Pozitíva vs. negatíva resp. dojmy

Voľná diskusia k The Sims 3, obrázky, videá, vaše reakcie, dojmy a i.

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Pozitíva vs. negatíva resp. dojmy

Poslaťod Sašena » Štv 04 Jún 2009, 00:51

EA si na hru udělala obrovskou reklamu, natočila spoustu videí a nafotila hromadu fotek, které ale neodpovídají tomu, co ve hře skutečně je.(jako obvykle, že, co si budeme povídat.) Když vyšla dvojka, byli všichni nadšení, teď jsou reakce tak 50/50. Byla jsem se podívat na několika amerických fórech, takže vím, o čem mluvím, a spousta lidí vytýká hře přesně to, co jí vytýkám já, a docela dost se jich vyjádřilo, že vyhodili peníze.. Nejvíc jsem se smála, když jsem si přečetla názor jednoho fanouška, že to není Sims3, ale Sims 1 1/2, to mi přišlo fakt vtipné a trefné.
Pokud si EA chce napravit reputaci po téhle naprosto zkaňhané hře, měli by podle mně vydat něco, co by se podobalo Nightlife. Koho už baví poslat simáka do nějakého obecního baráku a čučet na ulici, dokud nevyleze? A taky doufám, že se najdou tvůrci CC, kteří dokážou udělat něco s těmi voskovými figurinami, které, ať se kdo snaží jak se snaží, pořád vypadají jeden jako druhý, pokud se na ně podíváte zblízka, a s kterými tvůrci hry od prvních screenů naprosto nic neudělali.. pořád stejně ohavní a na jedno brdo. Jediné, co je trochu zajímavé, je stavební mod, kdyby neměl svá omezení a kdyby se v něm nepoužívaly stejné věci jako ve dvojce, některé ty domy od domů ze dvojky nerozeznáte..
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Negatíva vs.

Poslaťod Tomak » Štv 04 Jún 2009, 15:25

No to som aj ja myslel na to, že keď už miláčikov do TS3, tak rovno pod názvom Animals, kde bude viacero typov zvierat. Obávam sa, že sa to ani neopovážia.

Sašena: Stavebný mód? Vyzerá celkom fajn, sklamalo ma, že som tam však nevidel vyvýšeninu do interiéru, oni sú normálni? Dúfam, že som sa len sekol ja. Aspoň, že môžem na stôl poukladať 500 000 objektov tesne pri sebe, ktorý ani jeden z nich nemá interakciu.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod schnegy » Štv 04 Jún 2009, 17:11

Ja by som tu hru natolko neociernovala... Vazne, chyba je v tom, ze vsetci su zvyknuti na TS2+datadisky. Povodna a zakladna TS2 bola podla mna minimalne porovnatelna, podla mna je trojka lepsia, toto nie je ako jednotka, keby sme si vzali vsetky pre a proti. Ta bola ovela ovela monotonnejsia a graficky... No nech sa na mna nikto nehneva ale nemame vsetci superpocitace aby nam slapala supergraficky urobena hra. A simovia su podla mna v pohode, s niektorymi obludami, kt. sa rodili v TS2, ked rodicia vyzerali trochu "inak" si nechcem ani spominat. Tu je genetika riesena normalnejsie si myslim. Okrem toho je hra zaujimava aj v roznych malych detailoch, nebojim sa, ze datadisky to nevylepsia.
Naposledy upravil schnegy dňa Štv 04 Jún 2009, 19:23, celkovo upravené 1
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod schischa » Štv 04 Jún 2009, 17:17

suhlasim s kazdym jednym slovom schnegy ;)
uz nie raz som to tu spominala, ze TS1 vs. TS2 bolo neporovnatelne s TS2 vs. TS3.... pretoze to je o niecom uplne inom, zmeny aj vsetko... v "trojke" sa EA tim snazil v prvom rade radikalne zmenit SPOSOB hry a spravit ho zaujimavejsim... aj sami pisali ze simovia maju vyzerat ako postavicky a nie ako co najrealnejsi ludia...
a som velmi zvedava, co by ste vsetci hovorili, keby ma "trojka" take HW naroky, ze by vam vlasy vstavali dupkom... len aby simovia vyzerali ako co najrealnejsi ludia...
takisto je pravda, ze ani ja nie som 100% spokojna s kazdym detailom hry, no ale povedzme si uprimne - vie niekto vytvorit NIECO, s cim by boli VSETCI 100% spokojny? :wink:
Obrázok užívateľa
schischa
Starec
Starec
 
Príspevky: 1657
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:44
Pohlavie: Simka

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod Sašena » Štv 04 Jún 2009, 19:41

U nás se říká - není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

V tom máš svatou pravdu. Jenže já si moc dobře pamatuju, jak prohlašovali po zveřejnění prvních screenů se simy a negativních reakcích na jejich vzhled, že použili simy z jedničky a že jsou jen zkušební a určení pro testování hry a na jejich vývoji se bude pracovat. Ale mezi těmi z prvních screenů a těmi, co ve hře jsou, žádný rozdíl ve vzhledu nevidím. Našla jsem si dopis od Roda Humbla, ve kterém hráčům mimo jiné slibuje, že si budou moci vytvořit ve hře své přátele, příbuzné, prostě koho budou chtít. Můj problém asi tkví v tom, že žádný z mých přátel a příbuzných nevypadá jako gumový pumprdlík a každý vypadá trochu jinak než ti ostatní. A pro mne je Sims hra s panáčkama, ne koukání na krásně graficky zpracované okolí.
A mimochodem takové to kasání o tom, že hru udělali tak, aby ji hráči mohli hrát i na laptopu své babičky, se taky ukázalo jak nepravdivé, už se ozývají lidi, kteří investovali do hry, aby zjistili, že je čeká jen zase další investice..
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod Tomak » Štv 04 Jún 2009, 21:17

No ja som rozhodne na strane Sašeny, navyše mne ani nejde tak o grafické spracovanie, ktoré sa veľmi ďalej neposunulo, ako o hrateľnosť.
Mňa nevie jednoducho nadchnúť hra, ktorá napr. nepridáva nové etapy (navyše ani prechody nejak nezamaskovala, sú viac než strašné), že na každom kroku stretávam Sima so zlepeným účesom, ktorý som videl o 2 domy ďalej, že CAS ťa obmedzí viac ako v The Sims 2 (+ Simovia vyzerajú v susedstve inak ako v CAS), že musím sa pozerať na zaostalé animácie a interakcie z dvojky, že môj pc hra považuje za totálny odpad (a to rozhodne nie je)... Ok, chcem venovať čas aj dôležitejším veciam.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod schnegy » Štv 04 Jún 2009, 21:37

Nechapem co ma vyzor simov, ich zlepene vlasy a animacie s hratelnostou... Ja som si to este nezahrala, takze interakcie posudit neviem ale bola by som zvedava ake ine by si navrhol. Pocula som skor, ze je tam dokonca vela interakcii, stacilo by menej. A co sa etap tyka, si vtipny, pretoze aj takto, kym dohras cely zivot simov, to trva neskutocne dlho! Ako samozrejme, mohli by byt tie prechody plynulejsie, len si neviem predstavit, akoby sa to dalo spravt realne v hre.
Mozno nazor zmenim, ale neda sa na vsetko pozerat len negativne. Mne sa napr. velmi pacia povolania, ako je v nich vsetko prepracovane, ake maju svoje vlastne vyhody. A ze simov nemozem vidiet v praci? Po tom netuzim a bolo by to urcite stereotypne, hocako by to riesili v EA... Na obecne pozemky mam iny nazor ale to sa snad este niekedy zmeni.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod Tomak » Štv 04 Jún 2009, 22:10

Och, tak pre mňa majú tie veci veľký význam. Jednoducho, keď to vidím, nechce sa mi hrať, kazí mi to hrateľnosť, čo mi najprv pri TS2 neprekážalo, lebo to bolo niečo nové i tak a teraz je to po starom. Celkovo sa viac zamerali na susedstvo ako na samotných Simov.
Tých interakcií je habadej, ktoré by som mohol navrhovať. To, že je interakcií veľa a že by stačilo menej, s tým nesúhlasím, ten človek to myslel tak, že sa tie interakcie delia na nálady a to si myslím, že je práve, že dobre riešené.
Mne je jedno, ako dlho mi trvá jeden simský život, keď viem, že bude pozostávať zo šiestich "puknutí". To mi teda na hrateľnosti nepridáva vôbec a tie rozdiely medzi etapami sú dosť veľké. V The Sims 2 ich beriem, v TS3 sa mi už nehodia.
Samozrejme, že aj ja nachádzam veľa pozitív, ale negatíva u mňa, zdá sa, prevažujú. Páči sa mi veľmi susedstvo, tá otvorenosť je úžasná a to stmievanie a vyjasňovanie je naozaj dokonalé. Susedstvo je teraz nesmierne fotogenické. To má odo mňa 100%. Ale sme OT. :down:
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Aký bude prvý?

Poslaťod breathee » Štv 04 Jún 2009, 22:18

Ja osobne som na strane schnegy...hru mám už kúpenú a fakt nemám problém so vzhľadom Simov. Mne sa páčili už od začiatku a nie je pravda, že vyzerajú inak ako v CAS - možno len v tom, že sa ich skin v tom prostredí trošku zjemní. Dá sa na nich dosť upraviť a to o dosť detailnejšie než v 2 - sú tam kútiky úst, očí (každý jednotlivo), viečka, veľkosť nozdier...je to podľa mňa obšírnejšie než BodyShop dvojky.
Interakcie sú rôzne, no vzťahy sa medzi Simami budujú omnoho pomalšie a preto nepribúdajú tak rýchlo ako v 2, čo je podľa mňa OK, keďže to aspoň núti hráča sa snažiť. A špeciálne interakcie sú pridelené aj tým povahovým črtám, ku niektorým črtám je viac, ku iným menej. A je fakt, že sa Simovia vedia o seba OMNOHO lepšie postarať - chladničku nevyjedajú v jednom kuse ako v dvojke, intuitívne vedia aj nakŕmiť hladné batoľa, vymeniť mu plienku, čo v 2 nehrozilo. Interakcie k základným potrebám im nabehnú sami od seba - keď im nabehne tzv. moodlet.
+Už po zemi nie sú pohodené fľašky a batoľa dávajú rovno do postieľky a nie na zem.
Jediná vec, čo trochu viac bije do očí, je keď si dvaja Simíci prídu do cesty a potom obaja chvíľku postoja a podupávajú nohou-ale vedia sa aj uhnúť, takže až taký problém v tom nevidím.
A tiež sa mi zdá zbytočné kukať na Simov sediacich v práci, jednak by to bolo príliš komplikované a ako už povedala schnegy - bolo by to o tom istom.

Pardom za dlhý sloh, ale musela som sa aj ja vyjadriť, aby som vyvážila toľko negatív :roll:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Pozitíva vs. negatíva

Poslaťod Tomak » Štv 04 Jún 2009, 22:46

Takže som ten offtopic odrezal do novej témy, kde sa môžeme pekne vyhecovať pozitívami a negatívami. :lol:

Áno, CAS pridal veľa noviniek, ale skúšala si robiť podobizne? Ja som sa odvážil robiť zatiaľ len Simov z dvojky a mal som dosť.
Napr.: Obočie nemožno oddiaľovať a približovať k sebe bez toho, aby sa s ním aj spolu oči nepohybovali, celkovo je obočie dosť obmedzené na preddefinované tvary, ktoré potom vieš trochu upraviť.
Ústa, v TS2 bolo veľa preddefinovaných Simov, ktoré mali priam obrovské ústa, až tak nechutne. Určite vieš, o čom hovorím, toto sa napr. v TS3 nedá docieliť, ja som napr. veľmi potreboval nastaviť aspoň väčšiu šírku úst.
Takisto črty tváre neviem upraviť na žiadané, nedá sa dobre tvarovať sánka a šírka hlavy, stále mi prídu také široké a viac ich neviem zúžiť + zapadnutosť líc v CAS nezbadáte, ale až na pozemku, kde sa to prejaví strašnými zapadnutými tmavými dierami. Joj, ale ma s tým napenili. :?
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Pozitíva vs. negatíva

Poslaťod schischa » Štv 04 Jún 2009, 23:42

Tomak píše: nedá sa dobre tvarovať sánka a šírka hlavy, stále mi prídu také široké a viac ich neviem zúžiť


vsak daaa hned v tom prvom, si das ze zakladne a mas :shock: sirku hlavy, ja mam pekne uzke, ked si posuniem :D
Obrázok užívateľa
schischa
Starec
Starec
 
Príspevky: 1657
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:44
Pohlavie: Simka

Re: Pozitíva vs. negatíva resp. dojmy

Poslaťod schnegy » Pia 05 Jún 2009, 01:22

No, ono je to tam trochu inak intuitivne ako v dvojke, preto sa lahko vyhovara a tazsie hlada :lol: Ale to je v pohode.
A inak, akurat citam na modthesims velmi zaujimave veci, napr. s batolatom ci novorodencom v rukach sa da telefonovat aj konverzovat s inym, to je zaujimave. A tiez zbieranie roznych sutrov, meteorov, semienok, receptov apod. sa mi paci.
Ja za najvacsie minus povazujem to vykoristovanie :fist: Ako ten store myslim, niezeby dali objekty do hry, akoby boli nejake uzasne, ale daju to na stiahnutie a este si ma za to clovek platit. Jedine si to u mna zachranili s Riverview.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Pozitíva vs. negatíva resp. dojmy

Poslaťod breathee » Pia 05 Jún 2009, 11:35

schnegy, za registráciu hry máš 1000 bodov, za ktoré môžeš tie objekty stiahnuť a cez launcher si to veľmi jednoducho inštaluješ do hry. zopár vecí som si stiahla a ešte mi ostala asi polovica bodov

a to s batoliatkami je pravda, už s nimi dospeláci zachádzajú omnoho lepšie a tiež môžeš držať batoľa a hovoriť s iným Simom
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Pozitíva vs. negatíva

Poslaťod Tomak » Pia 05 Jún 2009, 12:30

schischa píše:vsak daaa hned v tom prvom, si das ze zakladne a mas :shock: sirku hlavy, ja mam pekne uzke, ked si posuniem :D


Áno, je tam nastaviteľná šírka, ale potrebujem ešte viac zúžiť, ono ti môže pripadať úzka hlava, keď je podlhovastá, ale keď nie je, stále je taká široká.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Pozitíva vs. negatíva resp. dojmy

Poslaťod Anička » Pia 05 Jún 2009, 13:22

Omg presne viem o čom hovoríš Tomak, moja spolužiačka chcela vytvoriť do sims mňa a musím povedať že s tými novými možnosťami je to viacmenej nemôžné. Ja mám veľmi úzky tvar hlavy a tým pádom mám ústa skoro na celú šírku hlavy a to sa proste nedá tam spraviť...aspoň nie tak aby to vyzeralo ako človek, teda už vôbec nie aby sa to podobalo.
Obrázok užívateľa
Anička
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 18:03

Ďalší

Späť na The Sims™ 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia