokúsi. Na privítanie sa objímeme, pusa na líčko, podanie rúk .. hocičo .. veď starí priatelia .. Porozprávame si čo sme za ten rok zažili, poviem mu o Stefanovi, on mi povie o svojej snúbenici /tajne dúfam že žiadnu nemá/, najeme sa a pôjdeme domov .. každý sám .. Večer zavolám Stefanovi, ako sa má, čo dnes robil a s pokojnou a hlavne prázdnou hlavičkou pôjdem spať ... Myslím si že mam skvelý plán .. Asi viete ako to dopadlo .. úplne od samej nudy som vytiahla zo šatníka najkrajšie šaty, natočila si vlasy a len tak trošičku som stresovala ...

Obrázok


Keď som stála pred zrkadlom, uvedomila som si čo robím ... Ja stresujem .. Klepali sa mi nohy, kontrolovala som si dych a vyzerala som ako by som šla niekam na módnu prehliadku a nie za starým kamarátom .. Nič také. Toto Stefanovi nespravím ... Idem v teplákoch. Viem že to možno oľutujem, ale keď ma Edie stále tak nehorázne ľúbi ako to písal v maily, budem sa mu páčiť aj tak ..

O 3 hodiny:

„Bože... To nemôže byť pravda .. ty si ešte krajšia ako si bola, a to je už čo povedať .. Wáu ..“
„Nepreháňajme to, stále som taká istá, akurát som trošíčku pribrala.. zostarla .. zošedivela a tak .. veď vieš .. ale ty si sa vôbec nezmenil .. dokonca mám pocit že máš stále sladkých 17“ odpovedala som s chichotom .. Naozaj bol krásny ... Ešte krajší než naposledy. Zmužnel, vyrástli mu vlasy a v očiach mal ten pohľad .. viete, ten ktorým na vás pozerá váš priateľ, snúbenec, manžel .. ten pohľad, pod ktorým sa vám roztrasú kolená a v žalúdku máte motýle .. srdce vám búši tak, že máte pocit že vám snáď vyskočí z hrude a to že ste mimo vidia ľudia ešte aj na druhej strane zemegule .. Modlila som sa aby si to nevšimol .. Snáď nie som až taká zlá herečka.

Obrázok

A samozrejme objatie ... to objatie .. nikdy som na neho nezabudla .. stále ho ľúbim .. bože .. ja ho stále ľúbim .. ako je to možné? Po toľkých rokoch .. po tom mori sĺz, ktoré som pre neho vyplakala a on sa to zjaví len tak, ako keby sa nechumelilo, postíska ma a ja som totálne mimo ..

Obrázok

„Moja? Ani nevieš ako si mi chýbala .. už som si myslel, že ťa nikdy neuvidím .. Ja .. Ja .. poď sme .. niečo ti pošepkám“

Obrázok


„Edie, nie .. ja nemôžem .. ja mám ..“
„Ja viem, ty máš psa.. a dom .. to nič ..“
„Nie .. ja ..“
Nestihla som dokončiť, keď že .. sa mi zakrútila hlava, srdce bolo už dávno niekde v Amerike a jeho ústa na mojich ...

Obrázok


To be continued .. ;)


Dúfam, že sa bude aspoň trošku páčiť :)
Anulkua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 29 Apr 2011, 21:14
Pohlavie: Simka

Re: Cesta za dokonalým životom

Poslaťod ninulka » Uto 03 Máj 2011, 16:52

Pekné. Pekne píšeš a vyzerá to na dobrý dej. Veď uvidíme. :lol:

PS: na môj vkus trochu veľa obrázkov. :oops:
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Cesta za dokonalým životom

Poslaťod BoBeC » Štv 05 Máj 2011, 08:40

tie vtipne komenty do toho :lol: mne sa to paci :) super, tesim sa na pokracovanie :D
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Cesta za dokonalým životom

Poslaťod Anulkua » Pon 16 Máj 2011, 19:13

ďakujem :)

DIEL 2.


Milý Edward,
Bolo mi s tebou naozaj veľmi dobre, a ďakujem ta krásny večer. Ale! .. ale je tu jedna vec, ktorú by som s tebou rada prebrala .. :) takže, čakám ťa dnes u mňa ..
S pozdravom bývala kamarátka Anka ;)


Obrázok


„Ahoj zlato, tak čo sa deje?“ hm .. no pekne privítanie .. ako mu mám povedať o Stefanovi keď ma volá zlato? .. Možno keby sa tu len tak náhodou, práve teraz Stefan zastavil .. doniesol mi ružu, alebo by stačila obyčajná pusa ... došlo by mu to .. len že, keď to dôjde jemu, došlo by aj Stefanovi, že niečo tu nie je v poriadku .. a ja by som si veľmi rada ušetrila ďalšie vysvetľovanie, prečo som bola včera večer s Edwardom a prečo som Stefana podviedla .. Podviedla .. ako hnusne znie to slovo, ale bola to pravda .. Určite by pochopil, ak by som u povedala, že Edward je stará láska a toto bolo niečo ako repete .. čiže sa to za podvod neberie, nie?
„Vnímaš ma?“ vytrhol ma z myšlienok hlas, ktorý roky pre mňa bol tou najkrajšou hudbou ..
„Ah, prepáč .. Vnímam ..“
„Ako vidím ešte stále máš tie svoje ´záchvaty´ keď nevnímaš nič a nikoho len svoju hlavu ..“ dodal Edie so smiechom .. Bože ako ma len pozná .. Neboj sa ! aj Stefan ťa bude tak poznať po niekoľkých rokoch ..

Obrázok


„Vieš čo? Poď si radšej sadnúť .. Kávu alebo čaj?“ spýtala som sa s úsmevom ako by sa nechumelilo ..
„Teba“ .. no, super, to je káva alebo čaj?
„Aha, takže ešte raz, kávu alebo čaj? A nenúť ma to zopakovať ešte raz!“ aj keď som sa zasmiala, myslela som to úplne vážne .. čo som ja tu nie aká servírka?

Obrázok


„Prepáč .. kávu .. len si najskôr musím odskočiť, nevadí?“ to nemyslí vážne, on sa ma naozaj opýtal či môže použiť toaletu? Asi zomriem!
„Nevadí, bež .. kým sa vrátiš káva bude hotová“

Obrázok


Keď sa ani po 15 minútach nevracal, išla som ho hľadať .. Opatrne som zaklopala na dvere, ale ostalo ticho. Otvorila som ich a jeho nikde .. Super .. Stratila som hosťa vo vlastnom dome .. Šikuľka! Obývačka .. prázdna .. ostáva už len jedna miestnosť .. spálňa .. Bože! Prosím ťa bože, ak ma máš čo i len trochu rád, nech nie je v spálni, len nech nie je v spálni ! Otvorila som dvere do svojho kráľovstva a naskytol sa mi asi ten najsmutnejší pohľad, aký som kedy videla .. Muž .. môj muž .. muž ktorého som ľúbila, a podľa všetkého k nemu stále niečo cítim.. Plače .. a prečo? Lebo ja som hlupaňa a nevedela som mu povedať skôr, alebo aspoň napísať mailom, že „ Prepáč, som rada že si späť ale ja mám snúbenca, a pre dobro nás oboch by nebolo vhodné sa stretávať ..“
Myslela som že mi roztrhne srdce ...

Obrázok

Pomaličky .. ozaj veľmi pomaličky, ako človek, ktorý niekoho zabil a práve sa to chystá oznámiť na polícii , som kráčala k Edwardovi.
„Kto to je ?!“ tak asi také chúďatko nebude keď tu na mňa kričí ..
„To je Stefan .. Môj snúbenec .. Spoznali sme sa asi mesiac po tom čo si odišiel z mesta .. Bol mi veľkou oporou keď si tu nebol.. Ani si nevieš predstaviť ako ťažko som znášala tvoj odchod .. a Ty .. si ani nenapísal .. nezavolal .. Odkiaľ som mala vedieť že sa ešte vrátiš? Ty si tu nebol, a on .. on .. bol môj najlepší priateľ .. a potom sme zistili že sme vlastne niečo viac ako len najlepší priatelia .. a keď sa ma minulý mesiac opýtal .. povedala som áno ..“

Obrázok

„Aha .. takže len minulý mesiac .. Neboj sa .. to sa ešte dá odrieknuť .. Povieš mu že si si to rozmyslela .. že prišiel niekto koho naozaj miluješ .. a nechceš mu ublížiť ale pre dobro vás oboch by bolo najlepšie keby ste sa už nestretávali ...“ nepoužil práve tie slová, ktoré som sa mu chystala napísať? .. Asi ma trafí ..
„Eddie, nie, ty vieš, že ťa mam ozaj veľmi rada .. ale Stefan je môj snúbenec .. a nič sa na tom meniť nebude .. prepáč ..“

Obrázok

Ticho ... 5 minút ... 10 minút .. 15 minút .. ešte minútu a asi začnem kričať ...
Našťastie .. nemusela som ...
„Chápem, ja som odišiel a ty si žila ďalej .. chápem to .. je to rozumné rozhodnutie .. máš snúbenca .. a ja .. ja mam .. nič .. takže.. ostaneme kamaráti?“ nečakala by som to od neho ... pýtate sa čo som čakala? Určite ešte aspoň minimálne pol hodinové vysvetľovanie .. slzy .. krik .. búchanie dverí .. ale určite nie slovko ´kamaráti´
„Kamaráti“ povedala som s úsmevom a na rozlúčku sme sa objali ... Nič lepšie sa mi v ten deň asi ani nemohlo stať ..

Obrázok

Edward odišiel domov a ja som si sadla s kávou za stôl a rozmýšľala .. Presne si pamätám kedy ten obraz vznikol .. a aj tá ruža .. bol to večer ako každý, keď mi zrazu zazvonil telefón ..
„Miláčik! Obleč sa! Ideme sa napapať ..“
„Kam?“
„No predsa do reštaurácie .. kde inde by si chcela ísť? No, šup, šup o 15 minút som u teba ..“

Obrázok

Môj Stefan .. s nim mi bolo vždy úžasne .. Hodiny v kuchyni odbíjali polnoc a káva v hrnčeku popri mojom spomínaní bola už úplne chladná .. a horká .. určite som do nej zabudla dať cukor ..

Obrázok

Postavila som sa, že si idem po cukor .. keď tu zrazu neuveriteľná bolesť v bruchu .. zatočila sa mi hlava a už nič len tma ...

Obrázok

To be continued ..
Anulkua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 29 Apr 2011, 21:14
Pohlavie: Simka

Re: Cesta za dokonalým životom

Poslaťod ninulka » Pon 16 Máj 2011, 20:04

Íha, čo sa jej stalo?
A zaujímavé, že sa Edward vedel tak rýchlo ukludniť. Ako tiež nechápem, prečo sa jej pýtal, či budú kamaráti, ke´d už nič medzi nimi nebolo, ale tak, nevadí...
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka


Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia