Vsade dobre-doma najlepšie

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Silvik » Pon 25 Okt 2010, 22:46

ÚVOD
,, Máš výpoveď!" celý kolobeh mojich problémov začal touto vetou. Prišla som o prácu a postupom času som si začala uvedomovať, že prídem aj o dom. V ten deň, keď mi napadla táto myšlienka, som trávila svoj teraz už relaxačný deň na verande jedného domu z radovky. Áno, žijem v radovke, ale už zrejme dlho nebudem.
Obrázok
Toto som ja. Utrápená životom veruže nevyzerám, ale problémov mám teraz nad hlavu. Volám sa Lillian Kornwell a pochádzam z jednej malej dediny. Tam som to však nevydržala a tak som prišla do veľkomesta a do mojej radovky, kde mám kopec milých susedov, ktorí vás každé ráno volajú na kávu, či na čaj. Mám 26 rokov.
Ďalším problémom je môj priateľ. Chcel mi naskytnúť pomoc a preto zdupkal do hlavného mesta. Typickí chlapi. Tvári sa, že je to naliehavé, ale kto vie, kde je pes zakopaný.
Tým pádom som opustená a bez peňazí. Čo viac k šťastiu si priať? Za pár dní aj bez domu. To mi už pripomenula aj moja kamarátka a susedka Christina jedného večera.
,, Lil, toto je na nepochopenie. Ty to nezvládneš...čo budeš robiť? Skončíš na ulici?" načrtla problém, kým som usilovne pripravovala špagety.
Obrázok
,, Ešte aj ty do mňa rýp."
,, Prepáč...ja..ja to nemyslím zle. Ale nemôžeš to nechávať len tak."
,, To mi je ale novinka.."odvrkla som ironicky.
,, Nehnevaj sa Lilli. A čo tvoji rodičia...tí by ti nevedeli pomôcť?"
V tom momente som sa porezala....To nemyslí vážne! Moji rodičia? Rodičia od ktorých som ušla v 19stke. Rodičia, ktorí možno už zabudli, že vôbec som.
,, Christina...zamysli sa...to...ehm, ten tvoj nápad je absurdný!"
Zúrivo som miešala zmes na špagety, až som sa začínala strachovať o životnosť misky.
Obrázok
,, Nie, podľa mňa to nie je absurdné. Veď ťa vychovali a volávajú ti na každý sviatok....no veď len sama povedz, koľko krát si odmietla pozvánku navštíviť ich?"
To už pri mne stála.
,, Musíš tam ísť! Nemáš na výber....Alebo chceš zostať na ulici ako bezdomovec, či čo?! Maj aspoň štipku zdravého rozumu....Pôjdeš tam...a ho-to-vo!"
Posledné slovo natiahla na pol minúty, až ma striaslo. Rozprávala tak výchovne, ako už na mňa dávno nikto.
Obrázok
,, Ja sa ťa bojím..." zašepkala som s úsmevom.
,, Máš sa aj prečo!"
,, Ako to myslíš?"
,, Sľubuješ, že ma nezabiješ?"
Opýtala sa s hrôzou v hlase.
,, Do kelu, čo si zasa vyviedla?"
,, Ále...nič také veľkolepé...len som zavolala tvojim rodičom..."
,, Čo si spravila?"
Asi sa mala začať triasť v tú chvíľu ona.
,, Lil....zabiješ ma?"
,, Ja.....ja ťa zabijem!"
,, Tak sa najedz... v kľude.. Jedlo odburáva stres a zlosť. A prídem potom...hm...radšej!"
A už jej nebolo. Sadla som si k stolu so špagetami. Voňali úžasne, avšak mne sa obracal žalúdok.
Obrázok
Zjedla som ich na jeden šup a už pri mne zasa stála.
,, Kľudnejšia?"
,, Ako si len mohla? Nevidela som ich už 7 rokov! Chápeš, 7 rokov!" kričala som so slzami v očiach.
,, Lilli, ty ani nevieš o čo prichádzaš. Oni sa už na teba tešia...a vraj nejaká Marie spraví tortu len kvôli tebe! Lilli, kto kvôli tebe spravil tortu?....N-i-k-t-o!!..."
,, Marie je slúžka...."
,, Je mi jedno, kto to je....spraví ti tortu!...Ja viem, že si naštvatá a máš na to plné právo....len ja už teraz viem jednu vec...ty mi budeš ďakovať..."zašepkala.
Obrázok
,, Asi mi ten krátky výlet nezaškodí..." dodala som usmrkane.
,, On ti pomôže!"
,, Koľko tam budem musieť byť?"
,, Kým ti nenájdem prácu tu, hlupáčik!"
Usmiala sa a objala ma.
,, Tak poď pôjdeme za susedmi Lotherovcami."
,, Prečo?"
,, Majú záujem o tvoj dom pre ich dieťa, ktoré sa im narodí. A pokiaľ nebude dospelé budú ho prenajímať. Čiže sa nabalia.."
,, Aáááá! Ja mám nápad začnem prenajímať dom a nabalím sa- neskončím na ulici a nebudem musieť absolvovať hru o život!"
,, Poďme!"

Dom Lotherovcov vyzeral tak isto ako ten môj až na zariadenie. Každý človek by si všimol, že si potrpia na moderný nábytok.
Obrázok
Ako prvého som zbadala pána domu. Jeho manželka nebola prítomná, pretože už sa nachádzala v nemocnici. Umýval riad z večere, ktorú práve dojedol.
Obrázok
,, Lillian! Rád vás opäť vidím."
,, Dobrý večer Lucas...ako sa máte?"
,, Veľmi dobre. Som potešený vašou ponukou a s manželkou sme sa už aj rozhodli. Ideme do toho. Peniaze vám vyplatíme zajtra."
,, Och to je skvelá správa. A ako sa má?"
,, Teraz som na ceste do nemocnice už vraj zanedlho porodí....Nie je neskoro až zajtra?"
,, Nie to jej vyhovuje, zajtra aj odchádza!" zakričala Christina, ktorá bola zaujatá zbierkou kníh.
,, No tak vidíte...nie je...pozdravte ju....dovi!"

V tú noc som zaspala pomerne rýchlo a s úsmevom na perách. Uvidíme, že či má vôbec zmysel.
xxx
Usmievaj sa- ľudí tým zmetieš!
(¨`·.·´¨)
.`·.¸.·´
Veď žijeme len raz!
Obrázok užívateľa
Silvik
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 25 Okt 2010, 21:40
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Lincey » Uto 26 Okt 2010, 20:08

zatiaľ sa mi to celkom páči, určite pokračuj som zvedavá ako sa to vyvinie.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Silvik » Str 27 Okt 2010, 19:48

Lincey: Ďakujem velmi pekne :)
Novy diel pridam zrejme v piatok :D
Usmievaj sa- ľudí tým zmetieš!
(¨`·.·´¨)
.`·.¸.·´
Veď žijeme len raz!
Obrázok užívateľa
Silvik
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 25 Okt 2010, 21:40
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Silvik » Pon 01 Nov 2010, 22:05

1. DIEL:
,, Tak sa tam maj..." zakričala za mnou Christina. Usmiala som sa na ňu a zakývala som jej späť. Stála som vedľa taxíka, ktorým som každú chvíľku mala odísť. Ešte jeden pohľad....a nastúpim. Opakovala som si každú sekundu. Obrázok
Z premýšľania ma vytrhol až taxikár: ,, Slečna okrem vás mám ďalšie tri ponuky odviezť ľudí, ktorí to majú ešte bližšie ako vy. Tak si láskavo pohnite."
,, Prepáčte" zašomrala som, ale nasadla som.

DARJELL
Po piatich hodinách cesty, sme zastali pred domom v ktorom som sa narodila. Nikdy predtým som si neuvedomila, ako mi je za ním smutno. Všimla som si všetky stromy ....tam-tam, som sa hrávala....a tam som si rozbila hlavu....tam som dostala prvú pusu...Všetky krásne spomienky z môjho života sa udiali práve tu.
Obrázok
Taxík zastavil a ja som vystúpila. Christina mala pravdu. Potrebujem vypnúť a ustanoviť svoje hodnoty. To sa mi podarí práve tu.
Vošla som dnu. Takmer nič sa tu nezmenilo. Všetky steny, všetok nábytok boli na svojom mieste. Až na pach domu. Každý dom podľa mňa nejako vonia. Keď som tu ešte bývala, tak sme bývali spolu s mamou mojej mamy, čiže mojou prababkou. Tá vo svojich 90tich rokoch nevoňala dvakrát príjemne a to sa vyobrazilo aj na celkovej vôni domu. Teraz však dom voňal, tak, ako nikdy predtým.
Obrázok
Vošla som do salónika, kde sa moji rodičia stretávali s priateľmi. Kde sa smiali, až sa triasli steny. Pozrela som sa na steny a tam viseli moje detské kresby. Ako som si ich pozerala vošla do izby naša slúžka Marie.
Obrázok
,, Och slečna Lillian? Ste to vy?“
,, Marie! Rada ťa vidím.“
,, Aj ja vás. Na privítanie mám ísť robiť jesť, takže sa nejdem zdržovať, keďže ste po dlhej ceste určite vyhladla.“
,, Ďakujem..“
A už som ju nevnímala. Vždy bola veľmi milá slúžka, ale nikdy si nevedela získať moje a sestrine sympatie. Zato mama ju zbožňovala. V tú chvíľu mi napadlo, že ju predsa musím zavolať!
Celú cestu autom som rozmýšľala aké to bude. Keď ju uvidím po takom dlhom čase. Čo len ju...predsa celú rodinu! Ale s Marie to dopadlo celkom dobre a tak som neváhala a zakričala som na mamu. Počula som, ako dunia schody, po ktorých beží dole.
Obrázok
,, Lilli? Konečne!“
,, Mami...chýbala si mi.."
Ani som nechápala ako rýchlo, ale hlas sa mi v strede vety zlomil. Už som bola v slzách. Mama si ma pritiahla k sebe a objala ma, ako malé dievčatko. Vôbec mi to nevadilo.
Obrázok
,, Ale no tak...Lilli, nesmieš plakať! Si už veľká, na to, aby si plakala."
Usmiala som sa na ňu. Na viac som sa nezmohla.
Obrázok
Zrazu som započula, ako sa ďalší človek ženie po schodoch dole.
Obrázok
Snažila som sa ju rozoznať. Až po 10 sekundách sa mi to podarilo. Je to predsa moja sestra! Ani som nechápala, ako sa mohla tak zmeniť. Na strednej to bola skutočná kočka a všetci sa obracali len a len za ňou. Ostatné dievčatá chceli byť jej kamarátky a naši rodičia chceli aby práve ona odišla z Darjellu a uplatnila sa vo veľkom meste, zatiaľ čo ja som sa mala vydať a byť továreň na deti. Avšak osud si to inak zatočil.
,, Conny! Sestrička, ako rada ťa vidím!“
,, Lilli ako si len vyrástla! Veď si za chvíľku vyššia než ja! To čo má znamenať?“ zasmiala sa.
,, Ehm Conny, človek rastie len do 18 rokov života.“ Utrúsila som sucho.
,, Dobre Einstein, ale ty predsa nie si lekár, ale novinár!“
,, Veď hej....ako sa máš?“
,, Vynikajúco! ...Lilli, neviem, či mi to niekedy odpustíš, ale ja som sa vydala. Viem, ako veľmi si chcela byť mojou družičkou, ale neklamme si tu teraz do očí. Aj tak by si neprišla." Poznamenala chabo.
V tú chvíľu mi došla zásoba slov. Našťastie prišla záchrana z jasného neba a to v podobe slúžky Marie.
,, Slečny, dúfam, že neruším. Ale už som spravila obed.“
,, Ďakujeme.“
,, Inak Lilli, nezdá sa ti Marie ešte divnejšia, ako bola?“
,, Čo?...ani nie, podľa mňa je rovnaká.“ Hovorili sme o nej čo najtichšie, pretože stála pár metrov od nás.
,, Správa sa ako striga....dokonca si veští z kariet!“
,, Conny a ty sa správaš ako stará ženská, ktorej príde divná len minisukňa. Poďme jesť. Asi si vyhladla a v tej lebeni už nemáš dostatok prostriedku na rozmýšľanie o normálnych a reálnych veciach. Poď!“
Vtiahla som ju do kuchyne, kde už za stolom sedeli skoro všetci. Dve miesta však stále ostávali prázdne. Do kuchyne zrazu vošiel muž odetý v starých montérkach a s ryšavými vlasmi. Sadol si na stoličku ktorá delila mňa a moju sestru.
Obrázok
,, Och, Lilli, toto je ten môj spomínaný manžel. Volá sa Michal. No tak zlatko, predstav sa mojej sestre!"
,, Nazdar. Som Michal a zobral som si za ženu tvoju segru."
,, Ehm....teší ma..."
A začali sme jesť. Ani raz som si nekusla a náš obed bol zasa prerušený ďalším návštevníkom jedálne. Tentokrát to bol môj ocko, ktorý sa skoro vôbec nezmenil. Len ošedivel.
Obrázok
,, Lillian! Už si tu...Mohla si sa tu už aj skôr ukázať!" môj otec vždy rýpal keď mohol. A ja mu to neberiem, je to v jeho povahe.
,, Hej oci, aj ja ťa rada vidím!" usmiala som sa.
,, Celá si taká zmenená! Čo to máš na perách?"
,, Rúž..oci, to je rúž."
,, Ja viem, ale ty si pekná aj bez neho. To ti ešte netreba. To treba skôr tuto tejto mojej starkej."
,, Aby tebe neostalo červené líce ako od rúžu starý!" zasmiala sa mama.
A som doma.
A tak sme jedli a jedli, až kým sa ma Marie neopýtala závratnú otázku.
,, Lillian, nie žeby ma do toho niečo bolo, ale ako ste na tom vy?"
,, Neviem, čo tým myslíš Marie.."
,, Či sa nejdete vydávať..."
V tom momente mi zabehlo. Všetky pohľady sa upierali na mňa.
Obrázok
,, No..."
V tom ma zachránila moja sestra.
,, Myslím, že to je vec Lillian a keby že sa ide vydávať, tak nám všetkým dá vedieť...že?"
,, Presne tak.."
Po chvíli sme všetci dojedli a aj odišli od stola. Mama šla hrať na klavíri. Keď bola v mojom veku bola slávna klaviristka v hlavnom meste. Po nejakej dobe sa však vydala a odišla na vidiek, kde žije doteraz. Sestra s Michalom hrali šípky a otec išiel pracovať, keďže je starosta dediny. Tak ako vždy. Marie umývala kuchyňu a ja som sa teda rozhodla ísť pozrieť do mojej bývalej detskej izbičky.
Otvorila som dvere. Ovial ma kúdol prachu a ja som sa ocitla zas vo svojej izbe. Zbadala som svoje hračky, ktoré mali ešte vždy tu svoje miesto. Otvorila som svoj šatník.
Obrázok
Moje oblečenie bolo ešte vždy poskladané tak ako pred rokmi. Z tejto situácie mi prišlo smutno, až som sa rozplakala. Veľmi dojemné...pomyslela som si. Moje rozjímanie vždy niečo vyruší a zakaždým je to niečo iné. V tomto prípade to bol zvonček. Nahádzala som si do skrine aj nové oblečenie, alebo skôr oblečenie, čo nosím aj teraz. Pozrela som sa z okna von, kde sa črtali tri postavy, zrejme rodinní známi.
Obrázok
Zbehla som dole. Moji rodičia ma naučili slušnosti a slušnosť mi kázala sa predstaviť ako ich dcéra, ktorá dlho bola preč. Zbehla som dole a spadla mi sánka.
Obrázok
Ešte v živote som nevidela aby niekto tak ziapal na moju mamu ako táto dotyčná žena. A už určite by sa to nemalo stať v tejto dedine, kde ju všetci považujú za takú "prvú dámu".
,, A vy ste kto?" opýtal sa ma mladý muž, ktorý nás prišiel navštíviť s touto dvojicou. Uvedomila som si, že len teraz mi mala spadnúť sánka. Jasné, že to na môjho priateľa, ktorý sa mimochodom neozval už dobré 4 dni nemá, ale na pomery tejto dediny to bol poriadny fešák.
,, Ja?...Ja som dcéra starostu."
,, Myslel som si, že ste z veľkomesta."
,, Veď aj som!" snažila som sa to predniesť čo najdôležitejšie.
,, Vidíte..."
,, Ako ste na to prišiel?" opýtala som sa nadšene...žeby toto mala byť moja spriaznená duša?
,, Viete normálne ženy z dediny sa neobliekajú do vyčačkaných hábov, ktoré určite stáli majland. V tom by ste ani vajcia zobrať od sliepky ísť nemohla."
,, Prosím?"
,, Urazte sa, kľudne....aj tak hovorím pravdu. Vašim oblečením vyčnievate z tejto spoločnosti!"
,, Prosím?" opýtala som sa.
,, Ále nič..." uzavrel debatu a odišiel.
Obrázok
Trápny chlap, ešte aby som si kvôli tomu chudákovi robila nervy! Mám už dosť aj vlastných problémov.
Obrázok
Zistila som, že nie len tá žena, čo jačala na mamu má dobré hlasivky, ale môj otec ju vysoko prekonáva.
Obrázok
Zašla som radšej dnu. Svedkom hádok hádam nemusím byť. Otvorila som dvere-tam už moja sestra sedela v kresle.
,, Ahoj.." Povedala som jej a chcela som odísť, keď ma Conny zastavila.
,, Lilli, počkaj prosím ťa, chcem sa s tebou porozprávať."
,, Tak fajn, ale o čom?"
,, Potrebujem...teda nie...skôr ti chcem povedať, kto sú tí ľudia z vonka."
,, No, tak fajn..."
,, Ocko sa asi bude hnevať, že ti to poviem, ale si súčasť rodiny, tak si to predsa zaslúžiš vedieť...Myslím, že vieš, aký je volebný systém starostu v tejto dedine...alebo si aspoň pamätáš.."
,, Nie, nemám poňatia..."
,, Tak teda....ocko je starostom len vďaka tomu, že jeho otec bol starostom. Chápeš, máme tu zavedený akýsi dedičný systém. Lenže platí, že starostom si do 60rokov života. Potom preberá starostovanie syn, alebo manžel dcéry."
,, Takže novým starostom bude tvoj muž?"
,, Nie...pretože dedičnosť funguje len, ak má ten dotyčný nástupca vysokú školu. A to Michal nemá. V tom prípade bude prebiehať hlasovanie. A ten pán to bol otcov oponent s manželkou a synom...chcú ocka zničiť na plnej čiare...."
Obrázok
,, To sú hnusáci!"
,, Ja viem...ja len tak, aby si vedela aká je situácia..."
,, Ďakujem Conny."
Vyšla som hore po schodoch opäť do svojej izby. Usmiala som sa..Celý tento dom na mňa pôsobil strašne sentimentálne a tak neuveriteľne očarujúco. Zavibroval mi mobil....smska...Ach! Hádajme od koho! Od môjho priateľa Bena. Písalo sa v nej: AHOJ MILACIK!DLHO SI SA MI NEOZVALA.AKO SA MAS?JA SOM NA JEDNOM OSTROVE,JE TU KRASNE,SKODA,ZE TU NIE SI.PA
A ja sa mám mu ešte ozývať! Pche!...Hodila som mobil na zem, ani neviem, kde spadol. A ja som sa uvelebila na posteľ.
Obrázok
Pomaly som zaspávala až vtrhla do mojej izby Conny.
,, Neruším?"
,, No a čo ti mám povedať iné?" usmiala som sa.
,, Prepáč, ale mám ti odkázať, že sa ide jesť."
,, Fajn.."
Pomaly som vstala Pobrala som sa dole do jedálne. Skoro všetci tam už sedeli. Teda okrem mamy a Conny. Usadila som sa a začala som jesť.
Najedená som bola po náročnej ceste, skorom vstávaní a takomto emotívnom zážitku veľmi unavená a tak som sa podobrala spať.
Obrázok
Tak teda dobrú!

PS: Ospravedlňujem sa za meškanie, ale neočakávala som, že budeme tak behať po hroboch a po návštevách :oops: ....dúfam, že sa diel páči :)
Usmievaj sa- ľudí tým zmetieš!
(¨`·.·´¨)
.`·.¸.·´
Veď žijeme len raz!
Obrázok užívateľa
Silvik
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 25 Okt 2010, 21:40
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod BoBeC » Uto 02 Nov 2010, 11:02

pekny dielik :) som zvedavá čo sa bude diať ďalej
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Silvik » Str 03 Nov 2010, 16:57

bobec: dakujem ti velmi pekne :)
Usmievaj sa- ľudí tým zmetieš!
(¨`·.·´¨)
.`·.¸.·´
Veď žijeme len raz!
Obrázok užívateľa
Silvik
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 25 Okt 2010, 21:40
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Alisiq » Pon 31 Jan 2011, 18:02

Ten príbeh je veľmi pekný :D
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Vsade dobre-doma najlepšie

Poslaťod Alisiq » Str 02 Mar 2011, 23:17

Kedy dáš nový dielik? :?
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka


Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia