Bugy - Diskusia a možné riešenia

Voľná diskusia k The Sims 3, obrázky, videá, vaše reakcie, dojmy a i.

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Totodile7625 » Ned 10 Feb 2013, 11:17

Nedávno sa tu na fóre viedla diskusia o bugoch a o tom ako Vám znepríjemňujú hranie. Tu sa môžte "posťažovať", o aké bugy ide a čo spôsobujú. A ak náhodou máte nejaké riešenie, tiež neváhajte a podeľte sa s nami. :)

Citácia zo súkromnej správy od Rosaria

Rosario píše:Ahoj,

Chcem sa poradit ohladom jednotlivych bugov a chyb v hre, mam original vsetkych simov dvd, aj tie ktoru su uz len do poctu ako napr. kate perry stuff pack.

Jednotlive bugy mi uz zacinaju nejaky ten cas liezt na nervy, vzdy ked sa dostanem uz ako tak daleko (napr odchovam decka do dospelosti) tak problemy zacnu, (rovnake problemy su aj ked som hral iba za jedneho simika) proste ked uz mam nieco odohrateho, zopar skillov na max, zopar karier prejdenych a pod.

Cez zakaznicku podporu EA som aj nahlasoval konzultoval problemy a bugy ale nejako sa s tym nic nerobi, EA skor vydava nove datadisky namiesto toho aby opravili zname a dost caste bugy. Vacsinu bugov ked som hladal cez google tak som nasiel ze sa to stalo aj viacerym bez ohladu na to ci mali custom content (vlastny obsah) alebo nie.

Ja mam hry original, mam ich aj registrovane, sem tam som aj prihlaseny cez ucet ked hram, mam niekolko veci zo store nakupenych a zopar modov z mod the sims. Jednotlive chyby sa objavili bez ohladu na to ci bol alebo nebol obsah povoleny.

Mate teda niekto na fore info ohladom bugov? v pripade potreby ich mozem spisat s kt. som sa zatial stretol, niektore viem opravit niektore nie.

dakujem.

Rosairo


Edit: Verím že táto téma prázdnotou zývať nebude. ( :lol: )
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Ned 10 Feb 2013, 14:09

Jednotlive bugy ktore som zatial zial objavil vo svojej hre a niektore som vedel opravit niektore nie.

Nieco mojich sims, mam kupene original dvd vsetky rozsirenia (velke aj male) aj tie menej uzitocne ako bol balicek kate perry (to uz len do zbierky), zakupenych zopar veci zo Sims store a aj zopar zaujimavych modov. Pocas hrania som sa stretol s niekolkymi chybami a bugmi kt. mi dokazu dost skazit pozitok z hry. :fist:

Jedna dolezita chyba s ktorou sa stretlo velmi vela hracov je chyba pri ukladani error code 12 a hra sa nasledne neda ulozit a vsetky odohrate zmeny od posledneho save su stratene. Tento problem sa mi objavoval dost casto hlavne ked som hral dlhsie ako 2-3 hodiny a zaroven mal uz velku rodinu a velky dom a pod. Vacsinou pocas hrania preslo prve ulozenia si po hodine a druhe uz nie. Na forach a youtube som nasiel zopar sposobov ako je vymazanie save a obnova cez backup aj ked to chvilu fungovalo potom to z nejakeho dovodu prestalo. Pise sa, ze je to z dovodu malej pamate PC a nedokaze ulozenie spracovat.
Riesenie kt. pomohlo mne bolo zmena WIN XP na WIN 7 a moj PC moze pracovat s 4GB RAM, nakolko XP mohlo pracovat iba s 3GB RAM. Od kedy mam WIN7 som tento error code nemal a mozem hrat aj niekolko hodin.
A teraz bugy na kt. som si spomenul a zatial nasiel. Kvoli nim som sa nedostal dalej ako odchovane deti do dospelosti pripadne vnucata a to som v SIMS 2 raz mal 5tu generaciu studentov na univerzite, ked ma tak napada tak v SIMS 2 som ziadne bugy nemal alebo si aspon nepametam.

:fist: 1. Sim nemoze zbierat (harvest) urodu z plodin ak je v inom meste ako bol vytvoreny resp. ako ziskal zahradnicky skill. napr. prestahovanie uz existujucej rodiny do ineho mesta a tam nove zacatie zahradnicenia, nasadene plodiny dorastu ale simik so zahradnickym skillom pri ich zbierani (harvest) sa vzdy resetne a vymazu sa vsetky jeho akcie, moze ich zbierat iba po jednom, rovnako je to aj ked ide na vylet napr. do francuzska, doma moze zbierat plodiny normalne ale vo francuzsku sa resetuje. Zaujimave je ze sim vytvoreny v inom meste sa ulozi do kniznice, z tejto kniznice ako neskuseny bez skillov tieto plodiny moze zbierat, ale ak bol do noveho mesta prestahovany uz ako skuseny uz zbierat nemohol.
:unknown: Riesenie na tento bug som zatial nenasiel , Opravene v PATCH 1.50

:fist: 2. Plodiny cez zimy upadnu do "spanku" (dormant) po zime sa sice zobudia ale su bugnute a nie je ich mozne zbierat resp. nerodia.
:unknown: Riesenie je sklenik pomocou cheatu ich pestovanie vo vnutri domu alebo novo nasadenie na jar, Opravene v PATCH 1.50

:fist: 3. Sim prestane chodit do prace, ked pride auto, interakcia je zrusena, nefunguje ani priamy click na budovu prace a sim nebude chodit ani do inej zmenenj prace.
:good: Riesenie som nasiel a aj fungovalo - upravit oblecenie cez satnik (zvlastne ale tak nejak to fungovalo) je to vraj kvoli tomu, ze od showtime sa moze upravovat oblecenie do prace a to sa moze bugnut. Neviem ci je potrebne aj nieco zmenit alebo staci datu upravit a bez vacsich zmien prijat zmenu oblecenia.

:fist: 4. Simik sa stane tercom nepriatelskeho upira v meste, ale po prichode domov do bezpecia alebo po skamarateni s upirom tento terc ostava, resetsim nefunguje.
:unknown: Riesenie, poslat simika na internatnu skolu (deti a teenager) pri dospelych napr. na volnu dovolenku, pripadne vystahovanie rodiny atd. Nemat upirov v meste

:fist: 5. Simik pri vyberani posty sa resetne a nevyberie postu a pripadne zozbiera do inventera neaktivne ucty a omniplant balicek. Tieto balicky ako aj ucty sa mozu objavit aj simovi kt. sa vracia z dovolenky v zahranici kde robil ulohy pre zvysenie reputacie (Visa)
:good: Postova schranka sa da kupit nova cez testingcheatsenabled true a potom buydebug v nakupnom mode.
:good: Neklikatelne ucty a omniplant balicky sa mi podarilo odstranit az vcera cez Nraas Master controler (uz ma to fakt vytacalo, nakolko z dobrodruznych ciest, zahradnicenia a rybolovu mal vela roznych veci v batohu a este aj nepouzitelne bugnute veci)
Opravene v PATCH 1.50

:unknown: 6. Zrejme bug v zobrazovani, simici z nejakeho dovodu maju zmenenu chodzu, pripomina to ako keby sa po dlazke klzali namiesto klasickeho kracania a pri prechode cez dvere sa niekolkokrat otacaju na mieste
Riesenie? Neviem ci je to bug alebo o co ma ist, ale trochu mi to kazi pozitok z hry. Mam pocit, ze tento stav nastal od poslednej verzie decensor modu z modthesims
Opravene v PATCH 1.50

:fist: 7. Simici si zrejme svojvolne vytvaraju dalsie kopie oblecenia nahodne generovane, vacsinou sa jedna o kazdodenne oblecenie. Jeden z mojich poslednych mal vytvorenych 9 kariernych obleceni povodne plus 8 dalsich kt.boli vsetky rovnake.
:slap: Riesenie, cez satnika, manualna uprava a vymaz prebytocneho oblecenia.

:fist: 8. pri zmene imidzu cez zrkadlo ak je simik v inom ako kazdodennom obleceni, napr.v nocnom ubore sa po ulozeni zmien zmeni jeho kazdodenne oblecenie na nahodne.
:slap: Riesenie, menit imidz iba v kazdodennom obleceni, alebo upravit opatovne kazdodenne oblecenie

:fist: 9. Deti a teenageri po absolvovani skolskeho vyletu nebudu chodit na poskolne aktivity.
:unknown: Riesenie, neposielat deti na skolske vylety aj ked to predtym v pohode fungovalo od nejakeho patchu sa to asi pokazilo.

:fist: 10. Deti nahlasene na internatnu skolu neodisli na druhy den, ani neskor a ani naspat do miestnej skoly nemohli uz chodit.
:unknown: Riesenie, nemam, jedine tam nacitat starsiu poziciu alebo pockat na dalsiu etapu zivota dietata.

:fist: 11. Hra sa kazdych 5 sec cca zasekava na asi dve sekundy, veeelmi otravne.
:good: Riesenie, nakolko je niekde v meste v susedstve zaseknuty simik treba cez cheatovacie okno zadat resetsim * (aj s tou hviezdickou) resetne to vsetkych simov a vrati ich domov.

:fist: 12. Jednotlive ucesy kt. su ako kazdodenne (bez ciapky) a su pouzitelne aj pre ostatne oblecenie su pri pracovnom obleceni nahradene, pri zmene imidzu cez zrkadlo v pracovnom oblecenie tieto ucesy niesu dostupne, je to vraj kvoli tomu, ze boli vytvorene pred showtime a teda niesu oznacene do kategorie ako pracovne. Nahradzuje sa uces ak pracovne oblecenie nema ciapku.
:good: Riesenie, zvolit iny uces celkovo alebo iba pre prac.oblecenie, cez Nraas sa mi podarilo nastavit aj uces kt. som chcel a doteraz nebol dostupny.

:fist: 13. Kariera krotitela duchov je totalne zabugovana.
Neslo mi tam viacero veci ked som ju skusal, aj ked jedine co ma hlavne napada je, ze uloha v ktorej treba najst a vystahovat duchov sa nedala spravit nakolko som skenerom duchov nasiel ale nikde ich nebolo vidiet a tak s nimi nie je mozne komunikovat a ulohu dokoncit. Nakolko neskor v kariere su napr. iba 3 taketo ulohy a ked ani jednu neviete dokoncit tak sa neda postupit dalej.
:unknown: Riesenie je cez cheat testingcheatsenabled true kliknutim na rodinny dom vyvolat pracovnu ulohu kt. funguje.
vraj Opravene v PATCH 1.50 este som to neodskusal.

doplnenie 12.2.2013
:fist: 14. Simikom po dosiahnuti celozivotneho priania sa logo tohoto ciela uplne vymaze ako keby nemali zvolene ziadne celozivotne prianie. Nema to nejaky vplyv na hru, len to tam niekomu moze chybat. Stavalo sa mi to castejsie a niekedy sa to opatovne objavilo. V aktualnej rodine, rodicia maju celozivotne prianie ukoncene a stale viditelne, zatial co ich dospele deti mali ikonu hned vymazanu.
:unknown: Riesenie nejaka oprava vobec neviem, sa to niekedy vymaze a opatovne sa to vrati

:fist: 15. Simici sa zobudia pocas noci alebo ked vojde ich partner do izby, pripadne az ked si lahne do postele a zaspi. Tuto situaciu som tiez nasiel, ze sa stava pricom simik nema nastavane, ze by bol lahky spac. V poslednej rodine to bolo manzelka kt. sa vzdy budila, potom boli obaja ok, teraz sa sem tam z nicoho nic zobudi on, ona je uz OK.
:unknown: Riesenie neviem.
Naposledy upravil Rosario dňa Pia 01 Mar 2013, 18:47, celkovo upravené 2
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Totodile7625 » Ned 10 Feb 2013, 14:48

Ešte som si to neprešiel všetko, ale k chybám pri ukladaní ( 12, 13 a 16 ):
http://arsepo.blogspot.sk/2012/08/uklad ... i-hry.html
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Uto 12 Feb 2013, 03:54

Akurat dnes sa mi objavila chyba 16 som skoro oci nechal na monitore :shake: zrejme bola kvoli tomu ze som mal iba 35 mb volneho miesta na disku a save sa nevedel vytvorit, po uvolneni miesta ulozenie preslo bez problemov. ale ako som uz pisal od kedy mam Win7 tak chybu 12 nemam vobec.
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Totodile7625 » Uto 26 Feb 2013, 21:32

Dnes sa mi v rodine stal jeden nepríjemný bug. Teenke nefunguje inventár. Nedá sa tam na nič kliknúť, nič sa odtiaľ nedá vytiahnuť a ona má teraz kvôli tomu v škle zlé známky, lebo si nemôže spraviť domácu úlohu. A nejde to ani tak že kliknem na ňu a zadám jej aby si robila Dú. :slap:
Edit: Ani cheat resetsim nezabral.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Lianka79 » Str 27 Feb 2013, 08:46

Tvoja teenka uspesne sabotuje ucenie :lol: Ale nie, podobný bug mám aj ja, ale v rodinnom inventari, od isteho casu sa mi tam zaseklo par veci a nedaju sa ani vymazat, ani kliknut na ne, presunut, proste nic.

A este jeden bug mam, budem rada, ak napise niekto, ci uz mal tiez to co ja... nefunguje mi SimPort. Zadam ziadost o hostovanie Sima, a nic sa na stranke nezobrazi... mozem cakat... skusala som to uz snad 20x
asi budem musiet preinstalovat hru, ale nechce sa mi moc... :fist: predtym to fungovalo v pohode, buglo sa to cca od obludaria, co som si to vsimla
Lianka79
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Ned 30 Máj 2010, 11:51
Pohlavie: Simka

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Str 27 Feb 2013, 15:52

konkretne bugnuty cely inventar som este nemal. ale posledny patch 1.50 opravil dost veci aj co sa tyka tych neklikatelnych uctov a omniplant balickov.

:unknown: Na bugnutych simikov ak nepomoze resetsim, moze pomoct vystahovanie a nastahovanie rodiny naspat do domu pripadne poslat dieta na internatnu skolu, rodicia sa daju tak resetnut cez prilezitost "nechat teeneagerov doma" a ist na dovolenku. Este sa da spravit vacsi reset rodiny a to cez ulozenie do kniznice kopiu rodiny a povodnu vymazat a kopiu nastahovat (stracaju sa vsak priatelia a pod.) pripadne zacat novu mapu a tam nastahovat kopiu rodiny.

:good: co sa tyka nechcenych veci v inv. ja som ich mazal cez Nraas pri vyberani posty mal moj simik 44 omniplant balickov a cca tolko isto uctov. po poslednom patchi vraj sa uz nemaju objavovat, cez ten master controller sa daju pekne vymazat.
:unknown: problem mi vsak ostal, ze som mal simov dvoch acrobatov a dvoch kuzelnikov a aj po ukonceni kariery im ostali v inv. lopty skrinky a pod. pomocky kt. sa nedaju nijako vymazat iba ulozit von z inv. a iba majitel danej veci si ich vie zobrat naspat do inv. ale uz ich nevie pouzit.

:unknown: co sa tyka simportu s tym vela skusenost nemam, posielal som zoparkrat sima cez simport ale tiez som mal ze mi to z nejakeho dovodu nepreslo zoparkat, tak som to viac neskusal. A rozmyslam, ze tie uspesne poslania boli este davnejsie nez bol seasons a supernatural (obludarium)
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Sirka21 » Str 27 Feb 2013, 18:54

ahojte pisala som do mensich problemov v poradni ale asi to patri sem medzi bugy

viewtopic.php?f=7&t=9&start=1995
mám otázku ked sa mi do domu dostal kon a nemozem ho z neho dostat co mam robit ?
ad 1 vymenila som dvere, neprejde cez ne. ci uz dam stodolove dvere alebo hociake ine neprejde
ad 2 skúšala som moveobjects on a tiez resetSim

btw vyriešila som to ze som vysla z domu a vosla dnu. ale pre buducnost ako to riesiť. hru si priebezne ukladam. ako som si preinstalovala notebook tak mi zvykne sekat alebo sa tak zaseknut ze musim resetnut notebook.
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Pia 01 Mar 2013, 02:39

pocul som, ze urcite skupiny obyvatelstva bezne chovaju kone v byte alebo na balkone ale ze by si simovia pustali do domu kone tak to este nie. :unknown:

a cez tie move objects a reset sim sa ti nepohol ten kon niekam von? nedal sa premiestnovat?
potom este skusit ak si skusala resetsim s menom kona tak iba resetsim * aby si resetla vsetkych simov v meste.
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Sirka21 » Pia 01 Mar 2013, 13:33

nie cez tie sa mi nepohol vobec a ked som dala move tak mi napisalo ze nelze zdvihnut.

a resetsim som neskusala ale ked mi to znova urobi vyskusam.
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Pia 01 Mar 2013, 18:44

Ten resetsim * (reset na vsetkych simov v meste) som nasiel aj ako riesenie ked napriklad zacne cca kazdych 5-6 sekund sekat hru, tak vraj je niekde nejaky sim v meste zaseknuty a tymto sa vsetci resetnu a fakt mi to fungovalo.

vela veci bolo Opravenych v PATCH 1.50 niektore som este neodskusal.
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Sirka21 » Pia 01 Mar 2013, 22:47

mne sa ešte aj stáva: simska sa mi zasekne. zasekne mi aj cely notebook neda sa to ani vypnúť cez ctrl+shift+esc musím vypnúť notebook a keď ho zapnem (teda on je prakticky nie vypnutý ale uspatý) tak mi napíše že program prestal pracovať. a toto zaseknutie sa mi vždy stane keď som pripojená k internetu. a je jedno či je to pomalý alebo rýchly internet
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Rosario » Ned 03 Mar 2013, 01:44

hm, to uz moze byt hocicim sposobene, mne sa stava aj teraz na WIN7 ze sem tam prestane program pracovat a len tak ma vyhodi do Windows a ak som neukladal tak som stratil. Od kedy mam tento win 7 tak ten error 12 som nemal. Ono jednotlive zaseknutie sa stavaju aj mne ale niekedy treba pockat aj dlhsie a sa hra pohne dalej, ale zase ak sa ti uplne zasekne tak neviem. :unknown:
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Sirka21 » Ned 03 Mar 2013, 16:54

neviem ani ja ale ked vypnem internet tak mi to nerobí a ukladám si priebežne.

neviete poradiť? :? zapnem hru kde mam simičku a kona, kon je normalny ale simička je takáto :evil:

Obrázok
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Bugy - Diskusia a možné riešenia

Poslaťod Heriett » Ned 03 Mar 2013, 21:44

Napíšem to sem, nebudem offtopikovať vo Voľnej diskusii. :D

Sirka21 píše:skúšala nepomohlo a ani nepomohlo moveobjects lebo ju nemam ako chytiť. ona byva s koňom a môže mať s ním interakcie ale keď mám zapnutého koňa ten nemôže nič s ňou robiť :cry:

Ale ovládať sa dá, nie? Skús s tým trošku vypiecť, keď hej. Daj jej "navrhnúť oblečenie" a potom tie oblečenia popreklikuj. :)
Joke? What do you mean?
Obrázok užívateľa
Heriett
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Uto 01 Nov 2011, 21:58
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na The Sims™ 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia